Právě je 16.12.2019, 03:43

Permakultura

Udržitelnost a dynamická rovnováha přírodně-společenských procesů, životní styl, čisté, vyvážené a všestranné prospěšné životní prostředí.

Příspěvekod Fido » 14.11.2011, 23:14

Chci Vás informovat o další alternativě v oblasti nejen zdrojového hospodářství, ale i v principech zemědělství reálně a udržitelně spjatého s přírodou. Co je to permakultura? Definice: Systém permakultury uplatňuje principy přírodních ekosystémů, ověřené tradiční praktiky různých kultur i poznatky vědy. Čerpá obzvlášť z poznatků systémové ekologie a využívá principů systémového myšlení. Cílem je vytváření stabilních a produktivních systémů, které zajistí uspokojování lidských potřeb a zároveň budou harmonickou součástí krajiny.

Zhlédněte tyto stránky a dokumenty:
- http://permakultura.cz/
- http://www.youtube.com/watch?v=RhDoP4BO ... ture=share
- http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Y4_0msPUEs

Doporučuji tato videa umístit i na náš kanál.
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod Petr_NJ » 15.11.2011, 22:00

ty filmy v odkaze (především Mollison) to je opravdu něco co by si měl pustit každý zájemce o změnu. Mollison v něm ukazuje praktické a funkční příklady ve svém oboru permakultury (věda o krajině),naopak o čem my zde na poli technologií a jiné ekonomiky prozatím tvoříme teoretický rámec, ale chybí nám ty technologie - tj. to co by se dalo použít přímo pro změnu.

Na mnoha webech se plno zapálených lidí věnuje permakultuře, ale jdou na to opět cestou opačnou. Pořád zkoušejí a vymýšlejí jak zvětšit úrodu a tak se stále honí za zplepšeními jen za pomoci hnojení - většinou průmyslového NPK.

Jenže Mollison zde myslím dostatečně popisuje a predevším v praxi ukazuje, že to hnojení si příroda zařizuje sama pomocí rostlin a to i na úplně "mrtvých" půdách, jen je nutné tomu prvních pár roků pomoc a pak už jen s daleko menším úsilím udržovat. A také mnoho se dá aplikovat i na naše podnebí a spolu s tím i správné metody uskladnění a konzervace.

To je přesně to co hledáme - trvalou udržitelnost systému.

Ještě doporučuji i web permaweb.cz
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým


Zpět na Zdraví a životní styl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron