Stránka 1 z 3

Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 07.01.2012, 18:30
od pito

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 08.01.2012, 01:03
od stejk
Co rikaji ZM a ctenari fora na nacionalni retoriku?
Kód: Vybrat vše
Dávejme tam, kde je to jen trochu možné, přednost našim výrobkům. Pomozme tím posílit národní sebevědomí, zkusme zachytit dobrý pocit z toho, že jsme něco udělali pro rozvoj své země.
http://holesovskavyzva.zacit.cz/navrh-h ... e-rev.html

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 08.01.2012, 11:48
od Morpheus
hlavně ZM se chce účastnit české konference, která má za cíl nacházet společnou řeč a postup a už má nějakou tradici. Tohle je zase nějaká další, aby v tom byl zmatek a krapet na rychlo uplácaná.

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 08.01.2012, 23:02
od stejk
Ceske konference? Ac ctu forum pravidelne, tak mi tohle zda se uniklo.Prosim muzes me nasmerovat? Co tedy ona konference je. Jake formulace pouziva. Kde shodu hledat lze. Naproti tomu jake soudy lze oznacit za neslucitelne s ZM.

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 08.01.2012, 23:18
od Morpheus
Je to poměrně nová záležitost, probíralo se to pouze na jednom osobním setkání a na TS. Více k tomu určitě poví kunsento. Tady mohu poslat odkaz http://www.ceska-konference.cz/
Je to konference, která má již určité zaběhnutí, takže to není taková rychlovka, jako holešovská v prvním příspěvku. A jejím hlavním poselstvím je najít společnou řeč mezi iniciativami. Bohužel je to zatím pouze na regionální úrovni, proto by byla účast mezinárodního ZM určitě přínosem a jak je známo, spousta iniciativ říká vlastně to samé jako my, jen to říkají jiným slovem.

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 08.01.2012, 23:21
od kunsento
Základní myšlenka České konference je shrnuta zde
http://www.ceska-konference.cz/ceska-konference
Myslím, že z napsaného srozumitelně vyplývá, že se jedná o prostor pro každého slušného člověka či iniciativu, která chce věci posunout vpřed.
Trochu prostředí okolo ČK znám , začala působit v r. 2009 a letos bude její 4.ročník. Jejím cílem není předčasná medializace, takže proto o ní ZATÍM není až tak moc slyšet. Informace o ní se mezi dřívějšími ročníky šířily pouze v okruhu přátel a známých přímých účastníků.
K webu ČK. Většinou to bývá tak, že organizace či firmy mají skvělý web a realita už bývá horší. Zde si dovolím tvrdit opak. Web je trochu out-of-date, ale naději dává věta "V nejbližší době by mělo dojít k rekonstrukci stránek http://www.ceska-konference.cz tak, aby tyto směly lépe informovat všechny lidi dobré vůle ke kulturní a osvětové spolupráci." :-)

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 08.01.2012, 23:46
od kunsento
ještě k tomu co píše Morpheus. Strom taky nevyroste za jednu noc. Vše potřebuje ke zdravému rozvoji určitý rozumný čas. Holešovská výzva se nyní chystá uspořádat 1.konferenci a každá aktivita mající upřímný a čistý záměr je jistě vítána. Je třeba si ale uvědomit, že sbírání kontaktů, propojování lidí a HLAVNĚ vytváření atmosféry důvěry a řekněme sounáležitosti mezi nimi stojí a stálo mnoho času, ježdění, rozhovorů, atd... Z toho vyplývá, že je značný rozdíl mezi 1.ročníkem a 4.ročníkem jakékoliv konference. Je to třeba vidět i z rozsahu -holešovská je odhadována letos na cca 4 hodiny. 3.ročník ČK trval loni 3 dny. Letos to bude pravděpodobně ještě delší. Na posledním ročníku byli hosté ze Slovenska, Rakouska, Švýcarska, ale je pravda že mně osobně tam iniciativa typu ZG s mezinárodním rozsahem scházela.

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 09.01.2012, 22:38
od Kalkidév
Ať se lidé chovají pořád normálně, ať přiměřeně vydělávají, ať přiměřeně spotřebovávají, přiměřeně spoří, ať nedělají žádný zvrat, žádnou revoluci ve svém chování a nenechají se vylekat tou či onou zprávou. To bych moc doporučoval. (Václav Klaus)

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 09.01.2012, 23:00
od Raziel-CZ
Aha, Vašek. To je těžké slýchat od někoho, kdo se tak nechová.

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 09.01.2012, 23:13
od Morpheus
Hehe, to řekl jo? :D Šašek Klaus ... teď už mi to přijde hodně vtipný takový názory na takových "pozicích"

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 10.01.2012, 09:41
od Kalkidév
Ahoj vespolek

Líbí se mi, že ty výroky ve vás vzbuzují úsměvy. U mě už méně, protože jsem se naučil chápat, že to co vyvolává smích skrývá obvykle děsivou skutečnost. Vzpomínáte si na Klausovu posedlost "volnou rukou trhu", znal ji jen teoreticky a tak ji fanaticky miloval. Trochu ho asi zklamala, nebo se mu zdá málo tvrdá a tak se začal sbližovat s katolickou církví.

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 10.01.2012, 09:42
od Kalkidév
Celá sbírka Klausových logií zde:
http://www.klaus.cz/clanky/3010

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 10.01.2012, 10:27
od Morpheus
Tak však ano, skrývá to děsivou skutečnost, ale pokud by nás mělo děsit vše co se kde objeví...tak už dávno visím s panďulákama z iniciativy prak.info na nějakém mostu :D (viz vedlejší téma)
Jenže to je propleteno do každičkého koutu naší společnosti, od politiků, přes potraviny, školství, průmysl, mezilidské vztahy, přírodu atd atd atd atd až třeba po zdravotnictví...to by z toho člověk v cuku letu zešílel.
Je potřeba to brát jako fakt (doplňující obrázek k další práci), ale udělat si mezi tím a mnou jakousi bariéru a soustředit se na osvětu, organizaci, aktivismus apod. a samozřejmě člověk musí i objímat ztrouchnivělý strom plný červů (nějak si vydělávat, komunikovat s okolím apod) o tom je asi nějaká vnitřní síla řekl bych. V minulosti už to tu byla mimochodem takováto revoluce několikrát a i v ní se lidé museli nějak vypořádat s děsivou skutečností, kterou ostatní tiše přehlíželi.

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 10.01.2012, 15:23
od Kalkidév
Díky za reakci
Jsem mezi vámi nový a chtěl jsem se zapojit do tématu. Použil jsem výrok VK, protože je částečně spojen s tématem diskuse“Spojení proti současnému systému v ČR“, zároveň je to cizí prvek, protože neobsahoval jakýkoliv můj komentář. Zajímaly mne vaše reakce, proč to vám hned vysvětlím.
Společnost je stroj. Zjednodušeně je to funkční uspořádání společenských vztahů na základě nějaké generacemi ustálené reflexe otázky „člověk a potřeby člověka“. Nutno dodat, že člověk je sice gramaticky singulár, ale reálně je to vždy plurál, zřetelně to reflektuje M-text (M rozuměj Mater) západní civilizace, když říká: „stávají se jedním tělem“. Mechanika toho stroje společnosti je tedy založena na stávání se jedním, jednocení, sjednocování. Z nějakého důvodu se stalo, že tato reflexe, jejímž prostřednictvím je společnost živena zachovává striktně pyramidové schéma a to jakkoliv reflexe vědy ukazuje stále jasněji (zvláště zřetelné u Junga), že přirozenost člověka a jeho potřeb má spíše kruhové schéma. (Není bez zajímavosti, že existuje zjevná souvislost mezi pyramidovým schématem vyžadujícím „stupně“ – grady a neustále přítomným solárním bohem. Slovo stupeň je totiž lingvisticky přímo se sluncem spojeno a to ve svém kořeni.
Ale zpátky k věci. Právě proto, že společnost je funkční stroj, není obsazení role prezidenta profesorem VK právě v této době nijak náhodná. Nakonec jistě znáte všemoudré věty: „Jaký národ taková vláda!“ Případně: „Máme, co si zasloužíme“. Jistě namítnete, že vy jste tohoto muže nezvolili a jeho hlas není váš hlas, nicméně je faktem, že tento otevřený egoista, jehož samozřejmým zvykem je okamžitě slovně „atakovat a degradovat“ jakéhokoliv partnera v dialogu, a jehož nevyčerpatelným tématem je „nedostatečný výkon“ a záliba v ordinaci askeze ve formě „utahování opasků v zájmu lepšího zítřka“. Tento muž se již dvaadvacet let pohybuje v horní částí pyramidy, dospěl v tomto patře a skvěle ovládá svou „sluneční“ roli. Jeho výroku jste se sice zasmáli. Napadlo vás ale, že kromě toho, že to řekl „Vašek“, by tento výrok mohl obsahovat cennou informaci právě k tématu „Spojení proti současnému systému v ČR“ Napadlo Vás, že právě v tom směšném logii je neuvěřitelně cenná informace o tom, jaký reálný úspěch, nebo naopak neúspěch může mít vzácná energie vynaložená na spojování se proti současnému systému?“ Nepřehlédli jste skutečnost, že systém „pyramida“ je založen na „logiích“, tedy živých slovech, či slovech života? Radostných, či neradostných zvěstech, vlastně evangeliích a apokalypsách, ano zprávách, přenášení zpráv. Systém je na tom dokonce životně závislý. Proč asi?
Co vlastně říká? Jak to říká? Komu to říká? Uvědomte si, že jste minorita. Dokonce absolutní minorita. Majorita vždy zcela automaticky nastavuje tvář slunečním paprsků. Slovům, tedy vlastně slibům…
Bude nějaké spojení proti systému úspěšné? Může vůbec být? Víte to?

Re: Spojení proti současnému systému v CR

PříspěvekNapsal: 10.01.2012, 15:40
od firda
Pyramidové schéma není přirozeností, ale pouze dočasným stavem, vyvolaným nezodpovědností jedinců za sebe sama (ono je to pro ovečky takhle prostě snazší). Pyramida se hroutí v decentralizované jednotky jak jedinci berou zodpovědnost samy za sebe. Já to vidím jako nevyhnutelné pokračování vývoje.

My se snažíme o informovanost, čímž rušíme ono magické ovládání. Čím více lidí si uvědomí, jak to celé funguje, tím spíše dojde ke ZMěně. Je několik scénářů, mě zatím stačí, že v případě nouze máme řešení.

A dál si raději počkám na konkrétnější vyjádření ;)