Právě je 22.08.2018, 04:18

Občanské sdružení: hlasování o názvu (2.kolo)

Globální diskusní koš je sekcí, do které správci fóra přesouvají nejen neaktuální témata z Hlavní kategorie a Tématických oblastí. Slouží zároveň jako archiv.

Hlasujte pro název našeho nového občanského sdružení

Anketa končí za 10.05.2011, 01:20

Zeitgeist movement ČR o.s.
2
11%
Zeitgeist movement CZ o.s.
6
33%
Hnutí Zeitgeist o.s.
0
Žádná hlasování
Společenstvo ZMěny o.s.
0
Žádná hlasování
Tvoje ZMěna o.s.
1
6%
Zeitgeist o.s.
0
Žádná hlasování
Duch doby o.s.
3
17%
Zdrojová ekonomika o.s.
6
33%

Celkem hlasů : 18

Příspěvekod luger.205 » 30.04.2011, 01:20

Opouštím vlastní návrh a hlasuji pro Hnutí Zeitgeist o.s.
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod -rk- » 30.04.2011, 22:32

Slovo Zeitgeist by tam podle mě být nemělo. Pak bude docházet ke zbytečným dlouhým vysvětlováním, že nejsme to samé, co, hlavně první, film Zeitgeist. Může se tam přidat např. "Za Ekonomiku založenou na zdrojích" nebo něco podobného? To je přece náš směr a už z názvu by to bylo jasné. To by lidi mohlo zaujmout a ne odradit, což bude z velké části způsobovat cizí slovo Zeitgeist, o kterém většina nemá ani potuchy, co znamená, nemyslíte?
-rk-
Sympatizant TZM

Příspěvekod Fido » 30.04.2011, 23:10

Souhlasím, přidal bych ještě "Duch doby o.s."
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 01.05.2011, 00:35

Přidány veškeré požadované názvy, hlasování restartováno a nastaveno na 14 dní. Možnost do konce hlasování libovolně hlas změnit. Po skončení hlasování proběhne potvrzující diskuse na nejbližším úterním TS a na příštím osobním setkání dne 3. června 2011 od 18:00 v podniku U chlupatého ducha volba kandidátů do přípraavného výboru.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Barbora » 01.05.2011, 01:18

Souhlasím s Radkem, ekonomika založená na zdrojích (resource based economy) je náš hlavní cíl. PJ navíc nechce, aby byly lokální TZM spojovány s bankovním kontem (kvůli čemuž se mimo jiné taky pohádal s Jacquem). Zeitgeist je pro mnohé lidi stigma, co je odradí předem. I když jsem horovala za jasné určení toho, kdo jsme (TZM), myslím, že v tomto případě by se hodil jiný název.
Barbora
Nový diskutér

Příspěvekod Peace Of Mind » 02.05.2011, 18:05

Navrhuji další název. Sice trošku delší, ale podle mého více výstižnější a jasnější.
"Ekonomika založená na zdrojích = správná ZMěna(správný směr)" nebo bych dal jen "Ekonomika založená na zdrojích o.s."
Ale abych byl upřímný, tak se čím dál víc nemohu zbavit dojmu, že je to pro nás ještě brzo zakládat o.s. Když si vezmeme příklad ze SVK, tak těm to taky "trvalo" cca 2 roky než si vše sedlo a ujasnilo se. Oceňuji nadšení a touhu něco dokázat něco tvořit, ale pojďme se odrazit od Z-Day. To když se nám povede a budou na to pozitivní ohlasy, tak se určitě přidá víc a víc lidí a pak to půjde mnohem lépe a "samo".
Peace Of Mind
Diskutér

Příspěvekod -rk- » 02.05.2011, 18:22

Admini, můžete tam přidat nebo spíše vyměnit za "Zdrojová ekonomika o.s." "Ekonomika založená na zdrojích o.s."?
-rk-
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 02.05.2011, 19:30

Můžeme, jenže tím zase vymažeme hlasování. Vyhraje-li tento název, zkrátka se pak domluví co z toho bude. Trošku mě mrzí, že všichni volí právě toto, ale co se dá dělat. Připadá mi to zbytečně dlouhé a takové zvláštní. Ale tak je to na vás...
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod luger.205 » 02.05.2011, 21:43

Mě to taky přijde jako divný název. Je sice vystihující, ale ne všeobjímající. Nepřijde mi dobré, aby se sdružení jmenovalo "Ekonomika"... Sdružení přeci není ekonomikou, jen jí prosazuje.
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 02.05.2011, 22:54

Myslím, že by bylo správné se nazvat prostě tak, jak to má být a to Zeitgeist Movement Česká republika.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 02.05.2011, 23:16

já mám jasno...zeitgeist cz a je v tom všechno a každý ví kdo jsme...
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 03.05.2011, 16:49

Ještě mě napadl název Equilibrium, neboli rovnováha.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Tomáš Mičkal » 03.05.2011, 20:52

Taky navrhuju Rovnováhu o.s.....ale jen česky, ne Equilibrium.
Tomáš Mičkal
Sympatizant TZM

Příspěvekod -rk- » 03.05.2011, 20:58

Ještě mě napadlo něco jako "Udržitelná společnost o.s.".
-rk-
Sympatizant TZM

Příspěvekod v15k » 03.05.2011, 23:55

Mě třeba ještě napadlo "Správná cesta" nebo "Cesta ke změně" (nebo ZMěně?) :).
v15k
Diskutér

Další

Zpět na Globální diskusní koš