Právě je 19.11.2018, 18:00

Pochybnosti o Venus Project

Vše o tématech, které nastoluje koncept Ekonomiky založené na zdrojích (Resource-Based economy) včetně diskuse k projektu The Venus Project.

Příspěvekod Petr_NJ » 07.01.2012, 11:01

Ahoj,
všechno je to velmi jednoduché. Naprosto vše o čem píšeš je jen ovlivněno okolím, které tě formuje.

Když budeš žít např. mimo civilizaci v harmonii, nebudeš chápat k čemu peníze, a nebude se ani projevovat i ostatní o čem píšeš. Takže řešení je také jasné.
To je dlouhé vysvětlování detailů, které najdeš sepsány kdekoliv na netu.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod firda » 08.01.2012, 00:19

Pročítal jsem toto téma, pak už spíše skenoval a přeskakoval, takže možná vyslovím již vyslovené. Nu, tu je to:

prometheus: Není žádná přirozenost člověka, ani jeho předurčenost, natož aby byl člověk od přírody zlý nebo dobrý. Každý hrajeme sám za sebe, každý jsme se přišel něco naučit, každý to nějak zvládáme. Pro své lekce jsme si vybrali svá těla, svou genetickou výbavu i prostředí. Ano, nelze měnit prostředí bez změny jednotlivců, ale jednotlivci se mění a tak se musí změnit i prostředí a každý z nás může přispět k této změně. Čas uzrál, změna je tu, pojďmě ji uskutečnit.

Psychopat: Pojem osud je jen konstrukce, připravili jsme si jen určité lekce, to je vše. Jsme herci Velkého divadla a vůbec nezáleží na tom, zda se dá scénář spočítat či ne, tak jako tak budeme vše cítit a vnímat a nebudeme vidět do budoucnosti. Na to jsme moc malí páni. Hrajme tedy, žijme, pro sebe.

Morphee: Meditace je dokonalé vnímání, nic víc, nic méně, žádné náboženství. Já jsem teď ve stádiu, kdy vidím role herců, tedy kousky své vlastní duše. Vidím, kdo mi hraje ublíženost, ego, rozum, intuici a lásku. Vím tedy, co mi jaká část říká, znám jejich chyby (zvláště ega a rozumu) a kdy se mám na koho obrátit (popř. dle odpovědi poznám, že se mám zeptat někoho jiného). Pak se mohu zastavit a meditovat, vytvořím si v mysli vlastní hřiště, postavím na ně své loutky a začnu se ptát svých částí. Když mi to nestačí, pak se zeptám opět lidí a dívám se, kterou roli hraje a jakou informaci mi dává. A znovu a zvnou. Doupouštím se chyb, zapomínám, a zase znovu a tak dále, nekonečná hra mysli.

prometheus: Co zřím to zmizí, není toho již více třeba. Jakmile uzřím jasně část sebe sama, zmizí, je tím vyléčena (to je to odprogramování).

Psychopat+Johnny_Cmoud: Šíp způsobí bolest, netřeba hledat střelce, to my sami po sobě střílíme (to odraz naší duše v zrcadle nastavené druhým vystřelil šíp do již bolavého místa, aby bylo lépe vidět a cítit). Nemůžeme však vytahnout šíp anižbychom pochopili, to by bylo jen ignorování problému a tedy žádost o další šíp. Musíme pochopit, co šíp zasáhl a podívat se na ránu, jedině tak se může zacelit a nepřitahovat již více šípů.

kombík: je spousta problémů a spousta řešení, globální problémy vyžadují komplexnější řešení. Při pohledu na Venus Project je to tedy totéž jako otázka počítače na přistávání letadel. Vždy se vyskytne problém, který počítač nevyřeší, protože k tomu nebyl naprogramován, neboť programátor tuto variantu opoměl. Počítače jsou však skvělou pomůckou, externí výpočetní technikou a pamětí. Stačí se naučit je správně používat. O důležitých (problematických) věcech musí stále rozhodovat lidé, vlastně vždy rozhodují lidé, i o tom, zda budou věřit počítači nebo si to raději nějak zkontrolují či přeprogramují. Dále jsou systémy na kontrolu systémů, aneb kontrolní programy, předpoklady a invarianty. Program se dá napsat tak, že sám řekne, jak dobrý je jeho výsledek (jak důvěryhodný).

Dívka: Problémy se mají řešit. Říci, že za všechno mohou muži svým majetnickým pudem je hloupé a ignorací problému. Já rád opakuji: Muži vládnou světu a ženy mužům. Všichni máme své prostředky a už jsme doufám v době, kdy nevládne ani jedno pohlaví. A pokud ještě nejsme tak jsme té době blízko. A ano, věřím v dokonalou souhru mužů a žen, jinak to ani být nemůže. Ženy, které smýšlejí jinak se bojí zbytečně a musí se naučit věřit sobě (a tím i mužům, protože ti jim pak přestanou ubližovat).

Všem: Ovládací schéma je obecné. V dnešní době jej sice nejspíše používají více muži vůči ženám, ale to je něco trochu jiného než výše zmíněný odstavec. Ženy zase používají častěji submisivní-ponížené-ublížené schéma na vysávání mužů. Celé je to o EGU a práci s energií. Není to o mužích a ženách ani o jednotlivých ovládacích dramatech. Je to o nás všech, až se vyléčime, pak to všechno zmizí. Pak všichni postoupíme na vyšší úroveň, celá společnost. Opakuji tedy, že problém není v pohlaví ale v EGU (bolístkách, ublíženosti a neřešení).

spekacek: Zkus si přečíst mé stránky a podívej se na video o Základním příjmu. 90% lidí by i tak pracovali (30% méně hodin). 80% lidí si myslí, že ti druzí by nepracovali.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 08.01.2012, 19:17

Povzbuzení: Lokální měna již vrůstá do systému a nedá se to zvrátit, ani ti nahoře tomu už nezabrání, nikdo tomu nezabrání, nemůže, není jak. Už to začalo! Mohou už jen vzniknout lepší systémy. My všichni to celé můžeme jen urychlit (ačkoliv není co urychlovat, tak už to je a má to tak být, buďme tou ZMěnou a ne jen účastníky).

Venus Project je hudba blízké budoucnosti, ukazuje nám, co je možné. Reforma už však začala.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod M!ro » 28.01.2012, 13:04

Petr_NJ:
- mal si celý čas pravdu s tou ekonomikou, som sa do toho hlbšie pozrel pozrel som aj zopár dokumentov a všetkého a môj záver:
JE TO VEĽKÝ PODVOD -- jednoducho to musí byť najväčší tajný presun peňazí aký sa tu odohráva, na pozadí, ľudia to nevidia aj ked je to pred ich očami ...
M!ro
Nový diskutér

Příspěvekod Edak » 07.11.2012, 10:17

Ahoj, možná že některé myšlenky a dotazy už tu zazněly. Nebo byly ve starších fórech , které se mi nepodařili zobrazit.

1)Co se VP týče. ODkážu si představit částečnou aplikaci na současná města a paraelní tvorbu nových. Je to úmysl? O tomhle jsem se nikde nedočetl.

2) I když budeme mít dokonalé řídící mechanismy a dokonalou hi-tech, podle mě nikdy, nebude žádoucí, aby neexistoval dohled. I kdyby to mělo být těch 5% městského obyvatelstva, jak zaručíme, že se vůbec 5% ochotných lidí najde. To samé lékaři, služby, vzdělání. Jak zajistíme, aby byl v každém městě dostatek těchto lidí. A další jako například sportovní trenéři, učitelé umění,žurnalisté, vědecká obec.Jak se budou rozdělovat kompetence? Chytnu se Vědců. Na základě čeho bude moci využívat laboratoř a výzkumná zařízení? To jsou základní sociální otázky, které mě zajímají a neumím si na ně utvořit představu.

3)Jedna věc mě velmi zaujala a to hydroponické pěstování ve velkém. Děje se tak již i v současnosti? Nemáte někdo větší zkušenosti s nejen domácím hydroponickým pěstováním? Jak je nákladné? Nestálo by za to začít tvořit větší projekty ve městech? Místo obyčejných pronajatých zahrádek vybudovat komplexnější hydroponické
pěstírny, které by plodili pro daleko více lidí?

4)Největší obavy mám ze dvou věcí.
Goverment, který bude vždy a za jakékoli situace stát proti jakémukoliv náznaku něčeho podnobmému VP nemo ZGM. Vidina odstranění monetárního systému je pro občanskou společnost krásná avšak pro vládnoucí garnituru větevpodřezávající. A to je v dnešní mocichtivé době zásadní
Lidé, kteří prostě nechtějí připustit žádné změny. Jsou v zaběhlých kolejích a nehctějí ani slyšet, že by se měli zamyslet. Že by měli najít alternativní způsob života, že by měli začít kriticky uvažovat. Takové lidi vidím denodenně. Někteří z vyložené lenosti, někteří proto, že v současném režimu se jim daří.

Nu což. to bylo pár mých postřehů a dotazů. Budu rád za každou odpověď a ještě jendou se omlouvám, zde tu už odpověď zazněla. Snažil jsem se pročíst témata , kterých se to týká.
Edak
Nový diskutér

Příspěvekod Edak » 07.11.2012, 13:03

Nevěděl jsem jak přidat text do předchozího přéspěvku tka přikládám další. omlouvám se.

Dál mě zajímá s tím plánováním zdrojů, jak se dá řešit problém lokálních plodin a materiálů. Vždycky tu bude něco, co bude třeba dovážet, S tím souvisí agenda vybalení a kontroly. To také musí někdo dělat.

Zábava, kultura sport, Předpokládá se zachování současného modelu? Lidé chodí do divadla, lidé chodi na fotbal, lidé chodí do kina, na koncety. Lidé hrají v idvadlem hrají fotbal, zakládají hudební uskupení. Čas by na to jistě byl. Mnohem více času. Tudíž by více lidí bylo na lepší úrovni v těchto věcech

Jak se mohou obyčejní občané zapojit do obrody? Lidé s technickým vzděláním(ať už studovaní či samouci) mohou vymýšlet nové inovace, vyrábě automatizační jednotky atd. (na to ovšem potřebují finance), ekonomové a logisté mohou vymýšlet koncepční modely pro využití zdrojů.
Ale co prostí lidé všeobecného vzdělání, nevynikající nijak zvlášť v žádném pro projekt významném oboru.

K předchozímu postřehu, uvažuje se do budoucna nějaká platforma právě na vyměňování vědomostí a clusterování vývoje či výroby? Zatím to vypadá na ideály a vize bez větších hmatatelných výsledků, které by šli aplikovat v praxi. Nějaká platforma pro komunikaci a jakýsi showroom pro nápady. Ať už úvahy, nákresy, modely, či samotné produkty a objekty. Je v úvaze něco podobného?
Edak
Nový diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 07.11.2012, 15:33

Edak píše:Ahoj, možná že některé myšlenky a dotazy už tu zazněly. Nebo byly ve starších fórech , které se mi nepodařili zobrazit.

1)Co se VP týče. ODkážu si představit částečnou aplikaci na současná města a paraelní tvorbu nových. Je to úmysl? O tomhle jsem se nikde nedočetl.

technologicky není problém - duševně, finačně a politicky dnes blokováno
Edak píše:2) I když budeme mít dokonalé řídící mechanismy a dokonalou hi-tech, podle mě nikdy, nebude žádoucí, aby neexistoval dohled. I kdyby to mělo být těch 5% městského obyvatelstva, jak zaručíme, že se vůbec 5% ochotných lidí najde. To samé lékaři, služby, vzdělání. Jak zajistíme, aby byl v každém městě dostatek těchto lidí. A další jako například sportovní trenéři, učitelé umění,žurnalisté, vědecká obec.Jak se budou rozdělovat kompetence? Chytnu se Vědců. Na základě čeho bude moci využívat laboratoř a výzkumná zařízení? To jsou základní sociální otázky, které mě zajímají a neumím si na ně utvořit představu.

Toto jsou relativně triviální věci, ale nesmíš je chtít realizovat nástroji a pohledy v současném systému. On je dělán tak, aby se to navzájem právě vylučovalo. Bohužel nemůžu ti věnovat více energie, nezbývá než studovat materiály Zeitgeistu a další alternativní weby a informace, pak ti to dojde.

Pokud tomu nechceš věnovat svůj čas, mohl bych ti nabídnout placenou konzultaci jak dlouho budeš potřebovat(můj čas), ale sám bych to takto nechtěl, když můžeš tyto informace získat zdarma sám.

Edak píše:3)Jedna věc mě velmi zaujala a to hydroponické pěstování ve velkém. Děje se tak již i v současnosti? Nemáte někdo větší zkušenosti s nejen domácím hydroponickým pěstováním? Jak je nákladné? Nestálo by za to začít tvořit větší projekty ve městech? Místo obyčejných pronajatých zahrádek vybudovat komplexnější hydroponické
pěstírny, které by plodili pro daleko více lidí?

4)Největší obavy mám ze dvou věcí.
Goverment, který bude vždy a za jakékoli situace stát proti jakémukoliv náznaku něčeho podnobmému VP nemo ZGM. Vidina odstranění monetárního systému je pro občanskou společnost krásná avšak pro vládnoucí garnituru větevpodřezávající. A to je v dnešní mocichtivé době zásadní
Lidé, kteří prostě nechtějí připustit žádné změny. Jsou v zaběhlých kolejích a nehctějí ani slyšet, že by se měli zamyslet. Že by měli najít alternativní způsob života, že by měli začít kriticky uvažovat. Takové lidi vidím denodenně. Někteří z vyložené lenosti, někteří proto, že v současném režimu se jim daří.

Proto máme internet, kde se k sobě mohou dostat lidé stejných hodnot a v určitou dobu se jim podaří spojit energie a tím vše zesílit na takovou úroveň, kterou ani stát nezastaví
[quote="Edak"]
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Petr_NJ » 07.11.2012, 15:47

Edak píše:Jak se mohou obyčejní občané zapojit do obrody? Lidé s technickým vzděláním(ať už studovaní či samouci) mohou vymýšlet nové inovace, vyrábě automatizační jednotky atd. (na to ovšem potřebují finance), ekonomové a logisté mohou vymýšlet koncepční modely pro využití zdrojů.
Ale co prostí lidé všeobecného vzdělání, nevynikající nijak zvlášť v žádném pro projekt významném oboru.

K předchozímu postřehu, uvažuje se do budoucna nějaká platforma právě na vyměňování vědomostí a clusterování vývoje či výroby? Zatím to vypadá na ideály a vize bez větších hmatatelných výsledků, které by šli aplikovat v praxi. Nějaká platforma pro komunikaci a jakýsi showroom pro nápady. Ať už úvahy, nákresy, modely, či samotné produkty a objekty. Je v úvaze něco podobného?

Pokud není člověk naprostý blb a umí dobře jakoukoliv smysluplnou činnost, není na obtíž (neměřeno současným systémem) a je zcela jedno zda dělá rukama či hlavou. Nezapomeň, že všechno nejde udělat za pomocí strojů lépe.

A čím více ti stroje odejmou práci, tím méně budeš muset pracovat pro společný výsledek. Takže jedině plus (pozor opět neměř dnešním pohledem, že přijdeš o práci) protože budeš mít více času na vzdělávání, rodinu a získání nových dovedností.

Mimo Zeitgeist jsou i jiné organizace, kde se pracuje na změně, v řádu měsíců bude platforma, kterou tolik hledáme, pak zde hodím info. Zatím se vzdělávej. :-) Ale obecně počítej, že to vše zatím limitují jen peníze, ale jak prorazit ten val z bankovek už brzy ukážeme.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Edak » 07.11.2012, 16:12

Petr_NJ píše:technologicky není problém - duševně, finačně a politicky dnes blokováno

Spíše jsem myslel zda je záměr to tak dělat než jestl je to možné. Né že by na tom příliš záleželo. Spíše jde o zájem

Petr_NJ píše:Toto jsou relativně triviální věci, ale nesmíš je chtít realizovat nástroji a pohledy v současném systému. On je dělán tak, aby se to navzájem právě vylučovalo. Bohužel nemůžu ti věnovat více energie, nezbývá než studovat materiály Zeitgeistu a další alternativní weby a informace, pak ti to dojde.

Pokud existuje postup nebo soubor procesů jak toho docílit. Je to jeidně dobře

Petr_NJ píše:Pokud není člověk naprostý blb a umí dobře jakoukoliv smysluplnou činnost, není na obtíž (neměřeno současným systémem) a je zcela jedno zda dělá rukama či hlavou. Nezapomeň, že všechno nejde udělat za pomocí strojů lépe.

A čím více ti stroje odejmou práci, tím méně budeš muset pracovat pro společný výsledek. Takže jedině plus (pozor opět neměř dnešním pohledem, že přijdeš o práci) protože budeš mít více času na vzdělávání, rodinu a získání nových dovedností

Tady je problém, že jak již bylo řečeno. Né každá činnost, kterou se dnes vydělávají peníze a je na ní člověk školen, je smysluplná. Teď jde o to, zda bude člověch schopen přeorientovat se a hlavně chtít se přeorientovat, na činnost kterou by zvládl.

Petr_NJ píše:Mimo Zeitgeist jsou i jiné organizace, kde se pracuje na změně, v řádu měsíců bude platforma, kterou tolik hledáme, pak zde hodím info. Zatím se vzdělávej. Ale obecně počítej, že to vše zatím limitují jen peníze, ale jak prorazit ten val z bankovek už brzy ukážeme.

To mě těší. jen se obávám, aby však nebyl tentoo projekt zneužit opěk ke komerčním účelům. Ono když poskytneš zdarma myšlenkový pochod, fungující matematický model nebo přelomový algorytmus, někdo ho snadno uplatní v komerční sféře. Stejně jako je tomu v případě open source komunitě ve světě SW.

Přesto díky za odpověď leč, ty hlavní otázky. zejména bod 2 je mi stále cizí.
Edak
Nový diskutér

Příspěvekod M!ro » 08.11.2012, 13:42

Ropa dochádza, čo viac dodať. Nebude možné realizovať do budúcnosti veľké energeticky náročné mestské projekty "PRE VŠETKÝCH", až pokiaľ nenájdeme dokonalú alternatívnu náhradu tejto suroviny. Je nás na svete tak veľa a stále viac, že tento počet veľký počet ľudí ešte viac komplikuje realizáciu takýchto projektov. Čím viac ľudí, tým viac jedla, tým viac energie. Pokiaľ my samí ľudia sa neprestaneme enormne premnožovať, tak si ešte viac skomplikujeme realizáciu týchto projektov ako som spomenul už raz vyššie. Na prvý pohľad to vypadá, ako keby som tu chcel zaviesť nejaký režim alebo prísne obmedzenia - nie nechcem, iba som chcel poukázať, že aj v tomto je troška problém. Keď ľuďom dodáš blahobyt, a títo ľudia nie sú dostatočne vzdelaní aby pochopili energetickú náročnosť populácie o veľkom počte, potom im žiadnými slovami nevysvetlíš, že aj keď je tu vytvorený blahobyt, tak sa nemôžu premnožovať. Nevysvetlíš im to pretože títo ľudia vidia iba dnešok, dnes je blahobyt dnes môžeme mať kopec detí pretože sa my máme dobre, oni sa budú mať tiež dobre. A preto nás tu je tak veľa na zemi, pretože iba vďaka energiám - iba vďaka náhrade ľudskej práce prácou stroja bolo možné sa takto rozrásť. Pozri si štatistiky sú na internete, v minulosti po objavení uhlia ako stúpol počet ľudí v krátkom čase, a potom po objavení ropy do dnes akým rapídnym tempom stúpol a to hovorím o pár sto rokoch, v žiadnom prípade nie o tisícročiach :D

Takže zhrnutie môjho príspevku:
"Bez správneho hromadného vzdelávania ľudí, nemožno pre nich vytvoriť blahobyt, pretože ti to celé časom zničia."
A najhoršie na tom celom je, že ľudia nemajú záujem sa vzdelávať vo voľnom čase a to aj hromada mladých.
M!ro
Nový diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 09.11.2012, 00:59

Miro ahoj,
no ono taky na té ignoraci mladých lidí o dění kolem sebe se systém také naplno "stará" tou čím dál lepší úrovní vzdělávací/školní debilizace národa. Pak to i tak vypadá, ale taky právě to hodnotové "dno" či prázdno generuje i ten dostatečný počet mladých lidí, kteří naopak zastanou mnoho práce za ty co už nemají či ztratili naději, smysl v životě.

Mnoho z nich bohužel slova a "naděje" a "smysl" ve svém životě neměli možnost ani pocítit, poznat díky tomu systému, který se o své ovečky tak důkladně stará skrze tu degradaci všeho kolem....těch mladých je mi moc líto. Vyrůstat dnes jako děcko v této době bych rozhodně nechtěl i přes všechny vymoženosti co dnes jsou oproti tomu co jsme měli v v období cca 1970-1985, resp než naběhlo to vzájemné se okrádání bez hranic a hlavně nové IT technologie.

Ale brzy bude spuštěn na webu nástroj, kterým snad pomůžeme i těmto lidem poznat ten význam těch slov.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Naglafar » 17.12.2012, 23:08

Ahoj, já jsem myšlenkou VP velmi nadchnut a často jsem nad tím uvažoval a pár věcí mě napadlo...
Něco z předchozích příspěvků jsem "zkouknul" a (kdyžtak mě opravte) zatím šlo jen o to jestli to možné je nebo není aplikovatelné teoreticky a funkční pro lidi... Tak bych chtěl předhodit vlastní nápad pro praktickou realizaci ?...

1) Praktická realizace: No tak jak byl VP představen by mohl fungovat s pár úpravami (podle mě, později doplním) až ve finálním stádiu po delší cestě budování průmyslu, infrastruktury atd...

Co ale mezi tím ? Pochopitelně postupně. Já osobně bych začal jídlem, výstavbou oněch hydroponických mrakodrapů(?). Které by vyráběly jídlo zcela automaticky nebo alespon jen s minimem lidské práce k údržbě po dokončení... Skoro určitě by jsme je museli postavit za peníze. Pro začátek by stačil jeden FUNKČNÍ pak by se pozornost veřejnosti (movité, méně movité i odborné) ubrala správným směrem... (snad...)
Museli by do toho jít armády vědců a investorů přesvědčených o funkčnosti VP. (Podle mě jeden z pilířů úspěchu VP). Lidi by si pak řekli že to třeba může fungovat zadarmo a začali by o tom vážně uvažovat masy...

Pravděpodobně by to znamenalo dřív nebo později likvidaci zemědělství jak jej známe. No nevím jestli by všichni co by se postupně propouštěli zapojili do budování VP. Jak by se přerozdělovalo jídlo vypěstované zdarma mezi lidi než by jich bylo dostatek aby zcela nahradily tradiční zemědělství ? Podle to bude muset někde začít lokálně a ostatní místa na světě se budou chtít (nebo ne ?) přidat. To bude znamenat že někde budou víc napřed a někde méně ?
To mě napadá ohledně zemědělství třeba je to nesmysl ale tohle mě k tomu takhle napadlo.... :)

Dobře dejme tomu že se nám nějak podařilo tohle vyřešit :)

Průmysl: Jak získat průmysl který by zajistil hojnost předmětů kolem nás? No průmysl u nás vlastní různí akcionáři, státní útvary, soukromníci. (Nejsem ekonom/politolog/sociolog jen "lajk" tak se předem omlouvám jestli tu budou chyby). Postavit průmysl od začátku by bylo asi nereálné a tak mě napadá jen vyvlastnění ve prospěch státu? Je ale otázka jestli v té fázi by na naší straně již už stát byl nebo ne ? To by se ale nemuselo hodně lidem líbit a jaký vlastník by se dobrovolně svojí továrny vzdal? Třeba u nás škodovka/wolksvagen tam by se pravděpodobně vyrábělo taky pro potřeby VP nebo ne ? Jak tohle udělat ????? :)

2) Města: Nemyslím si že by bylo moudré zbourat/opustit/rozebrat Prahu, Brno, Ostravu a začít stavět úplně na novo... tak jak jsem to viděl ve filmu my připadalo jako aplikovatelné opravdu jako na novou neobydlenou planetu... Přeci by se daly města upravit/předělat aby vyhovovala ? Naši předci se na tom dost nadřeli.

3) Policie/kriminalita: Tento projekt by odstranil jen podle mě majetkovou trestnou činnost. Ostatní zločiny jsou otázkou jiného oboru a to MORÁLKY. (Doufám že teď si vás proti sobě nepoštvu.) Morálka/zodpovědnost je podle mě otázkou víry... (ne nutně ale je to její, nebo by měl být jeden z jejích cílů co lidi učit)...

To mě zatím jen tak napadlo co bych vytknul a vytyčil .... :)
Naglafar
Nový diskutér

Předchozí

Zpět na Ekonomika založená na zdrojích