Právě je 17.10.2018, 21:09

Snění, meditace, jiné stavy vědomí

Všeobecné vzdělávání; přírodní, humanitní a aplikované vědy; nové poznatky a technologie; aplikace vědeckých metod s ohledem na člověka a životní prostředí; vývoj a udržení kooperativního a symbiotického myšlení.

Příspěvekod Sviccc » 30.11.2011, 22:04

//Raziel-CZ: Téma vzhledem k OT rozděleno z viewtopic.php?f=14&t=354&start=15

Když se mozek snaží probudit tělo, pošle dávku adrenalinu.Tady se mi zdá, že už to mozek vzdává a připravuje funus.Lidé se učí roky meditovat, aby se do takového stavu dostali a nakonec se stejně většinou dostanou do astrální dimenze.Všeobecně se mluví o tom, že není nutné spěchat a člověku trvá dlouho, než projde změnou.Já se na to dokážu podívat z jiného úhlu a jelikož jsme všichni lidé, neznám důvod, proč by nemělo jít probudit člověka stejně rychle, jako mě.S chytrým postupem to musí jít.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 01.12.2011, 14:57

Mno, také trošku po přečtení přiložím své zkušenosti, které ale asi s meditací nemají nic společného.

Několikrát se mi stalo a občas i stane, že když jdu spát, usínám, najednou před upadnutím do spánku se probudím. Ale problém je ten, že se probudím právě v době, kdy bych měl "zabrat", což má za následek dost nepříjemný stav a to je uvědomování si upadání kamsi do dáli (smršťování se, oddalování z těla) a nemožnost se jakkoliv pohnout, ačkoliv se snažím. Chci vstát, zařvat, pohnout se, ale nemohu, jsem uvězněn ve svém těle jako živá mrtvola. Okolí vnímám normálně, sluch slouží. Tento stav trvá třeba 10-15 sekund a najednou se proces otočí a vtrhne mě to zpět do těla, kdy vstanu. Údajně se to stává tehdy, když má člověk vyloženě usnout (jen si nepamatuje, že usnul) a najednou právě v té době si to uvědomí, zazmatkuje a chce se z toho dostat. A jelikož tělo chce vstát, mozek přechází do spánku a proces probuzení nemůže proběhnout v době upadání. Asi bych to srovnal k přechodu PC do režimu spánku, kdy zrovna po kliku se rozhodneme pracovat dál, ovšem musíme vyčkat na vykonání, kdy poté teprve můžeme PC nahodit zpět. Ale toto srovnání je nejspíše blbost. :-)

No a pak se mi stává další věc, ovšem trochu normálnější, že při usínání přestanu dýchat a jelikož nedýchám, vstanu a nemůžu třeba půl minuty popadnout dech. Respektive dýchám z plných plic a cítím to, ovšem je to pocit, jako by to nemělo efekt, neokysličuji se. Dost zajímavé pocity.

Omlouvám se možný za malý offtopic, ale přišlo mi vhodné se podělit.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Sviccc » 01.12.2011, 16:06

Všechno to jsou stavy tranzu podle mě.Co jsem se nadále dočetl, dochází k tomu pokud je vaše mysl bdělá a při vědomí, ale vaše tělo upadne do spánku.U mě to souhlasí, jelikož se mi při usínání hlavou honí spousta myšlenek.Podle stupně bdělosti se taky rozeznává "dimenze" do které vstoupíte.Čím bdělejší jste, tím blíže k fyzické dimenzi se ocitnete.Například, lucidní snění probíhá v téměř, nebo stejné dimenzi, jako sny, ale vy se v tom snu dokážete probrat a dělat si co chcete.Potom je astrální cestování, které je blíže fyzické dimenzi, kde je vaše mysl bdělejší, ale stále se objevujou znaky snění, neboli na co pomyslíte, to si vykouzlíte.A potom je právě OOBE (Out Of Body Experience), které je nejblíže fyzické realitě a vše co tam vidíte probíhá v současném čase a prostoru.Dokonce prý, pokud se naučíte ovládat svoje "tělo", můžete být v reálném světě vidět, jako nahuštěná energie (vlnění vzduchu jako od topení).
Dle mě je velmi důležité věnovat takovým věcem pozornost.Beru to jako součást procesu duševního povýšení.Není v tom žadné náboženství.Je snad náhoda, že se to stává více lidem zrovna v době uvědomění?
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 01.12.2011, 16:34

Jojo, někdy mám sám sny, ve kterých si uvědomím, že sním, a že nejde o "realitu". Pak se na vše většinou vykašlu a dělám si co chci s vědomím, že to stejně neexistuje, takže je v podstatě jedno co udělám. Většinou pak ve snech ostatní ponižuji a nebo se jim vysmívám. Oni se hrozně diví, ale mně je to fuk, páč vím, že stejně nejsou, takže co... :-D Jinak mám jeden tip, který zaručeně funguje a to ten, že se ve snu nikdy nemáte šanci dozvědět nějaké konkrétní údaje o někom. Mozek má jakýsi blok, který nedokáže a nebo nemůže překonat. Schválně se ve snu pokuste někoho zeptat na telefonní číslo, mail, adresu a nebo nějaký jiný konkrétní údaj. Nelze to. Buď se po dotazu probudíte (vždy, když by měl někdo odpovědět) a nebo nedokážete nikdy nic z toho přečíst. Je to masakr, zaručeně to funguje. Takže pokud si sny alespoň někdy uvědomujete, je to super zážitek. :-)
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Sviccc » 01.12.2011, 17:32

Také ale bývají sny, v kterých jste mezi neznámýma lidma, ale v tom snu je znáte celý život.Prostě jako by jste prožívali sen někoho jiného.A jednou jsem se dokonce ve snu naučil písničku, která neexistuje a tenkrát jsem si jí ještě pamatoval.Jinak o tom bloku jsem také četl a je způsobený tím, že mozek si na téhle úrovni zkrátka nedokáže vymyslet věc, která se mu neodehrála.Určitě je velmi zajímavé si o takovýchto věcech přečíst ze zkušenosti ostatních.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 01.12.2011, 23:02

Také si všimněte, že ve snu nikdy neuvidíte žádné reklamy.

Zrovna nedávno se mi zdál sen, kde se na mě dobýval vrah s nožem. Utekl jsem doma do pokoje a chtěl vytočit policii. Strašně dlouho mi trvalo namačkání na mobilu 158, nešlo to. Nakonec se podařilo. No a co tam nebylo, hlasový automat. Pro toto, stiskněte 1, pro toto 2 a prd. :-) Volám na policii a za dveřmi vrah. Vykouknu z okna a vidím tam několik policajtů pobíhat dokola, v tu chvíli jsem si uvědomil, že je to přeci totální kravina, a že jde o sen. Vydal jsem se ke dveřím, vrah je zrovna vyrazil a čuměl na mě s nožem. Strach zmizel, já na něj civěl a začal se mu smát. On se hrozně divil a já na něj, že neexistuje a flusnul mu na hlavu se slovy, že jsem něco takového vždy chtěl udělat. :-D On furt koukal a já se smál. Pak mě to přestalo bavit a probudil se.

Nebo asi před třemi měsíci takový nepříjemný sen. Hodně zvláštní, byl v něm můj před dvěma lety zesnulý děda. Mluvil se mnou stylem, jakým mluvíval a já na něj, že neexistuje. On se divil, byl z toho smutný a tvrdil, že je to vážně on a ptal se jak se mám. Já trval na svém, že je to sen, že neexistuje, a že s ním nehodlám o ničem diskutovat, páč je to bezpředmětné. Normálně po probuzení jsem dostal takový divný pocit, že jsem možná neměl být tak arogantní. Nebyl jako ostatní ve snu neexistující postavy, když si to zrovna uvědomuji. Nevím no, trochu mě to do dnes trápí a nejsem si jist, zda vůbec má...
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Sviccc » 01.12.2011, 23:54

Celkově je strašně důležité, aby jsme začali pečovat o svojí duchovní stránku, protože to je to, co ve skutečnosti jsme!Stejně tak jako nás společnost naučila starat se o to nedůležité v životě, odnaučila nás úplně vnímat to hlavní, duši.Je zbytečné se zabývat fyzickou schránkou, když nemáte v pořádku to hlavní!Když vám v autě odejde motor, nevyměníte kola, protože vám někdo nakuká, že auto jezdí díky kolům.Příčina veškerých vašich problémů je vždycky jen ve vás.Proč je asi metoda EFT tak účinná?Pokuste se alespoň zkusit pečovat o svou podstatu, nebudete toho litovat.Věřím, že jste dost daleko ve vaší cestě, že to zkusíte.Stejně k tomu dojde každý z vás.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Sviccc » 03.12.2011, 20:35

Jo jinak pokud chcete opravdu živé a dobrodružné sny, obstarejte si, nebo ještě mnohem lépe, vyrobte si orgonit.Ten si před spaním dejte pod postel k nohám a nebudete litovat.Také vám už nebudou hrozit žádné špatné sny.Je to opravdu libózní věcička za pár kaček ;-)
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Sviccc » 14.01.2012, 17:58

Duchovní molekula DMT
http://www.youtube.com/watch?v=i88rG54FGyU
Moc pěkný dokument o vědeckém výzkumu připouštějící jinou realitu a její dosažení mimo jiné také jednoduchými chemickými látkami.
Pořád mi to nějak nahrává do karet s teorií, že "mozek je jen omezovač vědomí..."
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 14.01.2012, 22:37

Já si nemohu pomoci stále s tím, jak si mohou být lidé jistí, že při meditacích například vážně opouštějí tělo. Co když je to vše jen vsugerovaná hra a trénink představivosti, ve skutečnosti nikam necestujeme, ale sníme?
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Sviccc » 15.01.2012, 02:32

No ono když poznáš jiné smysly a hlavně když tu realitu poznáš, zjistíš, že je mnohem skutečnější než ta, kterou znáš.Pokud si tím projdeš, není co řešit a ta informace se k tobě prostě dostane a nikdy nebudeš pochybovat.Ono to ani není jak vysvětlit, protože nemáme slovník na popis jakoby věrohodnosti realit.Je tam ohromně nepopsatelný rozdíl mezi sněním a jinou realitou.Také se k tomu dostaneš.Už to, že jsi tu, znamená, že jsi na správné cestě a že si tím projdeš.Jinak narazil jsem na moc pěkný film s touto tématikou.
http://www.youtube.com/watch?v=DxtRzYHJcps
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Sviccc » 15.01.2012, 03:04

Jinak projdi dokumenty o NDE (near death experience) např.: http://www.youtube.com/watch?v=XoJmLwTJR1M
Pokud vím i známá "M-teorie" pracuje s jinými realitami.
Udělej si na to názor sám, já ti jen nastiňuju možnou cestu ;-)
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod firda » 15.01.2012, 11:44

Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Zpět na Věda a vzdělávání