Právě je 18.08.2018, 10:59

Seznam vysoce škodlivých potravin - párky

Udržitelnost a dynamická rovnováha přírodně-společenských procesů, životní styl, čisté, vyvážené a všestranné prospěšné životní prostředí.

Požíváte párky?

Ano, párky jím často, nejméně 1x týdně.
0
Žádná hlasování
Ano, párky si dám párkrát do měsíce.
2
29%
Ano, ale nevyhledávám je, tak 4x do roka.
1
14%
Ne, párky si dám pouze výjimečně.
3
43%
Ne, nechutnají mi a nebo vím o škodlivosti.
1
14%

Celkem hlasů : 7

Příspěvekod firda » 28.12.2011, 20:28

Tak jsem se tedy podíval na ty zdroje a nepřesvědšili mne. Začněme s argumentem o Wikipedii - tak tu jsem použil jen jako podložení, kdybych o tom nevěděl více již z nějakého pořadu, tak bych jen těžko uvedl, že je to neurotransmiter. Dále se podívejme na jejich zdroje, začněme první knihou - Doba jedová. Tak o té mi někdo nedávno povídal. Sice jsem ji nedržel v ruce, ale co jsem slyšel mi zcela stačilo k názoru, že jen a pouze děsí lidi. Dále jsem se podíval na ty internetové odkazy. Poslední je z nich snad nejpravdivější, říká přesně tolik, že je to šidítko, nikoliv však nezdravé. Prostřední odkaz adresuje právě funkci neurotransmiteru a důkazy v prvním odkaze se velice vyhýbají udat jakou dávku podávali. Snad jen u myši - 10g glutamátu na 100g potravy. Tak to ji mohli stejným způsobem PŘEDÁVKOVAT VITAMÍNY. To je totiž také možné. Jsou proto vitamíny zdraví škodlivé? Předávkovat se dá i bílkovinami, předávkovat se dá ledasčím, tedy i glutamátem.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 20:39

Dnes je těžké čemukoliv věřit, je mnoho protichůdných informací, což je špatně. Já jsem přesvědčen, alespoň pro mne hrají argumenty tak, že uvedené chemikálie škodlivé jsou. Víme jak to dnes ve světě je, všichni jdou jen za ziskem a jak je to s následky už nikoho nezajímá. Mě rozhodně přesvědčili.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 28.12.2011, 20:43

Raziel-CZ píše:Mě rozhodně přesvědčili.

Čím? Rád se též nechám přesvědčit, ale zatím jsem neviděl jediný pádný argument.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 21:54

Myslím, že je zcela evidentní čím, argumenty. To už by vážně bylo slovíčkaření. Nerozumím Ti, ale nevadí.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 29.12.2011, 01:08

Pro mne to právě evidentní není a docela bych rád nějaký konkrétní pádný argument.

Z mého pohledu by totiž glutaman sodný neměl být označen za škodlivý, ale jen a pouze za látku na kterou lze mít alergickou reakci.

Myslím, že jsem tomu věnoval dost času a přesto jsem nenalezl jediný důkaz, že by byl v běžných dávkách škodlivý. Naopak jsem během hledání nalezl, že 1,5g za den je přímo doporučená dávka. A ty "jejich" důkazy o škodlivostí dokazují jen to, že se tím dá předávkovat. Najdeš mi nějaký jiný, který dokazuje škodlivost třeba i jen při 10g/den (u člověka)?
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 29.12.2011, 09:27

Konkrétní pádné argumenty padly, nevím co bys ještě chtěl. Myslím, že ať zde napíše kdokoliv cokoliv, budeš to zpochybňovat. Buď Ti doporučím obrátit se na web emulgatory.cz a míti snahu a nebo tedy jíst dle svého uvážení vše, co obchodní řetězce nabízí. Mně přijdou chabé zase Tvé argumenty, každý nechť si zdraví řídí sám.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 29.12.2011, 10:23

jak už bylo řečeno, žijeme ve světě, kde je na prvním místě zisk, na druhém lidské zdraví. Na tohle tvrzení jsou tu dost pádné argumenty, nemám snad pravdu?
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 29.12.2011, 12:07

Raziel-CZ píše:Konkrétní pádné argumenty padly, nevím co bys ještě chtěl. Myslím, že ať zde napíše kdokoliv cokoliv, budeš to zpochybňovat. Buď Ti doporučím obrátit se na web emulgatory.cz a míti snahu a nebo tedy jíst dle svého uvážení vše, co obchodní řetězce nabízí. Mně přijdou chabé zase Tvé argumenty, každý nechť si zdraví řídí sám.

Promiň, neuraž se prosím, ale tvým jediným argumentem je, že to tvrdí oni a ty jim věříš. Já na druhé straně podal své jasné argumenty, prolezl jsem i ty jejich a shledávám je neobjektivní se zřetelným přehnaně-konspiračním nádechem. Udal jsem i konkrétní výtku, totiž, že dokazují pouze možnost předávkování, nikoliv však množství. To je naprosto bezpředmětné. Uvážím tedy, zda se pobavím přímo s nimi, když ty argumentaci odmítáš.

Morpheus píše:jak už bylo řečeno, žijeme ve světě, kde je na prvním místě zisk, na druhém lidské zdraví. Na tohle tvrzení jsou tu dost pádné argumenty, nemám snad pravdu?

Jistě, s tím naprosto souhlasím a i pro to bych byl rád, kdyby si, s prominutím, nesrali do huby a informovali pravdivě. Celý ten nápad se mi velmi zamlouvá a právě proto kritizuji jeho nedostatky a, udposťte, amatérismus. Z toho co jsem se však dočetl se domnívám, že tu došlo k ohromnému nedorozumnění: Oni se soustředí hlavně na alergiky, lidi co mají problémy. Přesně tak jsem se dostal i k té knize, kolega je alergik a o té knize jsem se bavil s jeho ženou. Je nutné míti tento jejich kontext na paměti!

Kdyby byl totiž MSG tak škodlivý, jak tvrdí, tak bych už musel být úplně dementní, neschopen mačkat písmenka na klávesnici, natož programovat, protože je to úplně ve všem. Já si raději s naprostým klidem pochutnám na Crackeru z pytlíka po mé levici :D A když budu mít chuť, tak k večeři či jen jako lehkou svačinku si s klidem zaleji polévku z pytlíka. Nehodlám se tím živit, ale také nehodlám být ustrašený z každýho éčka. Ty ustrašené znám, to mi věř, takže vím jak škodlivé je tvrdit lidem jak škodlivé je něco co škodlivé není.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 29.12.2011, 19:44

Nechť za mne mluví přímo http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E621 a http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E250 kvůli kterým se celé toto téma založilo:

E621 - L-glutaman sodný:
Je sodná sůl kyseliny glutamové. Je to jedna z nejpoužívanějších přídatných látek pro její schopnost zvýraznění chuti. Použití látky je pro ochucení mražených masných, drůbežích, zeleninových a dalších výrobcích, instantních polévkách, směsích koření, hotových jídlech, sojové omáčky a mnoha dalších. Tato látka je často uváděna jako kořenící přísada. Především čínská kuchyně má široké použití glutamanu sodného. Zvýšený příjem této látky může způsobovat bolesti hlavy, zvracení, nevolnosti, dýchavičnost, astmatické potíže, popř. i halucinace. U lidí, kteří jsou citliví na tuto látku a pozorují po jejím požití popsané potíže, se doporučuje této látce vyhýbat. V ČR je používání glutamanu sodného povoleno v omezeném množství ke všem potravinám s výjimkou nealkonápojů. V USA je používání látky povoleno.

A PAK SI NA TY DVA ODKAZY KLIKNĚTE A PODÍVEJTE SE, V JAKÝCH POTRAVINÁCH JSOU OBSAŽENY
...obávám se, že tak obsáhlý seznam by se sem nevešel.
...a mimochodem, Javořické párky tam uvedeny nejsou :lol:
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 29.12.2011, 19:53

Postrádám smysl Tvého nynějšího příspěvku a co se Javořických párků týče, je tam evidentně E621 nově, viz etiketa. Jak jsem psal, jez si co chceš, je to každého zdraví. Máme rozdílné názory a tím bych to ukončil.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 29.12.2011, 23:05

hehe, firdo taky ti nějak nerozumim už :D na co takový útoky? :) jednak tam ty potraviny dávaj lidi spotřebitelé sami z vlastní iniciativy, tak tam nejsou rozhodně všechny potraviny...a pokud je někdo vystaven i třeba relativnímu nebezpečí tak je přeci normálně zachovat ostražitost, to máš i kdekoliv v přírodě. My jsme na špičce řetězce tak aby jsme se nenudili tak si děláme nepřátele sami.
Vem si taková situace v přírodě...stádo oveček, a vlk v houští...jedna ovce zmerčí nebezpečí a upozorní ostatní...některým je to třeba jedno, ale drtivá většina se má ihned na pozoru...a teď naše situace...jedna upozorní na možné nebezpečí a ostatní se k ní seběhnou a začnou jí žďuchat "co dělááááš? co tady jančíš? seš zdravá?" co to je proboha za chování? :) dyť i ta hlúpá zvěř se chová racionálněji :) já vím že jen nechceš aby se to asi nějak přehánělo, ale takovýhle handrkování do morku kosti...stačí ne ;)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 29.12.2011, 23:06

bolesti hlavy, zvracení, nevolnosti, dýchavičnost, astmatické potíže, popř. i halucinace

A to ti nepřijde nebezpečné?Je úplně jedno, jestli si alergik nebo ne, jestli to dokáže ublížit, je to nebezpečné.To je jako dát auto bez brzd dobrému řidiči a říct mu, že to nemůže být pro něho problém uřídit. :roll:

//Raziel-CZ: Část off-topic od posměšků rozděleno, držme se zde prosím tématu.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod firda » 30.12.2011, 19:46

Morpheus píše:hehe, firdo taky ti nějak nerozumim už :D na co takový útoky? :)

Když už to bylo tak rozděleno uprostřed, pak musím připomenout, že jsem ti odpověděl předem:
Celý ten nápad se mi velmi zamlouvá ... se domnívám, že tu došlo k ohromnému nedorozumnění: Oni se soustředí hlavně na alergiky, lidi co mají problémy.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 30.12.2011, 20:24

Doporučil bych tu oběma zachovat neutrální postoj ;) Není to ani nezávadné, ani smrtící...na rizika je ale v dnešní době dobré upozornit, bohužel nežijeme v pohádce :) Tady je vyjádření proděkana Fakulty potravinářské a biochemické technologie Jana Masáka: „Přídatné látky jsou součástí potravin již mnoho desítek let a při správném používání nepředstavují pro spotřebitele zdravotní rizika. V posledních letech se ale jejich množství v potravinách stále zvyšuje, a to často i v souvislosti s využíváním méně kvalitních surovin."
Což si myslím to vystihuje úplně nejlíp ;)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 05.01.2012, 18:00

Zpátky k párkům, tady jsou informace o českých obchodnících s potravinami http://www.cilichili.cz/temata/kuze-sad ... a-114.html
animamundi
Diskutér

PředchozíDalší

Zpět na Zdraví a životní styl