Právě je 21.08.2018, 00:50

Fázový alternátor - zastaralé procesy

Všeobecné vzdělávání; přírodní, humanitní a aplikované vědy; nové poznatky a technologie; aplikace vědeckých metod s ohledem na člověka a životní prostředí; vývoj a udržení kooperativního a symbiotického myšlení.

Příspěvekod firda » 30.12.2011, 17:56

Raziel-CZ píše:Takže je to možné? Jeden nikdy neví, kdy web někdo shodí, proto jsem jej zazálohoval na odkaz http://www.zeitgeistmovement.cz/veda-te ... erator.htm . Teď mne zajímá, postaví to někdo serouc na zákon proti lidské důstojnosti?

Opět se nejedná o volnou energii ale o TRANSFORMÁTOR se ztrátou méně než 1% tedy s COP>=0.99 ale COP<1 ...ach jo, už mne fakt přestává bavit luštit ty blbosti.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 30.12.2011, 18:03

Nejzajímavější na free-energy je to, že lidi dospívají k názorům o nefunkčnosti aniž by to kdy zkusili :-D
Otázka zní : co je to volná energie a kdo určuje jestli je volná?
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 30.12.2011, 18:12

Já stále rovněž vidím jakási tvrzení z vlastní hlavy, neopírajíc se o důkazy.

Včera jsem zrovna četl třeba o získávání energie z papíru. Ono už jen existence nás samotných "z ničeho" je jasným důkazem existence volné energie. Tak a teď mi kdokoliv rozmluvte tohle. :-)
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Sviccc » 30.12.2011, 18:16

Samozřejmě.Také nejsou žádné důkazy o orgonitu a mám ho doma a účinky jsou ohromné.
Jak už jsem psal, jestli komentuješ něco co podle tebe neexistuje, porušuješ svoje vlastni zákony.Nelze komentovat něco co není.Tudíž potvrzuješ existenci onoho neprokazatelného.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod firda » 30.12.2011, 18:55

Sviccc píše:Nejzajímavější na free-energy je to, že lidi dospívají k názorům o nefunkčnosti aniž by to kdy zkusili :-D

To bude asi tím, že se najdou kvanta lidí, co si dovolí tvrdit, že vytvořili perpetum-mobile. Ty nějaké máš?
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 30.12.2011, 18:58

firda píše:
Sviccc píše:Nejzajímavější na free-energy je to, že lidi dospívají k názorům o nefunkčnosti aniž by to kdy zkusili :-D

To bude asi tím, že se najdou kvanta lidí, co si dovolí tvrdit, že vytvořili perpetum-mobile. Ty nějaké máš?

Nemám a ani o žádné nestojím.
Teď musím jít spát, pokračovat v diskuzi budu v práci po 22:00.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod firda » 30.12.2011, 19:05

Raziel-CZ píše:Já stále rovněž vidím jakási tvrzení z vlastní hlavy, neopírajíc se o důkazy.

No, tak to mluví za vše. Ale až se ti je podaří formulovat, tak sem s nimi. Možná ti intuice přece jen něco pošeptala,
jen to teď ještě neumíš správně formulovat.

Raziel-CZ píše:Včera jsem zrovna četl třeba o získávání energie z papíru.

Jo, to jsou dobré pokusy, to se mi zamlouvá.

firda píše:Tak už jsi pochopil, že ta tvá první videa neukazují žádnou volnou energii nebo mi chceš stále namlouvat, že "Jakmile je předmět v pohybu, magnetický odpor jej udrží"?!

Odpovíš mi někdy?

Raziel-CZ píše:Ono už jen existence nás samotných "z ničeho" je jasným důkazem existence volné energie. Tak a teď mi kdokoliv rozmluvte tohle. :-)

Sviccc píše:Otázka zní : co je to volná energie a kdo určuje jestli je volná?

A přesně tady je jádro pudla. Je velký rozdíl mezi "perpetum mobile", které energii vytváři odnikud, a "čerpadlem dostupné energie". To druhé můžte existovat. Souhlas?
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod M!ro » 30.12.2011, 20:11

Ja s tebou súhlasím, ľudia by nemali zavádzať iných svojími neúspechmi, ktoré označia ako "worked". Ak niečo nefunguje tak ako má a niekto z toho vytvorí video, mal by k nemu výraznym textom napísať, že nefunguje tak ako som chcel. Aj keď niekto prepojí motor s magnetovým generátorom do módu "self-run" tak pochybujem o funkčnosti, už iba z dôvodu, že keď zaťaží generátor (napr. 100W žiarovkou) tak odpor generátora narastie, a niekto vypočítal ten pomer že 10 mechanickej energie : 9 elektrickej energie -- to znamená že ta 1 mechanická energia je premenená na teplo.
M!ro
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 02.01.2012, 19:32

Sviccc píše:Nemuzes zde prezentovat zakon zachovani energie, na ktery neexistuje zadna matematicka rovnice.

Zákon o zachování energie:
Nechť je obecný systém symetrický vůči operaci časového posunutí. Pak se v tomto systému zachovává aditivní fyzikální veličina, která se nazývá energie. (tedy jako rovnice: delta E = 0)

A poznámka ke všem rotujícím magnetům obecně: takové perpetuum-mobile s rotorem, by bez zátěže nejspíše ZRYCHLOVALO a na videu by to bylo zcela patrné, stačil by nepatrný impuls (vzniklý třeba jen prostou manipulací či fouknutím), který by vyvolal zvyšování energie systému, tedy zvyšující se rychlost otáček. V opačném případě se nejspíše jedná pouze o SETRVAČNÍK s cerepetičkama, jak už jsem uvedl výše a takto relativně snadno identifikujete falešná free-energy videa.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 03.01.2012, 02:55

(tedy jako rovnice: delta E = 0)

ano, "jako"

Kvůli například odporu vzduchu nemůže dotyčná věc zrychlovat do nekonečna.Na tom dlouhém videu, které jsem poslal dříve, jsou na tom stroji magnety, které pohyb právě mají zpomalovat.Je to tam i vidět.Ale to je jedno.O free-energy se zajímám zejména z důvodu vyrábění el.energie nezávisle na společnosti.Dají se udělat stroje, které pojedou roky díky stlačené pružině a pokud by to vyrábělo dostatek energie, nebyl by problém jednou za rok natáhnout pružinu ;-)
Ale to už jsem psal dříve a nerad se opakuju, vypadám jak tupec :-P
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod firda » 03.01.2012, 05:34

Sviccc píše:
(tedy jako rovnice: delta E = 0)

ano, "jako"

Ale no tak, co proti tomu zase máš. Nemohl by jsi mi pro jednou trochu pomoci a být konstruktivnější?
Řekl jsi, že neexistuje matematická rovnice, tak jsem ti to našel a napsal, tak si snad zasloužím více než jen takovouhle poznámku.

Sviccc píše:Kvůli například odporu vzduchu nemůže dotyčná věc zrychlovat do nekonečna.

To je přece úplně jiná věc, řekl jsem, že by stačilo málo a evidentně by to zrychlovalo (až po mezní rychlost určenou zátěží, kterou tvoří např. i odpor vzduchu).

Sviccc píše:Na tom dlouhém videu, které jsem poslal dříve, jsou na tom stroji magnety, které pohyb právě mají zpomalovat.Je to tam i vidět.Ale to je jedno.O free-energy se zajímám zejména z důvodu vyrábění el.energie nezávisle na společnosti...

Mohl by jsi dát znova odkaz, ať nemusím luštit, co máš na mysli?
Kdyby měly magnety pohyb jen zpomalovat, tak tam jsou nejen zbytečně, ale přímo kontraproduktivní.
Já bych taky rád, kdybych už konečně nalezl (nebo vymyslel) přístroj takto použitelný.
Bohužel je tu tolik fejků, že je to fakt vyčerpávající a odrazující.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 03.01.2012, 14:25

Ale no tak, co proti tomu zase máš. Nemohl by jsi mi pro jednou trochu pomoci a být konstruktivnější?
Řekl jsi, že neexistuje matematická rovnice, tak jsem ti to našel a napsal, tak si snad zasloužím více než jen takovouhle poznámku.

Ta rovnice ale ukazuje, jak to funguje ověřené z praxe.Ale přece víme kde s vědou a praxí jsme.Stačí si přečíst definice "břitev" a je hned jasné, že věda nepředpokládá něco složitějšího, nebo dokonce nevysvětlitelného.Já už bych tohle neřešil a přesunul se dál.Mám na to prostě jiný názor.

Mohl by jsi dát znova odkaz, ať nemusím luštit, co máš na mysli?
Kdyby měly magnety pohyb jen zpomalovat, tak tam jsou nejen zbytečně, ale přímo kontraproduktivní.
Já bych taky rád, kdybych už konečně nalezl (nebo vymyslel) přístroj takto použitelný.
Bohužel je tu tolik fejků, že je to fakt vyčerpávající a odrazující.

http://www.galleri-finsrud.no/index.php ... &Itemid=41
Běží od 28. dubna 1996
Je toho opravdu hodně.Odkážu tě na overunity.com, kde je toho na čtení opravdu dost ;-)
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod M!ro » 03.01.2012, 16:12

Chalani nehádajte sa tu a ani sa o ničom nepresvedčujte nasilu ...
To video, ktoré som tu postnul ja, tak v budúcnosti to poskladám vo väčších rozmeroch už iba z dôvodu dekorácie a dám tu potom infošky, či je možné v tom zmysle použiť magnety.
Budem to ešte prekreslovať v 3D do inventoru aby som to mal presné a mohol som vybrať správne magnety.
Budem merať aj krútiaci moment a tak sa najlepšie presvedčím o tom videu.
To čo neviem vypočítať (a nie je to nebezpečné) tak radšej overím v praxi.
M!ro
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 03.01.2012, 19:26

Sviccc píše:Ta rovnice... Mám na to prostě jiný názor.

Já myslím že ne, ale chtěl jsem si spíše počkat na tvé vyjádření... zkrátka si myslím, že jsi tím celým chtěl naznačit, že neznáme všechny energie, tudíž je ani nemůžeme změřit natož sčítat... jen jsem doufal, že to řekneš sám.

http://www.galleri-finsrud.no/index.php?option=com_content&view=article&id=111&Itemid=41

Díky, když jsi mi ho dával před tím, tak mi chyběl kontext a tedy i chuť se na to dívat. Žádal jsem o kontext, nedostalo se mi ho. Rád se podívám, až bude čas a nálada, později...
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 04.01.2012, 19:09

Raziel-CZ píše:Kdybyste někdo našli podrobnou dokumentaci na sestrojení, jedině dobře. V češtině ještě lépe.

Mě by stačil důkaz, ale víra mi nestačí :(
firda
Sympatizant TZM

PředchozíDalší

Zpět na Věda a vzdělávání