Právě je 17.11.2018, 19:57

Prána

Udržitelnost a dynamická rovnováha přírodně-společenských procesů, životní styl, čisté, vyvážené a všestranné prospěšné životní prostředí.

Příspěvekod Morpheus » 04.01.2012, 18:05

Lidičkové, mám dotaz na tohle jídlo bez jídla :D ještě jsem se o to tak úplně nezajímal a chci se zeptat zde určitě zkušenějších...existuje nějaký případ, který by se podrobil lékařskému vyšetření a prostě a jednoduše se mu někdo pravidelně koukal do žaludku jestli tam necestuje nějaké jídlo? :D Přijde mi to samotnému naprosto šílené...ale jak říkám, nejsem znalec, jen z amatérského pohledu člověka, který potřebuje jasný důkaz :)
Tady třeba zase nějakej zajímavej dokument ale opět v rozsahu celovečeráku http://www.youtube.com/watch?v=bBEat4jgEvA ale hned na začátku tam nějaký takový človíček říká "nikdy jsem nenabízel lékařské důkazy, bylo by to proti mým zásadám"...proč? :)
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 04.01.2012, 19:14

Tadytoho Inda měli pár týdnů pod přísným dohledem, to je jediný případ o kterém vím, že se podrobil lékařskému pozorování. http://revue.idnes.cz/ind-tvrdi-ze-prez ... mavosti_nh
animamundi
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 04.01.2012, 19:43

hmmm, děkuju. Zajímavý tedy :) Do dnešní společnosti to ale opravdu nepatří, na tohle si budeme muset ještě chvilku počkat :). I on sám tomu dává jména jako bohyně Amba a víme jak to u tohohle pojmenovávání a přisuzování skutečných postav dopadlo v náboženství...nebo z toho dělat jen nějakou pomůcku při přírodní katastrofě, nebo až nebudou mít lidi na jídlo :D
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 04.01.2012, 20:06

Morphee hele teď jsem viděl půlku toho tvýho dokumentu, vím že ti vadí jak je dlouhej, ale je tam víc případů klinickýho pozorování a myslím že je objektivně, pojatý. Ale taky ho musim dokoukat:)
Je tam o pozorování, které proběhlo v Praze, ale po skončení nikdo i přez sliby nic nepublikoval, myslim že lékařská veřejnost se takovýchto fenoménů bojí jak čert kříže.
Jinak jak říkáš, bylo by fajn mít tu možnost nejíst a žít, když bude nedostatek.
animamundi
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 04.01.2012, 20:13

ok, dokouknu to ;) jj, ale ne uměle vytvořený nedostatek :)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 04.01.2012, 20:17

Jasně mít to v záloze jako třeba techniku bojových umění, taky nemlátíš každýho na potkání (až na vijímky) ale pouze když jseš v ohrožení:)
animamundi
Diskutér

Příspěvekod kunsento » 04.01.2012, 20:32

no ona ta schopnost žít i bez fyzické potravy je podle těch breathariánů jenom jedna z výhod a ani ne tak ta hlavní..
viz http://www.pranicka-vyziva.cz/co-ziskam.html
Jinak, ano, jak říká animamundi v dokumentu dále vystupuje německý breatharian p.Werner, který se podrobil lékařskému výzkumu 2x v Bernu a v Praze, ale obě zprávy byly uklizeny pod koberec - jak jinak. Ona ta lékařsko-farmaceutická lobby není jen prázdné slovní spojení.
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod firda » 04.01.2012, 20:41

Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 04.01.2012, 20:43

ještě jeden aspekt toho lékařského "zkoumání". Představ si, že této schopnosti dosáhneš. Celkově také mnohonásobně zesílí tvoje citlivost. Pak stojíš před bandou exotů v bílých pláštích ze kterých cítíš na 100 honů nedůvěru a snahu dokázat ti , že kecáš. Abys do toho šel, tak bys musel být vzácná kombinace breatharián/masochista :-). Když vezmeš v potaz, že už pěkných pár takových studií bylo zameteno, tak je dost pravděpodobné, že se půjdeš věnovat něčemu smysluplnějšímu - třeba to učit lidi , kteří o to mají opravdu zájem.
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 04.01.2012, 21:47

hehe, tak jsem po první půl hodině dokumentu a mám z toho pocit jako by to dělal každej druhej :D je jasný že se jim to nehodí do krámu pač se to nedá zpeněžit, pak mi nejde do hlavy co by z toho měli samotný účastníci...ale zároveň mi nejde do hlavy proč jsme tedy obdarovaný žaludkem apod když to vlastně nepotřebujeme? :D
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 04.01.2012, 22:05

tak každý druhý snad ještě ne :-) Monfort říkal, že takových lidí je na světě kolem 30 000. Neříkal tedy kde k tomu číslu přišel. Mnoho lidí možná v řádu milionu prošlo 21-ti denním procesem, ale většina z nich se vrátila k fyzické stravě. Pamatuji se , že jsem byl kdysi na kurzu Sylvovy metody. Když jsem byl tam v tom prostředí mezi stejně naladěnýma lidma, tak mi ty techniky přišly skvělý a měl jsem i docela zajímavý výsledky, ale po návratu domů, do světa TV, konzumu a "normálních smrtelníků" jsem je celkem rychle přestal pravidelně cvičit. Prostě je to otázka silné motivace a sebe-disciplíny.
Co se týče orgánů, tak si pamatuji, že Monfort říkal, že to jak je naše tělo uspořádané, je zaležitostí dlouhého vývoje. Jídlo jíme jako lidstvo už hodně dlouho, takže na to máme tělo uzpůsobené se všemi orgány. Čili není to tak, že máme žaludek abychom fyzicky jedli, ale máme žaludek , protože fyzicky jíme :-) Když se lidi budou po generace stravovat pránou, tělo bude svou vnitřní organizací tuto změnu následovat, příslušnými změnami.
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 04.01.2012, 22:09

si trochu přijdu jako alenka v říši divů teď :D no dobře no...tak já se jdu vrátit k dokouknutí dokumentu a zatím zůstanu u probouzení konzumních oveček:)).
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod ghostdog » 10.01.2012, 13:06

Shodou okolností jsem se o toto téma teď hodně zajímal (spíš tedy jako skeptik), v souvislosti s návštěvou Monforta v Praze. Firda zde nechal tak trochu nenápadně :-) odkaz na Monfortovo přednášku v ČR, tak na tu bych ještě rád upozornil, zásadní věc. Sám Monfort se nikdy lékařskému zkoumání nepodrobil a ani nepodrobí, dle jeho slov. Celá tahle záležitost (podvod) je podle mě založena na tom, že je těžko prokazatelná. Oni se mohou nechat zkoumat, oni vydrží nejíst týden i měsíc, když na to přijde. Zajímal jsem se ještě o obchodní stránku věci. Vstupné na Monfortovi přednášky na jeho turné v ČR byl zhruba ekvivalent 10EUR, což je korektní cena (sály byli zhruba pro 300lidí). Další příjmy má z prodeje knih (u nás kniha nevyšla) a z toho, že provádí lidi tím 21 denním procesem. Za to si jeho kolegyně Jasmeen (?) bere údajně zhruba 2tis.dolarů.Ještě podle mě stojí za úvahu to, jaké lidi tyto věci přitahují. Podle mě přitahují, tak trochu "divné" lidi, kteří se úplně nedokáží začlenit do společnosti a kteří si ze svých nedostatků (duševních stavů) nakonec udělají jakoby přednost a mluví o jakých si mystických zážitcích atd. .Závěr:nikdo po mě nemůže chtít, abych věřil takové šílenosti (ač zrnko pochybností Monfort zasel). Pokud chtějí,aby byli brání vážně, tak se musejí více snažit své bretharinství prokázat.
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 10.01.2012, 13:25

No stejně mi to nějak nejde na rozum. Jak dokážou vydržet nejíst měsíc? I to je v podstatě dost zajímavá věc. Třeba co se týče toho Prahlada, tak se tam určitě muselo zkoumat, jestli byl třeba den před testováním zavřenej v mekáči, aby si udělal nějakou zásobu ne? :D Takže by musel mít něco v žaludku. To se tam tedy přímo v dokumentu mám pocit nezmiňovalo, ale z něčeho žít musel i ostatní a to už by přeci jeden z těch týmu určitě vyslal do světa zprávu, že je to podvod.
Navíc, že by se z toho dalo nějak extra vydělávat mi taky nepřijde, protože to používají i lidé, kterým jsou peníze ukradené a žádné semináře a cvičení nedělají.
U mě to tedy celkem zapůsobilo, ale štve mě, že žijeme v době ve které žijeme a co by nás mohlo někam posunout dál se na veřejnost nedostane protože to není dost ziskové a člověk neví jestli to je podvod nebo ne a musel by se snad podívat prahladovi do zadku, aby měl teda jistotu co se mu předkládá za informace. Tohle mě na tom hodně s*re...
Každopádně z toho nějakou velkou ziskovost nečuchám, spíš se přikláním k tomu, že je to klidně možné, ale do monetárního systému značně nepraktické, naučit lidi žrát něco co se nedá skladovat a náležitě zpeněžit. Co by z toho měl dnešní systém? Těžkou ztrátu a to není potřeba.
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 10.01.2012, 13:48

ahoj ghostdogu,
jsem myslím již nějakou dobu dalek fanatického následování čehokoliv (ale rád věci zkoumám) a rovněž přesvědčování kohokoliv o čemkoliv, ale pokud tě téma zajímá (zmiňuješ absenci lékařských vyšetření), tak doporučuji tento dokument .Myslím, že jde o poměrně informačně vyvážený dokument. Dozvíš se tam např., že někteří lidé při pokusu stát se breathariány zemřeli.
http://www.youtube.com/watch?v=bBEat4jgEvA
Věnuj prosím pozornost p.Wernerovi a jeho pokusům o vědecký výzkum jevu..
kunsento
Diskutér

Další

Zpět na Zdraví a životní styl