Právě je 18.02.2018, 21:54

Co pijete? :-)

Udržitelnost a dynamická rovnováha přírodně-společenských procesů, životní styl, čisté, vyvážené a všestranné prospěšné životní prostředí.

Příspěvekod Morpheus » 13.10.2011, 18:54

Už bylo dost negativních témat, co zase jednou jedno oddychové :) zajímalo by mě co lidé podobně smýšlející jako já, vlastně pijí :)? Pořád se mluví, jestli voda z vodovodu nebo voda balená? jestli máte nějaké osvědčené postupy, společnosti které nešidí své výrobky kdejakýma udržovákama apod :) ? člověk aby se i v tomhle vyznal...všude je to samej reklamní útok 100% vyrobeno z toho, porce vitamínů tady a člověk už neví, kdy je to pravda a kdy ho tahají za nos...těším se na příspěvky ;)
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 14.10.2011, 00:53

Co piji? Mno, tak 4x týdně ráno na chuť kávu - preso, laté nebo kapučíno (nejsem závislý, když si nedám, je mi to fuk). Pak vodu z vodovodu, Poděbradky, 100% džus (Toma apod.), občas si naliji šťávu do vody, 1x týdně jednu točenou desítku a tak 1x měsíčně půl litru coly. Snažím se převážně pít vodu. Myslím, že tak strašně nezdravě na tom snad s pitným režimem nebudu. Vypiji tak 2 litry tekutin denně.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod ghostdog » 04.12.2011, 22:05

Právě piju čistou lahodnou vodu z našeho vodovodu.Před mnoha lety jsem někde slyšel výsledky rozboru balených vod a vyšli z toho špatně, i ty "renomované" jako Dobrá voda.Takže balenou vůbec (občas sycenou minerálku).Ty chytráky, kteří stáčí obyčejnou vodu do PETek podporovat nechci. Jinak jedno kafe denně, dvě piva po sportu (pak už mi nechutná), doma vodu se šťávou, sem tam colu atd..Hlavně ne moc přeslazených věcí, je to zbytečné.Udělat si do konvice kvalitní čaj (bez cukru) a pak ho pít průběžně přes den taky není špatné.Jinak u džusů nápisy jako 100% pomeranč znamená, že tam je pouze pomeranč (byť třeba jen 5%) a ne třeba i mrkev :) - to jsem tak vysledoval.
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 04.12.2011, 23:08

no já už se taky zaseknul jen na vodě z kohoutku, čaj, sem tam colu když už jo se potřebuju vzbudit a u džusů si čtu z čeho jsou...třeba tuhle jsem vysledoval že pomeranč většinou neobsahuje žádný mrchy, oproti například jablku, jelikož z toho když se udělá šťáva, tak je na pohled nic moc...takže přijdou na řadu zvýrazňovače chuti, barviva a už to jede...a když už pivo, tak jsem vždycky radši u nějakýho poctivýho, než u těch euro patoků u kterých se všechno zničí
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Neo » 31.01.2014, 00:12

Ahoj, no já piju většinou vodu... Moc nevěřím vodě s kohoutku pracovně jsem byl v ÚČOV a dozvěděl jsem se tam zajímavé věci o tom co vše čistírna nepřečistí :D (taky znám člověka co dělá rozbory vody) Takže po tom co jsem se dozvěděl "pěkné podrobnosti o vodě" používám už 6 let filtr s reverzní osmozou. Ta osmoza je téměř nepropustná membrána a dokáže odfiltrovat z vody téměř cokoli - osmoza byla původně vyráběna pro NASA do vodních cirkulačních okruhů v kosmických stanicích, no a časem cca v r.96 se ta technologie dostala i do běžného prodeje v USA podobně jako GPS.. V tom filtračním zařízení jsou pochopitelně i předfiltry na hrubší nečistoty (jinak by se osmoza velmi rychle zničila) a pak teprv jde voda na tu osmotickou membránu aby se voda dočistila- do zařízení může být přidán i uhlíkový filtr a pár dalších vychytávek.. Takže z jakékoli vody (i s kanalizační :D ) dokáže toto zařízení udělat čistou nezávadnou pitnou vodu :!: Pokud Tě bude zajímat podrobnější popis toho všeho tak bych snad někde našel i studii o funkčnosti té osmotické membrány - která dokáže odfiltrovat i molekuly radioaktivních prvků :arrow: pochopitelně v takovém případě by se ale musela často měnit i samotná osmotická membrána o předfiltrech nemluvě...
Systém může vyhrát jen tehdy, pokud to slušní a přemýšliví lidé dovolí...
Neo
Sympatizant TZM

Příspěvekod Uranix » 05.02.2014, 12:00

Reverzni osmoza je zminena v prednasce Ekonomicka kalkulace RBE, kde je nastinena jako budoucnost cisteni odpadnich vod. Na to zarizeni se podivam, protoze u nas je voda z kohoutku opravdu nechutna a nevim, jestli ji staci prevarit.
Uranix
Podpůrný tým

Příspěvekod Raziel-CZ » 05.02.2014, 16:02

Od minule jsem zcela zrušil Coly a džusy, téměř vyřadil kávy (již jen 1x týdně) a přešel jen na odstátou vodu z pražského vodovodu. Po ránech si obden dělám vlastnoručně ovocné džusy pomocí šnekového odšťavňovače a Smoothie. Budu rád za případnou odbornou radu, co ještě změnit. Dnes už fakt jeden neví, co do tý huby dát, aby ho to nezabíjelo. :-(
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Neo » 09.02.2014, 01:25

Ahoj. No převařením vody s kohoutku odbouráš chlor a zabiješ bakterie-toť celé..jinak vše co v té vodě je, tak to tam taky hezky pěkně zůstane-nikam to nevyskáče :) ->no poměrně čistá je ta pára s té vody co převařuješ - tudíž když skondenzuješ páru do nádoby tak máš celkem čistou vodu :) ..Jinak ta osmoza se jen tak používat nezačně už párkrát to bylo zamítnuto kvůli tísícům kilometrů potrubí které je naprosto zrezlé a vyhovující je pouze 5% nově vyměněného->takže vodárna dokonale vodu na výstupu čistit nikdy nebude-> když by totiž pak ta voda tekla "krásně" zanešeným potrubím a nabrala spousty nečistot přišlo by vše vniveč...a proto je to dále jen už na nás jestli si koupíme balenou vodu nebo budeme používat tu s kohoutku a nebo si kohoutkovou vodu dofiltrujeme doma--podotknu jen, že čístírna (ÚČOV ) nedokáže uplně odbourat např. zbytky čistících prostředků, WC čističů které se ve velkém splachují do odpadní vody, dále pak antidepresiva, antikoncepci, antibiotika a další farmaka která se do vody dostávají nejen močí...atd je to tisíce dalších položek které nejdou uplně odbourat v čističce.. je toho v podstatě docela dost s čím si ÚČOV neporadí beze zbytku (i přes to, že se snaží a dokupují technologie) .. podotknu, že jsem kdysi tu domácí filtrační jednotku koupil za téměř 60tisíc..mrknu se jak je to s cenami, ale myslím že už to půjde sehnat za třetinu původní ceny..
Neo
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 09.02.2014, 03:08

Jo, 60k, to určitě budu kupovat. Už jen ta cena mi dokazuje, že jde o podvod. ;-) Tak toto na mě nefunguje. :-) Btw zajímaly by mne ony odkazy na studie, které tvrdí to, co zde píšeš. Zatím čtu jen věci typu jedná bába povídala, raději bych fakta.

Edit 02:11: Vida, další argument proti tomu, abych si podobnou věc zakoupil. Čirou náhodou tu za chvíli od tebe bude odkaz.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Neo » 11.02.2014, 19:37

No každej správnej čech ať si rozhodne sám- vysoká cena neznamená vždy podvod- od roku 07 je spousta cen jinak a tohle je zhruba na třetině původní ceny ;) Nikomu nic nevnucuju a odkazy neuvedu..Fakta si zjistěte sami dle svého uvážení..
Neo
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 11.02.2014, 21:53

Vysoká cena neznamená vždy podvod. Naopak míra pravděpodobnosti, že dražší věc = kvalitnější je vyšší. Záleží na jménu výrobce a konkrétním zboží. Ve tvůj neprospěch zde ale hraje odvětví, ve kterém pracuješ, jaké je čirou náhodou v podstatě shodné s tvým tématem - stále pekelně předražený filtr s reverzní osmozou (nejsi sám také náhodou prodejce?). Neříkám, že filtr nepomůže, ba naopak se domnívám, že ano, ovšem cena za něj je stále neadekvátně vysoká a nemyslím si, že bude vodovodní voda natolik špatná, aby lidé hned museli utíkat do obchodu a předmětnou obrovskou sumu utratili.
Raziel-CZ
Administrátor

Zpět na Zdraví a životní styl