Právě je 20.10.2018, 00:52

Spojení proti současnému systému v CR

Etické a morální hodnoty, rozhodovací procesy, společenské, politické a právní systémy, sociální organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.

Příspěvekod firda » 12.01.2012, 17:24

Poznámka: nevidím červenou (natož hnědou či co je to za barvu), všiml jsem si toho až při citaci.

Kalkidév píše:1. Krátké konstatování, že a co je špatně (zotročující peněžní systém)
1. Jak reaguješ na argumenty? Respektive do jaké míry měníš svá každodenní rozhodnutí na základě argumentů z vnějšku? (Argumenty jsou zprávy, reklama atd., vlastně jsou složkou všech těch sdělení). Já svá každodenní rozhodnutí orientuji především podle svých potřeb a zkušenosti. Argumenty druhých beru v potaz až jako poslední.

V první řadě mne to nesmí zahltit, jinak to vyfiltruju. Tudíž dávám přednost jasným a stručným argumentům.

Kalkidév píše:Kromě toho, když říkáš že systém peněz je zotročující vlastně říkáš stoupněte si nazí do mrazu a veďte tam plnohodnotný život.

Jak jsi na tohle přišel? To slovo zotročující mělo jen navodit pozornost a spojení peněžní systém ukázat viníka. Myslím, že ve svých úvahách moc spěcháš. Lidé toho vstřebají očima většinou o trochu více, ale zase ne až tak moc.

Kalkidév píše:90% lidí systém peněz nevadí, dokonce jim vyhovuje a to natolik, že jsou ochotni kvůli systému oželet řadu svých svobod, zvláště pokud budou dostávat informace z KLDR, v nichž získají jistotu, že jiné řešení je ještě horší. Churchil řekl: "Demokracie je nejlepší ze špatných řešení." Systém nikdy netvrdil, že je perfektní, když to tvrdil zkolaboval rychleji. (Hitler, Stalin)

Což je jen a pouze jejich slepotou, kterou hodlám adresovat co nejrychleji po získání pozornosti.

Kalkidév píše:Pokud tě "lidé" nedomítnou zde, pak můžeš přejít k druhé fázi... (Kolik jich bude a kteří?)

Spousta lidí to vyfiltruje z prostého nezájmu a s tím toho moc nenadělám, protože těm vůbec nejde o myšlenku, to bych jim musel naopak předhodit něco konzumního, ale to mi zase čest nedá.

2. Nadhodit řešení (třeba jen odkaz, musí však být zřetelné, že o řešení víme a umíme ho nabídnout)

Mnoho lidí filtruje, když nevidí řešení ale jen nadávání (slovo řešení jsem pro PRAK nadhodil už v nadpise). Máš lepší nápad?

Kalkidév píše:3. Burcovní video (ZM: Moving Forward nebo něco takového)
4. Zopakovat řešení, případně rozvést.

2. Burcovní video Zeitgeist je z objektivního pohledu sice burcovní, ale otázkou je zda je to stylem podání. Fakticky ale mohu říci, že třeba náboženská část vykazuje řadu chyb a domnívám se, že i další části jsou zpochybnitelné. Zeitgeist staví na víře a iracionálnu o to víc, čím víc se jim snaží amatérsky "vědecky"vyhnout.

Pokud tě "lidé" neodmítnou zde (Kolik jich bude a kteří?), pak můžeš přejít k třetí fázi.

O tom už mluvíme vedle, viděl jsi vůbec další díly? Viděl jsi "Moving Forward"?
Navíc ten odkaz spousta lidí přeskočí a začte se o trochu dále - do řešení, které musí zároveň vysvětlovat problém.

Zpět na začátek: ZAUJMOUT. Jak?
A doplňující otázka: jak vnímáš mé stránky?
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 12.01.2012, 18:00

No přesně, jako bych o tom nemluvil ve vedlejším tématu...zase ono náboženství...přitom i já jsem viděl první díl jako první...řekl jsem si...hm, to je teda dost kontroverzní, dost konspirační...ale už jsem asi byl informovanější a dokázal jsem si třeba ke zmíněnému náboženství udělat vlastní obrázek...řekl jsem si asi něco podobného...ten chlápek útočí na náboženství, vrací se k přírodě...ahaaa, on tím vším chtěl říct, že se lidstvo odklonilo od uctívání přírodních zákonů a překroutilo si ho k uctívání a manipulaci lidí, což dává v jistých ohledech smysl, doba byla zlá, člověk se mohl někde schovat...
A teď otázka...proč mě napadali různé druhy myšlenek, jak to bylo vlastně myšleno, utváření si vlastního názoru, nezatracování prvotní vyděšené prezentace vyděšeného Petera Josepha...
Odpověď je možná až překvapivě jednoduchá...člověk je takhle kreativní už od narození ( ne přímo od porodu, protože to je kreativní možná tak v prdíkách) ale postupem času si tu kreativitu buduje, pak nastoupí do školy a ta mu začne říkat co má dělat a pokud tak nedělá dostane pětku a lidi se tam v podstatě odnaučí kreativitě...já tuhle lehkou slečnu bral vždycky trochu hákem, bral jsem si od ní jen to co jsem potřeboval (proto jsem teď až na slavném inženýrovi) ale ne víc...jak po mě chtěla abych se do ní poblouznil, poslal jsem jí zpátky do bordelu...
a voala...teď i když vidím něco jako první, druhý, třetí díl zeitgeistu, nevyděsí mě to, nezatracuju, podumám, převedu do života, převedu zpátky, pozoruju...a tak jsem tady :) už od počátků s lehkou, ne však odsuzující kritikou...
no a pak samozřejmě přijde pracovní život...tam už se odsuzuje, nezájem apod. od prvního slova v dokumentu...není čas... :)
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 12.01.2012, 19:31

Morpheus píše:prvotní vyděšené prezentace vyděšeného Petera Josepha...

:lol:
Morpheus píše:není čas... :)

Není čas? Času je moře, je ho nekonečně mnoho, ale lidé si ho musí nejprve dát, sami sobě, jinak ho mít nebudou.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Předchozí

Zpět na Hodnoty dnešní společnosti