Právě je 21.09.2019, 16:07

Tomáš Toman: Předávám moc lidu

Duch doby, The Last Corporation, Všeobecný základní příjem, OdKomunity, Svobodný vysílač, Česká Konference a další projekty stojící za pozornost.

Příspěvekod Tomáš Mičkal » 03.06.2011, 15:19

http://tomastoman.blog.idnes.cz/c/19437 ... du.html#t2

Předávám moc lidu
Je konec, páni politici. Zakládáme novou politickou stranu, která je bez politiků. Referendum bude ke každé otázce, která bude nasnadě. Strana, která mluví za celý národ a která značně omezí korupci. Přinášíme nový model vládnutí. Nese jméno „Naše strana“ , protože je to strana nás všech.
Asi netřeba říkat, kolikrát jste nás již zklamali. Trvalo to relativně dlouho, ale konečně přicházím s efektivním řešením, jak vás všechny dostat od válu. Je to velmi prosté a bude to pravděpodobně znamenat váš konec. Konec veškeré té špíny, kterou nás tak štědře zasypáváte.
Vaše demokracie, kterou nám tu podstrkujete, nemá s demokracií vůbec nic společného. Demokracie je vláda lidu, ale nám tu vládne jen banda zkorumpovaných individuí, jež neprávem označují své strany za demokratické. Je úplně jedno, mluvíme-li o ČSSD nebo ODS. Vládnout si zkusili všichni a výsledek byl vždy katastrofální. Neznám nikoho, kdo by byl se současným stavem spokojen.
Trápil nás narůstající státní dluh, trápil nás fakt, že lidé, co obcházejí pravidla a kradou, se mají nejlíp. Trápilo nás, že sociální dávky nejdou potřebným, ale jsou plošně zneužívány. Trápil nás fakt, že když budeme bránit náš majetek před zloději, půjdeme si to nejspíš odsedět. Trápila nás řada věcí, se kterými jste, za více než dvacet let, nebyli schopni vůbec nic udělat.
Žádný z velkých hráčů si neodpykává trest za korupci, nikdo za nic nemůže. S tím je teď konec. Těšíme se na den, kdy budete litovat svých chyb, protože lidé mají nyní konečně možnost hodnotit, a to i zpětně.
Než sdělím náš plán, rád bych vysvětlil důvod vzniku Naší strany. Dnes je většina naší populace na výdajovém maximu, což znamená, že radikální zdražování nelze provést. Schodky státního rozpočtu jsou běžně nad 100mld., úroky z dluhu jsou cca 70mld ročně a do toho dlužíme okolo 1,3 bilionu Kč. Vezmu-li v potaz, že populace stárne, řítíme se nekontrolovatelně do bankrotu. Proto vzniká tento pokus, protože má-li to tu opravdu skončit bankrotem, ať si jej odhlasují všichni, a ne jen partička nenasytných.
Plán je následující. Zakládáme novou politickou stranu bez politiků. Jedná se o stranu, která nemá svou kancelář, nemá žádné sídlo. Má jen jediné – internetové připojení. Naše kancelář bude v každé domácnosti, v každé kanceláři, v každé knihovně i v každé škole. Jsme úplně všude. Naši zástupci ve vládě nebudou politici, nýbrž odborníci. Lidé, kteří za nás budou hlasovat, budou lidé, kteří budou svým hlasováním pouze interpretovat názory všech našich občanů na základě internetových diskuzí a hlasování.
Plán je to vlastně naprosto jednoduchý, tak si ho dovolím trochu rozepsat. Každý občan, který bude volit tuto stranu, dostane přihlašovací údaje. S těmito údaji se bude moci přihlásit na jistou webovou stránku a vyjádřit svůj názor v diskuzích, které budou zrovna aktuální. Vezmeme-li v potaz, kolik nás bude, budeme disponovat širokým průřezem odborníků. Špatné názory budou zadupány většinou a náš národ bude mít konečně moc pevně ve svých rukách. Naši zástupci ve vládě budou pouze interpretovat naše názory. (Pro představu to bude fungovat následovně: námi dosazený odborník vyjádří svůj názor k novele, či novému zákonu, který bude k nahlédnutí. Lidé budou hlasovat na základě tohoto názoru. Dejme tomu, že poměr hlasování dopadne v poměru 70:30. A stejně tak budou hlasovat i naši zástupci ve sněmovně. Jednoduchý a naprosto transparentní systém. V momentě, kdy bude hlasovat někdo jinak, než měl, bude okamžitě odvolán a potrestán.
V diskuzích se bude moci mimo vkládání příspěvků také samozřejmě hlasovat o dobrých, či špatných názorech. Na základě těchto reakcí a hodnocení si bude moci každý udělat o dané problematice svůj vlastní obrázek a následně hlasovat. Každý může pro jednotlivý názor hlasovat samozřejmě pouze jednou. Jinými slovy, díky internetu přichází skutečná sametová revoluce.
Nebude dlouho trvat a dosadíme na vaše teplá místečka v představenstvech skutečné odborníky, které si sami odhlasujeme. Nebude dlouho trvat a přijde skutečná demokracie. Mám-li být upřímný, trochu jsem se bál, nebude-li národ někdy hlasovat špatně. Uklidnil mě však fakt, že vy hlasujete špatně téměř pořád, takže horší už to nebude. Už žádní lobbyisté, už žádné hry a povídačky, jak to s námi myslíte dobře a upřímně. My svou krásnou zem zbankrotovat nenecháme, my si to raději sami ohlídáme a to jak sami vidíte, velmi jednoduchou cestou.
Další pozitivní zprávou je fakt, že příspěvky ze státního rozpočtu pokryjí správu sítě (firmu si odhlasujeme), ale především budou sloužit jako investiční fond. Peníze z tohoto fondu se budou čerpat zase jen na základě diskuzí. Mohou jít třeba na splácení dluhu nebo se mohou investovat do strategických podniků, jež byly vytunelovány či rozprodány. Čím víc lidí bude členy Naší strany, tím více finančních prostředků a možností budeme mít.

Doufám, že jsem vám zkazil vaše plány, protože jste už prožrali dost.
Rád bych vám slavnostně oznámil, že jste prohráli. Přichází nová doba. Konec hierarchie, konec korupce. Náš spravedlivý systém začne bez milosti ničit jak vaše pozice u koryt, tak i samotná koryta. Předáváme moc lidu, protože máme lid český, moravský a slezský rádi. Milujeme svou zemi a chtěli bychom pro naše potomky taky něco hodnotného zanechat. Už žádné výmluvy, že je referendum příliš drahé. My budeme mít referendum ke každému kroku, který se bude chystat. Víc hlav víc ví a my všichni, mimo vás, páni politici, máme společný cíl. V současné době připravujeme internetovou stránku, která vnese tento úmysl na pole reality. Žádám každého občana našeho státu, aby se na této naší poslední šanci podílel. V současné době potřebujeme hlavně tým IT odborníků, kteří s námi budou schopni společnými silami udělat jednoduchou, přehlednou a funkční internetovou stránku. Děláme to pro sebe, tak pojďme do toho! Kontakt pro IT odborníky je: toman.szs@seznam.cz.
V současné době řešíme právní stránku věci a sháníme tisíc podpisů nutných k založení této strany. Žádám všechny, komu není osud naší země lhostejný, aby mě kontaktovali a pomohli sehnat potřebné podpisy. Jeden podpisový arch má deset jmen, takže se nejedná o žádný nadlidský úkol. Bude Vás to stát pouze trochu času a poštovní známku.
Jen pro doplnění bych rád uvedl, že v této nové straně nebudeme mít mimo nastavení globální komunikace o nic větší práva, než všichni ostatní. Tuto práci bereme jako práci pro naši vlast a to bez nároku na honorář. Věřím, že vás tato myšlenka nadchla stejně jako nás a že konečně cítíte šanci něco změnit. Už žádné volby jednou za čtyři roky a následná beznaděj.
Další informace naleznete na stránkách: FACEBOOK.COM – Naše strana
Děkuji za Váš čas.

S úctou k naší zemi,

Tomáš Toman
JUDr. Petr Kalenský
Mgr. Jana Königsmarková

//Raziel-CZ: Úprava názvu příspěvku, přesun tématu z novinek Zeitgeist.
Tomáš Mičkal
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 03.06.2011, 18:49

Bla, bla, bla, bláboly... Toto píší lidi s tituly? Vážně? Západočeská univerzita? Myšlenka moc pěkná, ale nerealizovatelná. Internetové hlasování se dá ovlivnit o mnoho snadněji než fyzické, stačí drobný zásah do databáze... A vůbec, toto je prostě holý nesmysl, text amatársky napsán, mnoho chyb, atd.. Ale budu fandit. :lol:
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Fido » 04.06.2011, 15:52

Nejsem takový pesimista, budu fandit a vše zatím z povzdálí sledovat ;)
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod Peace Of Mind » 06.06.2011, 14:41

Mě se to taky velice líbí... stačí se podívat na dokument "Us now" kde je vidět, že to funguje ;)
Peace Of Mind
Diskutér

Příspěvekod conopee » 07.06.2011, 13:51

Raziel-CZ píše:Bla, bla, bla, bláboly... Toto píší lidi s tituly? Vážně? Západočeská univerzita? Myšlenka moc pěkná, ale nerealizovatelná. Internetové hlasování se dá ovlivnit o mnoho snadněji než fyzické, stačí drobný zásah do databáze... A vůbec, toto je prostě holý nesmysl, text amatársky napsán, mnoho chyb, atd.. Ale budu fandit. :lol:

Tohle píše zeitgeisťák? Žádná konstruktivní kritika.. Kdyby tohle někdo napsal na účet ZGM, co bychom mu na to asi napsaly?
Kdo chce, hledá možnosti. Kdo nechce, hledá důvody.
conopee
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 07.06.2011, 14:47

Si to přečti ještě jednou a pořádně. Takto odpovídá "ajťák", který do té kraviny o minimálně internetovém hlasování vidí. Jde o zněť možná krásné myšlenky, žel nerealizovatelné. Zase bych to nepřeháněl.

Edit 14:54: Koukám, že se opakuji. Nechápu ale co na mém argumentu nebylo pochopeno? Nevadí...
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod conopee » 07.06.2011, 22:52

Taky jsem "ajťák", ale na tohle neni ani moc potřeba tecnickejch znalostí. Stačí, aby si každej mohl zkontrolovat svůj hlas a ověřit si výsledek hlasování - zjednodušeně řečeno.
Kdo chce, hledá možnosti. Kdo nechce, hledá důvody.
conopee
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 08.06.2011, 08:50

Zde se pracuje na reformě: http://ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf - převzato z odkazu na FB uživatelky Markéta Mai Hauserová, stránky CZ Česká Skutečná DEMOKRACIE TEĎ !!!. Jakákoliv cesta k lepšímu zaslouží podporu. Na detailech se zapracuje. Dobře, trošku optimismu pochytávám...

Možná by stálo za úvahu oslovení http://ekonomickareforma.cz/ .
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Petr_NJ » 09.06.2011, 11:29

Jen jsem to přeletěl.

Tato forma změny vypadá zajímavě, má to i logicky zpracované, jen u některých věcí jsem se zastavil a chtělo by to dořešit/vysvětlit.

Každopádně jako řídící a ekonomická platforma pro přechod k jiné společnosti to má svoji váhu.
JE nutné aby to nějak začalo, někdo musí ten impulz udělat jinak to nikdy nebude a zůstane jen u slov.

ZM by mohla být spolupracující část, která bude např. řešit trvale udržitelné technologie a procesy, protože co je nutné v dostatku financí především regulovat (než se to lidi naučí sami) je bezbřehý a především zbytečný konzum.

Piráti (ČPS) by zase mohli pomáhat na poli počítačů a sítí.

KONZUM bez rozumu je to co zlikviduje tuto stávající společnost a její procesy.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Raziel-CZ » 06.06.2014, 10:57

Hnutí Zeitgeist je zcela apolitické, spolupráce s jakýmikoli politickými stranami či hnutími jsou ztrátou času, poněvadž se tyto stále pohybují a vždy budou pohybovat v "krabici". Nelze reformovat něco, co se reformovat nedá. Hnutí Zeitgeist prezentuje jediný směr, kterým je Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích, jaká nemá dosud zjištěných vad a je s dnešními technologiemi zcela reálná a uskutečnitelná. Více napoví příslušné vzdělávací dokumenty.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar


Zpět na Projekty přímo ne/související s hnutím

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron