Právě je 17.02.2020, 16:29

Zajímavý postřeh o Libyi

Ostatní témata nepatřící nebo jinak nesouvisející s uvedenými kategoriemi.

Příspěvekod Fido » 01.05.2011, 11:14

Zajímavý postřeh jinýma očima - přeposílám v plném znění :
Posílám originál informace, kterou mi zaslal člověk, žijící 10 let v Libyi.
V naší televizi jsou tyto pravdy zamlčovány - proč asi ?


Proč je napadena Libye ? EU se potýká s ohromnými finančními problémy,
a jedna evropská země po druhé upadává do bankrotu. Zóna eura je opravdu zdecimovaná a má ohromné problémy. USA všechny své zdroje utratily před 12 léty a vnitřní i zahraniční dluhy se prohlubují. EU a USA dluží Libyi za dodávky ropy skoro 200 miliard dolarů. V roce 2012 skončí koncese velkých naftových společností, které mají právo na těžbu libyjské ropy. Kadafí požaduje splacení dluhů nebo chce uzavřít mezistátní smlouvy s jinými zeměmi a společnostmi.
Z tohoto důvodu je Libye napadena. A zdalipak má libyjský občan důvody, aby se bouřil proti režimu Muamara Kadafiho ? Myslím, že ne. Jestliže se podíváme na životní úroveň libyjského národa a výhody, které jim zabezpečuje stát, pak se mají velmi dobře; žijí si jako malí bozi. Libye má 6,5 mil. obyvatel a má 14 mil. registrovaných automobilů. Když někdo chce studovat, v kterémkoliv státě na světě, požádá si stát a ten mu zajistí byt, auto, stravu, bezplatné studium a měsíční stipendium 2300 dolarů. V Libyi se neplatí voda, elektřina, plyn, daně, úvěry jsou bezúročné. Když do pěti let nemůžeš úvěr splatit, odepíše ho stát, nebo ho splácí za vás. Každý plnoletý občan Libye, když dosáhne věku 18 let, dostane klíče od bytu. Když si chcete koupit auto, složíte 20,3 procenta ceny a zbytek dotuje stát. V Libyi koupíte za 10 dolarů 85 litrů benzínu nebo nafty. V Libyi jsou potraviny velmi levné, 10 kg chleba stojí 0,15 dolaru. Libyjci nepracují fyzicky, vše dělají cizinci. Žil jsem 10 let v Libyi v různých městech a nikdy jsem neviděl ani jednoho žebráka. Libyjci nejdou pracovat do tzv. "bílého světa", neboť to nemají zapotřebí. V Libyi není nikdo ožebračen, není mu odejmut byt nebo auto protože nesplatil úvěr, není to tak, jako v tzv. demokratických zemích, které se vrhly na Libyi. Otevřeně, je mi líto libyjského národa, neboť asi má být přetvořen na nájemní pracovní sílu, pracovat za 100 dolarů, ztratit všechny dosavadní výhody a o pohodlném životě, jakým žili doposud, se jim bude jenom zdát.
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod Barbora » 01.05.2011, 12:03

Je to určitě zajímavý postřeh, ale myslím, že docela dost zkreslený. Popisují to tu jako ráj na zemi, ale skutečnost je, že Libye je diktatura a podle toho to taky vypadá. Zde jen pár dat z https://www.cia.gov/library/publication ... os/ly.html

Nezaměstnanost (údaj z roku 2004): 30%
1/3 lidí žijících pod hranicí chudoby
75 % veškerých potravin se musí dovážet (častý problém zemí bohatých na jednu surovinu, které místo investic do rozvoje zemědělství spoléhají na petrodolary)
65. roku života se dožije jen 4,6 % obyvatelstva
Je ale pravda, že v zemi se skoro nevyskytuje AIDS (na Afriku velká vzácnost) a přes 80% obyvatel je gramotných.

Četla jsem hodně článků o možných důvodech vpádu do Libye a zřejmě to opravdu budou ty důvody humanitární. USA se stáhly a nechtěli převzít kontrolu, protože válka není populární a protože mají jednotky v Iráku a Afghánistánu. V Británii a Francii to platí taky. Evropské země a hlavně Itálie jsou Kaddáfímu vděčny za to, že zadržuje (teda nevím, jak je to teď, když je válka) migranty přicházející z jihu a snažící se dostat do Evropy. Díky jeho pohraničním strážím se situace výrazně zlepšila. Jenže teď po revolucích v Tunisku a Egyptě je téma uprchlíků znova ožehavé téma...
Barbora
Nový diskutér

Příspěvekod Fido » 01.05.2011, 12:51

Díky Báro za komentář, dlouho jsem přemýšlel, jestli to sem mám dávat, protože nemám tento článek ověřený, těžko se na netu hledají informace jiné než papouškují masmédia. Jsem rád, že nám na toto fórum přinášíš vhled z diplomatického pole. Je to jedna z věcí, která se mi na tomto hnutí líbí, že jsou tu lidé, kteří přemýšlí nad podanými informacemi, neberou vše jako dogma, nechovaj se jako ovce a snaží se objevit jádro pudla. Dík.
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod Barbora » 01.05.2011, 14:00

:-) taky si toho cením na našem hnutí. Ono poznat pravdu od propagandy je složité, i ty statistiky se dají zmanipulovat. Ale je super, že jsme každý z nějakého jiného oboru a s jinými zkušenostmi a můžeme sem přinášet různé vhledy :)
Barbora
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 01.05.2011, 15:06

Ten první příspěvek jsem četl s otevřenou pusou, že to nemůže být pravda i když je to od člověka deset let žijícího v Libyi :) popravdě už ale moc nevěřím na čistě humanitární vpády do jiných zemí, když člověk všude okolo vidí, co se děje. I v tomto jako ve všem jiném bych viděl chuť po zisku a při tom se pomůže pár civilistům
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Fido » 01.05.2011, 19:55

Ještě zasílám odkaz na zajímavý dokument o propagandě v zahraniční politice a manipulace prostřednictvím masmédií ... http://www.ulozto.cz/3488267/valkousetovyresi-avi
PS.: Opět bych rád slyšel názor Báry
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod Shebyk » 27.07.2011, 01:26

Abych řekl pravdu, jsem z toho dost rozčarovaný. Mnohé zdroje a to i ty nekonvenční se v tomto tématu rozcházejí,ale z toho co jsem pochytil,jsem pochopil,že hlavní důvod toho co se poslední dobou děje v Egyptě, Lybii a syrii jsou rozsáhlé investice Číny do zemí severní Afriky,což se nelíbí zbytku mocných států a tak na místo další přímé studené války s touto novou supervelmocí prostě kazí její snažení pod rouškou něčeho jiného,ale ja jsem řekl,jde pouze o můj osobní názor a rozhodně si netroufám tvrdit,že to je primární cíl.
Shebyk
Nový diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 27.07.2011, 16:38

Barbora píše::-) taky si toho cením na našem hnutí. ..............


Přesně tak, je velmi důležité si navzájem vyměňovat názory a přitom se od druhého nechat inspirovat.

Zkusím tě inspirovat k jinému myšlení, protože se evidentně zabýváš detailními informacemi z nižších úrovní, které stejně nikdy nezjistí člověk zda jsou pravdivé či nikoliv.
Poskoč o několik úrovní nahoru nebo nejlépe na vrchol, a uvidíš, že člověk nepotřebuje k rozumnému pohledu na svět vždy tolik detailních informací. Selský rozum funguje vždy nejlépe.

Nejdříve ke statistikám (dejme tomu, že jsou aktuální a věrohodné):
u nás bude nezaměstnanost o něco nižší, ale chudoba u nás postihuje víc než 50 % lidí. Mnoho lidí má takové příjmy, že jim to vystačí pouze na jídlo a nedůstojné bydlení od jedné výplaty k druhé. Jakékoliv jiné vymoženosti jsou pro tyto rodiny téměř likvidační a v konečném důsledku (po "záchraném" laně formou půjček od lichvářských společností) je čeká exekutor a defacto konec důstojného života. O mladých bez možné podpory jen bohatších rodičů ani nemluvím. O mladých, kteří mají i chudé rodiče lze říci, že jsou odsouzeni žíti život chudých, nemají téměř vůbec žádné možnosti jak prorazit - jsou mezi nimi jen bezvýznamné výjimky.

Tzn. k chudobě je nutné vždy definovat jak je tato chudoba v daném státě definována resp. spíše jak se projevuje v životě, nikoliv ve statistikách.

Neznám % kolik se dováží potravin k nám, ale se stavajícím principem ovládání zemědělství skrze dotační byrokracii se brzy přiblížíme ke stejným číslům.

Toť krátce k relativnosti statistik a jejich vypovídajícím vlastnostem.

V Libyi nejde o nic jiného než nerostné suroviny tzn. boj o moc a peníze - Irák (jen ropa) a Afganistán (opium a nerostné rudy) není nic jiného.

Kdyby šlo opravdu o humanitární zásahy, tak by museli být amíci v mnoha jiných státech po světě. Viz Somálsko, Korea apod.. Najdi si dokumenty a videa jak tam lidi trpí oproti Lybijcům. Neříkám, že nejde částečně i o nějakou diktaturu, ale tu dnes máme v "demokratické" verzi i u nás i v Evropě.
Stačí se dívat zda se amíci objevují se svými zbrojařskými firmami někde v zemích, kde nemají nerostné či jiné strategické hodnoty a pochopíš rychle.

Taky je dobré vědět, že zbrojařské firmy jsou ovládány přes bankéře. Tzn. bankéři poskytují peníze za mastný úrok( který nejde nikdy splatit) jak zbrojařům, tak i především samotné vládě, takže z toho mají takový multiplikační zisk, že není divu, že se často používá i malých oragnizovaných skupin k rozvracení států formou náhlé revoluce apod.. Ale bacha !, je to nutné rozlišovat od nenásilných masových revolucí obyčejných lidí viz Island, Španělsko apod.

Zkusme hledat opravdu odpovědi vždy někde mnohem výše než běžně poskytují pro ovčany mainstream media.
Jen tak posuneme společné vědomí na jinou úroveň.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Morpheus » 24.08.2011, 09:02

no a další úspěšný útok na ropnou africkou velmoc skoro dokonán...jak moc tam asi šlo o lidi a jak moc o ropu? :) tam kde jde o lidi tam jezdí jen Angelina Jolie :D
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Raziel-CZ » 24.08.2011, 10:09

Dost o tom hovoří médium Czech News TV - http://www.zeitnews.cz - ve svých videoreportážích.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Morpheus » 29.08.2011, 14:00

http://zpravy.e15.cz/nazory/komentare/z ... roc-496100

a něco málo z diskuze...
Líbil se mi váš článek. Na rozdíl od ostatních článků je pravdivý. Před nějaký časem jsem žila a pracovala v Lybii. Celkem bez pár měsíců 12 let. Do 100 km okolo Tripoli znám těměř každý kámen. Nevím, kdo protestuje v Lybii, ale Libyjců tam bude minimum. Libyjci si žili spokojeně a dobře.Jestliže se zdražili ceny potravin, je to jako všude na světě. Není to vina Kadafího. Může za to neúroda. záplavy atd. Byl to jeden z posledních států. který si žil svým spokojeným životem. Bylo tam bezpečněji a zdravěji, než tady za demokracie. Arabský národ je trochu divoký a neukázněný, mohou si to dovolit, mají naftu. Pracovali za ně cizinci, nějaká 30 procentní nezaměstnanost je propaganda. Pracovala jsem tam jako pomoc rozvoj. zemím. Naše ministerstvo nám dohodlo plat 200 USD. Dalo se tam za to slušně žít. Je pravda, že už je to nějaká doba. Káždý národ potřebuje pevnou ruku nad sebou, neboť když ji nemá, dopadá to jako u nás a zvlášt arabové. Za Kadafího se měli dobře, vše jakžtakž fungovalo, stavělo se a Líbye se rozvíjela svým pomalým tempem, což odpovídá i arabské povaze. Co se tam děje teď je hrůza. Pokud padne Kadafí, bůh s nimi i s námi všemi. Nenažraní Američani jen na to čekají, pokud tam vpadnou, už to nikdy nikdo nedá dohromady a zabijí tam daleko více lidí, než je tam bylo teď. Také ostatní i evropské státy čekají, až tam budou moci investovat a zničit poslední klidné místo komercí a hlavně taky něco mít z té nafty. Nikdo nemá právo se vměšovat do záležitostí jiného státu. Libye je pouze členem OPEC . ostatní nemají do toho co mluvit. není člčnem ani NATO ani jiného společenství. Držím palce Kadafímu i když je mi líto lidí, kteří padli. Kadafí udělal pro Libyi hodně, snažil se v poslední době vycházetse všemi, ale má smůlu, že tam mají naftu. O tom je celý ten problém, o ničem jiném. Demostrace určitě nevyvolail sami Libyjci, jenom se neuváženě svezli.
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Morpheus » 04.09.2011, 21:53

http://www.youtube.com/watch?v=jWzNhk3zv4U
Červencová demonstrace 1.9milionu obyvatel Libye v Tripolisu na podporu Kaddafiho a zastavení útoku NATO...
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Morpheus » 10.09.2011, 09:06

myslím, že tohle video mluví za vše
http://www.youtube.com/watch?v=OeSSSA-B ... _embedded#!
jasně...jedeme tam zachraňovat nebohé lybijce a zabít kazisvěta...
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Morpheus » 11.09.2011, 16:38

další zajímavý postřeh, co může být skutečným důvodem útoku
http://www.youtube.com/watch?v=GuqZfaj34nc
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Petr_NJ » 29.09.2011, 12:57

Ač jsou medii podávány informace o Kaddáfím a jeho osobě jakékoliv, doporučuji stáhnout a přečíst jeho knihu:

http://www.ulozto.cz/9232424/muammar-kaddafi-zelena-kniha-pdf
nebo
http://www.ulozto.cz/3229684/zelena-kniha-kaddafi-zip

Schválně ty texty nyní nebudu komentovat, jen toliko, že už informace do sebe zapadají.
Západ se těší na porcování medvěda, pravděpodobně dojde ke smázání dluhu, který měl západ v roce 2012 splatit, systém "přímého rozhodování lidu " (i bez internetu) byl asi taky někomu na odpor
no a na kohoutky s ropou se těší snad každý. To, chtěl Kaddáfí zavést svou zlatem krytou africkou měnu asi víte taky, jaká to konkurence pro dolar, euro.

Nástin jakési moci lidu, tak jak píše ve své knize Kaddáfí, je jednou z cest. Nicméně chtělo by to pravdivé informace jak moc tento systém byl jen na oko, na papíru a jakou doopravdy měli lidi tu svobodu rozhodování....... tzn. někdo kdo tam skutečně jako cizinec (objektivnější hodnocení) dlouhou dobu pracoval

Mě docela překvapil jeho osobní život - nekouřil, nepil, nedrogoval, nejraději bydlí ve stanu ve volné krajině a to je mi velmi blízké. Samozřejmě já ve stanu bydlet zatím nechci :-) , ale nejlépe v zelené oáze kolem domu, kterou nyní buduji.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Další

Zpět na Všeobecná diskuse (co se jinam nehodí)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron