Stránka 1 z 1

Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 19.03.2011, 17:02
od Psychopat
Překlad z oficiálního fóra:
http://www.thezeitgeistmovement.com/joomla/index.php?option=com_kunena&Itemid=99999&func=view&catid=229&id=324943
Projekt Venus hledá dotace k vytvoření hlavního filmu popisujícího život v ekonomice založené na zdrojích. Film je navržen k šíření mezi běžné obyvatelstvo skrze celý svět a představit tak udržitelný sociální směr, pokud rozumně aplikujeme vědu a technologii s ohledem na prostředí a člověka. Budoucnost kde válka, chudoba a hlad nebudou nic víc než vzdálená vzpomínka.

Dnes čelíme těžkým časům, kdy ekonomika i země balancují na pokraji chaosu; naše zdroje jsou ztenčovány plýtváním a nezodpovědnou správou. Technologie nahrazuje práci, která se již nevrátí. Většina naší energie je získávána metodami, které jsou destruktivní k prostředí i k nám, díky těžbě neobnovitelných zdrojů stále zvyšujícím se tempem. Existující občanské instituce neberou následky tohoto směru jednání vážně. Tyto a další problémy se budou v blízké budoucnosti hromadit a ani zdaleka nejsme připraveni se vypořádat s tím co příjde.

Film nabízí možnou alternativu k tomuto globálnímu problému. Bude to probuzení pro mnohé a může ukázat na pozitivní směr, kterým se lze ubírat. Detailně by popsal globální civilizaci, která zabezpečí, ochrání a předloží více lidský svět pro všechny lidi. Je to něco co jsme nebyli schopni udělat po celou dobu naší historie, Svět kde všechny zdroje světa se stanou společným dědictvím všech lidí světa.

Toto nepředpokládá utopickou civilizaci (jakési ideální konečné stádium - pozn.překl.) ale civilizaci která se neustále vyvíjí, mění a kde jsou technologie používány pro dobro všech lidí.

Film může poskytnout vizi mírové společnosti, kde všechny bytosti spolupracují jako jedna rodina na planetě zemi. Civilizace kde jsou všichni lidé pobídnuti k hledání lepšího porozumění sama-sebe a světa který sdílí.

Hluboce oceníme jakoukoliv částku kterou přispějete aby se toto stalo realitou
http://www.thevenusproject.com/donations-motion-picture

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 19.03.2011, 23:12
od Raziel-CZ
Perfektní, díky za překlad. Jistě se budou hodit i upoutávky na další filmy Zeitgeist. Samozřejmě v češtině.

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 23.03.2011, 10:16
od Morpheus
Hlavně ať je vzat za správný konec a nepřijde s myšlenkou postavit úplně nová města, co s těmi stávajícími pak že, další zatížení na zdroje apod., pokud představí koncept, který se bude moci vložit do stávajících, myslím že to bude hodně průlomové :)

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 23.03.2011, 10:28
od Raziel-CZ
Ono postavit nová města vyjde podstatně výhodněji. Dle mého názoru je potřeba zbourat co už je a začít nanovo. Nejen z technologických důvodů, ale také proto, že i údržba stávajících něco stojí (když ne peníze, tak zbytečný čas a úsilí), vzhled a ohled na životní prostředí také není nejlepší. Takové nízkoenergetické budovy mají co do sebe a zároveň je potřeba se zbavit nesmyslných architektonickcých bomb.

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 23.03.2011, 11:03
od Morpheus
nemůže se to ale zase srovnat se zemí celé, je tu spousta věcí které by bylo dobré zachovat pro příští generace, jak vůbec civilizace vznikala a tak :)

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 23.03.2011, 11:16
od Raziel-CZ
Pochopitelně...

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 23.03.2011, 20:52
od Psychopat
Morpheus píše:nemůže se to ale zase srovnat se zemí celé, je tu spousta věcí které by bylo dobré zachovat pro příští generace, jak vůbec civilizace vznikala a tak :)


J.Fresco sám řekl, že by se ze starých měst nechalo jen něco na způsob "Městských památkových rezervací", aby jsme si pamatovali, jak moc jsme byli blbí :p. Jinak v přechodné době by zřejmě docházelo k nějakým realizacím úsporných opatření v souvislosti se spotřebou energií, apod., ale konečný cíl bude vždy stavba nového města. Energeticky nenáročný, a konformní dům lze opravdu postavit jen od základu, skoušet to napasovat na staré stavby není prostě efektivní.

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 26.03.2011, 14:46
od destanov
Jediný čeho se bojim je, že se začnou budovat města jak na běžícím pásu - tudíž bez estetický nebo umělecký hodnoty.Každý to město by mělo vypadat aspoň trochu jinak.Ani domy bych nestavěl stejný.Nemůžeme absolutně všechno podřídit "chladný" vědě.Jsme přece lidi a ne stroje.Chápu že by to bylo míň efektivní ale klidně bych to obětoval.V zájmu umění a kultury.

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 26.03.2011, 14:50
od luger.205
To je jasná věc. Jsem toho názoru, že jedno druhé vzájemně nevylučuje. Věda je o funkci, ergonomii, šetrnosti k prostředí atd... umění o vzhledu, působení na city, psychiku, podporu relaxace. Věřím, že naopak v mnoha těchto faktorech se tyto dva obory dokáží vzájemně doplnit.

Re: Project Venus - Film

PříspěvekNapsal: 23.05.2011, 20:11
od Sviccc
Doufejme, že nám s těmi starými městy pomůže příroda a nejen s městy 8-)