Právě je 22.08.2018, 09:57

Vyrovnanost

Materiální udržování lidského života, monetární a tržní hospodářství, vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů.

Příspěvekod 00deluxe00 » 09.05.2011, 22:02

to Petr_NJ, měl jsi na mysli i něco podobného?

Dobry den ,

dovolte abych se i ja podelil jak jsem se dostal k tomu magickemu slovu "Trading"

Jiz od narozeni me rodice smerovali ke sportu delal jsem atletiku a beze samochvaly na velice dobre urovni,temer 10. let jsem drel jak mezek a odrikal si to prave detstvi kdy ostatni vrstevnici si hrali a delali ruzne vylomeniny ,ja jsem travil cas na bezecke draze.
V roce 2004 pri ceste z Nemecka ze soustredeni se nam stala nehoda kdy ridic kamionu usnul za volantem a vjel do protismeru,to co nasledovalo totalne zmenilo muj zivot.
Probral jsem se az po 14 dnech komatu s konstatovanim lekaru ze jiz nikdy nebudu chodit,jelikoz byla narusena micha.
V tu chvili me naprosto opustil zivot ja atlet a uvazan do konce zivota na invalidnim voziku???
Drsna myslenka ac realna....
Priblizne rok jsem bojoval se svym "ja" a mohu uprimne rici ze myslenky na sebevrazdu jsem mel denodenne,vse se zhroutilo a pohledy na "chodici" vrstevniky me totalne srazeli az na uplne dno.
Ac mam velice mile,vstricne rodice ,kteri me ze vsech stran plne podporovali,ma povaha nedovolila abych se nad celym problemem psychicky povznesl,nebavilo me zit ,nemel jsem zajem o jakoukoliv cinnost ,ta predstava dozivotni nepohyblivosti me szirala az na kost .
Dalsi rana prisla v roce 2006 kdy umrel muj otec na embolii plic ,matka se zhroutila a v rodine zavladla totalni beznadej,zhorsila se i financni situace a problemu jen pribivalo.
Jiste si dokazete predstavit jak Vam v takove situaci pomuze pojistovna/stat .... nijak
Jen bezny invalidni vozik stoji nekolik desitek tisic a to je jen zaklad,psychicky stav me matky se zacal rapidne zhorsovat,navstevy psychologa nepomahali a ja ... o tom bych se radeji nechtel ani zminovat..
Financni krize,moje deprese a matcin stav se rovnali jedinemu slovu ... beznadej.
Koncem roku 2006 me poctil navstevou kamarad ktereho jsem dlouha leta kvuli jeho prac. vytizenosti nevidel ,jeho navsteva me opet trosku nakopla ,ty mesice bez kontaktu s lidmi byli neunosne a ac byl hodne casove vytizeny ,zacal me pravidelne navstevovat.
Ze to pridalo na psychice me i me matce o tom snad ani nemusim mluvit.
Rana pro me prisla kdyz jednoho dne zastavila pred domem dodavka a slozila me zbrusu novy elektricky invalidni vozik !!!
Nevedel jsem co na to rict,rozbrecel jsem s matkou jako 5lete decko,za 15 minut prijel on a jen jednou vetou me oznamil ,ze se s manzelkou domluvili ze si odepreli penize na nove auto a koupili pro me vozik ktery je pry dulezitejsi..
neveril jsem ze takovy lide vubec mohou existovat,od te doby nas pravidelne navstevovali a jak psychicky tak financne nam pomahali.
Zhruba v polovine roku 2007 me zacal zasvecovat do sveta tradingu,navodil ze by to mohl byt pro me zajimavy zpusob obzivy a ze pri studiu prijdu na jine myslenky.
Nedal me zadny system nic,jen jednou vetou rekl " na vse musis prijit sam ,ja te jen nasmeruji"
Nebudu zde popisovat jak jsem si prosel zacatky kdy jsem chyboval u cfd brokera ,doplnim jen ze dnes obchoduji futures s 10 kontrakty a stal jsem se financne nezavislym,dum mam predelany na bezbarierovy pristup, upravene auto ,zkratka vse co potrebuji pro svuj invalidni zivot.
Pristi rok se chystam podrobit operaci v USA ktera prijde temer na 100 000 USD,diky tradingu si ji mohu dovolit a mam "nadeji" ze opet budu alespon castecne chodit.
Proto vazte si kdyz Vam nekdo poradi,poda pomocnou ruku,stante se nezavislym na ostatnich a na statnim systemu...

Pro někoho je asi irelevantní řešit, že se jedná o něco nemorálního...
00deluxe00
Diskutér

Příspěvekod luger.205 » 10.05.2011, 12:35

Krásnej příběh, nicméně skvělá pomoc kamaráda i trading je zaplátou na díru. V RBE by ten vozík získal zadarmo a ihned, auto i dům by byl upravený, operace by proběhla ihned v domácím městě, nemusel by si projít mnohaletými depresemi, způsobenými nejen životní smůlou, ale také systémem, ve kterém Ti nikdo, kdo si neutrhne sám od vlastní huby, nepomůže. Tahle pomoc má být systémová a samozřejmá.

Nikdo nepopírá, že peníze mohou konat dobro. Nicméně jich na světě asi není dost, když se lidi rvou o příjem, vodu a jídlo. A víc jich vzhledem ke stoupajícímu poměru "dluh : existující prachy" nebude.
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod 00deluxe00 » 10.05.2011, 16:44

máš jistě pravdu. ale mu moc nepomůže, že KDYBY byl RBE tak BY to a to... on potřeboval reálnou pomoc, a to okamžitou, ne žádné zdlouhavé přemýšlení, nadávání, ale činy a takové, které jdou vidět teď. a takových lidí je mnoho.
to že by to u RBE bylo jinak mu bylo asi je jasné jak platné. RBE může být někdy v budoucnu, ale lidi potřebuji pomoc teď.
z dlouhodobého hlediska je v pořádku snažit se o to aby se lidi co přijdou po nás měli dobře, ale to těm, co musí žít tady a teď moc nepomůže
00deluxe00
Diskutér

Příspěvekod luger.205 » 10.05.2011, 16:49

Naprosto souhlasím. Peníze dokáží dělat skvělé věci, ale z nadhledu a dlouhodobě je jejich existence na škodu.
_________________________________________________________________________________
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod 00deluxe00 » 10.05.2011, 20:13

Dá se tedy říct, že mohou peníze v dnešní společnosti velmi pomáhat - dá se to takto zařídit. ZM řeší problémy, které nastanou v budoucnu, a to kdoví jestli. Peníze mohou řešit problémy v přítomnosti, nezávisle na tom, kolik lidí jimi a celým systémem opovrhuje.
Respektive ZM nepomáhá aktuálně ničemu, snaží se jen dosáhnout možné změny někdy v budoucnu s tím, že na současný systém jen nadává? Nebo, jak to je? Snažím se zjistit, jak ZM pomáhá lidem, aktuálně, teď, aby nežili v bídě a nezažívali různé hrůzy, co pro ně dělá? Jak to oni pocítí? Nebo se o současnou generaci nezajímá a hledí jen do budoucna, aby se děti dětí našich dětí měli až dobře? Jde mi o to, že tento zkažený systém, dává lidem stále možnost v reálném čase pomáhat, jakémukoliv množství lidí - je to sice pomocí peněz, ale co?- Tohle prosím neberte jako útok na ZM apod., chci slyšet jen správné argumenty, abych si rozšířil obzor, možná jsem se také nevyjádřil přesně, na co narážím, příště případě zkonkretizuji.

Otázky které si kladu:
Je současný systém zkažený? Ano..., Umí lidem v současnosti pomoci? Ano
Je RBE zkažený? Ne..., Umí lidem v současnosti pomoci? Ne

A co je důležitější?

Možná přehlížím nějaký zásadní fakt, jak ZM pomáhá, ale proto sem píši, a rád bych znal odpovědi.Děkuji.

Jde mi spíš o to, že lidé na systém nadávají, ale nic lepšího v praxi uvedené nemáme, takže je myslím dobré se s ním naučit spolupracovat a pomáhat.

Ale to jsou už odbočil, začalo mě to zajímat kvůli tomu příběhu, co jsem napsal, protože tohle je pro mně více než reálné.
00deluxe00
Diskutér

Příspěvekod luger.205 » 10.05.2011, 20:48

Vyjádřil ses jasně, chápu, o co ti jde. V tom, co říkáš, je dost pravdy. V postavení, ve kterém jsi Ty, je mnohem efektivnější pomáhat penězi. To každopádně. Co se týče Zeitgeistu, tak cíl je daleko v budoucnu, ale má široký zásah na celou civilizaci. Penězi lze pomáhat jednotlivcům, ale nelze to tak praktikovat jednak donekonečna a jednak nelze pomoci všem v potřebě. Tys uvedl zářný příklad, kterých je málo. Já znám mnoho zdravotně a jinak postižených lidí, mezi známými i v rodině, kterým nikdo nepomohl.

V dlouhodobém hledisku lze říct, že zeitgeist nepomáhá současným lidem, ale připravuje půdu na budoucí změnu. na Tvé "kdo ví jestli" mohu jedině říci, že jiné východisko není. Financím rozumíš, takže víš, že současný systém je neudržitelný. Velké skupiny lidí jsou financovány z finitních zdrojů, které dojdou v řádu desetiletí, nezaměstnanost "díky" automatizaci roste (zpomalování podstatné části ekonomiky), prostředí je decimováno. Logicky to takhle nebude fungovat věčně a čím dříve si to lidé uvědomí, tím méně škody napáchají. To je cíl zeitgeistu. Pomáhat malým skupinkám postižených lidí je velmi záslužné, ale neefektivní.

Dobrý příklad toho, čeho bychom rádi dosáhli v dohledné době, je vytvořit komunitu lidí, kteří žijí nezávisle na svém okolí, viz thread Projekt Ekoosada. Pokud to vezmeme za správný konec, bude se to líbit stále většímu počtu lidí a když ne změna ekonomiky, tak alespoň změna myšlení lidí je hned blíž.

Abych to shrnul:
- Peníze mohou pomoci okamžitě, ale jen málo lidí je uvolní malému počtu znevýhodněných. Použití peněz v současném systému tu nikdo, myslím, nešpiní. Peníze jsou bohužel potřeba a jedině tak se dá dnes inhned pomoci, i když ve velmi omezeném měřítku.
- Myšlenka ZG pracuje na projektech, dosažitelných ve velmi blízké budoucnosti, aby se rozšířila myšlenka a informovanost lidí aby se v případě zhroucení ekonomiky lidé sami uživili a mohli začít znovu a správně.

Tedy ano, okamžitá pomoc konkrétním jednotlivcům momentálně není mezi cíli ZG. Předpokládám ale, že třeba v případě té ekoosady bude možné několika lidem pomoct a číslo se bude zvyšovat. To ale dost předbíhám.
LIFE IS JUST A RIDE
luger.205
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 10.05.2011, 23:34

Osobně mám trochu rozpaky z budoucnosti. Nevím jestli to úplně řeší ekovesnice, jelikož už tu tento projekt byl a skončil zastavením činnosti ze strany vládních organizací. Každopádně současná situace je neudržitelná, to je jasné každému, s kým se o tom člověk baví. Myslím že ZM a podobná sdružení mají ještě dostatek času (několik desetiletí) ,jak tuto defakto přehlíženou situaci řešit, ale je dobře že tu jsou a určitě není náhoda, že tu jsou a zapojením všech se jednou doufejme dožijeme "lepších zítřků", ale cesta bude ještě hodně trnitá. Takže se zaujetím pozoruji toto a další témata a budu se snažit nějak konstruktivně zapojit...
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Petr_NJ » 11.05.2011, 23:28

To delux:

přestávám věřit, že to o čem píšeš, že jsi na penězích nezávislý a došel jsi tím vlastní pílí a především dokonalým ovládáním matematiky, analytiky, logiky. Omluv mě, ale nějak mi nesedí tvé dotazy, kdy se ptáš či argumentuješ důvody, které ti již byly vysvětleny a doufám, že dostatečně. Pokud ne, ber výše uvedené jen za mé nepochopení a ptej se dál. Pořád platí, že dokud nepochopíš, je chyba na mé straně vysvětlování.

Zkusím dál vysvětlit tvé dotazy směrem k ZM a společnosti obecně nějak postupně. Myslím, že úroveň tohoto vlákna a obecně fora, je na nejvyšší úrovni komunikace, takže se neboj, že kdokoli z nás bude tvé dotazy ať už jsou jakékoliv brát jako útok na ZM. To bychom nikde nedošli, resp. systém ve kterém ty vyděláváš na nezávislost je toho principu zcela naplněn, proto to taky tak vypadá. Chce to spolupráci namísto segregace.

Jde mi o to, že tento zkažený systém, dává lidem stále možnost v reálném čase pomáhat, jakémukoliv množství lidí

První matematická hloupost, již vysvětlil Luger - nikoliv jakémukoliv množství, ale pouze omezenému a to značně omezenému. Asi by chtělo déle pozorovat větší množtví lidí kolem sebe, ale jinak to koreluje s tím, že jsi říkal, že už se setkáváš jen omezeným množtvím lidí.

Otázky které si kladu:
Je současný systém zkažený? Ano..., Umí lidem v současnosti pomoci? Ano
Je RBE zkažený? Ne..., Umí lidem v současnosti pomoci? Ne

Ptej i takto:
- umí současný systém pomoci všem lidem? NE - jen malé hrstce, protože je založen na vykořisťování mezi sebou
- existuje platforma, která by to dokázala ? ANO - ZM
- Kde je příčina, že musíš dnes lidem vůbec něčím pomáhat ?
- Je má pomoc vůbec logická, když na jedné straně musím někomu brát, abych jinde mohl pomáhat ?
- Uměl jsem já lidem pomáhat v době, kdy jsem teprve svou nezávislost budoval ? - Stejně jako se dnes buduje ZM

Jde mi spíš o to, že lidé na systém nadávají, ale nic lepšího v praxi uvedené nemáme, takže je myslím dobré se s ním naučit spolupracovat a pomáhat.

Ono je vždy mnohem jednodušší nic nedělat, než něco radikálně změnit. Je mi divné, že to neznáš ze své cesty k nezávislosti. Tou změnou myslím změnu ve stylu ZM, prostě přebudovat nynější systém degradace na systém neustálého vývoje vpřed.
Jak by si chtěl mít něco lepšího v praxi, když se nenajde někdo kdo to v praxi uvede ?. Jediné co se samo dokáže navyšovat bez práce jsou jen bankovní úroky a právě virtuální obchodování, ostatní někdo musí udělat.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Petr_NJ » 11.05.2011, 23:50

Morpheus píše:Osob.........ekovesnice, jelikož už tu tento projekt byl a skončil zastavením činnosti ze strany vládních organizací........

Morpheusi správný postřeh. Státu a těm nahoře nezávislost logicky nikdy nebude příjemná. Ona totiž ukazuje vlastně zbytečnost těchto lidí a systému nahoře. Omezuje výběr daní a potřebu konzumu.

Takže oficiálně je to právě systém, který naopak má vážný zájem něčemu takovému zamezit v rozšíření. a to i přesto, že navenek se to ukazuje jako velmi podporovaný segment, jenže pravda je jiná.
To by byl poprask, kdyby se lidé dověděli, že to jde i jinak bez potřeby těch nahoře. Žádný politik, bankéř apod. by nechtěl přijít o vliv a moc ovládání druhých. Když to převedu na deluxe, tak i o obyčejný pocit, že jsem pro někoho vykonal díky penězům něco dobrého.

Řekl bych, že Delux by pomohl mnohem více lidem, kdyby např. podpořil projekty pro získání této nezávislosti.
Téměř všechny totiž vždy skončí předčasně a hádej na čem ? jen na nedostatku peněz, či možnosti je vůbec splatit.
Nezávislost na systému, bohužel totiž téměř vůbec neprodukuje finance v takovém množství, aby bylo možné je vůbec splatit. Jediné jak je dostat dovnitř, je nabídnout těm co jimi disponují něco co si běžně nekoupí a jsou ochotni připlatit za ruční práci a tvorbu.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Morpheus » 22.10.2011, 12:01

No nekecej, novinky.cz se nám snad dali na pošpiňování dnešního systému :)
http://www.novinky.cz/ekonomika/248189- ... ulace.html
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 22.10.2011, 13:41

Já si spíš myslím, že jim jde jen o nějakou zprávu, tedy čtenost. Co píší je jim fuk.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Petr_NJ » 22.10.2011, 15:27

Jinak obávám se naopak jiné taktiky od elit a jejich masmedií. Oni ví totiž, že stávajícím způsobem už moc toho nedosáhnou (lidi je pomalu prokoukávají), takže pomalu budou na sebe ukazovat v domnění, že se ukážou jakou udělali změnu, když se najednou dají na solidaritu apod. Je třeba to sledovat a opět spojovat střípky. Tohle si musíme uvědomit a uvidíme cca za rok jak se to bude vyvíjet, jestli mě má intuice a cit nezradí. Málokdy se jí to stává, narozdíl od rozumu :-).

Chlapci, pusťte si tuto přednášku:

http://media.bloguje.com/900351-o-svetovych-ekonomickych-problemech.php

Pan Staněk má můj obdiv, že jako člověk relativně "závislý" z akademické půdy dokáže natvrdo a řádně číselně poukazovat na to co my už víme dávno a jen nám potvrzuje náš cit, intuici a především zdravé selské uvažování nad současným stavem. Divím se že se zatím nikdo nepostaral o jeho odstřihnutí z působiště a doufám, že to tak i nadále zůstane.

Spojit se tento pán Staněk se sociologem J.Kellerem a dalšími schopnými lidmi, takmáme velmi dobrý základ pro nový vývoj, o novém směru. Přesně to říká Staněk na konci přednášky. Už nejde o krizi ekonomiky, technologií apod. jde o morální krizi a v té nám nepomůže nic jiného než osobní změna.

Toho pána musíme taky kontaktovat, jen aby o nás věděl o našich aktivitách a hnutí. Nic Víc zatím není třeba.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Johnny_Cmoud » 26.10.2011, 10:21

k motivaci, je pravda že mě tohle (peníze) motivuje (nebudu tady nic předstírat). peníze mě ale nemotivují v podobě, že mám rád potištěný papír který pořád ztrácí hodnotu. motivuje mě svoboda, kterou si v dnešní době s dostatkem finančních prostředků mohu koupit - jde o naprostou nezávislost na komkoliv, čemkoliv, s možnost žít si kde se mi libí, dělat co se mi líbí a kdy to chci dělat. to jsou věci které mě motivovali na celé mé cestě něčeho dosáhnout, vyniknout. možná to je něco špatného, osobně si myslím že to je vzhledem k době logické uvažování.

Touha po svobodě a nezávislosti rozhodně není špatně. Tahle touha třeba mě motivuje právě k propagaci hodnot Zeitgeistu. Co tak ale dělat to, co chceš, bez ohledu na to, jestli ti za to někdo zaplatí? Já třeba taky nedělám nic potřebného, pokud abstrahuju od myšlenky peněz a docela rád bych dělal něco, čím někomu pomůžu.
Byla tady diskuze o peněžních a nepeněžních hodnotách. Jak zjistíme, že tyto peněžní hodnoty jsou potřebné hodnoty? Prvně si musíme umět představit nejlepší systém, který považujeme v rámci lidí za reálný a ve kterém žádné peníze nejsou. A když tuto představu (samozřejmě nad ní přemýšlím kriticky) porovnám se stávajícím stavem. Hodnotím všechny výhody a nevýhody přidání konceptu peněz, abych uvedl hrubě jeho nevýhody, např. reklama, nedůvěra, individualismus, zbytečná zaměstnání atd. Mám za to, že kdo se o to takhle začne zajímat, dojde k tomu, že peněžní systém tady není proto, že by to tak bylo lepší, ale protože je to systém zaběhnutý, na kterém vydělávají ti, kteří o tom rozhodují, je to systém s výbornou ideologií, který se velmi těžko popírá.
v ZG je zmiňováno, že kdyby nebyli peníze, lidi by motivovali úplně jiné věci (z pozice kde jsem si to ale dokáži představit velmi těžko).
shrnul bych to i tak, že mě systém který je teď vyhovuje. a určitě to není protože že teď mám třeba peníze. neměl jsem je a díval jsem se na to naprosto stejně. člověk (ačkoliv má každý rozdílné podmínky) může v životě dosáhnout svobody (i když záleží zase na úhlu pohledu, já třeba ve vztahu k penězům nemusím být svobodný).
v prostředí jako je Project Venus by mě chybělo možnost vyniknout nad většinu, a to je myšleno tím, že ačkoliv mohou být všichni spokojeni a všeho bude dostatek, tak podle mě budou pořád lidi, řekněme línější a ti co mají pořád pokrokové myšlenky, něco dělají, neřeší jen aby byli spokojení oni samy apod. a když by oni neměli silnou motivaci se rozvíjet, protože by viděli že se budou mít úplně stejně jako ti co ''nic nedělají'', tak by si mohli říct, k čemu to všechno je ? proč se s tím trápit aby se oni měli líp a já nic z toho (kromě dobrého pocitu?).

Chtěl bych na tomto místě opravdu ocenit tvou upřímnost, je fajn, že nechceš jen vypadat dobře v očích ostatních. Mám o tobě dobré mínění, snad tě nesplete, že se budu věnovat spíš těm věcem, u kterých se domnívám, že bych ti mohl potenciálně rozšířit obzory, jako jsi je rozšířil ty mě. Jak si asi sám uvědomuješ, peněžní motivace je opravdu nejsilnější motivace, teda aspoň v peněžním systému. Jak by taky ne? Vždyť peníze musí mít každý, penězmi se platí za veškeré naše potřeby, a to včetně těch nejvyšších na Maslowově pyramidě jako např. seberealizace. V takovém systému a kultuře se skoro divím, že lidi ještě dokážou myslet v nepeněžních hodnotách.
Zkus se zamyslet nad tím, jestli náhodou nejsi uvězněný v kapitalistických hodnotách, popřípadě nad tím mechanismem. Svým způsobem je ti vyhrožováno, že pokud nebudeš nic dělat, nebudeš jíst. Odpusť, že to tak ošklivě nazvu, ale vlastně to je prostá závist. Štvalo by tě, že někdo, kdo nic nedělá, by dostal něco, na co jsi teoreticky musel dělat ty, že? Zkus se zamyslet nad tím, jestli tato idea spravedlnosti není náhodou nesprávná. Když se dívám okolo sebe, vidím, že když to takhle měříš, co kdo dělá a co nakonec dostane, jsou nakonec naštvaní všichni. Ale když uděláš něco nezištně, ostatní tak najednou taky začnou přemýšlet. Všiml sis toho někdy?
určitě předvádím omezené myšlení, protože je to jednoduše mimo můj rámec - a to se snažím přemýšlet opravdu pokrokově. je možné, že kdyby byla společnost úplně jiná, že by neexistovali línější lidé? že jsou takový jen kvůli společnosti? na druhou stranu, kdyby byla jiná společnost, a všichni by byli vychováváni stejně, bez předsudků, různých přesvědčení apod. věcí, nebyli by všichni stejní a nebyla by tady (na světě) děsná nuda?

Když si představím jak by lidé žili v těch super moderních městech Venusu, všichni by dělali pro dobro všech, neexistovala by zločinnost, nebyli by rozdílné názory - protože by nikomu nebylo nikdy vštěpováno žádné přesvědčení. lidé a společnost by tak byli skoro dokonalý a člověk by ztratil smysl života, který je třeba u mě růst - postupné vymaňování se ze zaběhnutých stereotypů, starých typů myšlení, pro mě chybných přesvědčení apod.

Kdybych žil totiž někde, kde neexistuje žádný problém a vše je extrémně efektivní, působilo by to konkrétně na mě hodně depresivně.

Proč by měli být všichni stejní? To mi vysvětli. Neškatulkuješ si to trochu? Buď kapitalismus nebo konformita? Jsou to jediné dvě možnosti? Nemůže peněžní systém a motivace právě omezovat člověka v jeho rozletu? Já na peněžní motivaci důraz nekladu a mám pocit, že o to víc na sobě můžu pracovat, o to jsem svobodnější.
Tvá představa jakéhosi konce historie, když to tak řeknu, je podle mě úplně vedle. Kdybychom žili ve společnosti, a potenciální zrušení peněz takový svět samozřejmě automaticky nepřinese, kde je normou chtít málo a dávat hodně, kde je normou pracovat na sobě a žít v souladu s veškerým životem na zemi, proč si myslíš, že by už nebyly žádné problémy a byla by nuda? Podívej se do zadu, co se už lidstvu povedlo dokázat. Máš pocit, že se nudíme o to víc? :)
Johnny_Cmoud
Nový diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 26.10.2011, 17:30

Johnny,
pěkně sepsáno (jen nezapomeň doplňovat kdo je autorem tvé citace, když navazuješ na texty předchozích stran, ať to nově příchozí nemusí hledat). Nicméně počkáme až se 00Delux00 vrátí z cest a odpoví.

Motivací kapitalistů a bohatých lidí pro současný stav je pouze strach. Strach ze svého ega. Strach z toho, že by nemohli ostatním ukazovat penězi jak jsou bohatí, nenahraditelní, výkonní apod.. Jenže u slušných a rozumných lidí se tomuto říká přirozený respekt a uznání druhé osoby a to se bohužel nedá koupit a ani se to financemi neměří.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod 00deluxe00 » 30.10.2011, 19:11

Ahoj Johnny_Cmoud,

není třeba čekat nežli se vrátím, milerád zareaguji již teď. Ale bude to velmi ve stručnosti. Moje příspěvky, které jsi citoval pochází mimo jiné i z ''25.04.2011''. Řekněme tedy, že jde již o přes půl roku staré myšlenky a výplody mé mysli. V tomto bodě ti chci tedy poděkovat, krásně při zpětné revizi toho co jsem psal vidím obrovský posun kupředu a prakticky s ničím co jsem psal tehdy nesouhlasím.

Pro svoji obhajobu musím uvést, že jsem v té době měl velmi málo informací a rozhledu (s porovnáním dneška), ergo to na co reaguješ nijak obhajovat nebudu, z mého pohledu jsem to nepsal já a jde o výplody systémem ovládané mysli :). Snad si rozumíme.

S klidem ale reaguj nadále na cokoliv co píši, je to dobrá sebe reflexe, za to díky. Tohle pro mne dělá např. i uživatel Petr_NJ. A budu velmi rád pokud to pomůže i druhé straně.

S úctou deluxe
00deluxe00
Diskutér

PředchozíDalší

Zpět na Monetární a tržní ekonomika