Právě je 22.08.2018, 09:57

Vyrovnanost

Materiální udržování lidského života, monetární a tržní hospodářství, vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů.

Příspěvekod Morpheus » 02.11.2011, 09:41

Na kolik si přijde milenka Petra Nečase Jana Nagyová ve funkci vedoucí sekretariátu na MPSV se středoškolským vzděláním? :-)
1. v březnu 2009 povýšena v platové třídě
2. v dubnu 2009 povýšena podruhé v platové třídě
3. v dubnu 2009 mimořádná odměna 67.000 Kč
4. v květnu 2009 mimořádná odměna 510.000 Kč
5. dne 8. května 2009 odchází z MPSV Petr Nečas
6. J. Nagyová je MPSV placena až do srpna 2009 ve výpovědní lhůtě
7. v srpnu dostává, i přes plný plat ve výpovědní lhůtě, regulérní odstupné
8. čistý příjem za 8 měsíců práce na MPSV je 1.430.091 Kč, tedy měsíčně 178.761 Kč čistého...kolik to bude asi teď...
A kolik berete vy se stejným nebo vyšším vzděláním? :-)
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 02.11.2011, 11:57

Já v současné době jako zaměstnanec IT firmy beru čistého v Praze 20.000,- Kč. Tato výplata mi končí posledního prosince, kdy budu mít několik měsíců jen podporu, páč se stěhuji a pokusím následně podnikat. Předpokládám, že budu mít tak půl roku absolutní prd a to nejsem žádný blbec. V práci makám, jsem přesčas, vydělávám a konám práci za své nadbytečné nadřízené, atd., jenže...

9.500,- Kč hrubého a zbytek na DPP, aby si zaměstnavatel ušetřil a já měl 00prd podporu + prd do důchoďáku, který stejně nebude. Dříve jsem pracoval na Pedagogické fakultě UK, rovněž v IT, a ze začátku měl čistého 8.000,- Kč. Po roce praxe 10.000,- Kč a nakonec po dalších dvou zakysl na 15.000,- Kč. Nemít své vedlejší kšefty, asi bych chcípl, poněvadž náklady jen na bydlení (nájem + služby) byly 12.000,- Kč měsíčně. Jak a z čeho jsem jedl? Ani sám už nevím.

Štěstí mi přálo a našlo ibmecily, kteří se mnou vyměnili byt. 3+1 za 2+kk, který šel do privatizace. Poplatky mi klesly z 12.000,- Kč na cca 3.500,- Kč, ovšem koupě bytu a celková rekonstrukce po prasatech, kteří tam žili, také dost stála. Jak má dnes člověk vyžít z takových almužen? A to musím říci, že mám ještě štěstí, kterého se většině obyvatel nedostává.

To mi připomíná jeden aktuální vtip, o který se musím podělit. Sedí bezdomovec v New Yourku na ulici, maže si chleba hovnem, když jde okolo Obama se svojí družinou a říká "Proboha, to snad ne! Přeci na tom ještě nejsme tak špatně." a dá mu 100 dolarů. Podobná situace v Moskvě, kde sedí bezdomovec na ulici, mazajíc si krajíc chleba hovnem, kdy jde kolem Putin a povídá "Tomu nejde uvěřit, takhle blbě na tom přeci nejsme" a dá mu 100 rublů. Totéž v Praze u budovy vlády. Petr Nečas si to kráčí k autu a vidí bezdomovce, který si maže na chleba hovno. Přistoupí k němu a zděšeně vyhrkne "Ježiši, člověče, takovou vrstvu!? Šetři si taky něco na zejtra!"

Takže asi tak. Netřeba připomínat, že teď všichni nakupují jaderné zbraně a připravují se na masivní války. Nevím sice čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ovšem vím, jaké zbraně budou použity ve čtvrté. Klacky a kameny.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Petr_NJ » 02.11.2011, 22:04

Razi a ted si představ, že tímto příjmem patříš do vzorku cca 10-20 % populace (nižší střední třída), ale zbylých 60-80 % jsou lidi co berou kolikrát za dřinu od rána do večera, včetně SO a NE v průměru 9-12 tkč čistého.

To jsou pak ti na kterých si mafie typu: firma co půjčuje peníze (banky, kredit firmy apod.)-> stát (soudy) -> soukromý podnikatel exekutor vezme i to co jim z jejich almužny zbývá.

A pak se nediv, že ti lidé doslova zuří když vidí ty vypasené vysmáté ksychty Bakaly apod. nebo všech těch "investorů", kteří jen tvoří hodnotu z ničeho (Kelner, Babiš apod.). Nebo jen ksycht svého zaměstnavatele, který chudák pořád nemá na zvýšení platu, ale na svou dovolenou 3x do roka a nové auto pro manželku se najde vždy rezerva.
Večer si lidi ponadávájí, ale zítra potřebují zase jíst a pít, takže s "úsměvem" ráno opět do práce. A není úniku.
Nepracuješ-li nemáš za co fungovat, chceš-li provést změnu a fungovat jinak je tu opět systém a jeho bariera s názvem peníze.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Předchozí

Zpět na Monetární a tržní ekonomika