Právě je 17.02.2018, 21:22

Otázka zodpovědnosti za své chování

Novinky, oznámení, vstupy, vzdělávací videa a konstruktivní kritika hnutí.

Příspěvekod Funthomass » 06.04.2011, 21:24

Zdravím,
J.Fresco často říká, že nikdo by neměl být obviňován za své chování, jelikož za své chování nejsme zodpovědní. Z nového Z:Moving Forward víme, že celá naše osobnost, názory, vzorce chování jsou vytvářeny prostředím a sice společností, ve které vyrůstáme.

Tohle je spíše už trochu filosofické, ale jsme potom odpovědní za své činy, když nejsme odpovědní za své chování?
Prodiskutujme to :D !

//Moderováno: Upřesněn název tématu.
Funthomass
Sympatizant TZM

Příspěvekod luger.205 » 07.04.2011, 00:42

Parádní téma! Mám teď dvě promile alkoholu v krvi, nicméně se cítím zodpovědný za svoje chování. Rozdělil bych to do dvou rovin. Za své bezprostřední reakce na konkrétní situace jsme zodpovědní sami. Ovšem máme určité přednastavené hodnoty, jakýsi žebříček priorit, se kterým srovnáváme danou situaci. Podle mě tedy jsme zodpovědní za adekvátní reakci na podnět, ale za již zmíněný žebříček hodnot až tak nemůžeme. Ten je tvořen hodnotami naučenými v průběhu výchovy a prvotními životními zkušenostmi.

Čili myslím si, že nemůžeme za to, k jakému názoru inklinujeme, ale jsme zodpovědní za to, jakým způsobem jej propagujeme.

Je těžké nakreslit tenkou linii mezi těmito dvěma vnitřními světy.

Snad jsem se vyjádřil alespoň trochu smysluplně, mám zhruba 1,5 promile a mám na stole 2,75 klávesnic... tak mě v případě chybných formulací berte s rezervou :mrgreen: 8-)
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Fido » 09.04.2011, 19:35

Klobouk dolů před tvými myšlenkovými pochody pod vlivem alkoholu, co teprv když jsi střízlivý, víc se projevuj. :D S tvým názorem musím souhlasit. Obecně nesuďme lidi, na jakýkoliv názor má nárok každý, ale odpovědnost za naše činy je neoddiskutovatelné a musí být hlavně k nám samotným, tzn. neegoistická.
Fido
Sympatizant TZM

Zpět na Hnutí Zeitgeist v České republice a ve světě