Právě je 20.10.2018, 04:26

Geotermální elektrárna v Semilech

Obnovitelné a neobnovitelné zdroje energie, jejich ne/efektivní využívání s dopady na životní prostředí, polikorporativní manipulace s patenty.

Příspěvekod stejk » 27.03.2013, 23:28

Záznam z veřejné diskuse o využití geotermální energie v Semilech, která se uskutečnila 15. ledna 2013

http://www.semily.cz/cz/obcan/rozvoj-me ... i-energie/
stejk
Diskutér

Příspěvekod Naglafar » 06.04.2013, 20:55

Větrná a solární energie se hodí jen někdy protože ne vždy a všude fouká vítr a svítí dost slunce, aspon v našich končinách. Geotermální energie - dejme tomu... já vidím budoucnost spíš v štěpení thoria, je ho mnohem více než jiných štěpných materiálů všude na světě... To je jen můj názor ohledně energie pro Venus projekt....
Naglafar
Nový diskutér

Příspěvekod stejk » 07.04.2013, 09:32

stejk
Diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 07.04.2013, 13:47

Můj názor ohledně energie v RBE je energie volná - nejčistší a nejekologičtější. Jednoduché reaktory postavené na magnetické odstředivé síle. Jediné případné riziko může být ve formě zdemolování vnitřku reaktoru zařízením, které se vlivem koroze vychýlí z dráhy, kde ovšem mohou být následky takové havárie pouze v podobě poškození vnitřku takového reaktoru. Vzhledem k tomu, že jsme dávno na takové technologické úrovni, že případná koroze může vzniknout řádově za tisíce let, nepřikládal bych rizikům téměř žádnou váhu. Uvnitř reaktoru nikdo živý nemusí být a jeho plášť bude natolik robustní, že se v případě havárie kromě nepatrného otřesu nestane v podstatě vůbec nic.

Samozřejmě geotermální energie má rovněž mnoho svých pozitiv, jde v podstatě o využívání (těžbu) již existující energie. Geotermální energetika s volnou a přílivovou vyřeší vše a nepotřebuji být ani vědec k tomu, aby mi taková primitivnost došla.

Dokud však budou existovat peníze, budeme udržováni účelně v nevědomosti a tento pokrok nám nebude dovolen. Přitom paradoxně hloupější než my, běžní obyvatelé, jsou ti "mocní", kteří si ani zdaleka neuvědomují výhody, které jim RBE přinese. Například se nebudou muset bát o svůj život v podobě neustálých rizik atentátů, že jim někdo něco vezme, nebudou muset být neustále v nějakém stresu nebo časové tísni vlivem konkurence atd.

Jinak díky za odkazy.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Naglafar » 07.04.2013, 20:59

Aha, asi myslíte "searl effect generator" (S.E.G.) ? O volné energii jsem se snažil zjistit maximum. Nejsem fyzik ani elektroinženýr spíš jen takový samouk. Pořád nejsem zcela přesvědčen jestli volná energie není nějaká fáma ale ani nevím jak by se to dalo vyvrátit. Prostě jsem na vážkách tak bych se chtěl zeptat na nějakých detailech ohledně tohoto zdroje energie...
Naglafar
Nový diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 07.04.2013, 22:04

Nemyslím nic a ani jsem do teď nevěděl, že nějaké "S.E.G." existuje, nýbrž pouze použil vlastní logické uvažování, jak by to mohlo vypadat. Budu za případný odkaz na informace o searl effect generator samozřejmě rád, ať mi rozšíří obzory. Předpokládám, že si s tím ale poradí Google.

Volná energie rozhodně není žádná fáma, dokumentů o tom bylo a je dost. Ne sice úplně o tom, ale v podstatě téměř o tom. Např. mraky vynálezů N. Tesly bylo přísně utajeno a jsem přesvědčen, že zrovna on by o tom rád vyprávěl více než dost.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod ANT-Z » 08.04.2014, 10:59

Neviem prečo sa všetci tak ženiete za tou energiou. Máme jaj viac ako dosť. Stačí len trocha uvažovať.

Koľko energie bolo vyplýtvané na výrobu odpadu (tie hromady vecí čo sú v tých známych všetko za X,- (u nás za 1Euro)),
Koľko energie je vyplytvané na cestovanie za prácou - odhadom asi 90% cestujúcich dnes cestuje kvôli práci a v RBE nie každý bude cestovať denne hore-dolu,
Koľko energie sa vyplytvá na "ekonomicky efektívne" a ekologicky katastrofálne projekty a následné odstraňovanie následkov,
Koľko energie sa vyplytvá na výrobu a vysielanie reklamných spotov, rôznych (dez)informačných kampaní a pod,
koľko energie sa vyplytvá na výrobu a prepravu potravín, ktoré následne aj tak skončia v koši,
koľko energie sa vyplytvá na veci čo nám zaberajú miesto a nepoužívame ich viac ako občasne,
koľko energie sa vyplytvá na výrobu neopraviteľných vecí,
koľko energie sa vyplytvá na opravu nekvalitných vecí,
a samozrejme koľko energie sa vyplytvá na vojny ???

neviem o žiadnej štúdii a ani som nijakú nerobil ale keď to tak vezmem, trvácnosť, kvalita, redukcia zhonu a plytvania a k tomu využitie efektívnych technológií by mohla s prehľadom zredukovať naše potreby na takú mieru, že by stačilo ak aj len sem tam fúkne ;)
ANT-Z
Nový diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 08.04.2014, 11:50

Nejde o množství, ale o způsob výroby v soulasu s životním prostředím.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod ANT-Z » 09.04.2014, 09:14

A práve o to ide - príroda využíva energiu efektívne a v minimálnom možnom množstve. čo my ani náhodou. Najčistejšia a "najzelenšia" energia je tá ktorú nikdy netreba použiť. Pri optimálnom návrhu by naozaj stačilo pár slnečných dní a sem-tam nejaký vetrík.
ANT-Z
Nový diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 09.04.2014, 10:09

Možností se nabízí více, ovšem to bychom nesměli být peněžní společnost.

- geotermální energie
- soládní energie
- větrná energie
- přílivová energie
- volná energie atd...

Hovoří se o tom (jenen) v našich dokumentech Zeitgeist. Technologií máme více než dost.
Raziel-CZ
Administrátor

Zpět na Přírodní zdroje a udržitelnost