Právě je 28.02.2020, 21:06

Proměna České republiky občanskou cestou

Etické a morální hodnoty, rozhodovací procesy, společenské, politické a právní systémy, sociální organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.

Příspěvekod Raziel-CZ » 17.08.2013, 12:26

Vážení přátelé,
mnozí se jistě zamýšlíte nad tím, jak vyřešit neutěšenou situaci České republiky.

Následující parlamentní volby, které nás s vysokou pravděpodobností čekají tento podzim nabízejí příležitost k zásadní transformaci společenského systému, po které tak mnoho lidí volá.

Víme všichni dobře, že volby stávajících parlamentních politických stran nic nezmění a vynucení změny systému mimovolební cestou se ukazuje jako nereálné a může být chápáno jako nelegitimní.
Mimoparlamentní strany nabízejí změnu buď pouze částečnou nebo žádnou a samy o sobě jsou beztak slabé.
Víme též, že nové politické strany typu «ANO 2011» či «Úsvit přímé demokracie» mají za úkol pouze rozmělnit hlasy nespokojených voličů a nepřinášejí skutečnou systémovou proměnu.

Jediným perspektivním řešením v současné době je vytvoření ALIANCE SIL PRO TRANSFORMACI České republiky a společně uspět v parlamentních volbách.

Takovou alianci nabízí politické hnutí Občanská sounáležitost, základní východiska zde:
http://nwoo.org/view.php?cisloclanku=2013050025

Jeho stručným programem je převzetí politické moci aktivními občany České republiky standartní občanskou cestou a transformace politiky, ekonomiky a kultury takovým způsobem, který bude prospěšný pro co největší množství občanů ČR.

K tomu, aby mohlo být dosaženo shody v široké občanské společnosti, je třeba oslovit reprezentanty nejrůznějších skupin obyvatel a získat jejich stanovisko.

V příloze najdete dokument, jenž je v plánu zaslat v nejbližší době širokým vrstvám obyvatelstva a jejich reprezentantům se žádostí o stanovisko.

Prosím vás o upřímné vyjádření toho, jaký je váš postoj k této aktivitě, zda byste to dle svého názoru nějak modifikovali a zda byste to nějakým způsobem podpořili.

Děkuji za rychlou reakci.

DOKUMENT ZATÍM NENÍ URČEN K ŠÍŘENÍ, PROSÍM, ZACHOVEJTE DISKRÉTNOST

S pozdravem

Jan Korál

Dorazilo z emailu xkoral@email.cz, komu také? Názory? Můj = s námi nekompatibilní vzhledem k plácání se stále ve starých mrtvých vodách. Dokud bude vše založené na penězích, nemá to šanci na udržitelný úspěch a to ať je to cokoliv. Iniciativa chvályhodná, nicméně pouze maximálně nepatrně spomalující úpadek současného politicko-ekonomického systému.

E-mail zveřejňuji záměrně, poněvadž byl odeslán hromadně (nevhodně) a osobně tento styl považuji za spam.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Zpět na Hodnoty dnešní společnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron