Právě je 05.04.2020, 22:03

Švýcarský lid zvyšuje minimální mzdu na 83.000 Kč.

Materiální udržování lidského života, monetární a tržní hospodářství, vytváření, získávání a alokace finančních a materiálních zdrojů.

Příspěvekod Raziel-CZ » 13.01.2015, 11:27

Odkaz na článek: svycarsky-lidl-zvysuje-minimalni-mzdu-na-83-000-kc

Citace podnětu příznivce hnutí:
Ahoj Pavle,

toto by nebylo špatné ukázat lidem, ať si to pročtou ještě před tím než bude další pořad na radiu. Aniž by k tomu potřebovali nějaké vyšší vzdělání, pochopí o co tu jde i díky jednoduše a srozumitelně psanému článku.
Uvidí, jak jsou obelháváni a jak je ten systém nereformovatelný.
Mnoho těch pochybovačů snad pochopí a bude možné využít omezený čas pořadu ne na vysvětlování proč, ale přemýšlení na téma jak na to jít a jak nejrychleji ten impulz o myšlenkách hnutí dostat mezi lidi, zanalyzovat co brání lidem tomu, aby mohli či chtělo otevřít oči. Samozřejmě další fáze je aktivní zapojení

http://www.evropsky-rozhled.eu/svycarsk ... 83-000-kc/

Petr


Přečteno již předevčírem a musím říci, že je to, jak jsi psal, poměrně dobře pochopitelné. Jen se obávám, aby to lidé vzhledem k délce článku vůbec vydrželi číst. Nicméně ani důvody, které jsou ve článku psány, nijak neřeší současný nereformovatelný socio-ekonomický systém. Můžeme to považovat za návaly záchvatů po aplikaci chemoterapie rakovinou těžce prorostlému člověku.

Považuji za vhodné o tomto na rádiu pohovořit a až se dostaneme k tomu, že se zastaralými možnostmi řešení, i kdyby se nakonec podařilo zvýšit minimální mzdy atd., nic nevyřeší, třeba po hodině debaty lidem sdělit, že celá tahle omáčka, která okolo diskuse byla, byla vlastně prezentací politického oblbování lidí.
No a ihned poté během jedné či dvou minut sdělit jednoduché řešení konkrétní věci v případě NL/RBE. Jak říkám, mohlo by jít o zajímavý podnět k dvouhodinové diskusi jak na rádiu, tak kdekoli jinde. Budeme tak moci odprezentovat, jak se věci řeší v současném systému a jak v NL/RBE.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Petr_NJ » 13.01.2015, 13:13

smyslem nasdílení bylo využít práce jiného člověka, vzít z toho to podstatné, předat lidem shrnuté a ukázat na tom ihned i tu nefunkčnost systému. KDyž budou chtít mohou si dle libosti článek přečíst celý, je to jejich volba.

To vše ten článek nabízí v jednom pochopitelném podkladu i pro zcela nevzdělané lidi. Ty statistiky a čísla jsou jen podružná věc a rozeznat jednotky pár tisíc na výplatní pásce od miliard a bilionů co někde utečou snad dokáže i kdekdo od lopaty :-)

Chápeme se plně Martine. Není co dodat a Petr T ve spolupráci s Janem budou schopni jim ukázat zásadní body tohoto podvodu naprosto jednoduše. Myslím, že jsem včera dal Petrovi upřímně myšlenou zpětnou vazbu, která bude vidět v dalším díle vysílání. Snažte se ale mluvit všichni, jinak je to monolog jedné osoby.
Naštěstí Pavel to odpočátku vnímá a udržuje resp. se snaží Petrovi pomoc v tom, aby to celé nevypadalo na šou jednoho muže - resp. chodící encyklopedie :-)
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým


Zpět na Monetární a tržní ekonomika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron