Právě je 22.08.2018, 04:23

E = mc² ???

Všeobecné vzdělávání; přírodní, humanitní a aplikované vědy; nové poznatky a technologie; aplikace vědeckých metod s ohledem na člověka a životní prostředí; vývoj a udržení kooperativního a symbiotického myšlení.

Příspěvekod Sviccc » 26.09.2011, 23:12

Jak jste se jiz mohli doslechnout, "vedci" nasli subatomarni castici, ktera je rychlejsi nez svetlo.
To znamena, ze Einstein se nyni obraci v hrobe a na scenu se vraci stara teorie Eteru.
Kdo se chce dozvedet vice o Eteru, doporucim odkaz na forum, kde jeden clen dokonale popsal problem a nepravdivost soucasne fyziky.Clanek byl napsany v roce 2006 a dnes se ukazuje jako realnejsi teorie.
Cetba povinna, zmeni to vas soucasny pohled na uplne vse kolem vas :-)

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=205
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 27.09.2011, 13:18

Nevím, ale mně třeba odjakživa přišlo logické, že existuje částice rychlejší než světlo. Stejně tak jako existuje něco, co je o mnoho rychlejší než tato částice. Einstein byl sice velmi inteligentní, rozhodně ale ne nejinteligentnější. Hlavně neměl k dispozici takové technologie, které máme nyní my. Čili nikdo nemůže nikdy říci, že je něco přesně takhle.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Johnny_Cmoud » 21.10.2011, 14:38

Razieli, ono to, že něco může být rychlejší než světlo, může připadat logické každému, problém je, že Albert před nějakými sty lety dokázal falešnost této představy. Jestli naměřili nějaké částici rychlost větší než světlo a není to chyba v metodice, je to o něco složitější než prostá představa letícího světla a částice světlo předbíhající.
Svicci, proč myslíš, že tu otázku éter dokáže řešit?
Já bych řekl, že ona ta částice by třeba mohla využívat zkratku přes nějakou jinou dimenzi, ale vůbec tomu nerozumím...
Johnny_Cmoud
Nový diskutér

Příspěvekod Sviccc » 21.10.2011, 17:58

Nerekl jsem, ze to resi otazku proc je neco rychlejsi nez svetlo.Pouze jsem oprasil starou teorii, ktera ted jako jedina dava smysl i kdyz jsme s touto teorii zatim celkem v plenkach.Jinak podle zverejnenych informaci se test rychlosti provadel nekolikrat a nezavazne v ruznych institucich.Melo by to tedy vylucovat technickou chybu.Stejne vime asi 5% z toho co se tam opravdu deje, a ani 1% z toho co se deje v Area51.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Johnny_Cmoud » 26.10.2011, 10:40

Tak jistě, bavíme se tu, dva týpci, kteří tomu rozumí jak koza náklaďáku... Problém je, že jsem četl, že Einstein se zabýval taky teorií éteru, ale vytvořil lepší teorii, ve které pro éter není místo. Éter totiž předpokládá jakousi objektivitu prostoru, že jsou jakési objektivní souřadnice v prostoru. Ale Einstein dokázal, že čas a prostor jsou relativní, nic objektivního mimo pozorovatele takhle jednoduše myslet nemůžeme. Ale jak říkám, možná to byla špatná analogie, tady si za tím nestojím, protože ty teorie v podstatě neznám.
Johnny_Cmoud
Nový diskutér

Příspěvekod pito » 08.11.2011, 20:21

Přestože tahle diskuse není a nebude plodná,baví mě debaty na tohle téma .
Taky nevidím důvod proč by se něco nemohlo pohybovat rychleji než světlo.
Např. světlo se v určitých látkách může pohybovat rychlostí několik metrů za sekundu.
To znamená že např. někteří piráti na D1 už byli rychlejší. :lol:
Ze školy víme že světlo je vlnění. A pokud se má vlnění šířit ,potřebuje mít v čem. A jestliže na nás
hvězdy svítí , tak tam kromě toho vakua ještě něco bude.
Kdysi mě napadalo srovnání ,jako bys chtěl slepému vysvětlit že nadzvuková stíhačka už přeletěla ,a zatímco on ti bude ukazovat tam odkud slyší zvuk ,stíhačka už bude dávno v prdeli.
Uvažoval jsem tak že nemůžeme tím pádem správně zachytit předmět pohybující se rychlostí vyšší než světlo pomocí světla.
Vím že na to mají jiné detektory,ale líbí se mi to přirovnání. 8-)
čau
pito
Nový diskutér

Příspěvekod pito » 19.11.2011, 10:55

Tak vědci z cernu po opakovaném vylepšeném pokusu částice rychlejší než světlo potvrdili.
Supeer :lol:
pito
Nový diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 19.11.2011, 14:16

Mohu poprosit o odkaz na nějaký článek o tom? Rád bych detaily, díky. :-)
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 19.11.2011, 14:39

Einsteinova teorie otřesena, neutrina jsou rychlejší než světlo

http://www.novinky.cz/veda-skoly/250938 ... vetlo.html

//Raziel-CZ: Doplněn odkaz tématu.
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Six » 20.11.2011, 22:54

:)))
CERN, aby to nevypadalo blbě, že je prozatím (určitě stál nemalé penize)k ničemu vydal nějaké prohlášení o tom ,že je něco rychlejší než světlo.
Mimochodem ví někdo, jak rychle se pohybuje naše galaxie oproti ostatním oblastem vesmíru ?? Je totiž možné, že se pohybujem rychlostí světla......
Takže úvahu o tom co zvěřejnil CERN bych ignoroval a nepanikařil bych s E=mcc .
Myslím,že Einstein byl někdo a jen tak jeho teorie spláchnout nelze, z jeho teorií totiž ti fyzici v CERNu vycházejí..... :)))
live and let live
Six
Sympatizant TZM

Příspěvekod pito » 26.11.2011, 21:36

Tady je trochu infa ohledně rudého a modrého posuvu. Pokud bychom se pohybovali rychlostí světla neviděli bychom vesmír za námi neboť obraz který by nám měl dopadnout na sítnici by nás nikdy nedohonil.
pito
Nový diskutér

Příspěvekod Sviccc » 27.11.2011, 12:52

To jsou vsechno takove teorie, ktere se ani nedaji poradne matematicky overit.Pokud vim, i samotny Einstein mel nejake pochybnosti o jeho teroriich.
Kdyby jsme se pohybovali rychlosti svetla, nevideli by jsme vesmir za nami
a co kdyz je neco rychlejsi nez svetlo a dokaze prevzit informaci ze svetla?Tezko teoretizovat, kdyz ani nedokazeme vysvetlit zakladni stavebni kameny.Tak schvalne, zkuste mi rict, co to je "cas" (ne jednotka casu), kde se tu vzal a jake jsou jeho vlastnosti.Pak je tu take "prostor", o kterem mame vsichni nejakou predstavu, ale zase nevime co to vlastne je.Jak muzeme pocitat s necim slozitejsim, kdyz nic nevime o zakladnich rozmerech?Takhle to proste citim a nejakou matematickou rovnici mi nic nevyvratite.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Six » 30.11.2011, 00:46

Základni rozměr je dán, v podstatě to je atom a ty částice z kterých se skládá.Čas je jen lidský pojem a ve vesmíru je nepodstatný.Ale pro vesmír je podstatný ten základ a to jsou atomy.Vesmíru nezáleží kde je dole, nahore, vlevo, vpravo, za jak dlouho.To jsme si jen my museli vytvořit nějaká pravidla,aby jsme to mu rozumněli.
Za milión let tyto pojmenování nebudou pro lidi potřeba.Teď tak když píšu za milión let jsem si vzpomněl na díl Futurama jak tam Bender, Fry a profesor cestují časem vpřed moc pěkný díl.
Mimochodem se zkus podívat jak se měří čas pomocí atomových hodin.Nepochopil jsem jak to měří,ale pochopil smysl jak to myslí.Což je pro vesmír důležité - za jak dlouho se muže nějaký prvek samovolně rozpadnout a tím pádem i důležitá energie, která se může uvolnit.Je možné, že žijem v matrixu, je možné, že žijem ve vylhaném světě viz. film Sexmise (mlaďoši neznají ;) ), je tu mnoho možností.Boha v tom ,ale nehledej.Jen vlastní úsudek a poznání.Nejsem génius ani chemik ani fyzik, omlouvám se tedy lidem znalých těchto oborů za mé případné hlouposti.Jedna cesta a asi největší klid pro člověka je cesta budhy, pokud někdo pochopí střední cestu a smysl "vyvanutí" má v podstatě vyhráno.Mě se podařílo "vyvanout" tak na 1 sec(spíš mžik), nedá se to popsat, nedá se to naučit, ukázat, to si musí každý ve své hlavě srovnat myšlenkový pochod, ale jde to.Ideál je, kdzyž se ti to podaří napořád, ale nevím pak co se děje s tělesnou schránkou.Náznak toho je i ve zmiňovaném matrixu.V podstatě to je to co chce Morfeus po Neovi, aby pochopil jak matrix funguje a on ke konci pochopí a ví co má vědět :)
live and let live
Six
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 30.11.2011, 04:18

Samozřejměm ti rozumím a ve všem s tebou souhlasim.Jen mě dře, jak se ve vědě řeší hovadiny, které nemají s přežitím nic společného.Co se týče duchovní stránky, mám takový zážitek.Jedné noci se mi zdál sen, ve kterém jedu v autě a z ničeho nic mi začne brnět celé tělo a pořád to zesiluje a já ho už nemůžu ovládat a řítím se tváří v tvář k smrti.V tu chvíli se probudím, ale stále nemůžu ovládat svoje tělo, můžu jen škubat koutkem pusy a točit očima a i to způsobuje ohromnou námahu a bolest.Po chvíli se probudím podruhé a konečně do své reality.Po nějaké době mě to trápilo každou noc.Poté, co jsem to napsal na orgo.cz fórum, mi odepsal jeden člověk s tím, že jemu se to stává také a že to není žádný sen.Začal jsem tedy hledat a dohledal jsem, že to co zažívám je pravděpodobně OOBE, což je stav, který každý člověk zažívá krátce před svou smrtí, kdy jeho duch opouští fyzickou schránku.Dále jsem se dozvěděl, že existujou i jiné dimenze a jedna z nich je právě ta, do které se dostávám a je nejblíže fyzické realitě.Tudíž je možné se v této dimenzi pohybovat v reálném čase a zkoumat okolí, které si potom můžete kontrolovat ve vyzické realitě.Co už jsem ale nezjistil je důvod, proč se mi to děje.Já jsem se dočetl o důvodech dvou a to že buď jsem blízko smrti, nebo mám příliš aktivní čakry.Přikláním se k druhé možnosti, což potvrzuje mnohem snadnější upadnutí do tohoto stavu, pokud mám u hlavy (třetího oka) orgonit.Orgonit je také velmi zajímavá a užitečná věc, kterou by měl doma mít opravdu každý.Mě osobně velice pomáhá k duševnímu prozření.To už je ale na trochu jiné téma, které tu zřejmě nikdo s námi sdílet nebude i přesto, že je to nejdůležitější část transformace lidstva k lepším zítřkům. :roll:
Co se týká dílu Futuramy, jmenuje se "lepší později, než pozdě" a samozřejmě jsem si ho musel přehrát několikrát ;-)
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Six » 30.11.2011, 18:36

Zajímavé, zajímavé,
kam jsme se to pomoci E=m*c*c dostali :)
Ale dá se říct, že vše souvisí se vším.Pravděpodobně tím projdeme všichni, někdo si to uvědomuje někdo ne.Já to měl podobné, ale s větším rozdílem.Nemohl jsem se probudit a ani se phnout, snažil jsem se ze všech sil ,ale nešlo to.Pak jsem se najednou probudil a todle co jsem popsal jsem si pamatoval.Může být hodně příčin ja po nich nepátral, žel může to být i částečné selhání lidského těla - zastavení plic, srdce, tím pádem mozek jde do háje.Proto je možné, že mozek se snaží tělo tímto způsobem "vzbudit,nahodit".Zajímavé je i to, že když mám pěkný sen, tak se cítím dobře, pokud hnusný tak špatně.
S transformací k lepším zítřkům bych tak nespěchal.Všeobecně se o tom hodně mluví i s nadcházejícím rokem , ale je to svým způsobem určitý vzorec chování.Některé věci si musí každý jedinec ujasnit sám bez vlivu jiných jedinců.Tomu čemu ty říkáš lepší zítřek může být pro někoho noční můra a to z mentálního důvodu, prostě na to nemá, nebo jen bere to co je lehčí a nepřemýšlí dál dopředu.Neb sytý hladovému nevěří apod.
Nakonec je dobře, že jsme tu naťukli i jiné téma.Určitě vědomí apod. patří do vědy :)
Zadej s v youtube "Tajemný vesmír S03E02 - Paralelní světy HD".Je to docela zajímavé a s českým dabingem.
Ne, že bych chtel prchnout do jiného světa, ale kdo ví ? :)
live and let live
Six
Sympatizant TZM

Další

Zpět na Věda a vzdělávání