Právě je 23.06.2018, 02:20

Seznam vysoce škodlivých potravin - párky

Udržitelnost a dynamická rovnováha přírodně-společenských procesů, životní styl, čisté, vyvážené a všestranné prospěšné životní prostředí.

Požíváte párky?

Ano, párky jím často, nejméně 1x týdně.
0
Žádná hlasování
Ano, párky si dám párkrát do měsíce.
2
29%
Ano, ale nevyhledávám je, tak 4x do roka.
1
14%
Ne, párky si dám pouze výjimečně.
3
43%
Ne, nechutnají mi a nebo vím o škodlivosti.
1
14%

Celkem hlasů : 7

Příspěvekod Raziel-CZ » 27.12.2011, 19:18

Zakládám tímto téma, které přímo upozorňuje na konkrétní škodlivé potraviny, v tomto případě párky. Argumentací budiž emulgátory a jejich popis, převzatý z webové stránky http://www.emulgatory.cz . Víte co jíte? Hnutí Zeitgeist je zároveň od toho, aby lidi vzdělávalo, a proto NEKUPUJTE NÁSLEDUJÍCÍ POTRAVINY!

JAVOŘICKÉ PÁRKY: ZDRAVÍ ŠKODLIVÉ
E250 - dusitan sodný, zdraví škodlivé
E451 - trifosforečnany sodný a draselný, nezdravé
E621 - L-glutaman sodný, zdraví škodlivé
Javořické párky patří mezi zdraví škodlivé potraviny!

V podstatě se jen velmi málo párků dá jíst bez obav o zdraví. Před nedávnem jsem nalezl článek o škodlivosti Konzumace uzenin a párků výrazně zvyšuje riziko rakoviny slinivky. A nejen slinivky, ale třeba i tlustého střeva, za což je přímo odpovědný např. častý E250, respektive dusitan sodný. Podobných článků je mraky.

Vím, to by pak člověk nemohl jíst dnes nic, ovšem opak je pravdou. Je fakt, že 90% uzenin je nebezpečných pro organismus, ale stále se dají nalézt bezpečné a nebo relativně bezpečné, mezi které patří třeba konkrétně Dětské párky od DZ Klatovy se třemi slepicemi na obalu a etiketou napravo "bez E". Expirace je výrazně kratší, ale kdo kupuje uzeninu na to, aby mu ležela v lednici, že... Takže čtěte etikety, vyhýbejte se všemu co obsahuje nejčastější E250 a dbejte na to co jíte. Naleznete-li nějaké další bezpečné párky, podělte se prosím s námi zde formou odpovědi na toto téma beze strachu, že se v diskusi ztratíte. Přímo informační je tento první příspěvek.

Téma aktualizováno 18.01. 10:51.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 27.12.2011, 19:39

Asi bych to pojmenoval prostě éčka v potravinách, nejsou to jen párky :)
nejlepší je třeba tahle "pochoutka" :D http://www.chemievjidle.cz/polevy/cukro ... elechovice tam je dokonce i pravé stříbro :D
a doporučuju prostě jen vysledovat tenhle seznam http://www.emulgatory.cz/nebezpecna-ecka tam je top nejvíc nechutnýho a když si člověk klikne na konkrétní éčko, tak tam má seznam v jakých potravinách se to konkrétní nachází a samozřejmě to nejsou zdaleka všechny, protože to tam přidávaji sami lidi (i tu a tam já) a výrobce je vždy o kus dopředu....
No a nejlepší že ečka jsou to nejmenší zlo, ona sama výroba je dost často taky nechutná sama o sobě...
vyhnáný kuřata hormonama apod
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 27.12.2011, 19:52

Tak to je jasné, ovšem já zde teď píši o konkrétní potravině, kterou jsem zrovna slupnul.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 27.12.2011, 21:17

tož potom dobrou chuť :D štve mě že se tomu už těžko dá vyhýbat v dnešním stavu společnosti aspoň u nás :) to je jak když je člověk sám proti 50 v bitvě sněhových koulí, tu a tam stejně nějakou schytá :) kor tady u nás, tady lidem stačí že se na to dá vyšší cena, napíše se k tomu delikatesa a když se to potom zlevní, lidi se tu střílí ještě před obchoďákem :) každopádně na stránkách emulgátorů (mimochodem v prvním postu máš odkaz špatně) jsem rozjel diskuzi na téma zm:)) tak uvidíme
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 27.12.2011, 22:38

Sorry, ale už jen toto ve mne vzbuzuje silné pochybnosti:
Raziel-CZ píše:E621 - L-glutaman sodný, zdraví škodlivé

Wiki: Glutaman sodný

L-Glutaman sodný monohydrát, též L-glutamát sodný monohydrát, též Glutasol je krystalická forma sodné soli kyseliny L-glutamové, jedné z přirozených aminokyselin obsažených v živých organismech. Je to bezbarvý krystalický prášek bez vůně a mírné masové chuti. Používá se v potravinářském průmyslu jako přídavná látka pro zvýšení intenzity chuti pokrmu. V Evropské unii je její přítomnost v potravinářských výrobcích povinně uváděna kódem E 621. V USA je označován zkratkou MSG (z angl. Mono Sodium Glutamate).

Vyskytuje se ve všech živých organismech, většinou ve vázané formě jako součást proteinů. Lidské tělo syntetizuje v průměru asi 50 g glutamátu denně. V běžné potravě jej člověk denně ve vázané formě konzumuje asi 10 g a ve volné formě asi 1 g.

NEVĚŘ VŠEMU CO SLYŠÍŠ
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 28.12.2011, 00:02

no to je právě to...spíš bych nakonec dal "nevěř ničemu co slyšíš"...kde má člověk jistotu, že nezapůsobila lobby výrobců? :) v dnešním světě prostě cokoliv co se uveřejní může mít pachuť "zisku"...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 28.12.2011, 00:24

Rozsáhlá studie, uskutečněná pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) a Světové organizace pro zemědělství (FAO) (1987) však závažný vliv glutamátu na lidské zdraví nepotvrdila a proto ani nestanovila bezpečnou horní hranici denní dávky jeho příjmu v potravě. Bylo publikováno, že zcela bezproblémová hranice je 120 mg/kg hmotnosti člověka (mimo přirozený přísun v neupravených potravinách). Odpůrci glutamátu však argumentují, že i tyto studie byly ovlivněny lobby výrobců tohoto ochucovadla.

Poprvé glutaman sodný identifikoval jako základní chuťovou složku řasy Laminaria japonica, po staletí používané v japonské kuchyni...

Kyselina glutamová:
Kyselina L-glutamová se uplatňuje v řadě reakcí, zejména při přenosu aminových skupin NH2 (viz transaminace) mezi jinými aminokyselinami.

V lékařství se uvažuje o jejím využití zejména při léčbě neurologických poruch jako např. epilepsie, Parkinsonovy nemoci, mentální retardace, poruch osobnosti, poruch v chování (zejména u dětí), dále pak k potlačování svalové dystrofie, hypoglykemického kómatu, při léčbě žaludečních vředů aj.

Neurotransmiter
Neurotransmiter je nízkomolekulární chemická látka, která přirozeným způsobem vzniká v nervové soustavě živočichů a slouží v ní k přenášení vzruchů.

Rozdělení neurotransmiterů
* aminokyseliny (kyselina glutamová, GABA, kyselina aspartová a glycin)
* monoaminy (norepinefrin, dopamin a serotonin) a acetylcholin.
* peptidy (vasopresin, somatostatin, neurotensin, atd.)

PŘESTAŇTE SE DĚSIT ÉČEK, UDÁVAJÍ SE KVŮLI ALERGIÍM, VĚTŠINOU JSOU NEZÁVADNÉ

Raziel-CZ píše:Hnutí Zeitgeist je zároveň od toho, aby lidi vzdělávalo

A NE BLBLO :D
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 03:17

Vaše reakce jsou skvělé, informoval jsem o věci přímo web, ať se vyjádří. Protože pokud máte pravdu, zpochybní se tak jasně jejich tvrzení a důvěryhodnost. Poté bude mnoho lidí zajímat, proč lžou a tím poškozují výrobce. Zajisté se nebudou chtít zahanbit a své počínání v odpovědi rozumně vysvětlí. Protože pokud ne, může jít o žalovatelnou věc. Máme zájem uvést věci na pravou míru.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 28.12.2011, 03:37

Raziel-CZ píše:Vaše reakce jsou skvělé, ... Máme zájem uvést věci na pravou míru.

Dík a příště mi tykej ;) Jsem Firda/Lukáš (Fireš).

//Raziel-CZ: Jakou informační hodnotu má tato reakce?
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 28.12.2011, 10:15

No tak počkat počkat, ona to zase není taková pohádka ;)

Dusitan sodný NaNO2 je sodnou solí kyseliny dusité. Je to světle nažloutlá krystalická látka, hygroskopická, velmi dobře rozpustná ve vodě. Používá se ke konzervaci masa (E 250), ale jelikož je to látka způsobující rakovinu, tak se používá pouze v omezeném množství.

Nj, jenže když si dám za den trojitou dávku NaNO2, vynásobim to 365, pač se tenhle shit objevuje v 99% masa u nás, tak mám krásných 1095 dávek za rok!

Abych žil zdravě, tak si k tomu dám multivitamin, který bude obsahovat cyklamát, jenž je taky dost častý.

Cyklamát (též označovaný jako cyklamát sodný – sodium cyclamate) je umělé náhradní sladidlo, asi 30–50× sladší než cukr.V roce 1969 vydala americká agentura Food & Drug Administration (FDA) na cyklamát sodný zákaz používání. Bylo zjištěno, že způsobuje „rakovinotvorné tumory a vrozené vady“. Pro obsah cyklamátu sodného v nápojích Coca cola ZERO (konkrétně ty určené pro Čínu, Venezuelu a některé další středoamerické země) byl tento nápoj v červnu 2009 ve Venezuele zakázán.

a to mám dalších 1095 dávek za rok, dohromady 2190 dávek rakovinotvorných látek a tím to rozhodně nekončím, protože si dám v roce i nějaké cukrovinky atd atd...a za chvilku můžu být s přehledem na 10tis dávkách..

Mimoto, udávají se tam protože jsou v některých případech alergeny, ale to protože někteří lidé mají na tyto látky zvýšené reakce jako nepřetržité bolesti hlavy apod. Někteří příznaky snáší lépe...ale konala se nějaká studie co to dělá s takovým člověkem po dlouhodobém užívání? Neoslabuje mu to náhodou celkovou imunitu pokud je člověk nepřetržitě vystaven látkám, který v něm nemají co dělat? Samozřejmě že ano. Znovu si tu hrajeme na polobohy co ovládají přírodu. Jen aby maso hezky vypadalo, džus byl správně aromatickej v ten danej moment a měl krásnou barvu, jsme schopný do toho narvat alergeny pod tlakem. A samozřejmě to nejdůležitější...aby se výrobek dobře prodával...Naprosto záměrně se tu vystavujeme alergenům, jen aby jsme obhájili zvrácený konkurenční monetární systém. Je to jako když někdo do infarktu obhajuje, že se vyrábí šmejdy jen aby lidi měli práci...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod animamundi » 28.12.2011, 14:38

Tak to prostě nejezte :D , respektive omezujte a nahrazujte co nejvíce organickejma kvalitníma surovinama, najděte si farmáře kterýmu můžete věřit, podporujte ho tím, že od něho budete nakupovat, maso zeleninu ovoce.
Vím je to komplikované a nedá se to dělat stoprocentně. Dokonce se někdy stane, v létě jsem měl možnost dlouhodoběji konzumovat suroviny z biofarmy, včetně masa, dělali jsme si sami ovocný a zeleninový šťávy, prostě vše čistý jak to jen jde. Pak jsem si na benzínce koupil nějákou limonádu v plechovce, co mám rád a smrděla takovou chemií a snad i nějákym toulenem nebo co.. fuj. teď už to zase nerozpoznám. :oops:
Za kvalitníma surovinama museli lidé vždy vynaložit úsilí a třeba i dlouhou cestu, a to platí stále.
animamundi
Diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 15:59

firda: Psal jsem Tobě i Morpheovi, tedy dvěma lidem.

animamundi: Přesně tak, nejíst, k tomu tady vyzývám. Nejlépe je si šťávy z ovoce sami vymačkávat a nekupovat žádné srance. Jinak kolegové ze Slovenska odebírají ovoce a zeleninu od pana Šlínského (Agrokruh). Tedy hnutí Zeitgeist tam jeho ekologické pěstování zeleniny plně podporuje. Škoda, že jej nemáme i u nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 28.12.2011, 19:35

Raziel-CZ: Pardon, včera jsem nemohl spát, tak jsem se pokoušel umrtvit pivem ;)

Jinak jsem pouze zpochybnil jejich objektivnost, to ale ještě neznamená, že jsou úplně vedle.
My kupujeme maso nejraději u místního vyhlášeného řezníka :)
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 19:47

Fajn firdo, mám zde odpověď, která mi doletěla právě na email. Zpochybnění nejen Wikipedie.

Hezký den Martine,

děkuji za Váš zájem o naše stránky, vážíme si jej. Co se týče Vašeho dotazu ohledně E621 - v rychlosti jsem si prošel Váš odkaz a bohužel jako jediný zdroj informací je zde použita Wikipedia a už jen z tohoto důvodu se mi ani nechce odpovídat, protože podobných emailů jsme již museli vyřídit desítky, ne-li stovky. Samozřejmě Wikipedia obsahuje množství kvalitních informací, ale také množství nepřesností, někdy i nepravd a občas máme pocit, že i záměrných - v případě, že se jedná například o potravinářská aditiva, kterými se zabýváme a máme k dispozici mnoho různých ověřených zdrojů - především pocházející mimo prostředí internetu.
Za tím, co je uvedeno o jednotlivých aditivech na našich stránkách si stojíme, jelikož jsou za těmito informacemi stovky hodin práce a agregování dat - nejedná se totiž o zkopírovaný seznam pochybné kvality, jakých bohužel lze také na internetu mnoho volně nalézt. Je pak samozřejmě těžké pro běžného návštěvníka rozlišit, kde leží pravda, v případě protichůdných informací.
Nicméně se ještě vrátím k Vašemu dotazu o E621. Sensitivita lidí na tuto látku je velmi různá a určitě bych Vám doporučil, pokud se chcete zabývat zdravým stravování a životním stylem více do hloubky - ne jen na úrovni Wikipedie - mimo hledání dalších zdrojů informací Vám určitě doporučím setkání se s podobně laděnými lidmi. Seznámení se s těmi, kteří Vám podrobně popíší problémy, které při sebemenší konzumaci E621 mají. Pokud nevíte kde začít, můžete začít na našem webu v diskusi, jelikož naše webové stránky sdružují lidi se zdravotními problémy - často způsobenými stravou a "Éčky".
A jako poslední Vám nabízím zdroj informací, kde se více dozvíte - nejen o E621 - a z kterých jsme mimo jiné čerpali i my:

Doba jedová - Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.
Víme, co jíme ? - Dr. Tereza Vrbová, ISBN: 80-238-7504-3
A consumer's dictionary of food additives - Ruth Winter
Food additives, Dr. Christine Farlow
Eat safe, Bill Statham

Tyto a další knihy nesepsali anonymní a neznámí uživatelé internetu, ale skuteční odborníci, kteří se nebojí pod své poznatky podepsat. Bohužel pravda je taková, že tlak výrobců - který cítíme bohužel i my - je obrovský a ti rozhodně nemají zájem o pravdivé informace o látkách, které používají ve svých výrobcích. Proto sponzorují vlastní "nezávislé" studie, kterými se snaží prokazovat neškodnost a někdy o prospěšnost látek, které používají. Je to smutné a frustrující, ....

S přátelským pozdravem,

Rudolf Náprstek
předseda OS Zdravá potravina

Nemohu nic než souhlasit a doporučit sáhnout po skutečně kvalitních zdrojích.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Raziel-CZ » 28.12.2011, 19:48

Jo a ještě dodatek:

Ještě dodatek, zapomněl jsem Vám k mé odpovědi připojit i nějaké online zdroje, abyste nebyl odkázán jen na knihovnu:

http://www.truthinlabeling.org/
http://www.natural-health-information-c ... amate.html
http://chinesefood.about.com/od/healthc ... /p/MSG.htm

Pokud budete potřebovat více informací, samozřejmě se neváhejte na nás obrátit, emailem nebo v naší diskuzi,

S přátelským pozdravem,

Rudolf Náprstek
předseda OS Zdravá potravina
Raziel-CZ
Administrátor

Další

Zpět na Zdraví a životní styl