Právě je 21.09.2018, 19:45

KRITIKA ZEITGEIST? Jde to vůbec? Kontext ZG?

Novinky, oznámení, vstupy, vzdělávací videa a konstruktivní kritika hnutí.

Příspěvekod Morpheus » 15.04.2011, 13:06

já osobně myslím že do ZM dokážu vložit maximum, ale stále člověku chybí nějaký ten impuls kdy si řekne "jo tak tohle je rána na hlavičku hřebíčku", stále tu máme pouze plno otázek a cíle kdesi...ale tak to je jasné a pochopitelné, něco takového nepřijde ze dne na den a tak sám sebe pasuju do role aktivního pozorovatele, hledače všemožných informací, člověka těšícího se co z toho bude a jak jen to půjde nápomocného :) určitě nejvíce se mi líbí že i pro mě takového nevěřícího tomáše je tento směr jasně uchopitelný a řeší současnou situaci, hodně mě zajímá postup lidí jak se k tomu začnou stavět, protože si myslím že by to mohlo oslovovat stále více a více lidí...u vize venus projectu mám ještě více otázek než u samotného směru, asi hlavní otázkou je, jak by takový přechod probíhal, všude jsou krásné vize nových funkčních měst, jenže my tu žijeme tak jak tu žijeme a určitě nikdo nemá potřebu se najednou pustit do takovéhoto projektu...nevím no, jak říkám, vše je na úplném začátku...
jinak tady u nás je myslím základ velmi dobrý a samozřejmě se na něm teď pracuje..
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod prometheus » 15.04.2011, 16:21

Vďaka sa otvorenú odpoveď Morfeus! Držím palce a to celkom úprimne. Držím palce tebe, aj ostatným. Nech sa to tu pekne rozbehne. Prišiel som sem aby som vás podporil. Budem rád, ak ma budete vnímať ako priateľa. Rovnako vnímam aj ja vás:-)...

//Raziel-CZ: Poslední příspěvek netřeba citovat.
prometheus
Nový diskutér

Příspěvekod luger.205 » 16.04.2011, 05:02

@prometheus: Díky za úžasné čtení. Jsem nesmírně rád, že jste do toho zakousnutí a máte jasnou představu, jak dál postupovat, jasný plán. To je něco, co nám v CZ chybí. Jádro máme dobré, máme dost odhodlaných a správně smýšlejících členů a pokud mohu soudit, jsme na začátku exponenciálního růstu ZGM CZ.

Myšlenka firmy, pokud se za ní dobře vezme a detailně se naplánuje, je skvělá. Těším se, až se budu moci zapojit do obdobného projektu tady v CZ.

Teď ale pozor - přečti si mou poslední větu ještě jednou - "těším se, až se budu moci zapojit". Přesně tak se k problematice ZGM staví většina čechů. Čekáme, až to začne, abychom věc mohli podpořit. Jenže ono nic nezačne, to my sami to musíme začít, že ano.

Potřebujeme motivaci, nějaký kick-start. Pravděpodobně hodně pomůže spolupráce s Vámi slováky. Minimálně určitě to setkání s Vámi bude motivující.
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod prometheus » 16.04.2011, 08:47

Zdravím aj ja teba luger.205:-)

Možno mi ako administrátor tejto stránky poradíš: kde som urobil chybu, že sa mi stratila môja starostlivo napísaná odpoveď tebe, ktorej som venoval temer hodinu? ;)

Po kliknutí na ODESLAT som zrazu zistil, že ma váš systém, medzitým ako som písal, automaticky? vyhodil zo zoznamu prihlásených a dôsledok je veľmi konkrétny: prišli ste o príspevok:-)

A ja? Dopadol som ako tí budhisti, čo si pracne urobia mandalu aby ju potom behom okamihu zničili :mrgreen:

Jo, jo:-)...Pohodový deň ti aj vám prajem:-)
prometheus
Nový diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 16.04.2011, 09:57

prometheus píše:Možno mi ako administrátor tejto stránky poradíš: kde som urobil chybu, že sa mi stratila môja starostlivo napísaná odpoveď tebe, ktorej som venoval temer hodinu? ;)

Po kliknutí na ODESLAT som zrazu zistil, že ma váš systém, medzitým ako som písal, automaticky? vyhodil zo zoznamu prihlásených a dôsledok je veľmi konkrétny: prišli ste o príspevok:-)

Zdravím Tě,

pokud jsi odpověď dal odeslat včera kolem 10:15-11:30, je vina na mé straně, za čos se omlouvám. Doména byla převáděna na nový VPS. Už by se to nemělo opakovat. Nicméně já když píši dlouhou odpověď, raději ji průběžně zálohuji, protože nikdy nevíme kdy třeba web spadne a co se stane. Možnost zpět jsi zkoušel?

Jinak jsem také po převodu napsal omluvu jako samostatné téma a teď koukám, nikde není. V tonhle případě za sebe opravdu netuším... Ani v logu nic není.

Jinak na tyto dotazy tu máme: viewtopic.php?f=2&t=129
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Barbora » 30.04.2011, 12:24

Ahoj,
na pražském setkání jsem mluvila o stránce, na které se vyvrací konspirační teorie a mezi nimi i TZM. Mají to ozdrojované a jejich argumenty mě, musím přiznat, docela nahlodaly. Hlavně ten první film úplně rozložili. Ještě jsem nedočetla kritiku na ten druhý, ale pro všechny, které to včera zaujalo, posílám odkaz (v angličtině):

http://conspiracies.skepticproject.com/ ... /part-one/
Barbora
Nový diskutér

Příspěvekod 00deluxe00 » 30.04.2011, 14:43

to Barbora: super odkaz, díky za něj

- jinak co mi bylo řečeno, ten první film byl pojatý jako konspirace, co dělat s projektem Zeitgeist Movement to má až od druhého dílu
00deluxe00
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 30.04.2011, 21:07

Nepřeložil by to někdo? :)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Barbora » 01.05.2011, 00:47

To 00deluxe00: Právě dneska jsem o tom mluvila s Radkem Křesalou. Máš pravdu, první film je vyloženě konspirační, PJ se až po jeho natočení potkal s Jacquem. Nicméně na Addendu si taky pošmákli. Hlavně ta část o peněžním systému mě poněkud znepokojuje.

Nepřesvědčili mě tady ale úplně. Hrají na to, že PJ nedefinuje, co to jsou peníze. Existují totiž různé peněžní deriváty, tzn. formy peněz. To, co se rozmnožuje a vzniká "z ničeho", jsou virtuální peníze, ty, které jsou jen digitálními čísly na bankovním účtu. Nicméně ty se dají přece kdykoli směnit za hotovost, takže to neberu jako protiargument. Ještě se do toho znovu ponořím a uvidím, co z toho vzejde.

Jinak přeložit těch x stran by trvalo týdny, to radši přeložím něco pro TZM ;)
Barbora
Nový diskutér

Příspěvekod Johny2005 » 01.05.2011, 12:51

Nikdo není více zotročený než ten, kdo se milně domnívá, že je svobodný.
Johny2005
Sympatizant TZM

Příspěvekod luger.205 » 01.05.2011, 13:45

@Barbora: Peníze jsou přeci vždy peníze... je to kredit, za který nakupujeme. Fakt, jestli jsou ve fyzické, nebo elektronické formě, nehraje roli. Navíc o těch virtuálních penězích (fungujících stejně, jako ty fyzické) se v Addendu dost mluví, pokud se pamatuji...
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Petr_NJ » 02.05.2011, 22:08

Barbora píše:To 00deluxe00: Právě dneska jsem o tom mluvila s Radkem Křesalou. Máš pravdu, první film je vyloženě konspirační, PJ se až po jeho natočení potkal s Jacquem. Nicméně na Addendu si taky pošmákli. Hlavně ta část o peněžním systému mě poněkud znepokojuje.

Nepřesvědčili mě tady ale úplně. Hrají na to, že PJ nedefinuje, co to jsou peníze. Existují totiž různé peněžní deriváty, tzn. formy peněz. To, co se rozmnožuje a vzniká "z ničeho", jsou virtuální peníze, ty, které jsou jen digitálními čísly na bankovním účtu. Nicméně ty se dají přece kdykoli směnit za hotovost, takže to neberu jako protiargument. Ještě se do toho znovu ponořím a uvidím, co z toho vzejde.

Jinak přeložit těch x stran by trvalo týdny, to radši přeložím něco pro TZM ;)

Navrhni bankéřům aby směnili všechny virtuální peníze za ty tištěné a uvidíš co zbude a kolik toho bude. Pak pochopíš. Proč myslíš, že když dojde k informacím, že má nějaká banka problém, tak se lidi varují aby nevybírali všechny úspory, proč asi ?
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Morpheus » 03.05.2011, 16:14

Dnes jsem se tak nějak ponořil do všech možných zpráv o aktuálním dění ve světě a celý den pročítal a pročítal články (politika, usama bin ladin, útoky na Sony atd.) na všech možných zpravodajských serverech a musím se přiznat, že mám do jisté míry dobrý pocit. Nikoliv s podáváním těchto a dalších informací, ale především reakcí lidí. Dost často se člověk setkává, že už jsou lidé opravdu apatičtí a znechucení tím, co se kolem nich děje. Neviděl bych tedy nijak černě, že se nebude stále zvětšovat komunita lidí, zabývající se alternativou řešící takovou situaci a pokud se jim ukáže směr (teď neříkám, že už nějaký pevně daný máme), jako například ZM, určitě se tím budou zabývat.
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Petr_NJ » 05.05.2011, 21:33

Morpheus píše:Dnes jsem se tak nějak ponořil .......

To je jenom známka, toho že ten systém konverguje ke své záhubě. Už jen to jak je lidem překládáno v médiích stále více a více "neskutečných" a šokujících informacích, na každém rohu ve městech a rádiu se dnes děti mohou dovědět jak silnou mohou mít jejich otcové erekci, když použijí ten "správný" produkt a podobné marasmy.
Ano těch 80-90 % ovcí je už apatických a nezbystří když nevidí něco šokujícího, protože jsou tím už "přejezeni".
Proto musí TV nabízet stále brutálnější či absurdnější záběry, pořady apod.. Prostě to konverguje ke zblití.

I já mohu potvrdit, že pod některými články (hlavně z ranku ohledně USA teroristů) už ty nejčetněji hodnocené odpovědi bývají opravdu skutečnou lidmi viděnou pravdou (většinou coby lidský odpor) oproti tomu co se snaží media lidem vnutit do hlavy záměrně psanými články pro ovlivňování lidí. A to je dobře.

Tzn. opravdu je nutné využít internet k co nejrychlejšímu a masovému informování lidí mezi sebou, než začnou v zájmu "protiteroristických" opatření ti mocní filtrovat internet. Naštěstí je už nyní hodně netových pirátů připraveno na odboj proti cenzuře netu. Tito lidé v budoucnu budou také velká pomoc pro změnu.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Petr_NJ » 05.05.2011, 22:05

To Barbora:

Doplnění k penězům:
Ono není ani tak problém v tom, že jsou platby vedeny i elektronicky, ale v tom, že ty čísla co lítají skrze počítače, nemají z více než 90 % absolutně žádnou protihodnotu ve formě skutečně odvedené lidské či roboticky odvedené práce. A právě ty (h)různé finanční spekulace (umělé vytvořené) tomu dávájí skutečný punc nafouknuté bubliny, která nemá se skutečnými hodnotami nic společného.

Zkus se zeptat někoho z těch co vysvětlují konspiraci, ať ti vysvětlí komu vlastně dluží téměř celý svět ? - když najdeš na to pravdivou odpověď hodně tě to posune dopředu. Ani není to Čína, ani jiná země .....

Ono jde opravdu o primitivní věci a selské uvažování a počty. K těmto věcem ani nepotřebuješ mít oporu v názorech z různých webů, abys sama pochopila a dokázala filtrovat. ZG filmy člověka správně nakopnou daným směrem a zbytek už hledající člověk pospojuje z mnoha zdrojů nezávisle jeden na druhém.
Petr_NJ
Organizační tým

PředchozíDalší

Zpět na Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě