Právě je 22.01.2018, 06:31

Zdraví škodlivý vliv mikrovln na lidské zdraví

Všeobecné vzdělávání; přírodní, humanitní a aplikované vědy; nové poznatky a technologie; aplikace vědeckých metod s ohledem na člověka a životní prostředí; vývoj a udržení kooperativního a symbiotického myšlení.

Příspěvekod Fido » 21.10.2012, 23:02

Zajímá mě Váš názor na vliv záření mikrovln na lidské zdraví. Nejedná se jen o mikrovlnky, ale i o mobily, wi-fi routery, ale hlavně o silné vysílače mobilních operátorů. Podívejte se na velice zajímavý dokument Plný signál http://www.youtube.com/watch?v=eF45ThCoYk8.
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 22.10.2012, 04:09

Děkuji Ti Fido za odkaz na dokument, rád se podívám.

Co se mého názoru týče, mikrovlnnou troubu nevlastním a nesmí mi do bytu. Jídlo si ohřívám v páře nebo hrnci. Mobil při telefonování se snažím mít na reproduktor a dále od hlavy, protože za 15 let mít rakovinu mozku skutečně nechci. Wi-fi sítí mám v okolí bytu asi 70 a nejen tady, ale všude kam se hnu, takže tomu se nevyhnu. Pak jsou tu mobily, tramvajové troleje, rádia, televize, družicové signály apod. Nemám k tomu co dodat...
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 30.10.2012, 22:10

Já alespoň omezil mikrovlnku, jídlo si ohřívám na indukci a zatím jsem spokojen, bohužel recenzí na tenhle systém je docela pomálo :| každopádně rozhodně lepší než vysušené jídlo z mikrovlnky.
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 31.10.2012, 01:57

Zruš mikrovlnku úplně, k čemu to, že to jen omezuješ? Zítra vyjde další díl Pekla na talíři a vypadá to po umělých sladidlech na slušnej masakr, viz upoutávka. Já osobně začínám s kompletní očistou organizmu. Mám třídenní půst pouze dopoledne o nechemickém pomerančovém džusu (kvůli energii abych nepadl) a odpoledne vodě s tím, že podstatně měním své zvyky. Hodlám (znovu) shodit 10 kg a tentokrát trvale přestat jíst jakoukoli věc tvářící se jen trochu jako sračka. Jsem na tomto světě jen jednou a i když díky jiným vlivům umřu podstatně dříve než bych měl (desítly let), ne alespoň snad za let deset. Snaha nestačí, konejme.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 12.11.2012, 21:12

Nebojím se mikrowlnky (je stíněná), indukce je vlastně obdobný princip, jen na jiné frekvenci, takže Morpheova poznámka mi přijde celkem úsměvná. Nebojím se ani WiFi a dokonce ani GSM antén, pokud nejsou moc blízko. Mobilní telefon však téměř nepoužívám, ne snad z obav, ale z přírozenosti... k čemu? Bývá mi vyčítáno, že nereaguji na SMS (které neobsahují otázku ani jasnou známku žádosti o odpověď), telefoní hovory se mnou bývají krátké, věcné a stručné (pokecejme si po Skype a ne po mobilu). Všem však vřele doporučuji mobil moc nepoužívat nebo si pořídit hands-free sadu, klidně s blue-tooth, které také vysílá, ale: NA KRÁTKÉ VZDÁLENOSTI. Povrch koule je dán kvadrátem poloměru (4pi*r^2=pi*d^2), takže energie na jednotku plochy klesá s kvadrátem vzdálenosti (prostě velmi, více než lineárně, podobně jako působení gravitace na vesmírná tělesa). Mobilní telefon vám září přímo do hlavy, má drobnou anténu a musí svůj signál dostat až k vysílači. Opakuji, že energie (na jednotku plochy) klesá s kvadrátem vzdálenosti, takže v těsné blízkozti je to darda! BTW: Jsem vývojář na poli GPS+GSM ;)

Film je dosti emocionálně až manipulativně podbarvem, ale s jedním souhlasím: jde to i lépe, nepotřebujeme tucty vysílačů vedle sebe (čím více na ploše, tím lépe = nižší energie záření, ale nemusejí být vedle sebe od různých operátorů). Přecitlivělých a alergických lidí je mi líto, sám trpím vlastním druhem přecitlivělosti a alergie (eksém). Určitě to zvládneme i lépe, šetrněji - takovéto zmínky se mi na filmu líbí.

P.S.: Máte budík, co se sám seřizuje? Tak to je ultra-dlouhými vlnamy z Frankfurtu - 77,5 kHz ;) To jen pro představu, že ono je to celé trochu složitější :)
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod stejk » 12.11.2012, 21:58

firda píše:Nebojím se mikrowlnky (je stíněná),,,,, BTW: Jsem vývojář na poli GPS+GSM ;)

Hola, takze na spektraku jsi videl mikrovlnku? A jake vykony, co z ni lezou, jsi pozoroval (ackoliv je stinena)?
stejk
Diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 12.11.2012, 22:05

Tady nejde ani tak o stínění uzavřené mikrovlnky, jako o zbytkovou radiaci. V bývalé práci mi známý povídal o svém kamarádovi, který trpěl chudokrevností. Používal téměř denně mikrovlnnou troubu a jakmile přestal, za měsíc se začal lepšit a teď prý ji nepoužívá vůbec. Poradil mu to lékař.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 13.11.2012, 18:53

Microwave oven health risk
Wi-Fi: are there any health risks?
Electromagnetic fields & public health: Microwave ovens
wiki: Mikrovlnná trouba
Pověry a pravdy

Žádná dodnes dostupná studie nepotvrdila jiné účinky mikrovln na jídlo než tepelné. K tomu, aby např. došlo k změně molekul „jídla“, je potřeba ionizace a ionizující záření. Mikrovlnné záření je však zářením neionizujícím. Při ohřívání jídla dochází k degradaci vitamínů či aminokyselin. K těmto změnám však dochází i při ohřevu konvenčními metodami. Vysvětlení teorie vybuchujících vajec tvrdící, že je to ukázka škodlivosti na pokrm a člověka, je prosté. Objem vody a objem vodní páry, pocházející z totožného množství vody, je velice odlišný. Pára má několikrát větší objem, a proto dochází k expanzi, následnému úniku a proražení skořápky vajíčka.

Působení mikrovln (vysokofrekvenčního pole) na člověka má také pouze tepelné účinky. Jediný prokázaný efekt je ohřátí tkáně [5][6].

Podle výzkumů, provedených Katedrou makromolekulární fyziky Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy,[zdroj?] dochází u některých makromolekul, (např. bílkovin) vlivem mikrovlnného záření, ke změně prostorové struktury molekul (beze změny chemického složení), což může (s mimořádně nízkou pravděpodobností) vést i např. ke vzniku infekční prionové bílkoviny a způsobit tím nemoci podobného rázu, jako tzv. „nemoc šílených krav“.

Jako malej kluk jsem chtěl oblafnout mikrovlnku, aby se pustila i s otevřenejma dvířkama, snažil jsem se ochcat západku dvířek, aby si to myslelo, že jsem je zavřel... no, skončilo to prasklou pojistkou uvnitř, nepodařilo se mi ji spustit s otevřenejma dvířkama :lol:
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 13.11.2012, 19:55

Je logické, že daleko více zdrojů bude na články tvrdící neškodlivost, protože zde je mnoho zaplaceného času těm, kteří je píší a nejen těm. Kdežto opaky jsou činnosti dobrovolné, neplacené, tedy jich bude daleko méně a tak bude o mnoho složitější dohledat informace relevantní (utajované), než ty produkt podporující.

Co jsem napsal výše o realitě je ověřenou pravdou, jak se k čemu kdo postaví je už na něm.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 13.11.2012, 20:49

Víš razi, je stejně evidentní, že kdo chce věřit konspirátorským teoriím či obecně čemukoliv (třeba bohu na obláčku ale i "vědě"), tak mu věřit bude a případně si najde i to, co si označí za důkaz toho, čemu věřit chce (tudíž jsem podal důkaz, proč se z principu shodnout nemůžeme). Rozdíl je však v tom, že ti, omlouvám se za ten výraz ale lepší mne nenapadá: paranoidnější si vždy najdou nepřítele, který údajně brání pochopit, zamezuje průsaku pravdivých informací apod. Tohle je bohužel běžné nejen v TZM ale obecně u všech aktivistů (včetně greenpeace a jim podobným) a taky fanatiků i slepě věřících, proti kterým se Peter Joseph vytasil hned prvním dílem Zeitgeistu. Je mi však velmi smutno, když vidím, že jedni útočí na druhé přesně stejnými zbraněmi, které nesnáší - začíná to sebestředností a sebeprojekcí jednotlivce, přerůstá ve skupiny až po národy a světadíly. Tohle všechno nám brání se spojit a tedy i dosáhnout symbiózy ala VP. Mohl by jsi přidat skupinu Sympatizanti VP? Bylo by mi to vlastnější ;) Pokud mne však opět zabanuješ, taky dobře, třeba jsem taky zaplacenej, bububu :lol:
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 13.11.2012, 21:38

Nejprve jsem po přečtení prvních několika řádků tvého posledního textu myslel, že napíši, že s tebou souhlasím, ale vzhledem ke konci tvého příspěvku se mi spíš jen s tebou nechce nadále ztrácet čas a energii. Nejlepší pro takové případy je prostě přestat reagovat. Z takové konfliktní konverzace je mi smutno, nic víc. Tak se nezlob.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod stejk » 13.11.2012, 22:42

Preji klidny vecer.

Prvne: Timto prispevkem nechci nikoho nasrat, ci pridavat smutne nalade.

Rad bych se zastavil u:
firda píše:je stejně evidentní, že kdo chce věřit konspirátorským teoriím či obecně čemukoliv (třeba bohu na obláčku ale i "vědě"), tak mu věřit bude a případně si najde i to, co si označí za důkaz toho, čemu věřit chce (tudíž jsem podal důkaz, proč se z principu shodnout nemůžeme).
a aplikoval na tvrzeni:
firda píše:Nebojím se mikrowlnky (je stíněná),
, ktere jsi umocnil
firda píše:energie (na jednotku plochy) klesá s kvadrátem vzdálenosti, takže v těsné blízkozti je to darda! BTW: Jsem vývojář na poli GPS+GSM
.
Nevidet na spektraku jaky intenzivni ruseni leze z mikrovlnky, pak na zaklade toho co jsi napsal bych i veril, ze: stineni = musi to byt OK. Evidentne energii musime zmerit. Cili nevynaset soudy "Nebojím (je stíněná)" bez zmereni. Nezlob se na mne, ale cilil jsem z tveho prispevku paradox, rekl bych az filozoficky. Poznat pravdive nebude v tomto pripade jednoduche. Pusobeni energie o intenzite, kterou zmerime, pak musime vystavit zivym organizmum. Empiricky pozorovat pusobeni na organizmech. Dlouhodobe. Kratkodobe. Ruzne organizmy. Atd atd. A obavam se, ze tato pozorovani musime provadet my dva. Ja a ty. V okamziku, kdy se spolehneme na odborne studie, vedecka pracoviste, mezinarodni vedecke panely, pak nemuzeme mluvit, natoz asi premyslet o pravdivem poznani. My dva si musime definovat samy, ktere formy deformace budeme povazovat za prokazani skodlivosti. Napriklad tady:

firda píše:dochází u některých makromolekul, (např. bílkovin) vlivem mikrovlnného záření, ke změně prostorové struktury molekul (beze změny chemického složení), což může (s mimořádně nízkou pravděpodobností) vést i např. ke vzniku infekční prionové bílkoviny
tyto formy premen (zda se) za nebezpecne tvurce textu nepovazuje. My dva si ovsem u svych pozorovani stanovime co nebezpecne je a ne. A tak i budeme interpretovat nase zavery. cha chaaaa Nasim cilem je prece poznani pravdy, ze?
stejk
Diskutér

Příspěvekod firda » 13.11.2012, 22:44

Nezlobím razi, naopak, ono to tak bude asi lepší. Snad tě potěší, že masným výrobkům obsahujícím glutamát sodný se raději vyhnu :) ne proto, že bych se bál té látky, ale čistě pro to, že vím, že je to oblbovák a tím spíš bude takový výrobek "zfalšovaný" ;) Klidně si však dopřeji čínskou polévku či crunchery (brambůrky), které GS bezpečně obsahují - to je na chuť, ne na jídlo :lol:

Snad ti tu jako racionální a drobet anti-konspirátorský element nebudu moc překážet... a pokud ano, máš stále možnost mne zabanovat jako tehdy. Zvykl jsem si, že na mne mnozí příznivci TZM útočí, čistě pro to, že nežeru každý hoax a informace si ověřuji. Nikdo není dokonalý, třeba ta mikrowlnka září více než je zdravé, ale pár pokusů najít relevantní informace mne celkem přesvědčilo, že je to jen další hoax (viz třeba údajný zákaz v Rusku - že jsi se na ty odkazy ani nepodíval, viď :?:).

Kéž někdy stvoříme svět bez lži.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 13.11.2012, 22:52

stejk píše:Nasim cilem je prece poznani pravdy, ze?

JJ, není to snadné, prohrabat se tou záplavou protichůdných a mnohdy lživých informací. Já jsem programátor (matfyzák), takže tyhle informace (o radiotechnice) mám spíše od kolegů (a z reálného chování těch malejch potvůrek, kterým vdechuji život - často je zaruší ledasco, asi stejně často jako člověk dostane chřipku - na tu se většinou neumírá).

Škodlivost záření si doma zřejmě neověřím, takže mi nezbývá než použít běžný algorytmus k ověřování informací... a tady dostávají teorie o škodlivosti mikrowlnky na frak stejně dobře, jako příběhy o nesplatitelnosti dluhů z filmu peníze jako dluh - věř mi, že jsem si dal tu práci (včetně studia zákona o ČNB), abych si to ověřil.

Nu co, teď to zřejmě nevyřešíme... někdy hodím řeč s kolegou, on je odborník.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 14.11.2012, 01:01

firdo, nechci tě banovat a ani mi k tomu nedáváš důvod, takže nebudu, netřeba se k minulosti vracet a případně útočit. Chceš jen prostě žít v lepším světě, jako já. Je jen na nás, co ne/budeme považovat za dostatečně ne/pravdivé a ne/ovlivněné tvrzení, tedy HOAX.

Na tebe útočili z TZM i jiní? Slovenské fórum nesleduji zejména proto, že se s některými ze Slovenska rovněž neshodnu (převážně kecy v kleci, ale práce žádná), a protože není ani v nejmenším nejpřehlednější a nejfunkčnější... Ale to je věc jiná, kterou bych možná asi neotevíral.

Btw Ty tedy víš něco konkrétnějšího o ne/splatitelnosti dluhů? Můžeš to více rozvést? Neboj, nebudu se hádat a filmu Peníze jako dluh zastávat, naopak hledám argumenty proti tomuto filmu. Dalo by se říci, že argumenty i třeba proti TZM (potažmo TVP), které jsem zatím nenašel (což je dobře). Ono totiž i mýlení se je cestou vpřed.
Raziel-CZ
Administrátor

Další

Zpět na Věda a vzdělávání