Právě je 23.06.2018, 02:32

Seznam dokumentů o zdraví

Udržitelnost a dynamická rovnováha přírodně-společenských procesů, životní styl, čisté, vyvážené a všestranné prospěšné životní prostředí.

Příspěvekod Morpheus » 02.01.2012, 19:47

Zakládám toto téma jako seznam dokumentů z oblasti zdraví a ekologie. U každého dokumentu je uveden krátký popis a vypíchnuté hlavní body a myšlenky dokumentu. Myslím, že nám to urychlí vzdělávání se a nebudeme u nich muset trávit hodiny :) .

Na jídle záleží: Jsi to, co jíš / Food Matters
http://dokumentarni.tv/zdravi/na-jidle- ... od-matters
V dokumentu se mluví o podceňování síly vitamínů v boji proti nemocem. Pokud bude člověk pravidelně přijímat vitaminy, bude to na něj působit jako taková ochranná bariéra proti nemocem.
Samozřejmě se tam kritizuje, že farmaceutický průmysl neřeší předcházení nemocem, pouze léčí příznaky a to ještě tak, aby se příznak objevil znovu a vznikl z toho toužený finanční zisk. Dále se kritizuje oblbování lidí, kdy je jim předsouváno, že zvýšené dávky vitamínu škodí.
Jeden z příkladů ukazuje, že se dívce po podávání vysoké dávky niacinu (vitamin b) velmi zlepšil stav z neustálých sebevražedných depresí. Psychiatr nesouhlasil s touto léčbou, zrušil ji a problém byl zpět.
Dále se uvádí že rakovina, pokud se zatím neobjevila, se při přijímání vitamínů ani neobjeví a pokud se objeví, vysokou dávkou vitamínů je možné ji zastavit (postupným zvyšováním až klidně čtvrt kila vitamínu C přímo do krve za 24hodin).
Je zde uvedeno, že tyto nemoci se samozřejmě objevují a dál objevovat budou, jelikož nám stále méně kvalitní potraviny nedodávají dostatečný přísun živin, které tělo mnohem rychleji spotřebuje ve stále hektičtějším životním stylu a je podvyživené (i když má na pohled 170kg).
Vše je o penězích a pokud se vytvoří problém (zde zdravotní) vytvoří se i zisk, řešení problému je ztrátové.

Potraviny a.s.
http://www.youtube.com/watch?v=s01ubofkG8s
Tak tenhle dokument ukazuje praktiky obřích zpracovatelů všech druhů potravin, kde většinou mluví přímo farmáři pracující pro tyto korporace (samozřejmě někteří za to dostali vyhazov, ale už se na tom prostě nechtěli podílet).
Začíná se samozřejmě masem, kdy se třeba kuřata modifikují tak, že vyrostou během pár dní a nemůžou ani chodit. Protože se jim vlastně vytvoří jen maso s velmi chudou kostrou, pokračuje to přes krávy krmená pouze kukuřicí, což z nich dělá velmi nekvalitní maso, atd..
Pak se přejde na farmáře s obilím, kde se zavedl tzv. patent chemicky modifikovaného obilí, které roste samozřejmě rychleji, aby korunky rychleji naskakovali a do dokonalosti je to dovedené tím, že se nesmí používat jiné než to modifikované a to se samozřejmě rozletí větrem k okolním farmářům a korporace se pak soudí s dotyčným malým farmářem že bez povolení používá jejich modifikaci, takže ho zrujnují, atd..

Na počátku bylo světlo, žití bez jídla
http://www.youtube.com/watch?v=bBEat4jgEvA
Rozhodně doporučuji shlédnout. Dokument nás seznamuje s lidmi, kteří nejedí ani nepijí a to klidně po dobu celého svého života. Stravují se tzv. světlem ze slunce. Tuto metodu podle dokumentu praktikuje cca 30 tisíc lidí. V dokumentu i vystupuje řada těchto lidí a komentátor sám sebe staví do pozice kritika, který chce za každou cenu zjistit, zda je to pravda nebo ne. Proto zde vystupuje i řada vědců, doktorů, fyziků, kteří z počátku nevěří, ale pod tíhou důkazů ustupují. Dokonce se v jistém úhlu tohoto tématu zabývá kvantová fyzika. Jev je vědecky vysvětlen tak, že jídlo konzumujeme pouze kvůli látkám ze slunce, ostatní je vlastně odpad, který nám navíc ubírá roky života, jelikož se s ním fyzické tělo musí zabývat. Konvenční medicíně se to samozřejmě znovu nehodí do krámu a tak se o tom moc nemluví dokud se chod společnosti nezmění. Samozřejmě znovu tu narážíme na peníze, které začínají být i v tomto směru nepohodlné. Ještě si informace ověřím, ale působí to opravdu uceleným dojmem a vlastně to není ani žádná novinka, řada kultur takhle žije stovky let, jen naše moderní společnost čučí jako puk.

//Raziel-CZ: Seznam aktualizován a sjednocen 05.01.2012, níže shodné odkazy promazány.
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 03.01.2012, 15:50

První odkaz od Morphea je na stránkách kde je také toto, dokument o léčbě rakoviny jinými než alopatickými metodami, jenž jsou do značné míry jen kalkul farmaceutickomedicínské korporace, odkrývá také vývoj medicíny a její nejstrašnější zvěrstva.
http://dokumentarni.tv/zdravi/lecba-rak ... inside-out
animamundi
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 03.01.2012, 16:02

No, jak už bylo několikrát řečeno, chce to opravdu podrobnější popis dokumentu, aby se na to pokud možno člověk ani nemusel koukat a bylo mu jasné o co v dokumentu jde, konkrétní nejdůležitější body vypíchnout, připojit sem rovnou název atd atd.
Tak prosím ještě jednou a Razi to tu trochu promaže a uspořádá :D
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 03.01.2012, 16:03

Chtěl jsem se zeptat zdali znáte dokument Earthlings (Pozemšťané), pro mě zatím nejsilnější ze všech.
Myslím že to souvisí i se zdravím, a to přímo se zdravim rozumem!Dokument americké ekologické organizace Nation Earth se snaží ukázat brutalitu, kterou lidé páchají na zvířatech, aby dohnal diváky k přehodnocení svého životního stylu. Je rozdělen na několik částí: domácí mazlíčci (odchyt a utracení zdivočelých psů), jídlo (mučení a porážka dobytka na jatkách), oblečení (zabíjení zvířat pro kožešinu), zábava (kruté životní podmínky zvířat v cirkusech, smrt v rodeech a v korridě). Film je vlastně komentovanou sérií jednotlivých záběrů, z nichž většina je údajně pořízena skrytou kamerou na skutečných jatkách a podobných místech a nebyla doposud nikde uveřejněna
Komentáři propůjčil svůj charismatický hlas Joaquin Phoenix
Pokud jste to neviděli tady je link. http://video.google.com/videoplay?docid ... 6161406164
vřele doporučuju.
animamundi
Diskutér

Příspěvekod firda » 03.01.2012, 18:57

animamundi píše:Earthlings (Pozemšťané)

Asi neviděl a snad ani nechci vidět. Takových už jsem viděl dost. Je to hnus, co lidé dělají, ano, štve mne to, ale ani tak mne to ještě nedonutilo se stát vegeteriánem. Třeba to jednou přijde, ale ať to přijde samo a ne že mne někdo zahrne nechutnými obrázky. Jde to i jinak, zvířata se dají chovat (resp. pěstovat, jak bych to spíše nazval) mnohem lépe a šetrněji.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 05.01.2012, 13:11

Já v tom taky nevidím problém.Jíme, aby jsme potravu přeměnili na energii potřebnou pro fyzický život.Pokud si to někdo umí přeměnit z jiného zdroje, tak nevidím problém.Film nádherná zelená nebyl tak daleko od pravdy ;-)
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Morpheus » 05.01.2012, 13:17

Tam jsem to pochopil cca tak, že (hodně laicky řečeno) slunce sem pošle energii, která se vcucne třeba do jablka, my jablko sníme a vstřebáme onu energii a jablko pak v podstatě vykakáme nebo jinak vyloučíme...tyhle lidi prostě rovnou hltaj tu jakousi energii a nepotřebujou na to prostředníka v podobě fyzické potravy...zní to opravdu logicky, i to je vědecky potvrzeno. Zajímavé na tom je i to, že se do takové jakési tělesné transformace pokud dodrží nějaký pravidla, může dostat defakto každej a pak ho to vůbec nijak neomezuje, sportujou, pracujou jako dřív, jen prostě nejedi...fakt zíračka :D
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 05.01.2012, 13:26

firda: Ano máš pravdu, v dokumentu je spousta nechutných záběrů, pokud máš potřebu to nějak zhodnotit, nic méně je to fakt. Dokument je udělanej podmanivě, ale přesto myslim že citově nevidírá! Já jsem byl vegetariánem devět let a často se mi stávalo, že lidé nechtěli pochopit proč, nebo se dokonce vysmívali, tento film se tak stal jedním z mých argumentů, avšak skoro nikdy se na něj nepodívali. Znova nastává čas kdy přestávám jíst maso, ale nikdy nikoho nepřesvědčuju aby se přidal, je to osobní rozhodnutí. Dokument pouze může pomoci se rozhodnout, protože výrobci potravin, kožešin, nebo léků samozřejmě tají jak jejich produkty přicházejí na svět)
animamundi
Diskutér

Příspěvekod animamundi » 05.01.2012, 13:31

Co se týká filmu Na počátku bylo světlo, tak mě taky dostal, nevtíravý a fakt myslim že maximálně objektivní přístup.
A teorie o přijímání světla tzv. biofotonů se mi zdá logická, například cukr se skládá z atomů uhlíku, kyslíku a vodíku,molekulu oxidu uhličitého vydýcháme a molekulu vody vyčůráme, to co zbyde je světelná energie:)
animamundi
Diskutér

Příspěvekod Sviccc » 08.01.2012, 00:49

Nevite nekdo, kde se daji sehnat ty super-potraviny zminene ve "food matters"?Rad bych je zacal papat a pestovat :-)
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod firda » 08.01.2012, 01:01

animamundi píše:Já jsem byl vegetariánem devět let a často se mi stávalo, že lidé nechtěli pochopit proč, nebo se dokonce vysmívali, tento film se tak stal jedním z mých argumentů, avšak skoro nikdy se na něj nepodívali. Znova nastává čas kdy přestávám jíst maso, ale nikdy nikoho nepřesvědčuju aby se přidal, je to osobní rozhodnutí.

Já nikoho nesoudím, jen se občas ptám. Mnohdy mi bylo odpovězeno: mě maso nechutná. To mi zcela stačí. Když však někdo začne moralizovat, tak odpovídám, že máme změnit způsob zacházení se zvířaty a ne cpát lidem, ať nejedí maso. To je vše.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 08.01.2012, 02:35

firda: S tím samozřejmě souhlasim.
animamundi
Diskutér

Příspěvekod kunsento » 12.01.2012, 02:02

Firdo, ty o věcech přemýšlíš - upřímně říkám, že taky vůbec nikoho nesoudím, ať si lidi jí zvířata třeba ještě když jim lezou po talíři, - naprosto každýho věc. Jak říkal Jéža, "kdo jsi bez viny, hoď první kamenem".
Ale když už je tu taková diskuse, tak také přidám svou trošku do mlýna :-)
Já se tedy již nějaký čas snažím praktikovat vegánství a mě "otevřel" oči tady ten chlapík během cca 70-ti minut.
Má tam tedy taky tuším 2 sekvence drsných videi pořízených skrytou kamerou, ale hlavně má velmi zajímavě , srozumitelně srovnané argumenty - prostě mne dostal svým projevem a argumenty, že jsem si řekl "ty voe, když je tady evidentně způsob jak přežít aniž by ses musel podílet na zotročování nevinných bytostí, tak to prostě zkus". Ten chlápek mluví zde http://www.youtube.com/watch?v=yXMeuIQ3kz8&feature=share
Ale znovu, berte to prosím jen jako sdílení a objasnění mého osobního postoje. Klidně se na to ani nedívejte :-) Ale pro někoho, koho naopak jeho okolí zesměšňuje, že je jako nenormální když nejí maso, tak doporučuji zařadit do "sebe-obranného arzenálu" - Gary je totiž takový "Magnum 9mm" :mrgreen:
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 12.01.2012, 08:38

já v tomhle zastávám názor, že tělo tak jak je stavěné teď, nějaké to maso potřebuje...bohužel ne v kvalitě které je mu předkládáno jak na běžícím pásu...pokud je například to s tou pránou pravda, tak ty velkovýrobny kuřat v americe, kam nepronikne ani zrnko slunka...no potěš...snažim se na to myslet a když si dám nějaké maso o kterém vím že je přirozenou cestou stvořené...jak si na něm pochutnám...ale když to člověk vidí, ani se už lidem nedivim že to nechtěji řešit a radši zvolí veganství...
K chuti mi nepřidal ani George Carlin :) ..."Myslíme si, že jsme lepší než kuřata? kdy se to stalo, že jsme je předčili? Kuřata jsou slušní lidé...nevidíte kuřata, jak se poflakují s drogovými gangy, nevidíte kuře jak přiváže chlapa k židli a pověsí mu na koule autobaterii. Kdy jste slyšeli o kuřeti, co přišlo domů z práce a vymlátilo duši ze svojí slepice? :D vtipné ale smutné
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 12.01.2012, 09:05

kunsento píše:...aniž by ses musel podílet na zotročování nevinných bytostí...

Morpheus píše:...ani se už lidem nedivim že to nechtěji řešit a radši zvolí veganství...

Já se taky nedivím, když to tak někdo cítí... byl jsem jednou na návštěvě (snad i pár dní) u vegetariána a musím uznat, že mi chutnalo, uměl to připravit. Též jsem byl na jednoho silvestra u rodiny vegetariánů s malým dítětem - pěknej cvalík. A ve Střílkách (Satsang Jógy v Denním životě) se taky vařilo vegansky. Sice to byl na pohled trochu blivajz (většinou prostě taková kaše či bobek něčeho neurčitého - ale vařit pro 1000 lidí), ale chutné, vskutku chutné a výživné. Pokud se žena rozhodne tak já asi nemám problém... :)

Ovšem na druhé straně vidím, co si dělaj lidi navzájem a z toho je mi mnohem hůř. A nakonec vidím svoji babičku, která miluje zvířata natolik, že je staví i nad lidi a z toho u nás vznikají docela rozepře. Vocať pocať.

Morpheus píše:K chuti mi nepřidal ani George Carlin :) ..."Myslíme si, že jsme lepší než kuřata? kdy se to stalo, že jsme je předčili? Kuřata jsou slušní lidé...nevidíte kuřata, jak se poflakují s drogovými gangy, nevidíte kuře jak přiváže chlapa k židli a pověsí mu na koule autobaterii. Kdy jste slyšeli o kuřeti, co přišlo domů z práce a vymlátilo duši ze svojí slepice? :D vtipné ale smutné

A kuřata tvoří i umělecká díla? Čím je člověk výše, tím lepší ale i horší věci zmůže, to je jen otázka síly a prostředků, neříká to nic o tom, jak je použijeme.
firda
Sympatizant TZM

Další

Zpět na Zdraví a životní styl