Právě je 18.06.2018, 00:02

Občanská iniciativa prak.info

Duch doby, The Last Corporation, Všeobecný základní příjem, OdKomunity, Svobodný vysílač, Česká Konference a další projekty stojící za pozornost.

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 22:10

http://ekonomickareforma.ning.com/main/ ... nus&page=1
http://ekonomickareforma.ning.com/forum ... nt%3A36864
Lukáš Fireš 28.Prosinec.2011 v 22:28
Dobrý den. Dostal jsem se k vám z hnutí Zeitgeist Movement (odkazy na firda.cz) a SES se mi zamlouvá, ... Dále navrhuji spolupráci s hnutím Zeitgeist Movement a povědomí o Venus Project.

Petr Gal 29.Prosinec.2011 v 22:04
Projekt Venus znám víceméně z toho ZG filmu. Chlápek tam říká, že už dnes existují technologie, které by umožnilo nepracovat. V podstatě by lidi byli na "pracáku". Jen by se tomu asi říkalo jinak a nebylo by smyslem hledat práci. Lidi by dostali zadarmo to, co vyprodukují stroje.

Ty naržena města ve Venusu je dobrá myšlenka. Bojím se však jednoho. Bez peněz to asi nebude motivující. Možná se pletu. Nicméně peníze v podobě,jaké jsou navrženy v SES jsou přesně to, co mají peníze v obchodu dělat. Prostředek směny(universální zboží). Bez peněz by to zřejmě mohlo být tak, že si každý veme podle potřeby(utopie), nebo že by lidi měli přiděleny kredity na nákup. Jenže kredity jsou v podstatě peníze....

Nic. Jdu si ted počíst váš odkaz více pozorněji :)

Jo a ještě jednu věc na závěr. SES a Venus může žít pokojně vedle sebe. Není to v žádném případě buť a nebo.

Libor Mikš na 30.Prosinec.2011 v 16:14
V analýze současného stavu a budoucích potřebách se s projektem Venus téměř bez výhrad shodujeme. Drobné nesrovnalosti jsou spíše ideového rázu. Protože projekt Venus je opravdu ideologie, i když se tomu snaží bránit, aby byl takto pojímán. A jako takový je příliš technokratický, což místy vede k ne na první pohled patrným rozporům. Přesto snahy tohoto hnutí vnímám celkově velmi pozitivně, mohou vývoj společnosti posunout o míle kupředu.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 12.01.2012, 13:00

firda píše:Dobrý den ve spolek, koukám, že jste se hezky zviditelnili. Máte už i nějaké řešení? Já taková sbírám a nějaká už mám: http://firda.cz

Pro zatím jsem rád, že existuje (alespoň jedno) proveditelné řešení - LETS mohou vrůst do systému (ze spod) a ve finále by hlavounům zbyly jen bezcenné papírky.
ER je naopak řešení shora, ale obávám se, že na to ještě neuzrál čas. Jaké je to vaše?

Lukáš Fireš

LETS zname, je to jedna ze zajimavych moznosti.

Verime, ze reseni exitsuji a daji se uskutecnit. Pripravujeme dalsi akce,
z kterych to bude patrne.

PRAK
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 12.01.2012, 13:24

to už zní vstřícněji. Sem si všimnul, že je asi odradil právě ten web ER, protože tam mají odkaz na web Zvědavec.
Nuže bude zajímavé sledovat co bude následovat. Každopádně dostali nějaké "elementy vitality" ve formě pozitivní zpětné vazby..
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 12.01.2012, 13:30

Tož to jsem na ně zvědav...každopádně krásně to ukazuje jednu skutečnost, kam je mnohdy zařazen i zeitgeist....mezi konspirátory, komunisty apod, setkáváme se s tím defakto na každém kroku a bylo by dobré to nějak rozlousknout, protože ruku na srdce, můžeme si za to prvním dílem zeitgeistu tak trochu sami a pokud se chce někdo dopátrat ke kritikám na zeitgeist, vesměs vždy narazí na recenzi prvního dílu zeitgeist...
Bylo by dobré se od tohoto dílu úplně distancovat, jelikož s hnutím nemá moc co společného. No a na nových stránkách ho máme znovu jako jeden z dílů Zeitgeist...
Já na youtube kanálu například první díl mám, ale v sekci petera josepha, ještě na úplně posledním místě a ještě u něj mám popis, že jde pouze o protestsong petera josepha...tohle navrhnu na dalším TS
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 12.01.2012, 13:48

LETS zname, je to jedna ze zajimavych moznosti.

Verime, ze reseni exitsuji a daji se uskutecnit. Pripravujeme dalsi akce,
z kterych to bude patrne.

PRAK

Re: LETS/ER a jiná řešení
Dobrá tedy, podklady jsem zaslal (shlédnout mou stránku moc času nezabere a mám tam třeba i Základní příjem),
dále se budu těšit s čím přijdete, tedy zdar a sílu :)
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 12.01.2012, 14:27

Já Morphee souhlasím s úplným vymazáním prvního dílu Zeitgeist, přednes návrhy a já Tě podpořím.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 12.01.2012, 14:49

Tuhle jsem se i bavil s někým v hospodě...
No a viděl jsi všechny tři díly?
jj, viděl jsem všechny tři, ale moc se mi to nelíbilo...
ani ty poslední dva?
tak jako ten monetární systém možná jo, ale to 11.září mi přijde až moc velká konspirace...
počkej ale to se řeší jen v prvním dokumentu...
no o něm se bavíme ne, o těch třech částech ne? nebo oni existujou i nějaké jiné dokumenty?

první díl vyvolal obrovskou bouři po internetu, protože píchl do vosího hnízda správným směrem, ale také dost konspirační, protože se s ním teď spojuje hnutí a kdokoliv zaslechne zeitgeist, vybaví se mu myšlenka...jo, to je tamto konspirační hnutí, to mě nebere...a kdo to slyší poprvé? ten se samozřejmě podívá jako první na první díl...kor když mu ho ještě servírujeme na stránkách...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 12.01.2012, 15:30

Lidé jsou hloupí, vždy si bude někdo něco s něčím spojovat, tomu nezabráníš. Na Slovensku je zase moderní spojovat hnutí Zeitgeist se satanismem. Prostě kraviny, nevěnoval bych tomu pozornost, inteligentní člověk chápe dobře a blba nezměníš.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 12.01.2012, 15:39

to ano, ale přeci jen bych v tom aspoň lidem který v tom mají pouze zmatek udělal pořádek...první krok bude rozhodně vyškrtnutí prvního dílu z nových stránek...dál bych tam udělal nějaké FAQ a tam velmi stručně řekl jestli je zeitgeist nějak nábožensky založen apod. I nám to ušetří práci až přijde někdo novej a...jste komouši?...na, tady máš povídání že ne...:)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 12.01.2012, 16:14

Raziel-CZ píše:Lidé jsou hloupí, vždy si bude někdo něco s něčím spojovat, tomu nezabráníš. Na Slovensku je zase moderní spojovat hnutí Zeitgeist se satanismem. Prostě kraviny, nevěnoval bych tomu pozornost, inteligentní člověk chápe dobře a blba nezměníš.

Pánové, Razi obzvlášť, občas prostě mluvím jak mi huba narostla a doufám, že už jste si na mne trochu zvykli. Dokud se budeme stavět do té role, že oni jsou blbí a nestojí za vytažení, tak bude vše v pr.... tak zmobilizujme síly, zahoďme svá hloupá ega a pojďme těm lidem ukázat kdo skutečně jsme! Ukažme jim vlastním příkladem, jak to má vypadat! To ale znamená, že musíme začít u sebe - introspekcí, kritickou sebereflexí, včera bylo pozdě!

Morpheus píše:to ano, ale přeci jen bych v tom aspoň lidem který v tom mají pouze zmatek udělal pořádek...první krok bude rozhodně vyškrtnutí prvního dílu z nových stránek...dál bych tam udělal nějaké FAQ a tam velmi stručně řekl jestli je zeitgeist nějak nábožensky založen apod. I nám to ušetří práci až přijde někdo novej a...jste komouši?...na, tady máš povídání že ne...:)

ABSOLUTNÍ SOUHLAS A PODPORA
firda
Sympatizant TZM

Předchozí

Zpět na Projekty přímo ne/související s hnutím