Právě je 17.09.2019, 02:34

Nový projekt - ne diskusní, ale pracovní platforma

Návrhy, dotazy, připomínky a diskuse související s předmětem kategorie.

Příspěvekod Petr_NJ » 09.01.2015, 11:48

Ahoj,
na žádost komunity TZM, zde do tohoto nástroje (forum) píšu zatím jen hrubě v bodech to podstatné:

Důvody proč ten projekt zavést:

1) lidi obecně volají po možnosti spolupráce a je jen jejich volba zda chtějí svou energii ve vzdělávací/osvětové části či i té praktické tzn. vývoje řešení uplatněných ihned, či megalomanií typu Fresco uplatněných bůhví kdy. Tím ale neříkám, že se nemá vycházet ze souhrnu vědomostí a hlavně nejnovějších funkčních technologií, které např. projekt Venus nabízí ve svých vizích. Jde o to je mít možnost lidem ukázat v reálu co nejdříve.

Ale ruku na srdce. Kdo z Vás aktivistů z TZM má alespoň jednu prakticky uplatnitelnou technologii pana Fresca nějak nastudovanou, viděl to fungovat v praxi, viděl že je to opravdu zacyklená záležitost blízká tak přírodě v celém svém procesu tvorby, resp. kde je vůbec možnost najít její plný technický manuál k dispozici ? O jejím znění češtině ani nemluvě, jsem tím sám docela osobně handicapován z mnoha důvodů, ale naštěstí v technice fungují i nutné grafické dokumentace a nějaký ten nutný doprovodný text už nějaký Google přeloží .

Nemyslím tím futuristické grafické návrhy, které v nějakém programu nakreslí každý 4-5 člověk grafik, ale kompletní popisy a výkresy fungování, implementace, materiálových a procesních požadavků dané hitech technologie ?

2) když už lidi chtějí pracovat a nemají potřebné znalosti jak si zajistit místo a nástroje pro svou činnost (málokdo bude ajťákem pro implementaci a administraci provozu a málokdo z ajťáků zase bude umět to co oni mohou nabídnout v jiných oborech poznání ) proč jim nepomůžeme dát tyto prostředky ?.

Neuděláme žádný posun, pokud už v začátku nebudeme využívat přednosti a dobře a technicky zdůvodněné zkušenosti každého z nás a hlavně budeme u toho řešit za druhé, co z toho vyleze. Měli bychom jim nechat volnou ruku, pouze jim vysvětlit pravidla spolupráce, aby to mělo vůbec smysl a dál to už nechat na energii lidí.

3) nikdo z nás není a nebude stejně schopen později vést či organizovat komunitu lidí a jejich práce až dojde do velikostí o kterých se velmi jednoduše a krásně na příklad hovoří v knize o teorii hejna, na kterou jsem Vám poslal odkaz.
Pro ostatní zde: http://cs.falkvinge.net/2013/02/14/swarmwise-takticka-prirucka-jak-zmenit-svet-kapitola-prvni/

Je to prostě nad naše biologické možnosti jedince a je třeba s tím umět pracovat. Zároveň to zajištuje právě tu sílu samoorganizace lidí za pozitivním cílem. Cokoliv negativního je zárukou toho, že se celé nefunkční hejno během chvilky rozpadne. Což je docela dobrá zpětná vazba.
Je možné čekat opravdu velké skoky v počtu a vývoji společného vědomí zapojených lidí, ale bez toho aby jim bylo umožněno svůj skrytý neaktivovaný potenciál využít to nepůjde.
A nehleďme na to čemu se kolektivní vědomí bude věnovat, snažme se lidem pouze ukázat ty dnes nejlepší možnosti jak toho dosáhnout, posune nás to všechny na zcela jinou úroveň zkušeností

4) Dnešní věda, fungování a poslání vysokých škol i přes své relativní úspěchy jsou na financích závislým systémem plýtvajícím systém vědomí a hlavně potenciálu celé společnosti. To není názor, ale doložitelný fakt, nad kterým ale nechci ztrácet zbytečně čas.
Nečekejme, že jakákoliv organizace z této skupiny by mohla chtít aktivně pomoci. Kdo zná mechanismus fungování společnosti, ví proč. Toto mohou dokázat pouze samotní jedinci z této skupiny, než se dosáhne kritického množství spolupracujících lidí, kteří pochopí a změna přijde skokem sama díky schopnosti kolektivního vědomí.

5) Chtěl bych popsat i to jakým způsobem a z jakých důvodů bude možné do projektu zapojit jak děti od základní školy, tak seniory, kteří dnes z velké většiny už jen bez nadějí a možnosti uplatnění toho co za život načerpali, čekají na svůj konec.

6) celá práce bude impulzem, vše ostatní už bude mimo náš dosah jako jednotlivce, proto bude nutné velmi dobré promyšlení jak ten impulz bude zrealizován - může být kladný nebo negativní, zaleží pouze na nás jak se k tomu postavíme. Existuje systém který jakoukoliv negativní energii umí buď transformovat na pozitivní nebo ji jednoduše nechá rozložit svým principem. Bude popsán později.

Naštěstí v naší komunitě umíme potlačit své slabosti a to plnou dávkou upřímností, kterou si můžeme dovolit a to díky úrovni vědomí a poznání na kterou jsme zatím dosáhli v daném týmu lidí. Slabosti jako ego, příslušnost k nějakému náboženství, neochota naslouchat a přemýšlet nad slovy druhého už předpokládám nejsou zde problémem.

Bez ohledu na přesnost/odhad přesnosti níže uvedených čísle, která není až tak podstatná:
- je 5% lidí, kteří umí jít za nástroji k dosažení svého cíle a nepotřebují k tomu popichovat, umí spojit síly s ostatními,
to jsou jednoduše lidi, kteří jsou ochotni těm ostatním razit cestu svým příkladem a ukazovat jim možnosti a přinášet to pole, kde to ostatní mohou sázet semínka svého postupu.

- je 85 % lidí, kterým stačí jen malá pomoc či impulz a to pole, aby mohli začít sázet ty semínka, prostě nehledím na to, že nejsou schopni sami k tomu nějak dojít, ale nenechám v nich ten potenciál padnout jen kvůli mé pohodlnosti na to pouze poukazovat.

Tato skupina bude jedinou hybnou sílou ke změně, ta bude její enegií. Ta 5% skupina aktivních je "pouze" impulz, ale sami udělají rozměrem jen velmi omezené množství práce na změně

- zbylých 5 % lidí jsou aktuálně odpadlé duše, je to protiklad těch aktivních 5%. Ale patří k vývoji jsou jeho součást a dovolují nám vidět, kde až může člověk klesnout. Je to paradox, ale děkujme jim za jejich oběti

7) Sami vše nestíháme ?
Ok, tak těm ostatním společně položme základ, aby i tu jejich distribuovanou sílu a potenciál bylo možno zapojit a kde uplatnit.

Co vy na to, jaké máte zkušenosti a hlavně jste pro takový projekt ?
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod JanG » 09.01.2015, 13:16

Ahoj, mohol by si prosím napísať trochu viac o tom, ako by si si to riešenie, teda pracovnú platformu, predstavoval ? Nejaké tie základné parametre, napr. ako by sa do toho ľudia pripojovali, ako by sa projekty zpracovávali, čo by bolo výstupom a pod.
JanG
Organizační tým

Příspěvekod Petr_NJ » 09.01.2015, 15:10

zatím v krátkosti, uvidím jaké povahy budou další dotazy a pak to dál rozvedu.

Moc funkčních možností široce použitelné platformy není.
1) Linux, IT komunita a verzovací nástroje ? - ok pro IT obory a jejich využití, nepoužitelné všude jinde z důvodů vysokých nároků nikoliv na tvorbu obsahu, ale na její ovládání, implementaci apod.

2) Fora a podobné diskusní nástroje ? - zatím jsem neviděl na netu něco, co by nemělo povahu IT projektu a díky čemu by se úspěšně a dlouhodobě rozjela nějaká pozitivní činnost přístupná všem bez rozdílu, vše bylo komunitou zrhnuto do rychle použitelných bodů a její výsledky byly nakonec vidět i v reálu

3) CMS, ERP a jiné systémy ? - částečné řešení, složitá a náročná implementace a údržba, vzájemně nekompatibilní systémy, výstup dat do jiných platforem velmi problematický, hromadné zálohování obsahu k lokalnímu použití off-line většinou ani nezapracováno.

4) wiki ? - asi zatím nejrozumnější svobodná alternativa určená především pro práci, omezuje zbytečné, jalové diskuse, je možno ji využívat ve velkém, ukládat pro offline prohlížení celého obsahu, open source, mělo by to zvládnout velké zatížení, při vhodně nastavených zásadách výrazně omezuje balastní či již neaktuální informace, spolupráce mnoha lidí je rychlá, přímočará, naučit se s tím pracovat zvládne kdokoliv, je možné očekávat, že IT sektor dokáže v blízké době dopracovat funkce, které dnes chybějí pro vyšší využití principu wiki.

Co se týče metodiky spolupráce, zatím doporučuji prostudovat tu odkazovanou knihu, její obsah lze považovat jako možný výchozí zdroj k uplatnění mnoha lidí ve společné práci.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Uranix » 09.01.2015, 18:24

Nápad je to dobrý. Zamysleme se tedy, který nástroj je pro tento účel vhodný...

MediaWiki je primárně určena na společnou tvorbu dokumentů/návodů. Problém může nastat, pokud má být spolupráce vyloženě v reálném čase - zde bych doporučil spíše google doc. Wiki umožňuje zobrazit rozdíl mezi libovolnými verzemi dokumentů, včetně toho, kdo je provedl a kdy. Lze v ní omezeně sdílet soubory a nekomfortně posílat emaily ostatním uživatelům. Možnost diskusí je zde omezena na stejnou formu, jako je editace článku - bez pravidel to může být velice nepřehledné. Wiki žádným způsobem neřeší přidělování úkolů ani časové harmonogramy, což možná vůbec nebude třeba, až si prostuduji ten text. Řešil by to ale například software na správu projektů (Redmine).

Fórum je naopak určené ke skupinové komunikaci, kdy je mnohem přehlednější než e-maily i wiki. Komunikace mezi uživateli je o něco jednodušší. Nelze zde ale spolupracovat na dokumentech. Sdílení souborů je do určité míry možné.

Osobně bych se asi zaměřil na kombinaci fóra a wiki. Propojení lze samozřejmě zajistit vzájemnými odkazy. Takto to již nějakou dobu používáme. Zájemci/ům o pracovní platformu bych tedy doporučil naznačit projekt zde ve fóru, jelikož nebude hledat zájemce jen mezi členy. Dále potom dostane přístup do Wiki on i jeho tým, kde bude moci pracovat. Komunikace s veřejností bude probíhat přes fórum nebo jiné jimi zvolené prostředky. Samozřejmě, že projekt na fóru zveřejněn být nemusí.

Dále mě napadá tuto myšlenku spojit s projektem Interfórum, které bude sloužit více organizacím pro komunikaci jak interně, tak s veřejností. Bylo by potřeba se zamyslet, jak umožnit ve wiki více instancí, aby každá organizace viděla jen to své, nebo zda by postačila jedna otevřená wiki všem, o čemž pochybuji, když by stejně (jako my) nechtěli uveřejňovat nějaké "rychlokvašky*". Promyslím to s ostatními.

Pak je tu samozřejmě ještě Teamspeak (plánujeme také pro Interfórum)...

*Příručka je výjimka, jelikož lidstvu dochází čas.
Uranix
Podpůrný tým

Příspěvekod Petr_NJ » 09.01.2015, 21:19

Uranix píše:Nápad je to dobrý. Zamysleme se tedy, který nástroj je pro tento účel vhodný...

MediaWiki je primárně určena na společnou tvorbu dokumentů/návodů. Problém může nastat, pokud má být spolupráce vyloženě v reálném čase - zde bych doporučil spíše google doc. Wiki umožňuje zobrazit rozdíl mezi libovolnými verzemi dokumentů, včetně toho, kdo je provedl a kdy. Lze v ní omezeně sdílet soubory a nekomfortně posílat emaily ostatním uživatelům. Možnost diskusí je zde omezena na stejnou formu, jako je editace článku - bez pravidel to může být velice nepřehledné. Wiki žádným způsobem neřeší přidělování úkolů ani časové harmonogramy, což možná vůbec nebude třeba, až si prostuduji ten text. Řešil by to ale například software na správu projektů (Redmine).

Ano na skutečnou real time tvorbu je google docs nejlepší volba. Používám sám tabulky jako náhradu drahých informačních systémů, nemluvě o možnostech dynamických tabulek v případě velkých objemů dat. A to nejsem programator, jen jsem to prostě potřeboval, tak jsem si to vytvořil.

Pravidla jsou stejně nutná jako přírodní zákony. Ale u lidí se stejným tahem na cíl, je stanovení pravidel banalita oproti vymyšlení systému práce na základě omezení možností SW. Ano slyšíte dobře v roce 2015 mluvíme o omezení práce člověka, tedy pomalejšího tvora než je síla počítačů, díky nedokonalosti v každém SW.

Na toto téma mrhání lidského potenciálu na IT sféře by se dalo napsat hodně dlouhé pojednání. Ale ted máme jiný úkol.

Kniha i teorii hejna sice doporučuje harmonogramy a časování, ale zkušenost mi říká, že časování z mnoha důvodů není nutné, ale když se komunita shodne není problém to nějak ošetřit.

Uranix píše:Fórum je naopak určené ke skupinové komunikaci, kdy je mnohem přehlednější než e-maily i wiki. Komunikace mezi uživateli je o něco jednodušší. Nelze zde ale spolupracovat na dokumentech. Sdílení souborů je do určité míry možné.

Osobně bych se asi zaměřil na kombinaci fóra a wiki. Propojení lze samozřejmě zajistit vzájemnými odkazy. Takto to již nějakou dobu používáme. Zájemci/ům o pracovní platformu bych tedy doporučil naznačit projekt zde ve fóru, jelikož nebude hledat zájemce jen mezi členy. Dále potom dostane přístup do Wiki on i jeho tým, kde bude moci pracovat. Komunikace s veřejností bude probíhat přes fórum nebo jiné jimi zvolené prostředky. Samozřejmě, že projekt na fóru zveřejněn být nemusí.


TO naznačení už je hotovo a právě se pouze dotváří dotazy.
Pravděpodobně jsi ještě Uranixi nestihl přečíst tu knihu o hejnu. Projdi to a aplikuj na své zkušenosti na projektech kde si spolupracoval s více lidmi. Domnívám se, že plně pochopíš a nejen ty jak důležité je pracovat s tím poznáním biologického omezení kapacity mozku člověka a schopností zpracovávat dennodenně určité množství informací.
Nemluvě o omezeních (hlavně časových), které každý z nás má díky "nutnosti" si obstarat obživu a nemluvě navíc zajistit rodinu.

Z tohoto faktu pak vzejde zcela jasná struktura, kterou je dále možno dynamicky upravovat na základě vlastních zkušeností, které s tím příjdou.

Ale nejdříve je třeba lidem sdělit, že aby měla ta práce každého z nás smysl, musí být dělána takovým způsobem aby nedošlo k zahlcení informacemi kohokoliv v té komunitě. Zde totiž hrozí velmi rychlé ochabnutí aktivity člověka a jeho přechod na stav "na dlouho vypnutý". Myslím, že paralelu s dnešním mediálním tlakem a jeho záměry není nutné zvlášť připomínat.

Na začátek může být forum = tlachárna myšlenek, google docs - online tvorba, ale na wiki by měl být už jen společně tvořený výstup toho nejlepšího ze všech oborů. Systém na třídění je k dispozici primitivní, sám bez dohledu adminů likviduje polomrtvé, balastní či egoistické projekty. A co je super vylučuje nenásilnou metodou lidi či celé komunity, kteří nechtějí spolu něco vytvořit, ale mají potřebu o tom jen neustále mluvit, protože se doma za počítačem prostě jen nudí, což je docela samo o sobě silné síto.

Uranix píše:Dále mě napadá tuto myšlenku spojit s projektem Interfórum, které bude sloužit více organizacím pro komunikaci jak interně, tak s veřejností. Bylo by potřeba se zamyslet, jak umožnit ve wiki více instancí, aby každá organizace viděla jen to své, nebo zda by postačila jedna otevřená wiki všem, o čemž pochybuji, když by stejně (jako my) nechtěli uveřejňovat nějaké "rychlokvašky*". Promyslím to s ostatními.


Ano funkci, kterou by si mohl každý uživatel nebo správce daného vlákna, prostoru vypnout dočasné zobrazení práce by byla fajn.

Nicméně osobně bych se neokrádal o invenci, kterou mi může komunita dodat už během tvorby. Je nutné uvažovat nad tím, že už to co dnes tvořím, má někdo jiný zmáknuté a je mnohem dále. Tzn. klidně nahodím kostru, stanovím cíle a v ten moment, už může začít tvořit komunita.

A z této interakce můžu pouze získat, nikoliv ztratit. V mžiku mě totiž ostatní mohou nakopnout na mnohem vyšší stupeň poznání, než jsem měl dosud v dané oblasti.
Výrazně se tím omezuje to nejhorší v dnešní společnosti, neustále a zbytečné procházení si zkušeností toho co už zvládl někdo jiný, namísto osvojení si té zkušenosti a navázání na tuto úroveň. Kolik energie se tím celkově ušetří je už jen na vašich představách.

Uranix píše:Pak je tu samozřejmě ještě Teamspeak (plánujeme také pro Interfórum)...

*Příručka je výjimka, jelikož lidstvu dochází čas.

Samozřejmě hlasové aplikace jsou už podružné nástroje.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Raziel-CZ » 10.01.2015, 13:55

Jestli jsem to po přečtení celého vlákna dobře pochopil, tak zde jednoduše jde o nalezení nejvodnější kombinace pracovních nástrojů, ve kterých se dokáže orientovat široká škála různě zaměřených lidí. V tuto chvíli mi z toho vychází tedy kombinace Wiki (nástroj pro archivování / prezentace dat), diskusní fórum (veřejné i interní diskuse o navrhovaných, probíhajících či dokončených pracích / projektech vč. prostoru pro příznivce a jiné návštěvníky), Redmine (software na správu projektů), Google Docs (nástroj pro online tvorbu s možností zásahů více uživatelů naráz) a TeamSpeak (prostor pro okamžité hlasové komunikace). Kombinaci Wiki, fóra, Google Docsu a TeamSpeaku jako hnutí (hovořím pouze za ČR) již, i když zdaleka ne zcela optimálně, využíváme.

Zde jde tedy o poskytnutí těchto (či jiných) možností všem bez ohledu na příslušnost k nějaké organizaci? Pokud ano, tak právě k tomuto účelu postupně vzniká projekt interFórum jakožto nezávislé místo k projektovým činnostem a diskusím skupin i jednotlivců.

Ještě si přečtu onu taktickou příručku, ať mohu být zase o něco objektivnější a eventuálně se k ní následně vyjádřím také.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Petr_NJ » 10.01.2015, 22:23

Ano Razi,
hlavní je poskytnutí prostoru všem a je jedno odkud přichází.
Pokud budou mít potřebu se škatulkovat do které organizace patří, tak ještě ti lidi nepochopili myšlenku TZM.

Pokud jde jen o rozdělení na kategorie diskusí, pak není problém.

Ale to nejpodstatnější je samotná práce, tzn. tvorba obsahu a převod myšlenek do reálného života.

Může se to zkusit s dalším forem, ale prorokuji, že skončí po prvotním vzplanutí stejně mrtvé jako všechna ostatní, když to nebude určeno k tvůrčí práci, ale jen k diskusi. Zeptej se kluků z ER jak skončilo forum co měla sama Ekonomická Reforma. Zkuste zapátrat, která z podobných organizací něčeho v rámci své komunity dlouhodobě dosáhla.

Pak se zeptej sebe, co dnes máme tak nového, že si myslíme, že to dopadne jinak ?
Více času? :lol: právě naopak a abys mohl i tu osvětu zvýšit na maximální obrátky, potřebuješ k tomu mnoho lidí. Aktivních, pasivních v první fázi - prostě potenciál.

Raději 1000 lidí, kteří tomu dají po jedné hodině týdně, než 10lidí co tomu musí pak ale dát čas, který absolutně nemají k dispozici !! A protože nemužeš čekat, že všichni budou z IT sféry a ani by to nebylo dobré pak musíme zprovoznit něco co pro ně bude jednoduché pro tvorbu, nenáročné na obsluhu/instalaci a hlavně bude umět real-time zpracovat jejich současnou práci v počtu ve kterém zatím nikdo z nás nemá ani nejmenší potuchu, jak se v něm dělá, protože to dosud nikomu nefungovalo o více než 10 lidech.

Ze všech dosavadních pořadů na rádiu jsem si odnesl jednu věc hlavně od těch co už pochopili, ti lidi obecně nemají problém s přijetím myšlenek TZM, tedy až na pár jedinců, ale chtějí vidět kde a jak se mohou zapojit tak, aby taky bylo možné ukazovat kromě sice poutavých megalomanií Fresca raději nějakou klidně o řády menší, ale lokální funkční paralelu těch hi-tech technologií, kterou jsou zatím jen na papíře nebo zavřené někde v sejfu.

Osobně bych raději žil poklidným ostrovním (na vesnici) spokojeným životem a pečoval o krajinu v přímém kontaktu, než v se na ni díval z 159 patra :-), ale to už ujíždím do čistě osobních pocitů/vztahů k místu, kde žiju a když to bude v rámci lepšího fungování společnosti nutné tak budu bydlet i v tom hitech vysokém bydlení, v tom není problém.

Velmi doporučuji tu knihu přečíst, budete se na kolektivní práci dívat jinak a když si z toho odfiltrujem to nejlepší pak to má velký potenciál na uskutečnění. Jako doprovodný materiál doporučuji hledat informace na téma Kolektivní inteligence a příklady. Poprosím kolegu aby mi dodal odkazy na články, které popisují praktické uplatnění kolektivní inteligence, které jsem četl už nějaký ten rok zpátky.

Razi ještě jedna prosba.
Zkus detailně popsat toto tvé vyjádření:
[quote=raziel-cz]i když zdaleka ne zcela optimálně, využíváme.[/quote]

Zkus popsat jak by podle tebe vypadalo ideální využití, co by bylo nutné k tomu aby to fungovalo ideálně (lidi ?, další ? nástroje ?, metodika ?, tvrdá pravidla ?) a řekni sám kolik z toho (odhad v %) a proč třeba tak málo to je využité aktuálně.

Až si toto společně zodpovíme, uvidíš najednou ten smysl v té teorii hejna jako jedné z hlavních možných platforem po stránce sociální i pracovní. A IT nástroje už k tomu pak zoptimalizujeme.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Raziel-CZ » 12.01.2015, 00:04

Petr_NJ píše:Ano Razi, hlavní je poskytnutí prostoru všem a je jedno odkud přichází.
Samozřejmě, takže jsem to pochopil správně.

Petr_NJ píše:Pokud budou mít potřebu se škatulkovat do které organizace patří, tak ještě ti lidi nepochopili myšlenku TZM.
Spíše bych to nazval nepochopením určité části, nikoli TZM jako celku.

Petr_NJ píše:Může se to zkusit s dalším forem, ale prorokuji, že skončí po prvotním vzplanutí stejně mrtvé jako všechna ostatní, když to nebude určeno k tvůrčí práci, ale jen k diskusi. Zeptej se kluků z ER jak skončilo forum co měla sama Ekonomická Reforma. Zkuste zapátrat, která z podobných organizací něčeho v rámci své komunity dlouhodobě dosáhla.
Význam interFóra si můžeme vysvětlit zítra na TS.

Petr_NJ píše:A protože nemužeš čekat, že všichni budou z IT sféry a ani by to nebylo dobré pak musíme zprovoznit něco co pro ně bude jednoduché pro tvorbu, nenáročné na obsluhu/instalaci a hlavně bude umět real-time zpracovat jejich současnou práci v počtu ve kterém zatím nikdo z nás nemá ani nejmenší potuchu, jak se v něm dělá, protože to dosud nikomu nefungovalo o více než 10 lidech.
Stejná odpověď jako výše, pochopil jsem.

Petr_NJ píše:Velmi doporučuji tu knihu přečíst, budete se na kolektivní práci dívat jinak a když si z toho odfiltrujem to nejlepší pak to má velký potenciál na uskutečnění. Jako doprovodný materiál doporučuji hledat informace na téma Kolektivní inteligence a příklady.
Určitě si přečtu.

Petr_NJ píše:Razi ještě jedna prosba.
Zkus detailně popsat toto tvé vyjádření:
raziel-cz píše:i když zdaleka ne zcela optimálně, využíváme.


Zkus popsat jak by podle tebe vypadalo ideální využití, co by bylo nutné k tomu aby to fungovalo ideálně (lidi ?, další ? nástroje ?, metodika ?, tvrdá pravidla ?) a řekni sám kolik z toho (odhad v %) a proč třeba tak málo to je využité aktuálně.
Můžeme probrat hlasově na TS s interakcí ostatních.

Texty, které jsem nedal do citací a nereagoval na ně buď beru na vědomí, anebo považuji v tomto tématu a v tento okamžik za OT. Ze zkušenosti vím, že mnohem rychlejší a efektivnější je některé záležitosti probírat hlasově s tím, že pak do fóra můžeme napsat konkrétní výstupy. Pojďme tedy skutečně třeba na TS či Skype a pak sem napsat nějaký konkrétní závěr. Souhlas? :)

Zítra od 20:15 do cca 21:45 budu na TS také. Adresa ts.zeitgeistmovement.cz, návod na připojení ZDE.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Petr_NJ » 12.01.2015, 13:35

Vše na TS už domluveno dřív než si dopsal příspěvek. :-)
Já jen splnil obecný požadavek na umístění té informace k diskusi do fora. Jinak bych to zde ani nepsal. TO je pro hledání řešení a skutečnou práci opravdu zastaralá platforma.

Pro mne jsou zbytečné texty také ohromná ztráta času, ale to lze nějak přežít, když jde jen o první fázi řešení.
A naopak při větším počtu lidí, je ti pak k ničemu hlasová komunikace a je třeba zapojit jiné metody práce.
Myslím, že dnešní TS bude hodně zajímavý pro všechny a mnohé demonstrující v reálu.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Raziel-CZ » 12.01.2015, 19:50

Oki, supr, těším se tedy na večer. Další postupy můžeme postovat sem. :-)
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar


Zpět na Web, diskusní fórum, YouTube a sociální sítě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron