Právě je 18.11.2019, 19:04

Nové webové stránky Zeitgeist movement ČR - 2.kolo

Veřejný archiv témat a reportů uzavřených prací a požadavků.

Příspěvekod Morpheus » 25.03.2011, 15:10

jej,mi to nějak uniklo tohle téma...každopádně jsem také pro dvojku, hezké ;)
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 17.04.2011, 23:53

Nevím zda to tam bylo nebo ne, protože odkaz na návrh už nefunguje, nicméně bylo by dobré do stránek zařadit i nějakou rubriku o různých vědeckých objevech, technologiích apod, co říkáte? pravidelně by se to aktualizovalo, když by někdo narazil na nějaký zajímavý článek apod. Mimoto, jak pokračuje práce na webu? jen se ptám, nechci na to nějak tlačit
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod luger.205 » 18.04.2011, 02:43

Jen se ptej, to je správné :)
Stránky se mají takto: Stěžejní část stránek bude tvořena zpravodajským systémem, navenek trochu podobným iDnes a podobným serverům, kde budeme zveřejňovat články, které souvisejí se Zeitgeistem. Čili jak technologie, tak sociologie, související novinky ze světa, kiksy současného systému s porovnáním jak by to fungovalo pod RBE apod.

Články se budou dělit na dvě skupiny:
- blog - zde budou zveřejňovat své osobní pohledy pohledy registrovaní autoři blogů, vlastním neformálním způsobem, viz můj první testovací článek: http://www.zeitgeistmovement.cz/test/clanek.php?id=1
- oficiální ZGM články - články podléhající přísnějším pravidlům, formálnější, které bude publikovat pravděpodobně informační tým.

V současné době dokončuji tuto publikační část včetně třívrstvého administračního rozhraní (pro autory, pro informační tým a pro adminy). Do týdne by to mělo být odladěné. Potom přijdou na řadu statické (ač editovatelné přes admina) části stránek, jako jsou sekce o ZGM, VP, RBE apod.

Zdá se, že překvapivě dodržím termín uvedení do testovacího provozu v prvním týdnu měsíce května. Předpokládám, že se později vyvrbí nové nápady, jejichž realizace vzhledem k tomu, že se jedná o vlastní systém tvořený na míru, nebude problém.

Jinak tedy vývojový web je ZDE
A login pro admina ZDE (hackery prosím o útoky - nápověda: index.js a ajaxem na login.php, ochrana pouze session_id() + redirect ven META tagem ;))

Přikládám několik screenshotů administračního rozhraní, jehož první vrstva již funguje:
Obrázek

Obrázek

Obrázek
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 18.04.2011, 16:57

pecka ty stránky! jen tak dál ;)!
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 25.05.2011, 18:10

Chci se optat jak pokračuje vývoj stránek? ;)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod luger.205 » 25.05.2011, 21:10

Teďka jsem tu týden nebyl, tak projdu, co se kolem toho děje, ale obecně říkám, že čekám na ohlasy z testování publikační části.

Dále bych se chtěl omluvit, že se ten zbytek trochu protáhne, vzhledem k plánovanému stěhování o 250 km jinam...
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 02.06.2011, 19:11

Přátelé, ptáme se na pokrok s webovými stránkami, které však paradoxně stojí právě díky nám. Tomáš potřebuje betatestery, protože se to jinak moc nepohne. Teď jsme si o tom chvíli psali na FB a je to přesně tak, jak jsem se domníval. Může tedy s tím někdo něco udělat? Není to žádné programování...

Raziel-CZ píše:...A jak to se stránkou vlastně vypadá teď? Chtělo by to lidi nakopnout aby testovali, předpokládám, že tahle věc to brzdí, že? Lidi se na TS ptali...

luger.205 píše:Jo, to by chtělo. Ale na to by se musel sestavit a rozhýbat tým, který bude psát články, ať si to osahají. Navíc teďka nastupuju do nové práce a stěhuju se o 200 km, takže nějaký čas na to nebudu mít chvíli, ale tahle perioda by se mohla využít k tomu nastartování týmu a testování.

Raziel-CZ píše:Supr by bylo o tom psát někde, kde to budou vichni číst. Tady hnijeme v komentářích jednoho profilu a nic moc neuděláme. Postnu to jako citace do fóra?

luger.205 píše:To asi nemusíš, spíš to napiš jako sumář o jednom příspěvku někam, kde so o to někdo bude zajímat. Možná do organizačního.

Raziel-CZ píše:Tak citace si přečtou a uvidí, že jsme to říkali. Já jsem o tom v podstatě mluvil, ale s tou aktivitou to bylo teď chvilku horší. Hlavně předposlední TS byl zoufalý, ten předvčerejší byl zase oK.

luger.205 píše:Ok dělej jak uznáš. S tím TS to je jasný, nemůže to být vždycky 100% žejo... Obecně to jede dobře.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 05.06.2011, 17:35

popravdě mi není moc jasné, co že se má dělat...sepsat nějaké články? asi by bylo nejrozumnější přesunout obsah ze starých stránek ne? co se týče nových článků, ty se nejspíše budou tvořit v průběhu času, těžko teď dáme dohromady tucet nových hezkých článků :)
Bylo zde na fóru několik zajímavých témat (agrokruh, tipy na vlastní soběstačné bydlení atd.), ze kterých se až posléze mohou vyvinout krásné články, takové ukázky našeho sledování, pozorování apod :) a stránky se mohou i průběžně upravovat podle potřeb a přání.
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod luger.205 » 05.06.2011, 17:51

Ono jde skutečně teď jen o tu publikační část. Tzn. články. Některé okopírovat ze stávajících stránek, plus každý by mohl zplodit jeden vlastní... Který tým se o to bude starat?
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 06.06.2011, 17:16

Řekl bych že je to celkem jedno, z každého týmu může někoho políbit múza a může se pustit do tvorby článku...
Každopádně kdyby se do toho chtěl někdo pustit, jaký je login do té admin sekce kde se články tvoří?
Asi by byla nejlepší někde na stránkách registrace a web admin by jim potom přiděloval práva k psaní článků?
každopádně i když se do toho někdo pustí, přijde mi že web není moc hotov, většina rubrik nefunguje, nad hlavní hlavičkou webu je už docela dlouho jakási chyba..
například do sekce media bych vyzdvihl zajímavé rozhovory, které se tu objevují z youtube s krátkým komentářem...půjde to? :)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod luger.205 » 06.06.2011, 19:37

Zatím je jen sekce publikace článků, zbytek nejede. Ta chyba nahoře se objevila s předěláním hostingu. Jak budu mít chvíli, podívám se na ní. Nehledě na to ale publikace komplet funguje a je možné jí testovat.
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 08.06.2011, 11:20

Takhle. Zdá se, že nikdo nic testovat nebude a já se musím optat, zda je web realizovatelný i bez pomoci ostatních?
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod luger.205 » 18.06.2011, 04:37

Určitě si poradíme sami.
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 23.06.2011, 08:03

Dobré zprávy. Do informatického týmu se přidal Kipos a možná se přidají ještě Sviccc a Eš. Tito tři členové (minimálně teď Kipos) Ti budou plně k dispozici. Jinak na stole je teď vzhledem k okolnostem návrh na vytvoření webu v Joomle a použití Tvého designu. Na toto říkáš co?
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod luger.205 » 23.06.2011, 19:59

Abych se přiznal, tak jsem se poslední dva týdny open-sourcovým frameworkům věnoval (magento, wordpress, ...) a zjistil jsem, že pokud člověk ví, kam sáhnout, je kód validní a stránky použitelné. Vůbec nejsem proti. Byl by někdo ochoten se toho zhostit dříve, než budu zase k dispozici? Já se totiž ještě 2 týdny nebudu moci těmto věcem věnovat.

Jinak může být Joomla, nebo WordPress. Osobně bych hlasoval pro WP.
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

PředchozíDalší

Zpět na Uzavřené práce a požadavky