Právě je 22.08.2018, 09:56

Průlomové otázky - morálka vs elity, církve a politici

Etické a morální hodnoty, rozhodovací procesy, společenské, politické a právní systémy, sociální organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.

Příspěvekod Fido » 02.12.2013, 18:14

Připravili jsme pro vás do diskuze řadu otázek, které se objeví v připravovaném cyklu dokumentárních filmů PRŮLOM. Na otázky budou v dokumentárním cyklu odpovídat zajímaví hosté a odborníci k dané oblasti. Zajímali by nás vaše reakce, vaše názory, vaše náměty a připomínky. Nemusí zůstat jen u těchto otázek. Pokud vás napadne nějaká další zajímavá otázka k tématu "Hodnoty dnešní společnosti", tak nám jí sdělte a my jí zařadíme k těmto výchozím otázkám.

Jaký vliv mají elity, církve a politici na morálku?
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod ALFicek84 » 28.06.2014, 09:58

Já to vnímám tak že tzv. elity ať už v podobě politiků, církve atd... jsou zde z prostého důvodu... lidé nechtějí přijmout odpovědnost za své vlastní životy a mají tendenci se za něco či někoho schovávat...

"To že jsem chudý je vinou společnosti/boha/politiků" - to jsou ty schovávačky, budeme se vztekat na politiky místo toho abychom si položili otázku typu "co mohu udělat proto abych se měl lépe?"

Četl jsem jednu moc zajímavou myšlenku... "otázkou je to zda to co chci, stojí za to co musím"
Každý z nás si to musí rozhodnout sám. Často je to rozpor hodnot typu "abych se stal milionářem musím pracovat 16h denně a v důsledku toho prakticky neuvidím své děti... stojí mi peníze či jiný hmotný prospěch za to abych případně ztratil rodinu?"

Netýká se to jen peněz. Princip je ale pořád stejný.

Přijmeme-li každý odpovědnost za vlastní život, nebudeme potřebovat elity na které nyní nadáváme. Vezmeme jim moc automaticky svým vlastním rozhodnutím, není třeba bojovat... Elitám moc dáváme my. Chcete lepší svět? lepší společnost.... změnte sebe
ALFicek84
Nový diskutér

Zpět na Hodnoty dnešní společnosti