Právě je 19.11.2019, 02:29

Odkaz: Osm bodů přímé memokracie

Etické a morální hodnoty, rozhodovací procesy, společenské, politické a právní systémy, sociální organizace společnosti - východiska, řešení a možné alternativy.

Příspěvekod Raziel-CZ » 21.06.2011, 11:39

Osm bodů přímé demokracie (CZ Česká Skutečná DEMOKRACIE TEĎ !!!)

1.) ústava může být přijímána a měněna jenom referendem
2.) zákonodárná a výkonná moc musí být oddělena a moc výkonná musí být podřízená zákonodárné
3.) zástupci všech stupňů musí být voleni v jednomandátových obvodech jako fyzické osoby; stranické kandidátky jsou nepřípustné; tj lidé si musí volit přímo své zástupce do parlamentu, aby je v případě, že se rozhodnou, potom mohli odvolat
4.) Prezident, primátoři a starostové musí být voleni taktéž přímou volbou občanů
5.) Volení zástupci musí být odvolatelní kdykoliv během svého mandátu, když o tom voliči rozhodnou (když se zkorumpují, nebo neplní předvolební sliby musí mít lidé právo je odvolat)
6.) Občané – voliči musí mít právo vyvolat kdykoliv referendum o jakékoliv otázce; toto referendum musí být spravedlivé (bez kvóra povinné účasti – aby vždy dalo výsledek?)
7.) Poslanci musí pracovat v hranicích svého mandátu, ke kterému se zavázali před volbami; k tomu musí být zrušena trestně-právní imunita
8.) Občané musí být transparentně informovaní o rozhodnutích, přijatých bez referenda zastupitelskými orgány, tak, aby případným referendem mohli občané rozhodnout, zda s tím souhlasí. Zákony ale musí být vždy přijímány referendem.


Za sebe bych ještě dodal, že každý bude průběh své práce občas, a dokončení vždy, veřejně reportovat.
Jaký k těmto bodům máte názor vy? Co byste případně změnili a upravili? Toto téma nemá nic společného s myšlenkou Zeitgeist, jen odkazuji na jeden z pokusů o úpravu (zpomalení) současného neudržitelného systému.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Zpět na Hodnoty dnešní společnosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron