Právě je 19.07.2019, 22:52

Info z Kyjovského srazu 2.4.2011

Globální diskusní koš je sekcí, do které správci fóra přesouvají nejen neaktuální témata z Hlavní kategorie a Tématických oblastí. Slouží zároveň jako archiv.

Příspěvekod Peace Of Mind » 04.04.2011, 12:26

Dovolte mi abych krátce a lehoučce zhodnotil naše první setkání v Kyjově, které proběhlo v sobotu 2.4. od 16h do 20h v čajovně.
V příjemném a klidném prostředí u šálků exotických čajů různých chutí a druhů jsme celkově v 5ti lidech debatovali o tom co každého z nás nejvíc zajímá, co už udělal a nebo hodlá udělat pro dobro své a svého okolí. Chtěl bych poděkovat zejména Zdence Koplíkové která už 15 roků žije na Mallorce, zrovna tráví dovolenou u rodičů a obohatila nás o své zážitky a zkušenosti s jejich setkání na jihu Evropy. Díky Tomáši Andrýskovi jsme se dozvěděli velmi zajímavé informace a jeho zkušenosti s jednání s úřady ohledně povolení stavby pasivních, nízkoenergetických domů( konkrétně těch z filmu Architekt odpadu). Dále nám řekl o pěstování Japonských topolů a o elektromobilech u nás v ČR. Vše z vlastní zkušenosti. Hodně času nám zabrala i debata o hydroponii, Agrokruhu, možné spolupráci s panem Šilinským a o pěstování biopotravin. S Romanem Bařinou jsme se dohodlii, že naštívíme Haluzice kde už myslím čtvrým rokem vzniká krásná a smysluplná "Škola v Haluzicích" a zjistíme jaká by byla možná spolupráce s nimi. Chtěl nás navštívit i angličan Thomas Mcalpine, ale bohužel jeho rodný jazyk není nás co sme tam byli zrovna silnou stránkou, abychom s ním mohli v pohodě komunikovat. Na příště už je domluven tlumočník. Tak snad dojede a obohatí nás o své zkušenosti z mezinárodního Z- Day v Londýně.
Společně jsme dohodli, že naše setkání budeme pravidelně dělat vždy první sobotu v měsíci. Sám osobně cítím a na tom, jsme se také shodli, že je lepší investovat náš čas, úsilí, energii a peníze do reálných prostředků a projektů, které se týkají nás a našeho okolí, než na organizování velkých přednášek a diskuzí, kterých je už stejně v ČR požehnaně a vesměs jsou stále na stejná témata akorát pod jinými názvy. Samozřejmě účasti na těhle akcích se nebráníme a už vůbec je neodsuzujeme. Jsou rozhodně potřeba a hlavně přínosem pro každého z nás.
Na další setkání se budeme těšit opět v čajovně v sobotu 7. května od 16h.
Peace Of Mind
Diskutér

Příspěvekod Feiri » 04.04.2011, 20:21

Tak jak jsem si to pročítal, příjde mi, že jste to v Kyjově vzali za trošku jinačí konec než my :) My jsme řešili hlavně dabing a organizaci Z CZ. Jinak souhlasím, že je potřeba vytvářet projekty atd. u nás. Nejdříve je důležité změnit oblasti regionálně. A být co nejvíce samostatný.
Feiri
Sympatizant TZM


Zpět na Globální diskusní koš

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron