Právě je 23.01.2020, 04:33

Denisa Tomášková: Permakultura - Efektivní design sídel

Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie, jejich ne/efektivní využívání s dopady na životní prostředí, polikorporativní manipulace s patenty.

Příspěvekod Raziel-CZ » 06.08.2014, 18:48

Denisa Tomášková: Permakultura - Efektivní design sídel (záznam přednášky ze Z-Day 2014 dne 7.6.2014). Odkaz na video: http://youtu.be/xA6a6AqWZN8, záložní odkaz ZDE.

Anotace:
Permakultura vzešla z pozorování přírody. Příroda je velmi efektivní a měla miliardy let na to, aby optimalizovala procesy zachycování a uchovávání sluneční energie, která pohání celý zemský ekosystém. Nyní nám permakultura dává do ruky sadu designérských nástrojů, které - použijeme-li je dohromady - nám umožňují kreativně přetvořit naše životní prostředí, sídla i naše chování pro budoucnost s omezenými zdroji energie i surovin. Permakulturní etika a principy tak mohou napomoci i ke vzniku nových společenských struktur reflektujících lépe novou situaci.

Web:
Kód: Vybrat vše
http://www.zeitgeistmovement.cz


Facebook:
Kód: Vybrat vše
www.facebook.com/zgmcz


Fórum:
Kód: Vybrat vše
http://forum.zeitgeistmovement.cz


Email:
Kód: Vybrat vše
info@zeitgeistmovement.cz


YouTube:
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/user/TZMCzech
http://www.youtube.com/user/TZMvideo


Závěrečnou diskusi můžete zhlédnout ZDE, pokud máte jakékoli další dotazy či připomínky, můžete je uvést v odpovědi na toto téma.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Zpět na Přírodní zdroje a udržitelnost

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron