Právě je 17.10.2018, 01:22

Udržitelnost zdrojů a populace

Materiální udržování lidského života, monetární a tržní hospodářství, vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů.

Příspěvekod Petr_NJ » 23.06.2011, 10:39

To Wormice,
jak to říci aby ses nenaštval ještě více ?.

Za prvé neumíš asi číst dostatečně význam vět, tak mezi řádky. To sice není chyba, ale je nutné tě na to upozornit, abys mohl na sobě pracovat. Každý máme co zlepšovat.

Jak můžeš ze sebe vyplodit takovou snůžku nesmyslů ?. Jediné co mě teď napadá, že to bylo díky vzpomínce (jak tě mlátili v mládí a nemohl ses prvně bránit), která v tobě vyvolala tak agresivní postoj namísto konstruktivního přemýšlení. Já sice nemám takové vzpomínky, ale vždy když vidím ty individua jak se chovají, je mi z nich zle. My tady máme své zkušenosti, ale zatím jsem zde nikde neviděl, že bychom vůči sobě byli takoví vyhranění. Naopak snažíme se uvádět důvody svých reakcí a tím přesvědčit ostatní o změnu názoru.
Tys to nyní pojal evidentně splachovacím způsobem a to jen na základě toho, že jsi nesprávně vyhodnotil text a to co napadáš (že nás zajímají jen tvoji cigáni) je naprostá a nevědomá lež. Zkus si ještě jednou přečíst např. můj příspěvek, ale já ti práci usnadním:

ke tvému nařčení, že se soustředíme jen na cigány:
Ale říkám, to není ten hlavní problém, nedoporučuji začínat změny řešením cigánů. Bohužel i mezi námi je plno lidí stejných charakterů a chování, takže je zbytečné se zaměřovat nějak po částech na řešení problému.
V odstavci jsem pouze rozebral skutečnost bez růžových brýlí. Podobná slova najdeš i v textu ostatních. Takže mi vysvětli kde jsi vzal ten svůj dojem ?.

Víra a náboženství - skutečná víra není o tom jestli si hinduista, křestaň apod. Zapamatuj si jedno. Náboženství (resp. všechny ty odnože), bylo opět uměle vytvořeno, ne aby lidi spolupracovali, ale naopak. Slouží pouze k rozdělení lidí, k jejich ovládání skrze velmi falešné naděje a výsledek je agresivita jednoho věřícího vůči druhému. Kdyby mělo náboženství nějaký skutečný význam svět by dnes vypadal jinak.

Válka - no i stejně psychicky ztracenými lidmi jak o sobě píšeš, se dá pracovat. Jen to chce lidem kolem sdělovat možnosti jiného fungování ještě v době než ty zdroje dojdou a to podstatné je, že zde chceme každý ve svém oboru přispět na vytvoření řešení, které bude co nejvíce nezávislé na zdrojích a když už se neobnovitelné zdroje využijí, tak prvotním principem musí být dlouhodobá udržitelnost řešení, totální recyklace použitých zdrojů a čistota vůči matce zemi.
Přemýšlej nad tímto - pokud by sis měl vybrat zda válku (která ti přinese jen utrpení, zničení prostředí ve kterém bys měl pak žít a čerpat z něj potraviny, ještě intenzivnější degenerace lidského zdraví (viz USA a fosfor v Iráku)) nebo se pokusit o jiné a fyzicky možné řešení na základě spolupráce co si i jako ovce vybereš ? Pokud nejsi úplně ztracená ovce, tak vždy budeš volit naději před beznadějí a frustrací. Dnes se můžeš poučit o veškeré historii lidstva a jeho válek (i přičinách jejích vzniku), a jestli se tím někdy něco vyřešilo a přesto budeš zase volit něco tak zlého jako je válka ???.

To je fakt pak už jen otázka popřemýšlení nad svým životem - to je svobodné rozhodnutí každého člověka.
Nicméně i zde ti může někdo poskytnout pomoc jako podklad pro dobré rozhodnutí.

V začátku by stačilo, mimo čistá technologická řešení, např. kdyby aktuálně nic neprodukující lidské kapacity byly transformovány právě na obor recyklace našich odpadů a ochranu přírody. To je prvotní úkol chceme-li opravdu mít ještě kde žít a konzumovat pokud možno čisté potraviny.

Chtěl bych prosím tě znát postup tvého výpočtu pro 30 miliard lidí na planetě.

A abych též cosi ze svého zabásnil:

Když v přírodě něco umírá, tak to hnije, plesniví a smrdí, vypadá to nevábně. Nicméně dobrý zahradník ví, že ten rozklad je nutný a bohulibý, už v tomto okamžiku se něco nového rodí, i když to není hned vidět. A to staré se transformuje pouze jako živina pro to nové.

Takhle vnímej svět a hned se ti bude lépe dýchat.

Ostatním - nabídněte mu pomoc či vysvětlení, ale jestli nemá zájem, už mu nevěnujte více času. Sám se označil jako negativní pasivní ovce, tak když chce ať se nechá sežrat vlkem. Ale věřím, že se vrátí a ještě nám pomůže.....myslím, že pochopí.

Chlapi omluvám se. Nadměrně času jsem poslední dobou věnoval tomuto foru, ale to mě bohužel zatím neuživí :-), takže si dám chvíli pauzu, abych mohl generovat i peníze.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod ccc » 09.08.2011, 18:11

Dobrý den, zrovna jsem se připojil, takže jsem ještě nestačil načíst dostatečné množství informací o tomto hnutí.
chtěl bych se zeptat na přístup k využívání atomové energie. Podle mě se jedná o jeden z nejefektivnějších zdrojů dnešní doby. Samozřejmě je tady problém jaderného odpadu, ale myslím, že v Norsku nebo v jedné ze severských zemí už tento problém vyřešili a dokážou jaderný odpad dále využít.
ccc
Nový diskutér

Příspěvekod Sviccc » 13.08.2011, 13:46

S jadernou energii az tak velky problem nemam.Jen skoda, ze se take musi tezit pro provoz.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Morpheus » 15.08.2011, 10:01

Přesně tak, zrovna tuhle jsem četl v jednom časopisu rozhovor s vědcem na toto téma a "odpad" je to pouze doposud, nové technologie, jej budou umět znovu využít. A samozřejmě vítej ccc ;)
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Naglafar » 09.11.2013, 19:12

Zdravím.

Projekt Venus mi dává dost naděje. S projektem souhlasím a jsem jeho fanda.
Je tu jen pár věcí které nevidím správně. Narážím na to co napsal Petr_NJ :
"Víra a náboženství - skutečná víra není o tom jestli si hinduista, křestaň apod. Zapamatuj si jedno. Náboženství (resp. všechny ty odnože), bylo opět uměle vytvořeno, ne aby lidi spolupracovali, ale naopak. Slouží pouze k rozdělení lidí, k jejich ovládání skrze velmi falešné naděje a výsledek je agresivita jednoho věřícího vůči druhému. Kdyby mělo náboženství nějaký skutečný význam svět by dnes vypadal jinak.

Viděl jsem zde že mnoho lidí náboženství odsuzuje - to je jejich věc mají proč, jen argumenty co k tomu používají jsou místy dost historicky a filozoficky, nepřesné/zkreslující. Hodně lidí míchá pojmi jako víra(nemusí s náboženstvím souviset), náboženství(je to obecný název jako oblečení nebo kalhoty), církev( neplést s náboženstvím).

Ted jen k tomu co jste napsal.

1) "Víra a náboženství - skutečná víra není o tom jestli si hinduista, křestaň apod. - s tím souhlasím.
2)" bylo opět uměle vytvořeno, ne aby lidi spolupracovali, ale naopak. Slouží pouze k rozdělení lidí" - Prosím pochopte že dnes není náboženství to samé jako kdysi dávno. Dnes lidi rozděluje ale to původně nikdy nebyl účel, je to pouze důsledek chyb opravdu strašných chyb. Náboženství lidi kdysi spojovalo a vlastně určitým způsobem spojuje i dnes. Třeba vznik křesťanství, motiv jeho vzniku at se vám to líbí nebo ne byl stejný jako u venus projektu (podle mě). Šlo o změnu tehdejší společnosti k lepšímu. Bohužel jak asi víte tak v roce 325 proběhl První nikajský koncil který kristovo učení začal zdeformovat. Křestanská církev je dnes výsledkem mnohaletých úprav a manipulací. Jednoduše stala se nástrojem politické moci. To ale i v mnoha jiných případech že ?
3) "k jejich ovládání skrze velmi falešné naděje" - Ano většina sekt a církevních systémů lidi ovládá a manipuluje jimi o tom žádná ale jste si jistý že úplně všechny takové jsou? Můžete to doložit?
4) "a výsledek je agresivita jednoho věřícího vůči druhému" - Ano to ale není důsledek náboženství jako takového ale politické moci. Viník není náboženství nebo církev ale lidi kteří mají určitý cíl a jednoduše použijí jako alibi nějakou ideologii...
5)"Kdyby mělo náboženství nějaký skutečný význam svět by dnes vypadal jinak" - Náboženství smysl má, nevím jestli to víte ale náboženství/církve (jestli se to tak dá říct) se berou jen jako dočasné systémy do té doby než se povede uskutečnit "onen ideální svět"
To že je dnes svět takový jaký je za to může lidská chyba/historie jestli chcete. Svalit vinu na někoho konkrétního (náboženství) je tak snadné ale ne správné. Taky bych mohl napsat že každý ateista/apateista/agnostik jsou komunisti ale to není správně.
Mě se třeba velmi líbí jak o náboženství mluví Jaques Fresco nebo peter joseph

http://www.youtube.com/watch?v=NQjBbHRsmPs
Naglafar
Nový diskutér

Příspěvekod firda » 30.04.2014, 18:30

Reaguji postupně od počátku diskuze:

Morpheus píše:Zajímalo by mě jaký máte názor na celkem delikátní téma udržitelnosti jak materiální, tak populační? ... mělo by si lidstvo uvědomit potřeby jisté "regulace" (ošklivě řečeno), nebo ne?

Naprosto souhlasím, bez regulace to prostě nejde. Ne, dokud nebudeme všichni osvícení :D

Manfried píše:Regulace čerpání zdrojů není potřebná. Trhy mají (pokud do nich není zasahováno) tendenci se sami regulovat skrze cenu.

Tendenci jistě, ale dokonalé to rozhodně není. Myšlenka je to krásná a jistě stojí za povšimnutí a snad i prozkoumání. Snad by se dala, v nějaké pozměněné formě, i využít pro RBE (či nějaký ten budoucí systém - já si stále představuji nějaký ten algoritmus, který rozhoduje o tom, kdo co smí a nesmí).

S neregulovaným trhem lze manipulovat a monopol ty tendence přímo hatí. Co takhle si položit otázku, jak zajistit aby se trh skutečně reguloval sám?

Manfried píše:Podobně to je i v samoregulaci porodnosti. Pokud nebude mít společnost dostatek zdrojů bude jejich cena vyšší. Člověk rozhodující se jestli si pořídit dodatečného potomka. Bude kvůli vysoké ceně na jeho udržování nucen ho nepořídit.

Jenže kvalita rozhodování jednotlivců prostě stále není tak dokonalá, jak by si libertarianismus přál (takto se říká "čistému" kapitalismu, prostému všech regulací a dokonce i státu). A právě pro to dochází v neregulované společnosti k propastným oscilacím a v tomto tématu bychom mohli skončit až u hladomorů.

Mě je úplně jedno, kdo má kolik dětí, ta důležitá otázka však zní, zda své děti dobře vychovávají a starají se o ně? Dobře víme, jak je to se zneužitelností sociálních dávek - protože je nedostává ten, kdo je potřebuje, nebo je neužívá k tomu, k čemu jsou určeny. Dá se s tím něco dělat? Můžeme dávky zcela zrušit, ale pak na to nejspíše doplatí právě děti a ne rodiče. Můžeme se pokusit zajistit, aby byly dávky skutečně použity ve prospěch dětí a nedávali žádnou výhodu rodičům (pak je ale nutné je přidělovat bez ohledu na příjem rodiny).

Johnny_Cmoud píše:..., každý z nás si prošel úžasem z toho, že peníze jsou velmi zajímavá myšlenka, která dává smysl do nejjemnějších detailů. Ale dívej se na svět nepředpojatě. Začneš vidět, že systém volného trhu přináší tak obrovské problémy, že se prostě musíme snažit žít bez peněz. ... Samozřejmě můžeš namítnout, že bychom mohli kapitalistický systém naučit přičítat do nákladů i náklady dodatečné ...

Jak bude RBE rozhodovat? Jak bude systém fungovat "bez peněz"? Já prostě jen namítám, že bez "peněz" to přímo nejde, protože i ten počítač bude uvažovat v číslech, hodnotách a nárocích. Představuji si více-měnový systém rozdělující nároky (plat, dávky) do několika skupin (různých měn určených pro různé spotřební skupiny - minimálně základní potřeby v jedné, ostatní v druhé) a dále přidělující hodnoty (ceny) zdrojům a výrobkům/službám. Ve výsledku se mnoho lidí bude moci o peníze úplně přestat zajímat, pokud ovšem nebudou mít příliš velké nároky (pak jim systém na něco z luxusnějších kategorií prostě řekne ne, základní potřeby obslouží po dosažení limitu krácením nároků z vyšších skupin).

Jsem prostě toho názoru, že má smysl se zabývat problémy současného systému, ale místo drobných změn vytržených z kontextu vydávat komplexnější změny. Mimochodem, něco takového jsem nedávno zaslechl o vývoji software (her). Je prý mnohem lepší vydat jednou za čas velký update, než se zdržovat s malými. K tomu ale musíte posbírat dostatečný feedback a řešit věci komplexně. Doufám, že v tom vidíte i myšlenky reformací nejen ala Venus Project a RBE, ale nezapomínejme při tom, že pochopení chyb a problémů toho, co jest, je nutnou podmínkou k navržení řešení. Není však nutné patlat se s jednotlivostmi zvlášť, je naopak přímo nutné nalézt řešení systémové. Navrhnout zcela nový systém však vyžaduje hodně zkušeností (opět zkušenost programátora), tedy pochopení problémů i možných řešení systému stávajícího.
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 30.04.2014, 21:28

Doporučuji zhlédnout alespoň tři naše základní filmy, které tvé otázky zodpoví. Omlouvám se, že nebudu polemizovat, od jisté doby se zabývám totiž zejména fakty. Pokud máš zájem, můžeš přijít se svými otázkami na druhou část Z-Day 2014, který proběhne 07.06.2014 v Praze - sleduj hlavní stránku webu, budeme se případně na věcné otázky a připomínky těšit.

Hezký den.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod firda » 01.05.2014, 10:14

Filmy znám, spíše by mne zajímalo, zda se nějaký TZM/Venus tým už pokusil zpracovat myšlenku řízení RBE do hloubky?
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Uranix » 01.05.2014, 15:49

Venus podle některých fám pracuje na simulaci města ve stylu PC hry, ale pokud se nepletu, tak je to přístupné pouze jejich členům.
Toto by s tím mohlo mít něco společného
https://www.youtube.com/watch?v=Uou4DiutW5g
Dále existuje korelační centrum, pro které veřejně hledají programátory
http://corcen.tvpdesign.com/
http://thevenusproject.com/get-involved ... rs?returnl

V TZM se dává pomalu dohromady tým pro programování rozhraní pro návrh výrobků (CDI) a také správu zdrojů (GRI). http://globalredesigninstitute.org/

No a trochu blíže tu teď máme nově spuštěný slovenský web http://thelastcorporation.org/
Uranix
Podpůrný tým

Předchozí

Zpět na Monetární a tržní ekonomika