Právě je 18.08.2018, 12:46

Fázový alternátor - zastaralé procesy

Všeobecné vzdělávání; přírodní, humanitní a aplikované vědy; nové poznatky a technologie; aplikace vědeckých metod s ohledem na člověka a životní prostředí; vývoj a udržení kooperativního a symbiotického myšlení.

Příspěvekod Morpheus » 18.10.2011, 16:05

he, to pobavilo i mě fyzikou nepolíbeného...doposud jsme si ani v nejmenším nezařídili chod společnosti, spíš naopak jsme zaseknuti v čemsi nechutném u čeho si jednou budou bušit lidi do čela a co se nazývá kapitalismus...a v tahle "vy"zvrácené společnosti kde je vše podřízeno zisku se odvažujeme tvrdit že něco nejde...
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod luger.205 » 18.10.2011, 20:51

Sviccc: Souhlasím s Tebou a díky za odkazy:
Razi: Říkáš, že nic nelze říct s jistotou. Souhlasím, ale kde potom bereš tu jistotu, že energii lze vytvořit z ničeho? Máš alespoň nějaké náznaky důkazů?
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 18.10.2011, 22:01

Dnes nelze za důkazy považovat nic. Ani jeden z nás nemáme nic, čím bychom se přesvědčili o opaku. Některé Tvé dotazy zodpověděli za mne jiní.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod luger.205 » 18.10.2011, 22:07

Pravda. Stejnak mi to ale nejde do hlavy. Pokud je evidentní šance dělat něco z ničeho, jak to, že už to hamižné síly dávno nezpeněžují?
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 18.10.2011, 22:11

Logika. Mezinárodní patenty, nepotřebnost energetických společností a některých typů elektráren, drát do očí bohatým ropným magnátům a jiným "bohatým" lidem, 0 z daní apod... Mraky důvodů proč to tajit a lidi likvidovat.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod luger.205 » 18.10.2011, 22:16

Nj možná to právě tihle pánové mají zapíchnutý do elektrárny aby nemuseli tolik platit za Uran :lol:
Ne, sorry, jsem možná zbytečně skeptickej, ale žel věřím jen tomu, co vidím, nebo co mi přijde logické. A tomuhle bych hrozně rád uvěřil, fakt moc rád. Ale bohužel mi možnost nesmyslnosti základních kamenů fyziky nedají chrnět. Zatím jsou to ale jen slova proti zkušenosti z praxe. No ale snad se po tom, co vyhoří ropa, dostane svobodně na světlo fyzika úplně jiná.
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 19.10.2011, 00:06

Neni potreba vyrabet z niceho.Dle me staci vyuzivat to, co nevyuzivame.Jsou tu jiste stale aktivni sily, ktere nevyuzivame tak, jak by jsme mohli.Napriklad magneticke pole pusobi zrejme nepretrzite a tudiz by jsme z neho mohli nepretrzite odebirat energii.Je tu take gravitace, kosmicke zareni, slunecni zareni, eter, orgon (nebo je to jedno a to same?).Kdyz pojedu na kolobezce z kopecka, zrejme nedosahnu takove rychlosti, abych ten samy kopecek vyjel, ale kdyz roztahnu plachtu, nemel by to byt problem.Rika se tomu otevreny system ziskavani energie.Jednoduse pro ziskani vystupni energie vetsi nez vstupni, lze pouzit jinou energii, tak jak to delame normalne vsichni.Spojenim vice znamych nebo neznamych zpusobu ziskavani energie do jednoho celku muzeme dosahnout velice efektivniho zarizeni.Mozna to ani neni potreba, protoze nemame ani nejmensi predstavu o potencionalu vise zminenych energii.To je ale zbastlenej prispevek bez hlavy a paty, nevim proc prispivam vzdy o pulnoci :-D
Tahle debata se mi velice zamlouva a jsem rad, ze par jedincum taktez.

edit: doporucuju precist si o teorii Etheru, kterou jsem prezentoval v tematu (E=MC2)
Je to opravdu strasne moc zajimave a dozvite se tam i o testatice.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Morpheus » 19.10.2011, 07:39

stačí si představit mechanismus na kterém funguje dnešní společnost a máme jasno...v tento moment by bylo přecházení z jednoho získávání energie na více šetrnou nákladné, ale kdyby společnost už od začátku průmyslové éry smýšlela, že "přeci ta gravitační a další energie je tak čistá, nemusíme každou chvilku házet do kotle tunu uhlí", kde by jsme asi už byly že...jenže ono to je...hm, z gravitační nic nekápne, máme tu ale uhlí, to budeme těžit, převážet, zpracovávat atd atd...to se budou korunky točit o sto šest...dusíme se ve vývoji a dusíme hlavně sebe sami a dnes už si můžeme jen domýšlet, kde jsme mohli být...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod M!ro » 11.11.2011, 04:08

zdravím vás tu free energeťákov, o túto problematiku sa zaujímam už asi cez dva roky ... jediné, vážne jediné z magnetových motorov funkčné je toto:
http://www.youtube.com/watch?v=FLek_3Hpwus
je to primitívny princíp ale hodný nobelovky, ide skôr o magneto-gravitačné zariadenie, som nechápal keď som to videl prvý krát, tak jednoduché. Ešte je na internete jedno takéto "magneto-gravitačné kyvadlo" ktoré vykonáva iba kývavý pohyb (podľa autora, už tri roky v kuse). Ak by to chcel niekto vidieť tak pohľadám link.

Normálne generátory (s permanentnými magnetami) generujú vždy menej energie ako je potrebné na jeho roztočenie (preto nie je možné spraviť self generátor použitím motoru a generátora). Prečo je to tak?
Pretože pohybom magnetu okolo zaťaženej cievky prúd preteká touto cievkou a tento prúd z cievky robí nazad magnet-elektromagnet ktorý pôsobí proti magnetu generátora --- dosť nefyzicky napísané ale laicky povedané: "ak by sme pripojili generátor k byciklu a pedalovali, išlo by to ľahko, akonáhle by sme na generátor zapojili rýchlovarnú kanvicu a nadalej pedalovali, zrazu by sme pocitili, že akoby nám niekto zatiahol brdzu, pedále by išli sakra ťažko" ....... čo tým chcem povedať? že ak chceme nejaký takýto "magnetogravitačný" motor zapojiť ku zaťaženému generátoru, musel by byť ten motor obrovských rozmerov aby dodal dostatok mechanickej energie pre roztočenie zaťaženého generátora, inak to nemá význam .

dúfam že som tu troška objasnil "vocogo"

edit 1:
tu je to video na kývadlo:
http://www.youtube.com/watch?v=aHVBu77j ... ure=relmfu
v prípade gigantických rozmeroch by to mohlo mať slušné číslo mechanickej energie, ale magnety by museli byť asi riadne silné, neodýmové bloky vyťahujúce aj železo z krvi ...
M!ro
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 23.11.2011, 22:16

co tohle video? nepřeložil by někdo? :)
http://www.youtube.com/watch?v=ghhgUmGB ... lf=mh_lolz
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod M!ro » 24.11.2011, 01:39

všetky tieto videá z ted.com odporúčam pozerať na originál stránke, kde si máš možnosť zapnúť titulky (niekedy aj naše) a lepšie tak pochopíš, zapauzuješ a preložíš .
http://www.ted.com/talks/lang/en/justin ... _grid.html
M!ro
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 30.12.2011, 16:30

luger.205: Díky, že alespoň někdo tu má rozum.

Sviccc: Přesně, není potřeba vyrábět z ničeho, potřebujeme jen zjistit, jak efektivně čerpat EXISTUJÍCÍ ENERGII. Ad éter: pokud neznáš, podívej se na jeden můj fyzikální domácák: http://firda.cz/michelson.html ale možná máš na mysli spíše energii éteru aneb virtuální páry (jako elektron-positron, tedy hmota-antihmota).

Raziel-CZ: Tak už jsi pochopil, že ta tvá první videa neukazují žádnou volnou energii nebo mi chceš stále namlouvat, že "Jakmile je předmět v pohybu, magnetický odpor jej udrží"?!

...to jen pro začátek, podívám se na ty další návrhy
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 30.12.2011, 16:57

Ad Testatika: gewo odkaz nefunguje, video je nedostačující, ale z diskuze k němu vyplívá, že nějak čerpá energii z atmosféry.

Ad MEG: při stažení PDFka se dočtete:
Původní dokument soutěžní práce „Ověření funkce bezpohybového generátoru MEG“ byl z tohoto místa stažen, ...
student ve své práci vysvětluje, že se o perpetuum mobile nejedná, ...
student po roce objevil a kriticky označil řadu chyb a odlišností z převzatých teorií a informací z internetu,
kterých se během práce dopouštěl, objevil i chybu, která zásadně ovlivňovala jeho měření ...
Opakovaným měřením nebyl potvrzen COP>1 MEGu.

http://hawelson.blog.cz/0702/meg-moje-zkusenosti
Aktualizace textu 21.8.2009:
Jako první v tomto článku bych chtěl napsat, že nic takového jako MEG nefunguje! Osobně jsem udělal několik jednoduchých pokusů s MEGem od roku 2007 a sám jsem se přesvědčil, že celý tento stroj je jen smyšlenka, která nikdy nefungovala s účinností nad 100%!

Má vůbec cenu to tu dál louskat?
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod M!ro » 30.12.2011, 17:04

Ja som tiež celkom veľký odporca týchto "free energy" ... ale jedna vec ma zaujala a je celkom jednoduchá, neviem si však v hlave predstaviť, či to môže fungovať alebo nie -- určite nepôjde o voľnú energiu ale môže ísť o efektívne využitie energie, ak by to bolo postavené vo veľkom merítku:

Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=FLek_3Hpwus

Daj svoj názor ;)
M!ro
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 30.12.2011, 17:25

M!ro píše:http://www.youtube.com/watch?v=FLek_3Hpwus

že to video vůbec nedokazuje, že by šlo o perpetum mobile

Zdánlivá perpetua mobile
Stroje, které se jeví jako perpetuum mobile a přitom neporušují žádný z termodynamických zákonů, ve skutečnosti využívají neobvyklé zdroje energie. Jsou to tedy perpetua mobile pouze zdánlivě. Například je možné vyrobit hodiny nebo jiný stroj s malou spotřebou energie, který ke svému chodu bude využívat malých rozdílů teplot nebo tlaku mezi dnem a nocí. Takový stroj tedy má k dispozici neobvyklý zdroj energie, jeho použití je ale velmi omezené.

Všimni si, že hlavní součástí je takové bílé pádlo, které není chyceno ve svém těžišti a demonstrace začíná tím, že pádlo má svůj těžší konec nahoře - tato energie mu byla dodána před vytažením kolíku. Tudíž jde nejspíše jen a pouze o SETRVAČNÍK s cerepetičkama.
firda
Sympatizant TZM

PředchozíDalší

Zpět na Věda a vzdělávání