Právě je 20.06.2018, 03:30

Spojení proti současnému systému v CR

Etické a morální hodnoty, rozhodovací procesy, společenské, politické a právní systémy, sociální organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.

Příspěvekod Kalkidév » 10.01.2012, 16:04

[quote="firda"]Pyramidové schéma není přirozeností, ale pouze dočasným stavem

tento "stav" je modifikován, živen a přetvářen zhruba od poloviny druhého tisíciletí před naším letopočtem. Chci říct, že nejsem konspirační teoretik. Konspirační teorie jsou cenné, protože se rozvinuly a rozpracovávají pozoruhodnou sémiotiku. (Jsou trochu jako sny) Atakují právě ono jádro systému totiž pyramidové schéma. (naproti tomu je Frescovo kruhové schéma.) Souhlasím, že není přirozeností, ale je emocionálně nejpřijatelnější, má historii a jeví se jako bezpečná, je nesmírně emocionálně nabitá a tím sama sobě nebezpečná.

vyvolaným nezodpovědností jedinců za sebe sama.

tohle je pozoruhodná věta (často ji slýchám a čtu v různých kontextech, s ohledem na výše uvedené téma, bych ale spíše řekl vyvolaným "potřebou bezpečí". To je logičtější, protože příroda je spíše od počátku "strašná matka", nikoliv rajská zahrada.

Pyramida se hroutí v decentralizované jednotky jak jedinci berou zodpovědnost samy za sebe. Já to vidím jako nevyhnutelné pokračování vývoje.

Souhlasím, kolaps je logický (určitě je zajímavé zkoumat důvody pro budoucí systém) Z pohledu pyramidy došlo symbolicky k vyčerpání základů, příliš mnoho "energie" se přesunulo na vrchol.

My se snažíme o informovanost, čímž rušíme ono magické ovládání. Čím více lidí si uvědomí, jak to celé funguje, tím spíše dojde ke ZMěně. Je několik scénářů, mě zatím stačí, že v případě nouze máme řešení.

Zajímalo by mne zda si upřímně myslíte, zda je možný dobrovolný a vědomý přechod ze systému emocionální pyramidy do systému logické kruhové sítě. Já v tomto bodě pochybuji. Mám zde velký otazník. Ideologicky už to tady bylo, ale právě ti, kdo s tím přišli v realizaci nakonec totálně selhali - komunisté. Mimochodem to je další emocionální drama přechodu.
Kalkidév
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 10.01.2012, 16:37

firda píše:vyvolaným nezodpovědností jedinců za sebe sama.

Kalkidév píše:vyvolaným "potřebou bezpečí".

což je ale krátkozraké, bezpečí nepřichází zvenčí, to je jen iluze.

Kalkidév píše:došlo symbolicky k vyčerpání základů, příliš mnoho "energie" se přesunulo na vrchol.

a tak je nutno vrchol odříznout a nechat spadnout. k tomu stačí "systém" nahloadat aby vzniklo vícero malých pyramid. ti nahoře pak budou bezmocní.

Kalkidév píše:Zajímalo by mne zda si upřímně myslíte, zda je možný dobrovolný a vědomý přechod ze systému emocionální pyramidy do systému logické kruhové sítě. Já v tomto bodě pochybuji. Mám zde velký otazník. Ideologicky už to tady bylo, ale právě ti, kdo s tím přišli v realizaci nakonec totálně selhali - komunisté. Mimochodem to je další emocionální drama přechodu.

To "myslíte" patří zdejšímu spolku nebo jde o vykání? Já lidem na netu ze zvyku tykám (zvláště, když si nedají do avataru fotku). Spolek má sice nějaké cíle a vize, ale já mluvím za sebe.

Věřím, že je to zcela nevyhnutelné, otázkou však zůstává: kdy? Komunisté udělali několik chyb, tou hlavní bylo násilné ovládání lidí, takhle se to dělat nedá. Druhou chybou je vlastní systém peněz...

Kruh je mnohem přirozenější, byl tu dávno před tím a bude tu znovu. Pyramidu tvoří EGO, to je náš dnešní problém, ten je třeba adresovat, u každého jedince zvlášť.

A systémově je třeba potlačit tu zrůdnost, co jsme si tu vyrobili. Potlačit stimulaci egoismu a naopak stimulovat soudržnost a spolupráci. Ostatní přijde.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 10.01.2012, 16:53

ona ta minorita postupně probouzí ty ostatní "spící konzumenty toho co je jim předkládáno", takže s termínem "absolutní minorita" bych zacházel opatrně..
dnes na Britských listech http://blisty.cz/art/61802.html
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Kalkidév » 10.01.2012, 19:10

Foto v profilu nemám, nepochopil jsem, jak se vkládá, takže se omlouvám.

Vnímám hodně z vašich příspěvků aktivní a (od)bojovnou energii. Vidím taky ve vašich reakcích mnoho obranných postojů. Nejsem si ale jist, zda jste ochotni skutečně aktivně přispět k tomu co "je třeba udělat". Padlo zde, že "informujete", rušíte "magické formulky" a že je třeba s pojmem "absolutní minorita" zacházet opatrně. Na fóru je mnoho bojovných a akčních témat a linků, ale nejsem si jist, zda je možné najít zde korektní informace jako například průzkumy třeba reakcí na různá témata, statistiky týkající se třeba fáze informování. Nevidím zde nějakou objektivní formu třeba jen české recenze Zeitgeistu a reakce k ní, abych si jako čtenář mohl někde ověřit své vlastní dojmy z filmu. Z fóra je také patrná určitý typ "vojenské" organizace. Je to vlastní nebo převzatý koncept?

Link na výzvu jsem dnes již viděl, ale výzvu jsem popravdě nečetl, nečetl jsem nikdy žádnou, jelikož sleduji pravidelně různé všeobecné informace a pravidelně se snažím udělat si vlastní názor. Jsem si jist, že se žádné takové "demokratické revoluce" aktivně nezúčastním a ani ji nepodpořím, jelikož si nemyslím, že by mohla vést k nějaké skutečné změně systému. Myslím, že revoluce mohou být úspěšné jedině pokud je dělají spokojení lidé. Revoluci "nespokojených" v roce 1989 si pamatuji dobře. Lidé vyzývají, a volají, protože se "bojí" a hledají jinou další ještě "pevnější a neviditelnější ruku". Tentokrát třeba neviditelnou ruku nevyhnutelného osudu?

Ale jinak, jsem ochoten jako snad podvědomě většina lidí podpořit a podílet se na kreativním evolučním řešení.

Kreativní je třeba toto: http://www.youtube.com/watch?v=y9ouVCrp ... ure=relmfu

Zazní tam věta že systém tě učí tvoř, jen když tě to uživí. Kreativní je Joseph...
Kalkidév
Nový diskutér

Příspěvekod kunsento » 10.01.2012, 19:28

hezká píseň, díky.
Mně se líbí verš:
Povstaň s láskou uvnitř svého svědomí,
největším činem se stane evoluce vědomí.

Píšete , že jste nikdy žádnou výzvu nečetl. Zkuste udělat výjimku a přečít si tuto :-)
http://kunsento.net/cz/voko
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod firda » 10.01.2012, 19:49

Kalkidév píše:Foto v profilu nemám, nepochopil jsem, jak se vkládá, takže se omlouvám.

Není zač se omlouvat, to bylo jen vysvětlení - že nezjišťuji komu je kolik let a tedy zda se sluší mu vykat či tykat. Sám očekávám tykání a někdo mi kdysi řekl, že na věku nezáleží. Už jako dítě jsem se bavil hodně s dospělákama. Můžeme se však domluvit jinak, není problém. Jsem Lukáš, ale pokud vám vyhovuje vykání...

Kalkidév píše:Vnímám hodně z vašich příspěvků aktivní a (od)bojovnou energii. Vidím taky ve vašich reakcích mnoho obranných postojů.

Lidé jednají různě a trpí různými předsudky apod. Jak už je uvedeno ve filmu, mnoho lidí se rozhodne, že hlásáme komunismus, aniž by se zamysleli. Je jim to tak asi pohodlnější, takové "a mám tě, vystaráno, neotravuj". Z toho asi pramění ty obranné postoje (a opět si nejsem jist, zda je to adresováno mě či spolku - i proto mi vyhovuje tykání, je to pak zřetelné).

Kalkidév píše:Nejsem si ale jist, zda jste ochotni skutečně aktivně přispět k tomu co "je třeba udělat".

Zkuste třeba juknout na mé stránky (odkaz v podpisu), já zatím koketuji s myšlenkou LETS (lokální měna). To je pro mne okamžitě aplikovatelné řešení, kterému nemohou zabránit ani "ti nahoře".

Kalkidév píše:Padlo zde, že "informujete", rušíte "magické formulky" a že je třeba s pojmem "absolutní minorita" zacházet opatrně. Na fóru je mnoho bojovných a akčních témat a linků, ale nejsem si jist, zda je možné najít zde korektní informace jako například průzkumy třeba reakcí na různá témata, statistiky týkající se třeba fáze informování. Nevidím zde nějakou objektivní formu třeba jen české recenze Zeitgeistu a reakce k ní, abych si jako čtenář mohl někde ověřit své vlastní dojmy z filmu. Z fóra je také patrná určitý typ "vojenské" organizace. Je to vlastní nebo převzatý koncept?

Já tu vlastně nejsem moc dlouho. Přiznám se dokonce, že jsem tuto komunitu navštívil na jaře 2010 a řekl si, že jsou na mne až moc konspiračně ladění. Utrousil jsem poznámku o tom, jak nadávat nestačí a odešel jsem. Minulý měsíc jsem si však udělal čas, prozkoumal vše možné a za člena komunity se považuji spíše jen pár dní. Nemohu tedy mluvit za komunitu, jsem tu krátce.

Informace zde však jsou. Sice ne veřejná hlasování a statistiky, ale mnoho užitečných informací a videí. A hlavně zde jsou lidé! Občas se neschodneme, ale i to k tomu patří. Chtěl jsem však říct: stačí se správně zeptat ;)

Kalkidév píše:.. jelikož si nemyslím, že by mohla vést k nějaké skutečné změně systému.

Co takhle Islandská revoluce?

Kalkidév píše:..tentokrát třeba neviditelnou ruku nevyhnutelného osudu?

Ale no tak, tady už zase já vidím jistou předpojatost, to není hezké, takhle se špatně diskutuje.

Kalkidév píše:Ale jinak, jsem ochoten jako snad podvědomě většina lidí podpořit a podílet se na kreativním evolučním řešení.

Je mnoho různých návrhů, některé lze aplikovat ihned, jiné se dívají více do budoucna. Otázka zní, co chcete sám dělat? (nemyslím osamocen, ale co by vás naplňovalo - jen to má smysl dělat)
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 10.01.2012, 21:03

ono s tím LETS to taky nejde tak "hned". Je potřeba sehnat určitou skupinu lidí, kteří vytvářejí nějaké hodnoty, které mohou a jsou ochotni mezi sebou vyměňovat, zorganizovat tuto skupinu, vytvořit pro ní LETS IT systém...
Nebo jak si aplikaci LETS představuješ Ty , Firdo ?

Pro mne osobně je v tuto chvíli nejpraktičtější postup (jak já můžu ihned něčím příspět) vzestup podle této tabulky..
http://suprememastertv.cz/pdf/nepotrebujete_vice_vitaminu_ale_mene_jedu.pdf
(ale samozřejmě jak někdo moudrý řekl 7mld lidí 7mld cest :-)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod firda » 10.01.2012, 21:46

kunsento píše:Nebo jak si aplikaci LETS představuješ Ty , Firdo ?

Jj, ber to teď jen jako mé myšlenky, zatím to ještě nemám ucelené, ale:

1. Jsem programátor a znám pár lidí, myslím teď hlavně na člověka, co mi vlastně platí stránky a nejspíš ani neví, co na nich mám (původně jsem tam měl dokumentaci komunikačního protokolu k jednotkám - on je programátor serveru). Toho člověka dobře znám a vím, že lidem ve své vesnici zřídil internet zdarma - http://vanak.cz/ (hmmm, míval tu osobní stránky)
2. Moje žena pracuje pro svou matku, která vlastní (společně s mužem) účetní firmu - http://www.jiva-ucetnictvi.cz/ (zatím je to spíše jen vizitka, ještě si neřekli co tam vlastně chtějí)
3. Tchýně (ač to zní všelijak mám ji docela rád) zároveň zastává mnoho organizačních funkcí v oné vesnici (České Petrovice), krom své firmy obhospodařuje i obecní úřad a dokonce se stará trochu i o faru (pravidelně chodí do kostela a kolikrát i předčítala, zajišťuje různé organizační nutnosti).

Tato (spíše křesťanská) komunita Českých Petrovic se mi zdá jako ideální kandidát pro nějaký ten LETS, ještě si to nechám projít hlavou, ale mám nutkání je s tou myšlenkou seznámit (až si to lépe promyslím).
A pak bych se mohl pokusit něco takového udělat tady (v Novém Městě nad Metují), ale to musí ještě uzrát, ale jak vidíš, hlavní dvě osoby (programátor a účetní) už mám :D

No... nemám rád tyto drsně podmanivé způsoby prezentace (jako s těma zvířatama), ale jinak jo, z duchovního hlediska asi ano... a už zobu vitamínový komplex a koukám v čem jsou jaká éčka :lol:
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Kalkidév » 10.01.2012, 21:51

Díky za odpovědi a náměty,

čím mohu přispět? Myslím že určitě nikoliv akademickým vzděláním a to ne že bych měl nedostatek inteligence, ale prostě proto, že podobně jako P.J. od dětství intuitivně vyciťuji cosi hluboce prohnilého v systému života. Protože jsem spíš introvert, tak se většina energie nezaměřila na nějaký vnější protest, ale naopak míří do nitra systému a zkoumá jeho funkčnost a hledá jeho všemožné slabé stránky. Samozřejmě to je velmi komplikovaná cesta, plná kontroverzí. Ale abych byl zcela konkrétní. Nezajímá mne co lidé říkají, tedy co lidé skrývají za svá slova, ale co skutečně myslí a nechtějí, nebo nemohou to říct. Zajímá mne zda je možné přežít systém o kterém vím, že zkolabuje a dokonce tím sám vyhrožuje ve své vlastní sebereflexi a m-textu - bibli a vědeckých výzkumech již ze sedmdesátých let. Zajímá mne jak efektivně využít čas vlastního života, jak dosáhnout vrcholového uspokojení ze svých odžitých let. Nezajímají mne prachy, raději mám myšlenky a to i ty, jež nelze zdánlivě uskutečnit. Když budu ještě konkrétnější tak mne zajímá jak vybrat mezi současnými potravinami ty z kterých lze uvařit při nízkých nákladech velmi chutná a zdravá jídla. Zajímá mne zda a jak je možné přežít ve skromných podmínkách. Zajímají mne staré jazyky, etymologie, efektivní způsoby vyjadřování a přenosu informace. Zajímá mne jak se naučit při četbě klást si otázky co v textu je a co v něm není a analyzovat informaci pro vytvoření nejlepšího možného úsudku a rozhodnutí. Vlastně mě zajímá úplně všechno. Zajímá mne jak funguje ten "nesmrtelný" systém uvnitř, jaké jsou možnosti prognóz. Zkusím sem zítra umístit takovou malou a stručnou analýzu toho Klausova výroku, docela mne samotného překvapuje jakou to má geometrii. Čím ale můžu nejvíc příspět, je schopnost ptát se. Ustavičné otázky vyjadřují pochybnost a to je základ myslím.

Položil jsem si nedávno otázku. Co by lidé dělali, kdyby se zítra rozhodli spontánně přejít na fyzický ekonomický systém? Odpověď jsem našel v popelnici, ale zase jako otázku. Jak dlouho by trvala recyklace všeho, co jsme vyprodukovali a při produkci zničili a vyrabovali? Myslím, že je to program pro několik generací.

Jiná otázka je. Jak efektivně přenést informaci o tom, že kolaps je reálný a my nejsme jen diváci v kině, ale hlavní hrdinové toho příběhu. Guru americké reklamy kdysi podomní obchodník řekl, že ho dlouholetá zkušenost podomního prodeje naučila, že ani obrázek, ani dobrá argumentace zboží nikdy neprodá, ale pouze názorná ukázka přímo v domě, tedy vlastně příběh. Hm asi proto to začalo Zeitgeistem... Názorná ukázka přímo před tvýma očima. Umíte vyprávět příběh?
Kalkidév
Nový diskutér

Příspěvekod Kalkidév » 11.01.2012, 10:27

Ať se lidé chovají pořád normálně, ať přiměřeně vydělávají, ať přiměřeně spotřebovávají, přiměřeně spoří, ať nedělají žádný zvrat, žádnou revoluci ve svém chování a nenechají se vylekat tou či onou zprávou. To bych moc doporučoval.
Výrok jsem původně nenašel vůbec v přepisu rozhlasového rozhovoru (viz. Odkaz výše), ale zde:
http://www.blisty.cz/art/61784.html
Autor zdrojového textu je Čech žijící v Kanadě a právě z tohoto důvodu mne zaujal v textu tento citát VK, jako pohled zvenčí. Myslím, že autor (dnes kanadský důchodce) je s ohledem na věk patrně „normalizační utečenec“. Je možné, že zde hraje roli přesně tato zkušenost reaguje na první část výroku: „Ať se lidé chovají normálně…“. Lidé v ČR se v současnosti chovají víc než normálně, chováme se vzorově. Včera jsem dal odkaz na film Zeitgeist jednomu známému a vrátil mi ho s díkem: „Díky, ale já na tyhle protesty nejsem.“
VK je zkušený znalec české mentality, skvělý prezident přiměřených a normálních, tedy ohebných. Jistě víte, že VK hraje tenis. Mentalita tenisového kurtu, to je prostor kde lze dosáhnout úspěchu přiměřeností, normalitou, ohebností čili ekonomií pohybu v oblasti jasně vyznačeného rámce kurtu. VK doporučuje tak, že přikazuje (slovo „ať“, celkem 4x v textu), vymezuje tak „bezpečný“ kvadratický, a tedy racionální rámec „normálního chování“, „přiměřeného výdělku“, „přiměřené spotřeby“, „přiměřených úspor“. Doporučuje nám přizpůsobit míru, vlastně ji zmenšit o význam „normální a přiměřený“. V obou případech se ale jedná o blíže nespecifikované, protože „zvyklostí“ určené rozměry, pod něž ale lze skrýt jakékoliv omezení a to v rámci zabezpečení dimenzí chování, výdělku, spotřeby a úspor. Tyto čtyři dimenze máme vnímat jako svoje skutečné lidské potřeby. Co VK neříká je, že bychom měli více dbát na pravdivost našich vztahů k druhým lidem, více přemýšlet o fyzické ekonomii, tedy o významu našich příjmů a vydání pro naši fyzickou lidskou existenci. VK také neříká, že bychom měli především šetřit sami sebe a sebe navzájem. Máme dál normálně a přiměřeně a tedy poddajně a oddaně fungovat a to zcela bez ohledu na naše skutečné lidské potřeby. Rozhodně žádný zvrat, obrat, převrat, prostě jakákoliv změna smýšlení a zachování naprosté imunity vůči jakýmkoliv zprávám narušujícím výše uvedený rámec. Co jsou jakékoliv zprávy, které lekají? Co je hřmění uprostřed slunného letního dne? Co je náhlé silné šumění větru v korunách stromů? Co je neklidný sen? Jak reagují zvířata na předzvěsti bouře? Intuitivně. Máme se tedy ubránit všem intuitivním signálům z našeho nejbližšího prostředí. Máme zůstat v civilizované ignoraci vůči všem přirozeným signálům. Při prvním zahřmění zvednou laně na louce hlavu, při druhém se pohnou blíž k lesu, při třetím se dají na útěk. To je „revoluce“. Když VK říká, žádnou revoluci v chování, říká žádný pohyb, protože slovo revoluce je z latinského re-volvere. Vlastně to znamená začít se znovu pohybovat. VK ale varuje před pohybem a apeluje na ohebnost.
Když jsem slyšel reakci typu: „Díky, ale já na tyhle protesty nejsem.“ Ptal jsem se jak je to možné? Proč? VK mi odpověděl.
Kalkidév
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 10:39

Kalkidév píše:„Díky, ale já na tyhle protesty nejsem.“ Ptal jsem se jak je to možné? Proč? VK mi odpověděl.

Jen krátce, večer se k tomu snad vrátím až budu mít více času (tohle mám místo kouřové :lol:)
Myslím, že lidem je třeba k tomu zároveň předložit nějaké řešení... ještě musím domyslet, ale představuji si toto pořadí:
1. Krátké konstatování, že a co je špatně (zotročující peněžní systém)
2. Nadhodit řešení (třeba jen odkaz, musí však být zřetelné, že o řešení víme a umíme ho nabídnout)
3. Burcovní video (ZM: Moving Forward nebo něco takového)
4. Zopakovat řešení, případně rozvést.

P.S.: LETS mohou zarůst do systému zespoda a pak by těm hlavounům nahoře zbyly jen bezcenné papírky. Snad přijdou lepší řešení, ale toto mi prozatím stačí jako proveditelné a právě to mi pomohlo stát se členem této komunity, kterou jsem dřive též považoval jen za (pardon) bandu řvounů (to už je více jak rok, doufám, že už jsme si to vysvětlili).
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 17:02

Kalkidév píše:Díky za odpovědi a náměty,

rádo se stalo, jiště přijdou další

Kalkidév píše:čím mohu přispět? Myslím že určitě nikoliv akademickým vzděláním...

to vůbec neřeš, já jsem vlastně taky bez titulu (i když bych se snad i mohl považovat za matfyzáka)

Kalkidév píše:a to ne že bych měl nedostatek inteligence, ale prostě proto, že podobně jako P.J. od dětství intuitivně vyciťuji cosi hluboce prohnilého v systému života. Protože jsem spíš introvert, ...

Zcela zřetelně si vzpománám, že jsem se jako malý kluk díval sám sobě do očí (v zrcadle) a povídal si sám se sebou. Už si nevzpomenu o čem, ale pamatuji si to tak, že mi to pomáhalo v přemýšlení. Jenže moji rodiče si to jednou chybně vyložili (že jsem narcista) a tak jsem o zrcadlo přišel. No, těch nepochopení a násilných řešení bylo v mém životě více... tak jsem se uzavřel a jel si ten předpřipravený život až do 4. ročníku MFF UK... až tehdy jsem se vzepřel, všemu, všem těm lžím a podvodům, vší manipulaci... málem mne to stálo život, ale to by bylo na delší povídání...

Kalkidév píše:Zajímá mne zda je možné přežít systém o kterém vím, že zkolabuje...

Věřím, že je. Konec je začátek, nebojím se, přijde ZMěna, nic víc. Možná to bude bolet, možná se to bude cukat ve smrtelné křeči... a možná ne, možná si daj všichni packu na čelo a řeknou si: A JO PŘECE!

Kalkidév píše:Když budu ještě konkrétnější tak mne zajímá jak vybrat mezi současnými potravinami ty z kterých lze uvařit při nízkých nákladech velmi chutná a zdravá jídla.

Začni zde: Seznam dokumentů o zdraví

Kalkidév píše:Vlastně mě zajímá úplně všechno.

to je dobře - otevřená mysl :)
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 11.01.2012, 17:07

Kalkidév píše:Co VK neříká je, že bychom měli více dbát na pravdivost našich vztahů k druhým lidem, více přemýšlet o fyzické ekonomii, tedy o významu našich příjmů a vydání pro naši fyzickou lidskou existenci. VK také neříká, že bychom měli především šetřit sami sebe a sebe navzájem.

I ti hlavouni jsou vlastně politováníhodní otroci peněz, duchovní se do politiky neženou ;)
Jinak jsi to řekl hezky :)
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Kalkidév » 12.01.2012, 14:56

http://brno.idnes.cz/pri-vyslechu-byly- ... zpravy_dmk

Tento článek se objevil dnes na "nemytologičtějším" portálu. Co je jeho cílem? Varování, strach, nejistotu... viz reakce diskutujících. Nevím, zda jste již slyšeli o evropském kontingentu, ted yo speciální jednotce EU schopné zasáhnout kdekoliv v evropě. Proti komu?
Kalkidév
Nový diskutér

Příspěvekod Kalkidév » 12.01.2012, 15:21

1. Krátké konstatování, že a co je špatně (zotročující peněžní systém)
2. Nadhodit řešení (třeba jen odkaz, musí však být zřetelné, že o řešení víme a umíme ho nabídnout)
3. Burcovní video (ZM: Moving Forward nebo něco takového)
4. Zopakovat řešení, případně rozvést.

Položím ti pár otázek k tvému návrhu.

1. Jak reaguješ na argumenty? Respektive do jaké míry měníš svá každodenní rozhodnutí na základě argumentů z vnějšku? (Argumenty jsou zprávy, reklama atd., vlastně jsou složkou všech těch sdělení). Já svá každodenní rozhodnutí orientuji především podle svých potřeb a zkušenosti. Argumenty druhých beru v potaz až jako poslední. Kromě toho, když říkáš že systém peněz je zotročující vlastně říkáš stoupněte si nazí do mrazu a veďte tam plnohodnotný život. 90% lidí systém peněz nevadí, dokonce jim vyhovuje a to natolik, že jsou ochotni kvůli systému oželet řadu svých svobod, zvláště pokud budou dostávat informace z KLDR, v nichž získají jistotu, že jiné řešení je ještě horší. Churchil řekl: "Demokracie je nejlepší ze špatných řešení." Systém nikdy netvrdil, že je perfektní, když to tvrdil zkolaboval rychleji. (Hitler, Stalin)
Pokud tě "lidé" nedomítnou zde, pak můžeš přejít k druhé fázi... (Kolik jich bude a kteří?)
2. Burcovní video Zeitgeist je z objektivního pohledu sice burcovní, ale otázkou je zda je to stylem podání. Fakticky ale mohu říci, že třeba náboženská část vykazuje řadu chyb a domnívám se, že i další části jsou zpochybnitelné. Zeitgeist staví na víře a iracionálnu o to víc, čím víc se jim snaží amatérsky "vědecky"vyhnout.

Pokud tě "lidé" neodmítnou zde (Kolik jich bude a kteří?), pak můžeš přejít k třetí fázi.
Kalkidév
Nový diskutér

PředchozíDalší

Zpět na Hodnoty dnešní společnosti