Právě je 28.01.2020, 23:58

Udržitelnost zdrojů a populace

Materiální udržování lidského života, monetární a tržní hospodářství, vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů.

Příspěvekod Morpheus » 25.04.2011, 22:05

Zajímalo by mě jaký máte názor na celkem delikátní téma udržitelnosti jak materiální, tak populační? Když bude vše jak říkajíc na dosah ruky, kdo ovlivní aby rodina neměla například 3,4děti, které při volnějším času bez problému vychová, už tu nebude finanční omezení, je vůbec myslitelné aby naše planeta udržela podobný populační boom, když už v dnešní době je populační boom (po zkvalitnění lékařské péče od středověku) jasně viditelný na každém kroku? Myslím že je to utopie a mělo by si lidstvo uvědomit potřeby jisté "regulace" (ošklivě řečeno), nebo ne?

To samé u neobnovitelných zdrojů, když je každý budeme mít na dosah ruky, kdo ovlivní, nebo určitě by nějak mělo být ovlivněno zbytečné plýtvání ne? a jak poznáme co je zbytečné a co ne...

nečekám že tu najdeme hned odpovědi, ale každý názor se vítá ;)
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod luger.205 » 25.04.2011, 22:45

Přesně o tom jsem také přemýšlel a musím se přiznat, že to vnímám jako jeden z největších problémů. Ano, peníze brzdí vývoj, vytvořily nám prostředí, jaké máme, ale také regulují, což je jejich výrazný příspěvěk lidstvu. Také se obávám, že populační boom by byl v RBE přirozeným efektem. Určitá forma regulace by tedy musela být na místě. Co ale v systému bez peněz přinutí lidi regulovat porodnost, přiznávám, nemám nejmenší tušení.
Sterilizace po dvou dětech? V případě snižování populace navýšit kvótu na 3 děti? Utopie.

Pokud bych ale měl tu možnost navrhnout regulační systém, byl bych pro 2 děti a sterilizaci, jakkoliv hrozně a nehumánně to zní. Ale takový přístup se blíží filmu z TOHOTO příspěvku (doporučuji), kde je věk omezen na 25 let, po jehož dosažení jsou lidé rituálně reinkarnování, což se ukáže jako lež, ve skutečnosti jsou v slepé víře zabíjeni.

Tohle jednou skutečně bude problém ať už máme RBE, nebo kapitalismus. Pravda je, že v RBE lze zdroje řídít tak, aby Země uživila největší možý počet lidí, ale limit tam samosebou je.

Určitá regulace spočívá i v touze rodičů mít vlastní svobodu. Vychovávat mnohočelenné potomstvo stojí mnoho energie, takže je tu určitá šance, že do doby, než dosáhneme limitu naší planety, už budeme natolik civilizivaní, že budeme schopni pod rouškou RBE obydlet jiné světy.
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 04.05.2011, 22:54

Tak mi pořád tohle téma probíhá hlavou a ona je vůbec otázka zda nás to nečeká i v tomto systému, ve kterém je vývoj zpomalen, planetu si takhle evidentně zanášíme a populace roste ohromným způsobem, do toho ještě nějaké uzdravování životní úrovně, což přináší jen další zanášení planety...neviděl bych na tom nic zlého že by se udělala nějaká hranice, třeba 2 děti do rodiny, ať to zní jakkoliv strašlivě, hororově apod. Musíme si uvědomit, že nejsme žádná nadrasa, která se může množit jak si zlíbí a ostatní zvířata sama vesele redukuje, aby nezpůsobovala větší škodu, ale otázka je jestli my sami nezpůsobujeme mnohem větší škodu a hlavně do budoucna. V případě zdrojové ekonomiky je podmínka určité regulace jistá, ale to si každý rozumný člověk dokáže zdůvodnit a sám bych s tím problém neměl. Jak říkám, nemůžeme se považovat za nějakou nadrasu, která si může dovolit co se jí zlíbí....
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Manfried » 18.06.2011, 18:08

Regulace čerpání zdrojů není potřebná. Trhy mají (pokud do nich není zasahováno) tendenci se sami regulovat skrze cenu. Každý jednotlivec posuzuje při svém konání náklady a výnosy (výnosy nemyslíme finanční, ale subjektivní hodnotu) . Tato kalkulace určuje co a v jaké míře bude čerpat. Pokud cena určité věci stoupne (vlivem vyšší poptávky, nižší nabídky, dražšími vstupy …), spotřebitelům to zvýší náklady ale výnosy zůstanou stejné, přebytek klesá a člověk sám omezí spotřebu toho zboží. Čerpání se reguluje samo skrze cenu. Tento mechanizmus navíc motivuje subjekty na trhu ke zkoumání lepších alternativních zdrojů. Vysoká cena určitého zboží motivuje k tvorbě substitutů k výzkumu lepších zdrojů (např. vysoká cena ropy by vedla k intenzivnějšímu výzkumu technologii poháněné vodou). Násilná regulace čerpání zdrojů (například kvótami) pouze zpomaluje tenhle proces a zpomaluje pokrok a růst celé společnosti.

Podobně to je i v samoregulaci porodnosti. Pokud nebude mít společnost dostatek zdrojů bude jejich cena vyšší. Člověk rozhodující se jestli si pořídit dodatečného potomka. Bude kvůli vysoké ceně na jeho udržování nucen ho nepořídit.
Manfried
Nový diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 20.06.2011, 12:34

jelikož Wormice opětovně otevřel toto téma na jiném místě (KRITIKA ZEITGEIST? Jde to vůbec? Kontext ZG?), zkusím svůj pohled na věc zde uvést. Samozřejmě že ta otázka je natolik rozsáhlá, že to nebude v jednom příspěvku.

To Manfried:

tvůj "všeřešící" model kapitalismu je bohužel fungující a to ještě jen neefektivně jako samotný kapitalismus.

Ano umí skrze omezení (a je jedno pod jakým termínem to je "nedostupnost, exkluzivita" apod.) dělat to samé co bychom v Zeitgeistu zvládli dělat taky.
Nicméně mi pověz, jaktože na takové skupiny jako cigány apod. to už nefunguje ? prosím jasnou odpověď.
To samé nefunguje taky u rozvojových afrických zemí. Ti lidi jsou tam v natolik bezvýchodné situaci, že ani tam nefunguje nic z čeho si uváděl a ani nebude.

Správně si nakousl souvislost chování kapitalismu v případě, že je něco drahé či nedostupné apod.. ANo hledá pak náhražky, většinou méně kvalitní, nechává pracovat v místech kde se tomu neumí ani nemají šanci bránit malé děti v továrnách, v Indii nechávají kapitalisté vyrábět krásné froté ručníky způsobem (http://vimeo.com/13100720) , za který by v Evropě byli dnes na pranýři apod. A plno jiných zrůdností kapitalistického uvažování. Je třeba otevřít oči a nekoukat na stávající svět jen růžovými brýlemi skrze plné výkladní skříně obchodních center.

Nicméně si také odpověz na dotaz proč je to drahé opravdu drahé, je to vždy otázka nedostatečného zdroje materiálu ? nebo spíše potřeby maximalizovat zisk do neskutečných rozměrů ? - až odpovíš budeme moci pokračovta v rozboru.
Bohužel ti musím jen tak na začátek říci, že kapitalismus je stejně nefunkční a více odporný než komunismus.
V kapitalismu jde bohužel nikoliv o nějaký opravdu technologický posun dopředu, ale o to vyrvat z každého kousku materiálu nebo lidské síly to co ještě přináší zisk, ale jakmile to jednou skončí, je všechno to co bylo dosud využíváno k tvorbě zisku odhozeno jako nepotřebné. To je nejhorší postup co může být. Kapitalistu vůbec nebolí kde skončí všechen ten odpad po dosloužení nakoupeného zboží, netrápí ho jak bude zrecyklován apod.. To co se dnes ukazuje jalo recyklace apod. to je jen výsměch a taková věda na oko, aby masa měla dojem, že se něco pro to dělá.
A co je nejhorší - výsledek z práce všech má jen hrstka lidí, kteří nikdy nebudou schopni tolik nahromaděného zisku v jakékoliv podobě, a to zdůrazňuji, hospodárně využít.

Psal si o tom, že když nebude ropa až poté podnikatel začne uvažovat či snad vyvíjet auto na vodu, které by tedy mělo být velmi hospodárným a levným autem. Opravdu si tak naivní, že by někdo ze šejků chtěl přijít o svá písečná ostrovní města v moři, tři tryskáče zaparkované u svého zámku apod. ? Chápeš dobře význam slov peníze, moc, ovládání, apod. ?

Násilná regulace čerpání zdrojů (například kvótami) pouze zpomaluje tenhle proces a zpomaluje pokrok a růst celé společnosti -
ve vší úctě , tohle je do nebe volající demagogie. Zkus se zamyslet nad opravdovými příčinami zpomalování jak toho technologického i duševního pokroku, tak ale především nad tím jakým směrem je ten pokrok už nějaké to desetiletí veden - to není pokrok, naopak se řítíme rychlostí kapitalismu (rychlostí tvorby virtuálního zisku) do pořádně velkého rozkroku.
Ostatně i ten tvůj kapitalismus má tolik jiných násilných regulací, že je to až hnus mluvit o hospodarném a spravedlivém systému.

to Wormice

Ano je to o potřebách, svobodě a zodpovědnosti.
A bylo by zlé kdybychom každý byli stejní, naopak rozdílnost je nejkrásnější věc i v přírodě. Jen je rozdíl v tom, že člověk to neumí dosud využít.
Cigáni ? - no já naprostou většinu taky nemusím když je vidím nebo spíše cítím, ale i já najdu takové, u kterých je možné říci, že jsou čistotní, vychovaní a pracovití. Bohužel jsou to jen promile z celého množství.
No ale i v přírodě jsou např. krysy houfně tam, kde se udržuje špína, nepořádek a podobné záležitosti. Švába taky nikdy neuvidíš v dostatečně čisté místnosti.
Pokud se odstraní příčina (bordel, špína ,chaos, nuda) pak se vyřeší a utlumí i tvorové, kteří si v daném prostoru libují. To je stará pravda.
Akdyž to vezmu finančně. Dnes tyto "komunity" dostávají resp. si díky právě své živelnosti umí u úřednic na sociálkách vyřvat hodně, ale obyčejný člověk na takový zvířecí, leč účinný postup nemá žaludek, takže dostane většinou prd. Když dostávají tito dnes z našeho krajíce, proč by nemohli dostávat i později ?. Jen se udělají pravidla a ty musí dodržet všichni tzn. i cigáni. Navíc tuto komunitu člověk musí opravdu řešit ve spolupráce jen s lidmi z jejich spolku. A především jít cestou vzdělání, když se začne u dětí, tak se nadjou mezi nimi schopné, kteří nebudu chtít dále žít doslova jak krysy ve skládce odpadu. Jen se jim musí dát šnace. Bohužel stávající systém to uplatnění nezajištuje i dětem normálních lidí, tak chcete aby cigáni byli na tom lépe ?.

To odporné zvířecí chování je opět jen produktem okolí ve kterém ti lidi a především děti po generace vyrůstají. Zde je paralela jako s těmi ženskými v arabských státech. Vyrůstají v prostředí které je formuje tak, že oni ani neberou a ani nemohou vědět, že by to šlo i jinak a je to na hlavu padlé.

Že to nejde vše uskutečnit ? Jde jen to nesmíš vzdávat hned na začátku a hlavně změnit najednou celý svět.
Začni u sebe u své okolí, své rodiny. Ukazuj jim jinou cestu a nejen teoreticky, ale především změnou chování, jednání, myšlení apod. Viz moje heslo. Tato jediná věc funguje a bez nutnosti někoho přesvědčovat. Lidé na to musí přijít sami, ale musí být takoví, kteří jim ukážou že to jde.

Navíc ten člověk po tvé radě jde do MAcdonaldu znovu, protože :
1) nestihl strávit tu informaci natolik aby se začal měnit (podmínkou je, že jsi ho dobře motivoval a informoval)
2) nenabídl jsi mu jiné reálné možnosti, jak přechod uskutečnit
3) je to beznadějný případ ovce, vykašli se na něho a věnuj energii někomu jinému, které můžeš přivést na jinou cestu pochopení. Pokud někde zbytečně tepeš do úmoru a výsledek špatný, je buď chyba ve vysvětlování nebo je to opravdu aktuálně odepsaný člověk. Nechej ho takoví lidé, se budou měnit až když bude i většina společnosti na jiné cestě. Dělej viditelnou změnu u sebe a pokud ta ovce uvidí, že to jde bude se snažit tě napodobit, tak jak to ovce umí.

to Ostatní

Omezení populace ? Společnost založená na zdrojích bude omezovat svou plodnost automaticky jedině za předpokladu, že bude dostatečně vzdělaná, což není problém zařídit téměř u každého (někdy i u beznadějných případů). U cigánů či nízko vzdělaných ostatních lidí je to naprosto stejné fiasko nevzdělanosti, oni prostě něco udělají, ale pak uvažují co s tím, nebo na to kašlou. Bohužel znají perfektně jen termín "svoboda" , ale zodpovědnost to se zatím nestihli naučit. A bohužel to nezná dnes i většina ostatní populace.

Je třeba si ale uvědomit, že ve společnosti dostatku bude uvědomění zcela jiné. Každý bude vědět na jakém společném základě je možné užívat darů přírody a takto informovaná společnost bude toto brát jako samozřejmost při rozhodování kolik dětí bude mít či ne. Ono až dojde ropa, bude se řešit toto naprosto stejně a nikdo si nebude hrát na svobodu rozhodování a každý to bude brát jako samozřejmost. Kdo ne, tak prostě nebude mít co jíst a pít. A to hlavní - bez práce každého z nás pro společnost to prostě nepůjde.

Pakliže bude společnost založená na vykořisťování a blbosti, uměle udržované nevzdělanosti (ovce se lépe ovládají) je populace snižována prozatím válkami, nemoci, ale brzy to bude i limity právě těch zdrojů.
Takže ať chceme nebo nechceme když nebudou mít lidi kde pít čistou vodu a jíst čisté jídlo tak prostě pojdeme. Tohle je svobodná volba každého vzdělaného člověka ve vyspělých zemích a také svobodná volba každého nevzdělaného, leč základními principy znalého člověka ze zemí třetího světa.

Nová společnost musí být založena na sdílení vědění a solidaritě. Celý západ žije z většiny jen právě z vědomého vykořisťování a zneužívání nevzdělanosti lidí těch rozvojových států. Je to obrazně jako stav kdy USA vtrhne na likvidaci Afganistánu (z důvodu nikoliv terorismu, ale především rozsáhlých a bohatých ložisek nerostných surovin) s nejmodernější technikou a proti nim jde člověk a chce se bránit házením kamene co našel u cesty. Oni ti nevzdělaní nemají fakt šanci. Ale využít jejich nezměrnou vůli (v boji proti USA i SSSR) k dobrým účelům, tak budou tito lidi nejschopnější ze všech. Jen musejí dostat šanci a člověka, který jim chce opravdu pomoci.

Takže ať chceme či jsme jim dlužni po stránce morální až až. Ale začněme nejdřív u nás na písečku a až to zde zvládneme, pak chtějme pomoci i jinde ve světě.

Nevracejme se ani ke komunismu, ani jinému -ismu. Je nutné posbírat se všeho to nejlepší jako podklad a pak vytvořit zcela jinou společnost.
A taky neřešme nyní problém dostupnosti všeho, když se k ní musí teprve dopracovat změnou jiných technologií a pohledu na svět. Chceme zde přeskočit vědomostně ze základky na vysokou, ano podívat se tam můžeme, jen nám to bude zatím prd platné. Pořád to totiž bude o schopnosti a míře vzdělanosti.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Morpheus » 20.06.2011, 14:48

Manfried: pěkně řečeno to co nás učí ve škole ;) sám mám vysokou školu v oboru ekonomie, makro a mikro jsem studoval tam a zpátky a hezky se to čte. Ono to do sebe nějak zapadá, zní to logicky, takový krásný mechanismus vah...ale když se nad tím člověk zamyslí, trochu se nad to povznese, zjistí že to není taková paráda, má to much jako latrína na letním slunci
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Petr_NJ » 21.06.2011, 13:34

Morpheusi přesně tak,
jako bývalí vysokoškoláci jsme měli možnost nahlédnout do kuchyně kde se rodí směr a formuje postoj vzdělaných mladých lidí a srovnat to s realitou.
Jak přesně píšeš, učí se nezlomné poučky, ale jakmile při studiu zabrouzdáš do detailů daného principu, tak zjistíš v naprosté většině profesorů neochotu to rozebrat multioborově a do posledního šroubku. Někteří z nich k tomu nemají ani dostatek alternativních zdrojů informací nebo i chuti, aby o tom vůbec věděli a ti co mají o tom páru, to prostě učí tak jak si společnost žádá, jinak by byli odejiti.
Učili Vás vůbec na ekonomce, že ty peníze tiskne pro stát soukromý subjekt, který si to prachsprosté tisknutí zatěžuje úrokem coby tajnou smlouvu mezi bankéři a vládámi na zprivatizování produkce lidí.

Vem si jen právnické fakulty. Neměly by být ony nějakým regulátorem toho právního marasmu co se vyprodukuje každý den v parlamentu od 1989 ?. Nedělají v tomto směru nic, protože jde opět o kšeft. Je to smutné

Manfried když ukázal jak zná poučky ze školy, by mohl dále vysvětlit jaký vliv mají korporace na celou ekonomii o které píše a především co přesně tento globalizační systém člověku v nedaleké budoucnosti přinese.
A ještě ať nám vysvětlí jak vidí on tu největší špínu ekonomie tj. neustálý růst HDP a podobné nesmysly. Bude to docela zajímavé a poučné pro všechny.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod wormice » 21.06.2011, 19:12

Petr_NJ

Hezky se to poslouchá, ale je to jen utopie. Kolikrát už jsme byli svědky toho jak nepřizbůsobiví dostali nové bydlení, více podpory, možností vzdělání, kulturní centra. A oni pro to nehli ani brvou. Zařízení prodali a zase jsou z nich chudinky. Jak naučit člověka vážit si věcí, když po několik generací nezná nic jiného než krást, ničit, ubližovat, tyranizovat. Změnou prostředí? Asi těžko. Krásný příklad je celé Mostecko a Chomutovsko. Romové tam mají všechno svoje. Sídliště Chánov atd atd. kde mají práci, svoje školy, svoji kultury + obrovskou podporu která jde z našich kapes. A co oni dělají? Chodí do města a kradou tam a teď mi někdo tvrďte že to nemají v povaze. Ta menšina co se od nich odtrhla už nejsou cigáni, ale jen přičmoudlí Čechové.

Nikoho nikdy nepřesvědčuji o svých názorech, nevnucuji mu svoji pravdu, ani svůj pohled na věc. Jen řeknu co mám na srdci, takoví člověk mi to odkývá, tváří se že hltá kždé mé slovo, ale skutečnost je jiná. Bojí se jít proti proudu. Je to strach, kterým trpí většina populace. Strach z peněz, strach z toho že vám vypnou elektřinu ve 12hodin v noci aby se neplýtvalo a kdo se nebojí že přijde o ten luxus.
A když už někdo poslouchá, tak celkový jeho dojem je že by měl dát peníze na charitu, aby ti chudávi co se na násdřou měli příjemnější život. To už je abych se vyjádřil jazykem nejsprostších hospodských vrstev opravdu na ránu pěstí :-D.

Né že prostředí utváří lidé, ale prostředí je tvořeno lidmi. Jakmile změníme prostředí, tak ho lidé uzbůsobí svým potřebám, aby z něho měli víc než ostatní. Nejprve se musí zásadně změnit myšlení lidí. V minulosti už k tomu mnohokrát došlo, nejsmutnější však je že to zapříčinila válka. A ještě smutnější, že se myšlení změnilo k negativnímu, tzn nahrabme si víc než předtím, abychom byli připraveni na další. V tomto duchu se nesla studená válka, která podle mého zanechala v lidech určitou hrabivost aby se připravili na horší.

To co hlásá projekt Venus, je v podstatě to samé o čem psal Karl Marx a Thomas More. Ale jak chcete aby si všichni byli rovni? Už od pravěku byl vždy velitel a o místo velitele se vedli boje. Vždy byl někdo na vrcholu. Ukažte mi civilizaci, která by neměla náčelníka a prosperovala? Myslíte že to může někdy fungovat?
Odpověď zní ano, ale my ani naše děti toho nedocílíme, páč se tu dříve zničíme, než abychom spojili své síly. Svět podle mojeho subjektivního pátrání dokáže bez větších problémů uživit až 30miliard lidí.Otázkou zůstává zda-li tu 30miliard rozdílných povah dokáže koexistovat.
wormice
Nový diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 22.06.2011, 11:22

Wormice

základ je změnu správně pochopit. Navíc stále zapomínáš na příčiny problémů.
To co zde otvíráš je opravdu obsahově rozměrná diskuse.

Cigáni jsou samozřejmě problém dlouho neřešené komunity coby horkého bramboru.
Ano předělat těch 99 % zvířat na alespoň čistotné lidi, když ne vzdělané v první fázi bude úkol, ale ne nezvládnutelný, bohužel to nepůjde bez určitých mantinelů, právě kvůli tomu jak je tato komunita dosud naučena žít.
Ohledně Chánova apod. jsem viděl nějaké dokumenty, ale ty ukazují pouze to co páchají. Ne, že by toho bylo málo. Nicméně pokud jim dáme jen místo, jídlo a něco do začátku, tím je nenaučíme jinému životu. Já být vychováván v jejich podmínkách, kdy bezstarostně mohou téměř cokoliv protože policie nechce být "rasistická", tak jsem asi stejně smradlavé zvíře jako kterýkoliv z nich.

Navíc pořád mluvíme o stavu hojnosti a dostatku, jenže ten se neudělá bez práce a ihned. Takže než dojde k tomuto bodu musí se jakýkoliv "člověk" naučit určitá pravidla, bez kterých by nepřežil ani v přírodě, natož má-li být součástí společnosti. V opačném případě se svým rozhodnutím prostě sami vyseparují na tomu určená místa a tam mohou budovat svou verzi svobodných pracujících cigánů.
Ono ani dnes by nebyl problém je pořešit, pokud by ovšem politici nezaváděli pojem rasismus při pokusu jakkoliv cigána usměrňovat, hlídat apod a klást mu odpovědnost jako jiným lidem.

Ale říkám, to není ten hlavní problém, nedoporučuji začínat změny řešením cigánů. Bohužel i mezi námi je plno lidí stejných charakterů a chování, takže je zbytečné se zaměřovat nějak po částech na řešení problému.
Když to vezmu takto, ať si klidně cigán užívá i z mé práce. Ono ji stejně v nové společnosti nebude třeba tolik jako dnes, takže to člověka nebude zas až tak trápit jako teď, když je každý z nás téměř denně zavřený 10h v práci a pak vidí tu špínu. Nicméně by cigán měl jedinou práci za poskytnutou pomoc a to udržovat své okolí čisté a rozvíjet jej. Tohle by bohatě stačilo pro začátek, aby došlo ke změně. Jinak je nechat klidně i za plotem vyhladovět - bohužel na extrémní skupinu se budou muset v přechodu použít extrémní, ale účinné postupy.
Navíc pořád tomu cigánovi neubereme právo se rozhodnout jak a kde chce žít.

Bohužel strach o kterém mluvíš je u lidí ve městech na místě. Toto je totiž ten plán nahnat všechny do měst, protože tam je člověk odříznut v momentě od možnosti se zajistit jinak v případě krize společnosti.
JEdnoduše až přijde opravdu krize lide ve městech se pozabíjejí kvůli zbytkům zdrojů nebo prchnou z nich pryč pokud budou mít rozum. Města dnes nejsou stavěná na případný nedostatek jakéhokoliv základního zdroje. Jakmile bude dlouhodobě chybět jedna z věcí jako elekřina/plyn, voda, potraviny, ropa - je město v krátkém okamžiku totálně v prdeli jak po stránce morální, tak co se týče celého fungování. Nikdo z těch navrchu se o ně nepostará, protože nebude ani jak. Na vesnicích se toto téměř nemůže stát. Lidé, ikdyž hodně toho díky technologiím a relativně levným zdrojům upadá, si zase pomůžou jako kdysi, protože žijou v prostředí přírody.
Snad možná Kuba a její zdravotnictví a především zemědělství je ukázkou možného fungování lidí i ve městech. Prostudujte si na toto téma pár info z netu. Jsou hodně zajímavé.

Válka, válka, válka - kdyby lid konečně věděli kdo za těmi všemi svinstvy stojí. To by teprve byla válka. A bude, ale bude to válka mysli,vůle a nenásilí, nikoli už zbraní. Bohužel i ty války jsou vykonstruované a záměrně vyvolávané kvůli neuvěřitelně ziskovému kšeftu a moci.
Jak je možné že jako VŠ v dnešní době takto přemýšlíš ?. To je ta chyba ! tj. neinformovanost o příčinách všeho zlého. Pak se nediv, že všichni ostatní přemýšlí stejně. Máme tu internet , tak to konečně změňme. Dříve tento nástroj neměli a proto ani změna teměř nebyla možná. Dnes stačí pár sekund a dá se změnit mnoho včetně svého pohledu na svět. Internet dnes hýbe světem, tak ho využívejme.

Zásadní chyba je, že uvažuješ o rovnosti trochu postaru. Ta rovnost o kterou bychom se měli snažit je z velké většiny z materiálního pohledu, ale samozřejmě ne tak zcela.
Je zcela jasné, že člověk u lopaty asi nebude vést skupinu doktorů a to samé naopak doktor asi nebude radit chlapovi u lopaty jak ji správně držet u té které zeminy, pokud se to ten kopáč dobře naučil. A o to tu právě jde.

Proč by v novém společenství neměli fungovat vedoucí a spolupracující lidi ?. Neexistuje komunita, kde by nebylo vedení a ti kterým stačí se pouze účastnit a nemusí to vést. Jen to samozřejmě nesmí fungovat na základě nějakého boje fyzického, mocenského ale čistě na rovině přirozeného respektu schopností daného člověka v oboru. Prostě ta skupina si vybere svobodně daného člověka a také ho kdykoliv odvolá pokud přestane být čestnou a zodpovědnou osobou.
Budoucnost je o spolupráci mnoha skupin z různých oborů a sdílení výsledků práce, nikoliv o konkurenci a blokování všeho skrze money management.

Problém je že se na hiearchii společnosti díváš dnešníma očima, kdy kdokoliv z těch nahoře zcela kašlou na zájmy lidí a absolutně na ně neberou ohled. No a systém konkurence a úroku z toho udělal jen to co je dnes. Bordel, korupce, neefektivita v práci, pomalý vývoj technologií, buzerace při sdílení uměleckých výtvorů a vědomostí ze všech oblastí a především neskutečné drancování zdrojů na jedné straně a neskutečné zanášení přírody odpady člověka na straně druhé.

Nechť každý svou práci (na kterou má odpovídající osobní schopnosti) dělá tak, jak ji nejlépe umí a bude se neustále učit od svých lidí z oboru (najde např. na internetu) a pokud se z toho vyžene ven to, že já druhému nesdělím jak nejlépe to dělám, abych si zachoval konkurenční výhodu (zpomaluje to vývoj všeho), tak to bude samozřejmě o ničem.
Bez bezplatného sdílení toho nejlepšího mezi sebou to prostě nepůjde. Proto to taky nepůjde provozovat za stávajícího způsobu fungování peněz a ekonomiky. Protože právě nutnost konkurence, tj. abych se uživil víc než ostatní, dělá ten chaos a degradaci ve všem.

Obecně máš prostě pravdu s tím, že ač cigáni nebo mnoho dnešních lidí prostě chtějí užitek bez jakékoliv práce, ano i to je pravda. Ale ja také pravda, že mnoho lidí až moc dobře živí zcela neproduktivní práce (parazitující právě na té pracující skupině) a naopak je mnoho zaměstnání, která nejsou vůbec příjemná a přesto v nich lidi dostávají neskutečně směšné peníze za odvedenou práci. Ono se pak fakt není čemu divit, že dnes chtějí mladí mít co nejvíc VŠ, protože ví, že práce mimo vytápěnou nejméně manažerskou kancelář je prostě z hlediska dostatečných příjmů pro život mladého člověka v aktuální společnosti absolutně o ničem - tj. chudí pracující.
Mě je vždy zle když vidím kolem sebe mladé napudrované, nagelované borce a zmalované holky jak ti s neskutečným krásným úsměvem a slušností chtějí přesvědčit jak je jejich produkt skutečně nejlepší. Prostě zmanipulovaní roboti věřící v nesmysl, který prodávají.
Bohužel mnoho těchto maldých lidí by rádo dělalo něco jiného co je baví, v čem by mohli opravdu být přínosní všem, ale je jasné že by je to neuživilo, tak se prostě křiví pod systémem sotva vyjdou ze škol.

Stačila by restruktualizace potřebnosti oborů, co největší zlikvidování neproduktivních zaměstnání (i těch vlastně režijních pro potřeby komunikace se státem kvůli byrokracii apod.) a to bys viděl kolik bude lidí k dispozici na náročné nebo nezajímavé zaměstnání a tím je možné upravit i délku pracovní doby, která by byla skutečně třeba. A navíc v době počítačů by se hodně práce dalo zautomatizovat, kdyby např. neřešila každá firma svůj produkt, ale všichni odborníci by vyvíjeli např. 1-2 systémy, které by obsahovaly vždy to nejlepší řešení od všech spolupracujích na daném úkolu a samozřejmostí by bylo jejich možné plné datové propojení v přpadě potřeby. Dnes se naopak ve státním aparátu vytvářejí desítky zbytečných SW systémů, ale jen to jen kvůli kšeftu. Jiný smysl to nemá.

No je toho ještě moc co by se dalo napsat, ale chci aby se zapojili hlavně ostatní se svými zkušenostmi. Já jich ještě nemám dost a rád se dozvím co nejvíce praktických zkušeností.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Johnny_Cmoud » 22.06.2011, 11:39

Wormice, on ten problém s Romy nemá nějaké pěkné řešení. Já nevím, jestli jim ty příspěvky dát nebo ne. Dávám si pozor, ať mě v tomto problému nevede závist. Ono se o tom dnes často mluví schválně, abychom se všichni rozhádali. Pokud Romům příspěvky hrazené z mé kapsy pomůžou k nějakému pochopení, přispěju rád. Problém není ani tak v tom, že dostanou něco zadarmo, tak na to koukají lidé, kterými zmítá závist. Otázkou je, je to progresivní? Ze všeho nejméně efektivní mi přijde dnešní situace, posuďte sami jejich situaci (a možná pochopíte, že to nemusí být jejich "špatnou krví", ale že bychom se v podobné situaci museli chovat stejně): Tito normální lidé žili kočovným způsobem života a nikde se úplně nezačlenili, byli pronásledováni atd., proto je pochopitelné, že se drží pohromadě a na ostatní pohlíží s nedůvěrou. A teď dnešní situace: Všichni kolem na ně nadávají (možná právem, ale když s nimi válčíme, těžko od nich čekat, že se nás budou snažit chápat), všichni kolem se chovají, že je úplně super nehnout brvou a dostat od státu prachy, nejsou zvyklí pracovat (a pokud se posnaží, mají k tomu více překážek než my ostatní) a přitom to vypadá tak, že jim ty peníze dávat musíme, přestože vlastně nechceme. Podle mě to je ideální situace na udržení současného stavu. Vzít jim tedy příspěvky? Podle mě potřebujeme především zajistit, aby bílí s Romy neválčili, protože ten boj je základ téhle blbé situace, to je třeba pochopit. Další věcí je, že je třeba zajistit, aby nakonec Romové měli jakous takous životní úroveň, jinak nemůžeme čekat, že začnou situaci zlepšovat oni sami. Pokud nevíš, o čem mluvím, nastuduj si Maslowovu pyramidu potřeb. Pokud budou bojovat o jídlo, bude jim ukradené, že nejsou socializovaní. Snad jsem tě nějak nepopudil a nemyslíš si, že obhajuju status quo, jen říkám, co je třeba vzít v úvahu a postoj typu "Vezměme jim příspěvky a bude!" prostě nehodlám podporovat. Jo, a ještě jedna věc. My "zdraví bílí občané", pokud pracujeme, to neděláme proto, že bychom byli nějak dobří. Děláme to proto, že to dělají lidé okolo nás, naučili jsme se to. Romové se narodili do jiné společnosti, naučili se něco jiného. To nám pochopí uvažovat méně emocionálně a více kauzálně.

Manfriede, každý z nás si prošel úžasem z toho, že peníze jsou velmi zajímavá myšlenka, která dává smysl do nejjemnějších detailů. Ale dívej se na svět nepředpojatě. Začneš vidět, že systém volného trhu přináší tak obrovské problémy, že se prostě musíme snažit žít bez peněz. Snad jsi viděl Zeitgeist, ne? Tam to vysvětluje Peter Joseph docela srozumitelně. Pokud pořád nerozumíš, co chce PJ říct, podívej se na naši ropnou politiku. Vždyť to bije do očí, jak je to hloupé! Samozřejmě můžeš namítnout, že bychom mohli kapitalistický systém naučit přičítat do nákladů i náklady dodatečné (za recyklace, zdravotní závady zjištěné až po koupi zboží, v případě ropy přepočítání se, jestli se opravdu vyplatí jet do kina autem apod.). Ale to je jen jeden problém. Nemám prostor na to, abych znovu probíral všechny problémy, které peněžní systém vytváří. Můžeš na ně přijít sám, budeš-li mít oči otevřené. Jen si uvědom, že naším nejdůležitějším kapitálem jsou zdroje, důvěra mezi lidmi, poznání a spolupráce. Choď světem a pokládej si otázky, jak by se v ideálním světě bez peněz, kde se lidé chovají dokonale, řešilo tohle nebo tamto? A pak porovnávej a snaž se k tomu přiblížit. Samozřejmě je jasné, že dokonalý svět prostě z definice musí strčit do kapsy systém dnešní i ten příští, ale to porovnání je důležité a umožní ti přemýšlet nad tím, co je opravdu důležité.
Johnny_Cmoud
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 22.06.2011, 12:05

Hezky řečeno. Co se problematiky cigánů a dalších existencí týče, tak ty tvoříme pouze my, naše společnost. Samozřejmě se může člověk narodit s nějakou duševní poruchou, ale cigáni se nerodí s tím, že musí za každou cenu špinit, bezďáci se nerodí s tím, že se budou válet na lavičkách, vězni se nerodí s tím, že mají potřebu někomu něco krást apod. Z velké části takové lidi utváří náš systém a naše společnost.
Někomu se nezadaří v práci, je tam například tlačenka ze známosti, vykopnou ho, dostane se do finanční tísně a nikde není potřebná práce, člověk začne zmatkovat, začne pro shánění práce dělat cokoliv a když se nezadaří ani tehdy, slabší jedinci se rychle dostanou pod zákon a už se to s nimi točí. Pak ve slabé chvilce něco ukradnou, někoho napadnou, aby vůbec přežili a je vymalováno.
Pak se jen dočteme článek, že někdo ukradl deseti lidem liťáky z kol a že je potřeba ho zavřít nejmíň na deset let, aby jsme ho izolovali od společnosti...která ale bude generovat další a další takový případy a my vidíme jen to, že nějakej trotl kradl a že by jsme mu měli ruce seřezat, ale kde je ten kámen úrazu už si lidi neuvědomují. Tak je to i s cigány, kteří už mají nějakou vizitku po staletí, vybudovali si nějakou povahu, zažívají střet se společností každý den...nemůžeme si přeci myslet, že tím že jim dáme novej barák, že se změní ze dne na den...půjdou do práce, tam na ně budou už koukat jako na cigány, dají jim to sežrat, cigán se ve své vybudované povaze nabubří a uteče zpátky do komunity a začne špinit.

Pokud tu máme společnost nastavenou tak, že se vše zdražuje, to co se zdražuje míň a míň vydrží, takže je potřeba ruchat ještě víc, ze všech stran se můžeme dostat do konfliktu s nějakou habaďůrou, jen aby na tom oponent vydělal atd atd atd...tak se nemůžeme divit jakou tu máme společnost...
Takhle vypadá moderní společnost? moderní doba? myslím, že se jednou budou muset přepsat učebnice dějepisu a tuhle dobu přejmenovat na...seber co můžeš, po tobě potopa, zavrtat doma a nečekat až mě zase někdo bude chtít nenápadně přečůrat...
Já mám tedy o moderní společnosti jinou představu a jak je to nyní nastavený, nemůžeme v budoucnu čekat změnu k lepšímu...změna musí přijít, jinak sbohem

EDIT: zítra mě čeká poslední zkouška na VŠ, zrovna se učím projektové řízení a hned na první stránce mám tématiku nátlaku...
časová nátlaková taktika - na základě časového stresu, jsme nuceni k chybnému jednání, např. stres a spěch při podepisování smlouvy, snažíme se partnera dostat pod tlak, znervóznit ho a tím pádem vyvolat neuvážené a chybné rozhodnutí.....
no promiň, ale tohle se má učit na vysoké škole??? tohle mám jednou předat svým dětem a přivést je do něčeho takového? nikdy...
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod wormice » 23.06.2011, 01:18

Pánové pozor! Moc snadno se chytáte slova a slova, které jsem nezamýšlel aby se stalo terčem vašich odpovědí. Přesto jde vidět že i vy jste vychováni tímž systémem co já, a že se vás neméně dotýkají i jeho problémy.
To bylo trošku omáčky na začátek.
Slovo, které jsem doufal, že se stane terčem naší polemiky není CIGÁN ani ROM, ale NEPŘIZPŮSOBIVÍ. A to je setsakramentský rozdíl. To co jsem doufal, že zde naleznu hledám marně. Jste stejně zaujatí jako většina lidí, což mě vcelku mrzí. Ale když už jste rozebrali jako já pouze naznačil tuhle společenskou menšinu dobrá, svěřím se vám se svým názorem.

Cigáni, romové, byli opravdu kočovným národem. Za první republiky(to jest kdy byl prezidentem T.G. Masaryk) měli absolutně nejnižší práva ve společnosti. Jakmile se ve městě kam přivandrovali něco ztratilo, padla první rána zrovna na ně. Od první republiky, jsme prošli jakýmsi právnicko-morálním vývojem a toto už bohužel aplikovat nelze. Je to samozřejmě obšírnější téma, to jest zákony první republiky, a tímto příkladem jsem ho absolutně zevšeobecnil. Dnes jsou ti zlí kapitalističtí zaměstnavatelé stíháni pokud onomu mouřenínovi odmítnout dát práci, protože je tmavší než on sám. A jelikož mám už nějakou praxi jak to funguje, rád vám o ní povyprávím, abyste si nemysleli jak ta ubohá rasa trpí. Tenhle sviňák sedí na úřadu práce a pláče že nemůže pracovat. Žije na podpoře, která je obrovská, páč veškerý svůj pozemský majetek zapíše na své rodiče, přitom má hromadu dětí. Podle papírů nemá kde bydlet, má obrovskou živitelskou povinnost. Chudinka malý. Tomuhle zkurvysynu je dána práce, je upřednostněm před bílím, jelikož ten ve své hlouposti ještě nepochopil jak funguje systém a možná mu brání jeho svědomí aby ho zneužil. Nejsem rasista, jen jsem ještě nepotkal člověka stejné barvy kůže jako já, který by takhle ojebával ostatní občany v naší zemi. Ale samozřejmě takoví jsou, nedělám si iluze. Abych se vrátil k našemu-vašemu chudákovi. Ten celý rozradostnělý dostane díky úřadu práce nějaký ten Job. Zaměstanavatel za něj okamžitě platí. Určitě to znáte, sociální zdravotní a podobně. Nemá na výběr, páč mu úřad zařídí dobrý pracovní poměr. Tak tenhle chudák chodí do praáce, dobře ať nežeru 2-3týdny. Co se stane potom? Marodí, zemře mu babička, strýc, synovec, zase marodí a zaměstanavatel za něj pořád platí a platí a platí a platí. Po 6měsících ho vyhodí. Podnikatel a zlý kapitalista za něj utratí neuvěřitelné peníze. A Chudáček nastoupí zase na úřad práce s odpracovanými 6 měsíci. A kolotoč začíná na novo.
Pokud máte něco z vlastní zkušenosti povězte :), Pokud ne raději mlčte, páč na teoretické plky nejsem zvědav.
Je to samozřejmě hodně subjektivní. I když nežiju přímo uhelné pánvi, mám s těmito živly tak odporné zkušenosti, že bych je nikomu z vás nepřál. Jako sotva 8-letého mě tihle cigáni, jejíž otcové dělají to co jsem popsal výš, okradli a zmlátili navrch. Ve 12 letech mi ukradli mobil a zase zmátili. Ale jelikož jsem vychován v tomto systému, musel jsem pochopit jednu věc a tou je že bez boje budu pořád stejně slabý. V 17ti mě chtěla okrást banda 3 těhle zmetků. Mě pak vysvobodil jen přítel otce na policii, páč mě chtěli zavřít za těžké ublížení na zdraví :). Agresi jsem nikdy neměl v krvi donutilo mě k tomu prostředí. A to prostředí tvořeno jen lidmi.

Já ovšem použil slova nepřizpůsobiví a pak teprve jsem vyjmenoval jednu menšinu. Ale není to jen o jedné menšině. A pochybuji, že by za chování zodpovídala barva kůže. Ale mám spíš na mysli náboženství abych to řekl tak nějak obšírněji. Káždému slovu přikládám jiný pocit. Náboženství je pouze slovo. Pod ním rozumím to co nám vštěpují od mládí a co se v mládí učíme. Náboženství, beru jako rodinou tradici, v níž se rozvíjí, jak bych řekl, asi duch potomka. Někde se bohužel vedou, nezávisle na válkách o zdroje země a o jejich bohatství, války jen o to jak mají být vychovány další generace. Teď aby opět nevznikl omyl mezi nepřizbůsobivími a romy. Neberu dlouhotrvající boje v Israeli mezi araby a jakýmisi židy ty laskavě odsuňme stranou a boje jim podobné. Snažte se na ně nemyslet. Ale například mezi muslimy a budhisty, nejvíc to jde vidět v Indii tam se obě vyznání nenapadají pro peníze, určitě v některých případch taky a možná i po většinou, ale jde tam spíš o hluboký konflikt v nich zakořeněný. Zase to berte s obrovskou rezervou, uvádím to pouze jako příklad rozdílných povah lidí, kteří utvářejí své prostředí a nikoli že prostředí utváří je. I když by totiž odešli, zášť s nimi zůstane. Jak taková sorta lidí nalezne společný cíl? Jak přesvědčit lidi, že přežití planety je vyšší cíl nás všech?

Ekonomika na zdrojích je vskutku radikální myšlenka a já jí podporuji. Mluvím o ní se stejným zanícením jako zde píši o mé zkušenosti s romy. Ale bohužel v dnešním světě senzací, kdy už jsou lidé uvyklí na obden předvídaný konec světa a jejiž myslí hne pouze masově vydávaný produkt za přemrštěnou cenu(vždy se mi vybaví scéna z futuramy, kdy si jde Fry koupit nový Eyephone a obsluha mu řekne že už docházejí zásoby a on že si připlatí, tak obsluha sáhne za závěs a vytáhne jeden Eyephone z obrovské hromady).

Válka milí teoretiku bude. Ale nebude to válka myšlenek. Taková v tomhle světě nebude. To je jen vaše zbožné přání. Jakmile ztratí peníze hodnotu bude válka. Válka o zdroje. A to je nezpochybnitelná pravda. Leda že by přišel nový mesiáš, který by lidem ukázal cestu z chamtivosti. Vykupitel, jenž by udal nový život a šli by za ním masy. Ale myslím, že u těhle zdegenerovaných ovcí jako jsem já nehrozí. Dnes vítězí povrchnost.

Nepřizpůsbiví pro mě= ten kdo nedokáže přijmout kolektivní břímě vlastní nezodpovědností. A opravdu to není jen cigán.

Abych svůj sloh navedl zpět na téma, tak jak už jsem napsal výš, planeta dokáže uživit 30 miliard lidí. A to tak aby měli všeho dostatek. Nejsem si ovšem jist, jestli se mnozí z náš dožijí alespoň 1/3 toho čísla, protože brzy bude konec. Hodnota našich peněz ze dne na den klesá, díky bankovnímu systému. Hodnota ducha denně klesá ještě níž díky tomu samému, ať už to jsou reklamy, hierarchie v podniku, ve státě na planetě. Obhajuji projekt Venus, i když znovu opakuji že podobné systémy tu byli a zneužili se. A můžete si říkat jak jsem krátkozraký, ale naopak za krátkozraké považuji já vás.

A jak by řekl nesmrtelný V.Burian : Má úcta

edit:
Ještě mě napadla jedna myšlenka od A.Dumase, od něj jsem jí taky slyšel poprvé v knize Hrabě Monte Cristo:

Člověk bude dokonalý, až dokáže tvořit a ničit jako Bůh. Ničit už dovede, polovina cesty je vykonána.

Toto můj poslední příspěvek na fóru, nesplinili jste má očekávání a nejste Noemovou archou v kterou jsem doufal. Zůstáváte zabředlí ve věcech nynějšího světa a vše vidíte jako poutník v Amosově labyrintu, jemuž špatně nasadili brýle. Svět neni hezký a nikdy nebyl. A aniž byste odejmuli dítě matce hned po narození tak ho nezměníte.
wormice
Nový diskutér

Příspěvekod Raziel-CZ » 23.06.2011, 06:56

Mrzí nás (nebo alespoň mě), že diskutuješ na fóru s pár lidmi a nejsi ochoten se zastavit třeba na TeamSpeaku. Zde s Tebou diskutuje pouze jeden z nás, zbytek ani nejsou členové hnutí. Chceš-li se něco dozvědět a utvořit si reálnou myšlenku, pojď pohovořit osobně. A to buď v úterý 28.06.2011 ZDE, nebo v úterý 05.07.2011 na TeamSpeak. Protože jinak určitě zůstaň z nás ublížen a zklamán, jelikož sám nemáš vůbec zájem a patříš právě mezi ty masy olivněné systémem. Nebo alespoň tak se mi to jeví.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Morpheus » 23.06.2011, 07:03

Celou dobu při čtení příspěvku jsem si musel říkat...já jsem se přeci nezaměřil pouze na jednu skupinu nepřizpůsobivých...a za tím si stojím, chce to číst pozorně, tečka.
A co se týče všeho ostatního...velkým přínosem této skupiny, která zahrnuje lidi z celého světa a tím i všech národností a hlavně povah, je informovanost. Lidi přestanou být tou ovcí s pokřivenou povahou a budou se snažit hledat východiska z tohohle srabu. Neříkám, že tu máme kdovíjaký přesparádní cíl, ale máme tu myšlenku, že takto to nejde...a v každém části vývoje, historického bloku, se utvářela skupina s myšlenkou "takhle to nejde"...někdo stavěl papírové vesmírné lodě, někdo začal hulit...my se tu snažíme vidět věci objektivně.
Toť vše
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Raziel-CZ » 23.06.2011, 07:15

Nutno dodat, že spousta znepokojených lidí hledá řešení, včetně náš všech zde. Hnutí Zeitgeist poskytuje jedno z mnoha, které je na rozdíl od většiny dost propracovaných a patří mezi ty uskutečnitelné. Pokud si všichni řeknou na základě nějakého předsudku "tak to jste mne zklamali", nedostaneme se nikam. Pojďme proto prosím, máme-li skutečný zájem, o tom pohovořit živě, kde teprve potom si utvořme vlastní názor. Ať to nakonec dopadne jakkoliv věř, že Tvé myšlenky nás velmi obohatí a to i v případě, že s nimi nebudeme souhlasit. Co člověk, to názor.

Rád bych Tě wormice odkázal na dokument Základné princípy ZMeny, který lze nalézt v poslední verzi na stránkách ZeitgeistMovement.sk (ještě mají proběhnout drobné úpravy, verze 6). V současné době tento dokument s Kiposem překládáme, dokončení plánujeme, nechci nic slibovat, do konce prázdnin. Z dokumentu se lze dozvědět dost. Jde v podstatě o Československou verzi. Na základě toho se teprve prosím začni rozhodovat.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Další

Zpět na Monetární a tržní ekonomika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron