Právě je 18.06.2018, 20:39

Občanská iniciativa prak.info

Duch doby, The Last Corporation, Všeobecný základní příjem, OdKomunity, Svobodný vysílač, Česká Konference a další projekty stojící za pozornost.

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 11:49

Morpheus píše:Jestli si budeme poměřovat kdo má většího pinďoura a dupat po ostatních tak se nikam nedostaneme. tečka

PŘESNĚ
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 11:52

Zatím nikomu nic neposílám, ale rýsuje se mi to takto:
Dobrý den ve spolek, koukám, že jste se hezky zviditelnili. Máte už i nějaké řešení? Já taková sbírám a nějaká už mám: http://firda.cz
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 11.01.2012, 11:54

Na TS jsem toto pondělí byl a neslyšel nic o řešení kontaktování Prak.info. O ER přeci nyní nemluvíme. Pokud chceme někoho kontaktovat (Prak.info), měli bychom to řešit s hnutím, nikoliv sami za sebe mezi nějakými lidmi v diskusním fóru. O tomto si pohovoř s národním koordinátorem hnutí, pinďoura si netřeba měřit se mnou. Viz Základní principy ZMěny. Když se to dělá tak jak se dělá, nemůžeme se pak negativním reakcím divit. Proto prosím před příštím kontaktem někoho se dohodnout s ostatními ve hnutí.

firda píše:Dobrý den ve spolek, koukám, že jste se hezky zviditelnili. Máte už i nějaké řešení? Já taková sbírám a nějaká už mám: http://firda.cz
Toto je správně, jak napsal firda. Bez domluvy s hnutím kontakt sám za sebe. Děkuji.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 11.01.2012, 12:01

Jen tak mimochodem, lidé kteří dělají na ekonomické reformě sami zastávají myšlenku, že jsou v podstatě peníze k ničemu a jednou se do tohoto stavu dopracujeme, ale je potřeba na to miliardy ovcí nějak nenásilně připravit. Je to taková přechodová fáze o které jsme se tu už bavili tolikrát.

Zeitgeist má výborný tah na bránu, logické řešení, ale v dnešní situaci je nemožné skočit rovnou k bráně, je tam ještě plno obránců, útočníků soupeře apod...je potřeba si stanovit kompletní cestu...pokud by se vypilovalo něco jako furia, tak už je to obrovský krok ke zdrojové ekonomice.

Mimoto kunsento to psal za sebe, chtěl se jen dozvědět jejich názory na situaci, jak přemýšlí o situaci apod.
Je tam snad něco jako "hnutí zeitgeist vás miluje, od teď budou tyhle lidi věšet panďuláky s váma"?
Tohle mi trochu zavání chováním typu...teď jsi v zeitgeist a nemůžeš se bavit s ostatníma, až se to probere se všema a hlavní koordinátor dá souhlas, můžeš je pozdravit...
takhle to nefunguje
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 11.01.2012, 12:09

Je to Morphee vše o domluvě, nedělejme unáhlené kroky. Na jednu stranu se na nové fórum přímo z webu Zeitgeist těším, bude se mu věnovat více lidí a omezí se mnoho nepřesností, která tu panují.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 12:12

Morpheus píše:Jen tak mimochodem, lidé kteří dělají na ekonomické reformě sami zastávají myšlenku, že jsou v podstatě peníze k ničemu a jednou se do tohoto stavu dopracujeme, ale je potřeba na to miliardy ovcí nějak nenásilně připravit. Je to taková přechodová fáze o které jsme se tu už bavili tolikrát.

Já jsem s nimi též v kontaktu, též jsem se s nimi bavil o Venus Project a vidím to úplně stejně jako ty.

Morpheus píše:Zeitgeist má výborný tah na bránu, logické řešení, ale v dnešní situaci je nemožné skočit rovnou k bráně, je tam ještě plno obránců, útočníků soupeře apod...je potřeba si stanovit kompletní cestu...pokud by se vypilovalo něco jako furia, tak už je to obrovský krok ke zdrojové ekonomice.

Jj, však se mi to honí hlavou už dost dlouho ... a snažím se být čím dál tím konkrétnější a blíže realizaci.

Morpheus píše:Mimoto kunsento to psal za sebe, chtěl se jen dozvědět jejich názory na situaci, jak přemýšlí o situaci apod.
Je tam snad něco jako "hnutí zeitgeist vás miluje, od teď budou tyhle lidi věšet panďuláky s váma"?
Tohle mi trochu zavání chováním typu...teď jsi v zeitgeist a nemůžeš se bavit s ostatníma, až se to probere se všema a hlavní koordinátor dá souhlas, můžeš je pozdravit...
takhle to nefunguje

Razi asi jen moc spěchal a ledasco přehlédl, tak už to snad zadupnem.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 11.01.2012, 16:08

téda, tady se to rozjelo :-)
to Raziel-CZ: já jim opravdu psal sám za sebe, vložil jsem jim do mailu nějaký linky ,který se mi zdají inspirativní. Byla mezi nimi i příručka ZG. Podepsal jsem se kunsento (myslel jsem že se jim to bude líbit, když si potrpí na to tajnůskaření ;-)
to Firda: Ahoj Firdo, Tvůj krátký email se mi líbí, v tom snad nemůžou najít nic závadnýho. Zkus jim to poslat, jestli zereagují vstřícněji..
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod kunsento » 11.01.2012, 16:16

ještě pro Raziel-CZ: někde jsi napsal, že ZG a ER nemají zhola nic společného. Nevím zda jsi ER četl, ale p.Mikš (čelní představitel ER) se v jejich diskusním foru velmi pozitivně vyjadřuje o projektu Venus, takže minimálně on společný směr možná i cíl vidí..
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 16:19

kunsento píše:téda, tady se to rozjelo :-)

znáš to

kunsento píše:to Firda: Ahoj Firdo, Tvůj krátký email se mi líbí, v tom snad nemůžou najít nic závadnýho. Zkus jim to poslat, jestli zereagují vstřícněji..

Dobrý den ve spolek, koukám, že jste se hezky zviditelnili. Máte už i nějaké řešení? Já taková sbírám a nějaká už mám: http://firda.cz

Pro zatím jsem rád, že existuje (alespoň jedno) proveditelné řešení - LETS mohou vrůst do systému (ze spod) a ve finále by hlavounům zbyly jen bezcenné papírky.
ER je naopak řešení shora, ale obávám se, že na to ještě neuzrál čas. Jaké je to vaše?

Lukáš Fireš
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 11.01.2012, 16:28

LETS - možná budou znát, ale zkratka ER jim asi moc neřekne. Možná bych jim o ní ani nepsal. Ten odkaz už mají ode mne. Spíš ať řeknou jestli mají nějakou pozitivní vizi oni než aby mohli kritizovat , co jim člověk v dobré víře pošle :-) Ale samozřejmě je to plně na Tobě, co jim pošleš pod svým jménem - jsme svobodné a svéprávné bytosti ;-) . Za mne dobrý.
kunsento
Diskutér

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 16:30

Já už to poslal ;) A nechť se dovtípí z mých stránek, co je ER ;)
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 11.01.2012, 16:37

to je fakt, minimálně budou mít brouka v hlavě a před spaním budou dumat , "safra, co může být to ER.. ;-)"
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 11.01.2012, 17:20

kunsento: Patrně jsem vás tedy špatně pochopil, omlouvám se. ZG a ER jsou zcela rozdílné záležitosti, nicméně má-li být ER třeba přechodným obdobím, proč ne. Každopádně peníze skutečně nikam nevedou, takže opravdu jen přechodné období. Do obehrání obránců soupeře, jak psal Morpheus. :-)
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 11.01.2012, 17:29

:) každá ta iniciativa má v podstatě trochu jiný úkoly ale každá jde stejným směrem do stejného cíle, to je hlavní...a takových iniciativ je hodně a je potřeba aby o sobě věděli no
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 11.01.2012, 21:22

to Raziel-Cz: díky a v pohodě. Ony ty internetové diskuse a to že si nevidíme do očí zvyšují náchylnost k různým nedorozuměním.
Zde je onen příspěvek p.Mikše z ER. Já myslím, že potěší...
http://ekonomickareforma.ning.com/forum/topics/ses-a-ob-h-pen-z-aneb-pen-ze-a-na-1-m-st?commentId=4572367%3AComment%3A37080
Do obehrání obránců soupeře
k tomuto bych ale měl malou poznámku. Já myslím, že to je právě ta pastička, ve které vězíme - mistři východu tomu říkají "dualismus". Dokud totiž budeme uvažovat v pojmech "my" a "oni" a nebo dokonce, že s někým soupeříme, tak v tom lítáme. Trochu odbočím - k filmu "Na počátku bylo světlo" a breatharianismu. Říkají tam, že tento jev je možný v okamžiku, kdy člověk pochopí (uvěří a prožije), že není já a ty nebo oni ale že je součástí velké jednoty.. no je to trochu metafyzické... tak si to nějak přeberte :D
kunsento
Diskutér

PředchozíDalší

Zpět na Projekty přímo ne/související s hnutím