Právě je 29.02.2020, 08:58

Počítačová hra The Venus Project

Vše o tématech, které nastoluje koncept Ekonomiky založené na zdrojích (Resource-Based economy) včetně diskuse k projektu The Venus Project.

Příspěvekod Raziel-CZ » 30.09.2011, 17:23

Možná by stálo za úvahu vytvořit The Venus Project co by komplexní simulaci v podobě počítačové hry, jenž by obsahovala jak přechod na RBE, tak vybudování celé nové civilizace a to zcela od základů. Je to běh na dloooouhou trať, ale lidi to asi jinak, než prostřednictvím podrobné ukázky, nepochopí. Vytvořit něco takového potrvá roky, ovšem přesvědčení úspěšného výsledku mohu brát za vlastní. Tato věc ale vyžaduje dobré znalosti a především přepych v podobě trpělivosti, takže nevím, zda tuto věc nebrat rovnou za pohřbenou... :roll:

Hra by se neustále vyvíjela, dalo by se v ní nějak pohybovat, a byla by postavena na reálných základech.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod M!ro » 11.11.2011, 02:45

Zdravím, kvôli tomuto príspevku som sa tu zaregistroval :D

Prečítal som si, čo si napísal a predstavil som si približne tu myšlienku "hra".
Keď tak uvažujem, pôjde o nadrozmerný projekt, určite to nebude hra "nainštaluješ a hraš simulátor na pc" ale skôr typ hry "niečo nainštaluješ a pripojíš sa online do sveta VENUS", nemali by sme tam zahrnúť žiadne úlohy ako sú v arkádach, že musíš spraviť toto aby si postupil do ďalšej misie pretože to by tak nefungovalo asi. Mal by to byť komplexný systém novej spoločnosti kde budú obsiahnuté myšlienky venus. Na rozbehnutie bude treba skupinku ľudí, od psychológie až po ajťákov (aby sme vedeli či je reálne to o čom točíme) ... a v konečnom dôsledku zohnať dostatok financií na prežitie počas tvorby tohoto projektu, pretože to zožerie všetok voľný čas ... začneme teda vytvorením skupinky "ochotní sa podieľať na projekte"?
M!ro
Nový diskutér

Příspěvekod Sviccc » 11.11.2011, 19:47

No mozna kdyby se to postavilo jiz na existujicim enginu, nemuselo by to trvat 10 let, ale treba jen 5.Ted jde o to, jestli do te doby nebudeme uz na RBE ;-)
Kazdopadne jsem ochoten modelovat objekty.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Sviccc » 28.11.2011, 18:01

A co takhle postavit mod na jiz existujici oblibenou hru?Novou hru od neznameho vyrobce ti moc lidi hrat nebude, ale hru s modem, ktera je celosvetove oblibena?Byl by to nejrychlejsi zpusob a bylo by z ceho se poucovat.Ja navrhuju MineCraft :-P
Je to presne hra, kde muzete simulovat prave to, co VP zamysli ;-)
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod firda » 13.11.2012, 23:00

Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Naglafar » 03.05.2014, 20:36

Napadlo mě co takhle udělat takovej "datadisk" do hry Anno 2070. Když hrajete za ekology tak to skoro jak Venus projekt vypadá samo o sobě :) Bohužel já nejsem žádnej programátor jen mě to jen tak napadlo protože ta hra by se na to asi hodila nejvíc...
Naglafar
Nový diskutér


Zpět na Ekonomika založená na zdrojích

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron