Právě je 20.10.2018, 21:26

Seznam vysoce škodlivých nápojů - minerálky

Udržitelnost a dynamická rovnováha přírodně-společenských procesů, životní styl, čisté, vyvážené a všestranné prospěšné životní prostředí.

Pijete minerálky?

Ano, minerálky piji často, nejméně 1x týdně.
0
Žádná hlasování
Ano, minerálku si dám párkrát do měsíce.
1
25%
Ano, ale nevyhledávám je, tak 4x do roka.
0
Žádná hlasování
Ne, minerálku si dám pouze výjimečně.
2
50%
Ne, nechutnají mi a nebo vím o škodlivosti.
1
25%

Celkem hlasů : 4

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 17:23

Zakládám tímto téma, které přímo upozorňuje na konkrétní škodlivé nápoje, v tomto případě minerálky. Argumentací budiž emulgátory a jejich popis, převzatý z webové stránky http://www.emulgatory.cz . Víte co pijete? Hnutí Zeitgeist je zároveň od toho, aby lidi vzdělávalo, a proto NEKUPUJTE NÁSLEDUJÍCÍ NÁPOJE!

PODĚBRADKA: ZDRAVÍ VYSOCE ŠKODLIVÉ (Prolinie citron)
E951 - aspartam (zdroj fenylalaninu), karcinogenní
E950 - acesulfam K, zdraví škodlivé
Poděbradka patří mezi zdraví vysoce škodlivé nápoje!

Seznam škodlivých nejen minerálních vod pro vás budeme pravidelně aktualizovat. Zakoupili jste minerální vodu a máte k dispozici její popis, napište mi jej sem a já obratem doplním. Pomozte chránit naše zdraví tím, že nebudete kupovat nebezpečné výrobky firem dychtících pouze po penězích. Dokud je kupec, je výrobek, pamatujte!
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 17:26

Ty jo, tak takovou škodlivost Poděbradky jsem opravdu nečekal. Dnes jsem ji koupil, mám ji téměř vypitu (už ji nedopiji) a konstatuji, že byla má poslední. Aspartam je na webu emulgatory.cz charakterizován jako vysoce škodlivý až karcinogenní, výrobci Poděbradky nám přímo a úmyslně podsouvají tento kriticky nebezpečný produkt a naše vláda díky daním s tím nic nedělá. Mohu-li doporučit, s okamžitou platností, je-li vám zdraví milé, ji přestaňte kupovat. Na obalu schválně "éčka" nejsou vypsány, obsahuje přímo popis látky, čímž se snaží je ukrýt.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 28.12.2011, 17:36

Razi o tyhle věci už se nějakou dobu zajímám a věř že tě tam nasere ještě mnohem víc věcí ;) těmahle věcma se sám osobně radši moc netrápit, vzít je jako fakt a jen na ně upozornit. Až začneš narážet na takový věci jako "Dětská čistá šunka" plná láskyplných obrázků a přitom plná těch nejšílenějších éček, tak už ti začne být i na blití...
nebo takové ty černé elegantně luxusní obaly výrobků s cenou vysoko v oblacích a přitom je složení stejný nebo horší než u výrobku o polovinu levnějšího...
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 17:42

Já o tom vím, lidi zde o tom informuji, což je myslím správné. Je zapotřebí otevřít oči nejen v některých oblastech. Měli by chránit zdraví své, ale i svých potomků, proto je upozorňujme jak jen to jde. Já jsem se rozhodl od této chvíle vždy kontrolovat vše, co pro sebe zakoupím a vždy to uveřejnit v našem fóru. Nebudu to dělat masově, není to účinné natolik, jako po jednom. Já osobně si tyto konkrétní produkty budu sec sakra pamatovat.

Mimochodem podložení mého tvrzení nejen o aspartamu ZDE, stupeň 6!

Nahlédněte i na web Poděbradky, konkrétně SEM, kde se nestydí lidi balamutit. Pokud pro štíhlou linii myslí to, že díky rakovině vlastně zhubnete, souhlasím. Krásný text "Skvělá volba pro štíhlou linii a aktivní životní styl. Poděbradka ProLinie navíc neobsahuje žádné konzervanty." hovoří za vše.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod maxov » 28.12.2011, 22:26

Na tom webu je ke stažení aplikace do mobilu, která umí rychle vyhledat Ečka a zobrazit její škodlivost. Doporučuji stáhnout a nainstalovat. Už ji používám přes rok a na nákupech pořád koukám do mobilu :-) Divili byste se, kolik existuje stejně drahých alternativ jedné potraviny, kdy od jednoho výrobce má více Eček, než od druhého. Tvrdé sýry se dají koupit i vedle sebe v regálu za stejnou cenu, kdy jeden má 2 Ečka druhý je bez Eček.

K tomu aspartamu (a umělým sladidlům obecně) - Prý to je látka, která vznikla původně z nervového plynu, způsobuje demenci a dnes se ji přičítá i Alzheimer. Samozřejmě jsou to "konspirační" teorie, ale já už umělá sladidla do domu nechci. Všechny nápoje lihgt obsahují aspartam. Problém je, že i nápoje, které nejsou označeny light obsahují mnohdy kromě cukru i aspartam. Takže bacha.
maxov
Nový diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 22:29

Já se o umělých sladidlech dozvěděl, že jsou mnohem škodlivější než cukr samotný, proto doporučuji normálně sladit. A světe div se, i diabetikům (i když zde velmi omezeně). aspartam je pořádná prasárna.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 29.12.2011, 10:14

maxov píše:Divili byste se, kolik existuje stejně drahých alternativ jedné potraviny, kdy od jednoho výrobce má více Eček, než od druhého. Tvrdé sýry se dají koupit i vedle sebe v regálu za stejnou cenu, kdy jeden má 2 Ečka druhý je bez Eček.

Přesně tak! Tuhle jsem si chtěl v tescu koupit jablkový džus...sahám po tom nejlevnějším (obsahuje asi nějaký padavky, vodu a nazdar) a koukám, nad ním je černá krabice jablkového džusu za jednou tak velkou cenu a popisy jako "za kvalitu je dobré si připlatit"...tak se koukám co může bejt na jablkovém džusu ještě kvalitnější...naprosto stejné složení, naprosto stejné hodnoty :shock: podívám vedle na ještě dražší džus...to samé složení PLUS aroma (do vody stříknete voňavkou jablkovou vůni) a zvýrazňovače chuti, barvy apod...je to nechutný, když se o to člověk začne zajímat...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 29.12.2011, 12:13

Podle mého názoru jsou právě minerálky jasným úkazem cíleného oblbování. Voda z kohoutku je mnohem levnější a stejně dobrá ne-li lepší než slavné minerálky. Ty vlastně kupujeme jen pro návštěvy, já piji hlavně vodu se šťávou (ale sehnat dobrou šťávu také není zrovna lehké, dříve jsme si dělali vlastní - domácí).
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 29.12.2011, 12:45

já piju jen vodu z kohoutku, mléko od jednoho farmáře tady a džusy bez smradu a barvy navíc...nevím proč bych měl pít něco radši jen protože to líp vypadá ale v podstatě je to to samé, jen se do toho dává něco co tam nemá co dělat. Společnost prostě obecně se dost klaní ke kráse a ne k účelnosti, což je fatální chyba teda.
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 29.12.2011, 13:51

No ono když je definice krásy do velký míry diktovaná také společností a nějakejma trendama, tak je to vlastně logický.
animamundi
Diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 29.12.2011, 23:42

Dnes jsem zakoupil Mattoni s příchutí citronu a musím konstatovat, že se zdá bezpečná. Rozhodně ji doporučuji jako alternativu karcinogenní Poděbradky Prolinie citron, když tedy nepočítám plast, ve kterém je umístěna. Jenže tam je dnes téměř vše. Kdo chce vyloženě pít normálně, nejlepší volbou je voda z vodovodu s vymačkaným citrónem, případně jiné ručně vymačkávané šťávy z čerstvého ovoce.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 30.12.2011, 09:57

jj, matonka je dobrá...sice si člověk cvrnkne o kapku víc na záchodu :D ale jinak by měla být ok ;) a voala...dva stejný výrobky a jeden je evidentně shit a u druhé člověk nemá problém...proč teda?
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 30.12.2011, 11:01

Protože proč ne? Jde o hru chutí a rozmanitost. Poděbradka Prolinie citron je bez cukru, za to s pořádným karcinogenním srancem. Je na spotřebiteli zvážit co se jeho organismu vyplatí. Pij s cukrem nebo chcípni na raka.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Raziel-CZ » 30.12.2011, 11:05

Když jsme u toho aspartamu, včera jsem na TS mluvil s Johnym který tvrdil, že viděl, tuším v Bille, kostku čistého aspartamu s nápisem cosi o zdravé výživě - náhradním sladidlu. Přislíbil, že nám tu rakovinu v kostce vyfotí a šoupne do fóra, tak jsem zvědav.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod animamundi » 30.12.2011, 13:12

Jen jsem chtěl dodat k té vodě z kohoutky, že pokud žijete ve staršim baráku, jako já, s největší pravděpodobností
budou vodovodní trubky ještě z olova jak se to dřív vyrábělo, což samozřejmě neni bez ryzika.
Ale pořád je to asi nejlepší alternativa oproti balenejm vodám jejichž koupi se občas nevihne nikdo.
A tady jedno další znepokojující video zamoření oceánů plovoucími odpadky z plastů.
http://media.bloguje.cz/825022-plovouci-odpadky.php
animamundi
Diskutér

Další

Zpět na Zdraví a životní styl