Stránka 1 z 1

Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 30.09.2011, 14:22
od conopee
Ahoj.
Našlo by se tu pár lidí (nejlépe párů, ale není vůbec podmínkou), kteří by chtěli společnými silami a financemi vytvořit soběstačnou osadu?
Rád bych koupil pozemek v posázaví, který by uživil tak 6 lidí. Každý by podle svých možností nakoupil materiál na stavbu svého obydlí. S prací na stavbách bychom si vzájemně vypomáhali. Když bude mít každý střechu nad hlavou, můžeme se zaměřit na zemědělství. Dle času a financí by se dále pracovalo na nezávislosti: elektrárny, automatizace, dělba práce...
Počítám s dlouhou diskuzí a plánováním, ale nejprve mě zajímá, jestli má vůbec někdo vážný zájem.

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 30.09.2011, 15:10
od Morpheus
Je to krásná představa, kdyby to fungovalo bez byť jen minimální závislosti na nynějším systému, šel bych do toho...ale už několikrát nám realita ukázala, že je to pouze pohádka, systém tě stejně jakkoliv donutí toho nechat a v nynější situaci by byla závislost ještě o něco větší...myslím že prioritou teď bude vůbec odrovnat nynější systém který tu vládne, než tu zahubí všechno okolo :ugeek:

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 30.09.2011, 15:33
od conopee
Nechápu proč by to měla bejt jen pohádka? Jak ti systém zabrání mít na zahradě malou elektrárnu, políčko a studnu na vodu? Samozřejmě, že nejde lusknutím prstu bejt naprosto nezávislej. Vždycky asi člověk bude muset chodit do práce nebo prostě nějak vydělávat, ale čim míň jim dáme, tím líp. Právě tímhle nabouráme současný systém. Ne planými řečmi na fóru ani masivní letákovou kampaní.
BTW: hledám lidi, kteří mají zájem žít alternativně na venkově. Kteří chtějí žít a spolupracovat v těsném kontaktu s lidmi podobně smýšlejícími..

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 30.09.2011, 16:38
od Morpheus
ok, držím všechny palce, máš můj obdiv a fandím, ale podobné zprávy vždy vezmou člověku trochu vítr z plachet
http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/ ... yni-zlocin
mimochodem sám se snažím jít cestou co největšího alternativního života na venkově

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 30.09.2011, 21:25
od Petr_NJ
ANo Morpheusi,
jak to vezmeš, buď můžeš zůstat plně závislý a stále žít ve strachu co bude když, nebo prostě jít cestou toho kdo proráží cestu ostatním a snaží se dosáhnout nezávislosti. NEjlépe je dělat to dočasně než to člověk vybuduje k dokonalosti dle potřeb úřadů, ale pak to odříznout s masivní podporou netové komunity.

Již není čas jít pasivním způsobem. Změny které příjdou a které vždy přišli nedělali nikdy lidé pasivní, vyčkávající jestli náhodou nebudou z toho problémy, pro ty to opravdu není. Ale nevadí, buďme rádi, že se našel další člověk, který má jak finance, tak ochotu jít proti proudu (moje krev :-) )

Takže vytvořme mu podmínky pro jeho rozvoj, je třeba se vzájemně posilovat čistou světlou silou, ta má mnohem větší sílu než pochyby a frustrace. Naopak ho jen směřujme ať si dává pozor na cesty které nebyl OK, ale to neznamená že nejsou jiné funkční.

Celou psychologii a ekonomiku změny můžeme probrat při dlouhých zimních večerech.

Conopee - jdi do toho, ale projdi netová fora komunit, kde to nevyšlo a zeptej se na důvody (nic převratného to není, jsou to předvidatelné věci. Zajdi i na forum Anastasia.cz najdi tam v textu téma osada, byla tam jedna osoba, kde jim to funguje s vícero rodinami. Samozřejmě o nich nevíme, protože něchtějí být pro ostatní zvířátkami v ZOO (jestli chápeš ?).
Tam se poptej zkontaktuj, nejsou uzavření, ale je pochopitelné, že si chrání klid a soukromí a především určitou nezávislost, kterou si vybudovali.

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 30.09.2011, 23:55
od Petr_NJ
conopee píše:Nechápu proč by to měla bejt jen..


http://proatom.luksoft.cz/view.php?cisl ... 2007021601 studuj a přemýšlej, ptej se

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 03.10.2011, 08:54
od conopee
Spíš preferuju moderní technologie stavění zkombinované se starými, osvědčenými metodami. Například pasivní dům s izolací ze slaměných balíků a hliněnou omítkou. Naštudováno mám hodně, hlavně o stavitelství a automatizaci procesů přes využití odpadů a odpadního tepla po pěstování v automatizavaných sklenících...
Hledám jen lidi, kteří se o tom chtějí reálně pobavit a případně něco reálného vymyslet..

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 04.10.2011, 20:37
od Petr_NJ
Tak si založme na toto téma speciální chlívek a můžeme začít, já už studování mám za sebou a nyní takový dům stavím.
Jinak odpady to by mohlo být téma či obor, kde by se mělo začít se změnou společnosti a taky možná zdroj příjmů pro naše plány.

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 06.10.2011, 19:32
od conopee
Souhlasím a zakládám: EKO stavby

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 11.11.2011, 15:30
od M!ro
dokážem pomôcť so stavbou elektrárne ... po dlhodobých "pozorovaniach" - alebo teda - pokus - omyl budeme musieť postaviť "malú" veternú elektráreň, záleží od výkonu a od priemernej rýchlosti vetra ktorá bude na danom území, teda lepšie povedané, územie by malo byť dosť veterné ... bude to však nákladné (okrem "vrtule" treba ešte celkom slušné množstvo el.zariadení, ak chceme mať 230V (380V) 50hz) ...

Re: Autonomní vesnička

PříspěvekNapsal: 02.12.2012, 14:59
od kombík
autonomni vesnicka,tohle mam dlouho v hlave a premyslel sem,ze se zminim,treba i jako navrh pro TZM Global. zalozit masivni kampan,misto sladkych reci o RBE, a od kazdeho vybrat par dolaru.pokud ma TZM global 0,5mil sympatizantu,kdyby jen pulka z nich dala 200kc jako symbolicky dar,muze se nakoupit tolik pozemku a materialu ze by to uzivilo velkou komunitu.
Cetl sem,clanek o mini vesnicce se 6ti lidmi.hotova katastrofa :D tak to vypada kdyz prijde slepej k houslim.takovej projekt byl predem odsouzenej.

zakladem moderni automni vesnicky je moderni technologie,za zaklad moderni techlogie se da povazovat automatizace,cili CNC stroje.takovy stroj si stavim a koncem ledna bude hotov.

pokud chcete jako uzavrena spolecnost prosperovat,musite mit dostatek materialu.cili potrebujete kapital nebo vyrobu protoze na jednom miste neni vsechno a bude nutny obchod.

Takze zaklad pro vytvoreni takove spolecnosti je mit pozemky a vyrobni potencial v jakekoliv forme.

Pokud by byla iniciativa rad bych se pustil do kampane na koupi pozemku,kde bude mozne prezentovat nove technologie,vysokou uroven ziti a temer sobestacne prostredi.
S pozemkem je mozne navic poradat prednasky,ruzne pobytky atd.

Byl bych rad kdyby se k tomu nekdo vazne vyjadril