Právě je 22.06.2018, 13:17

Šíření informací o TZM

Návrhy, dotazy, připomínky a diskuse související s předmětem kategorie.

Příspěvekod teebee87 » 27.11.2011, 15:19

Zdravím, chtěl bych zde probrat další možnosti šíření myšlenek ZM. Každý má možnost šířit informace o ZM mezi svými přáteli či rodinou, kterým vše může v klidu vysvětlit a prodiskutovat to. Pak jsou tu ale další skupiny lidí, které musíte přesvědčit (zaujmout) rychle, aby si další informace vyhledali sami a zde vidím problém.

Chtělo by to vytvořit něco jako průvodce, který krátce vysvětlí co je ZM, o co usiluje a dále člověka provede základními informacemi a sdělí co člověk může dělat po tom co informace vstřebá.

Mám několik nápadů jak dál šířit informace o ZM, ale chybí mi bod, kam bych měl lidi nasměrovat, aby se na to nevykašlali. Líbí se mi i nápad s falešnými penězi, na kterých je adresa zeitgeismovement.cz, ale průměrný člověk si pustí kousek (nebo možná i celé) video na úvodní stránce a pak to vzdá s tím, že stejně nic nezmění. Důležité tedy je, aby v tomto průvodci byla jasná zpráva o tom, že se situace dá změnit a že v tom člověk není sám, aby se lidi probrali z té apatie (mohlo by tám být čeho už jsme dosáhli např.: bylo přeloženo tolik a tolik videí, shlédlo si je tolik a tolik lidí, na facebooku nás sleduje 2300 lidí a podobně).

Zajímalo by mě tedy, jak to vypadá s webovými stránkami, kdo je spravuje a co se chystá (četl jsem něco o spojení s SK). Zde bychom vám i s kolegou, který je grafik/kódér mohli být nejvíce nápomocni, jelikož tvorbou www stránek se živíme.
teebee87
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 27.11.2011, 16:33

Zdravíčko! :) Zaměřit se na nějaké krátké sdělení že to jde a rozšířit informaci o ZM a třeba i podobně smýšlejících hnutí považuju za klíčový prvek stejně jako ty ;) když se nad tím člověk zamyslí, tak třeba moving forward dobrej, ale když někdo uvidí jak je to dlouhý tak se na to rovnou vyprdne a spadne zase do "ovečkovství" a to mi tu také tak trochu chybí. To už musí být opravdu člověk zapálený do dění kolem sebe, ale my potřebujeme oslovit i lidi co přemýšlí nad tím kam zajdou s kamarády do hospody, co si dnes uvaří rychlého k jídlu, kde koupí důležité dárky na vánoce apod. a zakomponování takové části do webovek také považuji za dobrý nápad, ale co tak vím, tak se musí nejdříve přeložit ze slovenštiny na čemž pracuje akorát johny a ten má míň a míň času a zbytečně se to prodlužuje...uměli by jste pomoci i v tomto?
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 27.11.2011, 17:35

Já myslím, že by nemuselo být špatné co by ZMČR natočit vlastní video, kde lidi krátce, třeba v 15 minutách, seznámíme s hnutím. Je potřeba jim říci co víme, ne/chceme a pak, že jsme se díky lepším zítřkům spojili a abychom se nějak pojmenovali, jsme hnutí Zeitgeist - duch doby. Lidé mají pocit, že jde o další politickou stranu či něco jinak šíleného, ale není tomu tak. Je potřeba jim hned v úvodu sdělit, že jsme lidé nelhostejní, že se situací něco chceme dělat a máme-li se někam dostat, jinak než skupinově pod nějakým jménem to prostě nejde.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 27.11.2011, 18:36

jj, něco podobného už tu bylo, není to špatný nápad, v oficiálním kanálu to nazvali "why I advocate zeitgeist" tady třeba peter joseph http://www.youtube.com/watch?v=KLx2OIsx1Nw klidně podobná videa natočíme a já je umístím na youtube kanál :) takže posílejte ;) a přemýšlejme dál
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod teebee87 » 27.11.2011, 20:01

Minimálně za sebe můžu říct, že ano. Rád pomůžu, jen bych potřeboval vědět, kde co a jak (jaký je plán, co už je hotovo, kde se k tomu dostanu). Video je fajn nápad, ale na to abych natočil něco smysluplného opravdu nemám.
teebee87
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 27.11.2011, 20:22

Budeš mít zítra kolem 9 večer čas být na teamspeaku? tam bude domluva nejrychlejší, budou tam určitě i lidé kteří na tom pracují http://www.zeitgeistmovement.cz/duchdob ... &Itemid=95
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod teebee87 » 27.11.2011, 22:03

Ok budu tam.
teebee87
Nový diskutér

Zpět na Web, diskusní fórum, YouTube a sociální sítě