Právě je 21.08.2018, 22:06

Prána

Udržitelnost a dynamická rovnováha přírodně-společenských procesů, životní styl, čisté, vyvážené a všestranné prospěšné životní prostředí.

Příspěvekod firda » 10.01.2012, 18:44

ghostdog píše:Celá tahle záležitost (podvod) je podle mě založena na tom, že je těžko prokazatelná.

Nějaké odpovědi jsi již dostal, já bych jen rád podotkl, jak tvou reakci vnímám (nic osobního, jen zauvažuj):
Vypadá to, že jsi se z nějakého důvodu rozhodl tomu nevěřit a tudíž to považuješ za podvod. Přesně v tomto pořadí, tedy opačném, než vyžaduje logika.

Je to naprosto přirozené, já přece taky v mnohé nevěřím a tudíž přistupuji k "důkazům" spíše skepticky. Je však dobré si tento efekt uvědomovat (na sobě i ostatních).

Já to mám prozatím ve škatulce možné, což pro mne znamená nevyvracím, možné to je, ale prozatím tomu nemusím věřit, ale ani proti tomu nebudu zbrojit ani to vyvracet. Zkrátka: uvidíme.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod ghostdog » 11.01.2012, 00:56

Ahoj kunseto, děkuju za odkaz, podívám se na to.
Pro Firdu: Měl jsem spíš napsat, že "momentálně jsem spíš pro variantu, že je to podvod", ne tak jednoznačně- podvod- a tečka.Přemýšlel jsem nad tím hodně, není to tak jak píšeš.Pak si říkám dost. O co tu vlastně jde ( v ten moment jsem měl k dispozici hlavě informace z Monfortovi tří hodinové přednášky) ? Ten pán nám tady vlastně mezi řádky říká, že "vše" co jsme se učili ve škole je špatně, počínaje biologií až po zákon o zachování energie a nevím co ještě. To jsou přeci strašně zásadní věci, to by měnilo vše čemu věříme. A jaké jsou ty důkazy, má nějaké? Nemohlo by se několik z těch 30tis. obětovat a skutečně se podrobit nějakému serioznímu transparentnímu testu? To se skutečně nenajde nějaká pro obě strany schůdná varianta testování? Monfort skoro nespí a stále pracuje jak říká Dušek, tak ať něco vymyslí :-) Takhle je to stále ve stylu, tady vám dám brouka do hlavy a třeba se z toho zblázněte. Hmatatelné důkazy nedostnete, ber nebo nech bejt. Firdo, sám píšeš slovo důkaz v uvozovkách :-) Nebo máme něco? Zrovna zde není místo pro to, aby jsme brethariany přehnaně litovali a říkali, že je to pro ně strašně ponižující,nějaké ty lékařské výzkumy, co si to vůbec dovolujeme to po nich chtít? Zítra mrknu na ten dokument a třeba vše přehodnotím:-)
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 08:48

ghostdog píše:Firdo, sám píšeš slovo důkaz v uvozovkách :-) Nebo máme něco? ... Zítra mrknu na ten dokument a třeba vše přehodnotím:-)

Jj, už jsem ten dokument umístil. Věřím, že ti na mnohé otázky odpoví.

Vřele doporučuji si to dát všechno dohromady:
Na jídle záleží
Co my jen víme?
Henri Monfort - život bez jídla
NA POČÁTKU BYLO SVĚTLO - dokument o žití bez jídla
...zamyslet se nad tím, co z toho ti lidé skutečně mají (fakt peníze?!)
...uvážit duchovní rozměr a případně (kvantovou) fyziku (transformace energie)
...a četná upozornění, že duchovní růst je první, nejezení jen bonus ;)
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod ghostdog » 11.01.2012, 11:12

Na jídle záleží jsem už viděl dříve, dobrý dokument(téměř z kategorie povinných:-), přednášku taky, takže mi dva dokumenty ještě zbývají :-) Když jsem psal o těch cenách vstupenekatd. tak mi ceny přišli celkem férové, nicméně vydělat se na tom dá slušně. Z těch peněz co zde Monfort mohl (zdůrazňuji mohl!, nevím jak to
měli nastaveno a jaké měli náklady) vydělat za týden bych dokázal žít rok - zvlášť bez nákladů na potraviny.
300kč*300osob=90tis*5přednášek(?)=450tis. Jenom si tak počítám,nic v tom nehledejte, vůbec nechci říkat, že hlavním důvodem jsou peníze. K tomu duchovnímu růstu.Tomu co se někdo nazývá duchovní růst mám často velké výhrady.Zajímám se o rúzná uvolňovací cvičení a věřím, že existuje něco ideální stav o který by se měl člověk snažit, stav kdy je člověk uvolněný, otevřený,laskavý, v kontaktu sám se sebou, se svými emocemi
se svým tělem atd..Uznávám definici duševního zdraví, která říká, že mírou duševního zdraví je kapacita pro prožívání slasti/radosti,prostě to jak moc dokážeme prožívat (zdůrazňuji prožívat, skutečně to cítit, fyzicky) pozitivní stimuly. Pak přijde týpek, který tráví denně x hodin např. transcendentálníma meditacema, mimo sebe, někde mimo civilizaci, objímá stromy a říká, že "duchovně roste". Připomíná to chování dušovně narušených lidí, kteří jsou také mimo sebe, mimo své tělo, mimo sociální interakce, nevyhledávají radostné aktivity (protože si to prostě nedokáží vychutnat) atd..Nedělají si často tito lidé potom ze svého handicapu přednost a nenazývají to duchovním růstem? Chtěl bych vidět Monforta v pohybu, jeho ladnost pohybů, jeho dechovou vlnu atd. a pak by se vidělo jestli je duševně v nepohodě (tzn.napjatý, bránící se něčemu přirozenému, a celá ta jeho "věc" je úlet) nebo v pohodě a skutečně duchovně na výšši.Já bych to asi nepoznal :-), ale terapeuti pracující s tělem ano. Ale to jsem těžce odbočil...
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 12:00

ghostdog píše:takže mi dva dokumenty ještě zbývají :-)

...počkám.

ghostdog píše:Jenom si tak počítám...

...v pohodě, úvahy (pak uvaž taky náklady, cestování, organizování toho a onoho atd.)

ghostdog píše:Tomu co se někdo nazývá duchovní růst mám často velké výhrady.

...každý máme své cesty a než se naučíš chodit tak si dáš tisíckrát na hubu. A pak si dáš několikrát na hubu i potom :lol: Zkrátka shlédni ten dokument a soustřeď se třeba na Bi Gu (snad jsem to napsal správně).
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod ghostdog » 17.01.2012, 15:10

Tak konečně jsem zhlédnul chybějící dokumenty. Ten Na počátku bylo světlo je skutečně velmi kvalitně zpracovaný,
velmi profesionálně, musel být i celkem drahý, protože autoři cestovali po celé Zemi.Celkově to u mě spíš posílilo přesvědčení, že bretharinaství možné není a tím spíše ne u běžných lidí žijících normálním životem.
1)Jasmuheen - když budu naslouchat své intuici, tak tato žena je jasná podvodnice, která si na fámě o svém nejezení založila byznys. Stačí se podívat na její web a eshop a zvážit z čeho všeho má příjmy.Je to atraktivní žena, které dělá dobře pozornost a která se dobře cítí v pozici jakéhosi Guru.
Další info o ní zde.http://gnosis9.net/obchod/?jasmuheen,313 (o tom jak neobstála v testu) a http://hledani.gnosis9.net/view.php?cis ... 2011100026 (pasáž o tom jak těch 40tis někdy jí)

2)Prahlad - to je trochu jiný frajer. Nicméně v dokumentu se uvádí, že celý čas tráví někde v horách a do města sestupuje pouze na nějakou slavnost (tzn. jestli si v lese pořádá hostiny nikdo neví).Jako jogín hodně těžkého kalibru ustál zkoušky v nemocnici velmi dobře - ale to nic neříká o tom, jestli je breath. pro normální lidi.
prahlada respektuju a za klíčové v jeho zkoušče považuju to, že za 10dnů vůbec nevyměšoval
(jestli tedy nenašel tajný způsob jak močit, to by potom měnilo hodně)

3)K těm 30-40tis. breth ve světě...nikde jsem nenašel jak tomu číslu přišli. Dost mě šokovalo, že Jasm.jinde uvádí, že někteří z nich jedí 1x za měsíc, někteří 1x týdně, někteří 1x za 3dny. To je potom ale úplně něco jiného...

4)K tomu vědci - Werner. Působí jako velmi solidní člověk a navíc je to vědec, sportovec :-) ...co by jste chtěli víc...Nicméně přes veškerou svou dobrou vůli nedokázal zorganizovat věrohodný výzkum, který by vyvrcholil i kvalitně zpracovanou a veřejně publikovanou zprávou.Nevím jak moc je jeho dobrá vůle skutečná.
Navíc to co vzešlo z toho prvního zkoumání vyznělo proti němu.Hezké, že to přiznal.

5)Čínské pojetí (Bi Gu) nejezení je podle mě zase v kontrastu s tím co říká Monfort atd. Oni říkájí, že to není pro každého, ale jen pro opravdu pro mistry, kteří jsou úplně v kontaku se svým tělema atd. (musí cvičit Chikung a podobné věci).Říkají, že takový lidé tam žili někde v horách, nicméně teď nám nikoho takového z hor neukázali (až na tu co občas jí ovoce a vede ty kurzy)

Nevím co k tomu víc říct.Když tak nadhoďte něco zajímavého co jsem neuvedl.
Dokument Co mi jen víme,byl pro mě velkým zklamáním.V podstatě nevím co tím chtěli autoři říct. Podle mě jsme jen lidia spoustu věcí nikdy nepochopíme, tečka. Hodně myšlenek, které zde zazněly mě vyloženě iritovala, jakoby scénář psal choromyslný člověk (včetně naléhavého tónu kterým nám to ti lidé sdělovali).Výstřely do tmy, jako že když tomu naprosto uvěříte, tak můžet chodit i po vodě jsou opravdu o ničem. Takhle se můžou bavit děti v mateřské školce (nebo dospělí po zhlédnutí Matrixu :-) ), ale k ničemu to nevede.
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod kunsento » 17.01.2012, 15:36

ahoj ghostdogu,
je dobré že jsi se na dokumenty podíval. Myslím, že je důležité zůstávat otevřený, ale samozřejmě uvažovat stále vlastní hlavou a řídit se dle svého vlastního svědomí. Mně osobně ten fenomen hodne zaujal, ale mám o tom zatím pouze teoretické informace podobně jako ty. Kazdopadne to hodlam dale zkoumat a zkusim i trochu proniknout k lidem, kteri s tim maji rekneme praktickou zkusenost - kdyz zjistim neco co by stalo za zvýšenou pozornost. ozvu se. tak zatim
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod firda » 17.01.2012, 16:35

Ghostdogu, třeba to jednou zapadne na správné místo :) Všechny duchovní cesty (i cesta samuraje) je o čistém vnímání a sebezdokonalování se. Z Tvého hodnocení mám dojem, že jsi se nechal ovládnout vylučovací metodou, ale to se stává, mě přece taky.

1. Jasmuheen: Přiznám se, že ta žena mi taky moc nesedí.
2. Prahlad: Jj, to je frajer a díky takovým lidem jsem ochoten připustit (na skutečné uvěření to zatím ještě není) že breathariánství je možné. Zkus to soudit touto otázkou, zda je breathariánství možné a ne zda je to pro normální lidi.
3. Někteří občas jedí, no a? Dle medicínského hlediska by měli být mrtví, takhle se na to zkus podívat.
4. Werner se skutečně snažil a narazil na moc, to se dalo čekat. Vnímám ho jako poctivého člověka, což opět přispívá k mé důvěře v breathariánství.
5. Bi Gu mne velice zaujalo a myslím, že jim křivdíš, že tam je pasáž z nějaké svatyně v horách. Každopídně z tohoto jsem cítil moudrost. Ovšem to zasvěcování... nevím co si mám myslet, zavání mi to drobet nezodpovědností a myslím, že přesně to ti vadí též.

Co mi jen víme se mi zamlouvá, je v tom spousta zajímavých informací, které ti mohou pomoci zkvalitnit vlastní život. Netuším, proč jsi ho tak odsoudil, ale to je tvá věc. Já v tom vidím možnosti, potenciál mysli a můstek mezi vědou (zvláště kvantovkou) a duchovním světem.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 17.01.2012, 16:43

Jedno je jisté...do dnešního chodu společnosti se něco takového nehodí, takže se pořádnou pravdu těžko dozvíme z nějakého kvalitního zdroje...na pořádný průzkum, výzkum, když z toho evidentně nic nekápne nikdo peníze nedá, leda nějakej maniak do podobných myšlenek.... a budeme si zatím muset skládačku sestavovat ze střípků, které někde vypadnou...
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod ghostdog » 17.01.2012, 22:01

Ahoj kunseto, jasně, dej vědět kdyby něco.Proniknout k lidem co s tím mají zkušenost by bylo vůbec to nejlepší.
Firda: Spíš se snažím řídit instinktem v těchto případech, s racionálním myšlením a metodami toho zde moc nezmůžeš.Hezky o tom, jak se rozhodovat na základě instinktu mluví herec Dušek v tomto vystoupení:
http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTV ... TxIJZAAFAA (cca 1:41h)

K tomu dokumentu Co mi jen víme - to bych musel vzít jednu věc po druhé, abych vysvětlil co se mi nelíbí, ale to je jedno.Možná tam hraje také roli to, že podle mě myšlenka nebo práce s myšlenkami je strašně slabý nástroj. To co nás ovlivňuje a tvoří základ pyramidy jsou energetické procesy (emoce, touhy...jsme jen lidé a určité věci jsou nám dané) a myšlenky jsou až úplně nahoře.
Něco v dokumentu o emocích padlo - budiž - autorům přišlo toto důležité tak to zmínili. Daleko důležitější je ale to, že velké procento lidí není schopno emoce prožívat,mají blokovanou např.zlost atd. a to potom ovliňuje jejich celou osobnost. Projevuje se to potom různými psychickými poruchami (3mil.čechů je zralých na psychiatra dle výzkumu). Prací pouze s myšlenkami se toho nezbaví,je to zakořeněno v těle. Prožívání, to je to co je důležité, ne hraní si s myšlenkami. Já vím, že dokument je o něčem jiném,ale prostě slovo myšlenka tam na mě zaznělo mnohokrát.

Jinak by jsem chtěl ocenit, jakým způsobem spolu diskutujeme.Máme různé pohledy na věc a přesto zde panuje slušnost a respekt (myslím tím i kunseta a další samozřejmě).
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 17.01.2012, 22:55

ghostdog píše:Jinak by jsem chtěl ocenit, jakým způsobem spolu diskutujeme.Máme různé pohledy na věc a přesto zde panuje slušnost a respekt (myslím tím i kunseta a další samozřejmě).

I já jsem rád :) Snad si někdy udělám čas na to video :)

Nástup efektu myšlenky je v tomto hrubohmotném světě dosti pomalý, ale i tak se to děje. Říkávám: pozor na svá přádní, mohou se vyplnit! A několikrát jsem si uvědomil, že jsem dostal přesně to oč jsem si taky řekl (úplně se mi vybavilo, co jsem pronesl před X lety).

A co jsi řekl o emocích - nemohu než souhlasit :)

A jinak mi ten film přijde jako příjemně motivační a ukazující, že nejsme jen oběti systému, že jsme tvořiteli, že máme značný vliv na svou vlastní realitu. Proto ho mám rád.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 17.01.2012, 23:57

Jedno je jisté...do dnešního chodu společnosti se něco takového nehodí, takže se pořádnou pravdu těžko dozvíme z nějakého kvalitního zdroje...na pořádný průzkum, výzkum, když z toho evidentně nic nekápne nikdo peníze nedá, leda nějakej maniak do podobných myšlenek.... a budeme si zatím muset skládačku sestavovat ze střípků, které někde vypadnou...

To je dost odvážné tvrdit, protože do výzkumu tohoto typu se můžeš přidat ty sám.Nejvěrohodnější zdroj informací jsi přece ty.Nemůžeš sám sobě nevěřit, co si právě zažil.Začínám vidět, že tématu vědomí se věnuje stále víc lidí a jsou jich už miliony.Stačí se rozhlédnout a projevit zájem, informace už k tobě půjdou automaticky.Je to tak jednoduché.Je blbost podceňovat sílu vědomí, když ho každý den používáš.Myslíš si, že kdyby tu nebylo vědomí, tak by tu něco bylo?
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod kunsento » 18.01.2012, 00:00

to Sviccc: je to tak :-)
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod ghostdog » 18.01.2012, 08:29

firda píše:Snad si někdy udělám čas na to video :)

Ta pasáž trvá jen 5 minut od cca 1:41h až do cca 1:46h
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 18.01.2012, 10:47

firda píše:Snad si někdy udělám čas na to video :)

ghostdog píše:Ta pasáž trvá jen 5 minut od cca 1:41h až do cca 1:46h

Dobré je to, ano ano, to si dám někdy celé.
firda
Sympatizant TZM

PředchozíDalší

Zpět na Zdraví a životní styl