Stránka 1 z 1

systematické odkrývání "pravdy"

PříspěvekNapsal: 14.11.2012, 22:21
od Dave
Zdravím všechny, rád bych zde založil debatu a budu rád když se přípojí co nejvíc stejně naladěných nadšenců.

Téma:
veškerá zajímavá tématika kolem mimozemských civilizací a nadpřirozených jevů. UFO, piktogramy v obilí, monumentální starověké stavby, tajemné artefakty historických civilizací, pradávné záznamy, kresby, pověsti a svědectví. Jak určit pravdu a lež? Co uznat za fakt a co za fikci?

Současnost není bez minulosti, TZM, projekt Venus a ekonomie založená na zdrojích. Utopistická představa nebo zapomenutá skutečnost dávnověku?

Bude další světová válka? A bude to válka proti bytostem z kosmu, ať už pravým nebo podstrčeným?


- názory jsou vítány i konspirace. budu rád když se tu objeví i zdroje informací (odkazy na weby, dokumenty, literatury, citace, autoři atd.)

Re: systematické odkrývání "pravdy"

PříspěvekNapsal: 15.11.2012, 01:46
od Raziel-CZ
Také Tě zdravím,

v první řadě bych se chtěl zeptat, co je to "nadpřirozený jev"? Pokud něčemu nerozumím nebo nedokáži pochopit a přes to to je, nejde o nadpřirozený jev, nýbrž o něco, co prostě je a nijak mne znovu po první zkušenosti nepřekvapí. Vše se dá logicky a vědecky vysvětlit.

Jak určit pravdu a lež? V době, kdy nám "hloupým" je vše důkladně tajeno, je to opravdu velmi těžké. Myslím, že je už na jedinci, čemu bude věřit a co vezme za pravdivé či fikční.

Venus projekt není ani zdaleka žádná utopistická představa, nýbrž systém, který může výborně fungovat, ačkoliv nemá vše dořešené do podrobností. Nicméně co má, že... Jde o návrh systému, kde nebude nikdo trpět, protože nebude důvod a hlavně bude postaven na zcela logických principech.

Válka bude, ovšem jestli světová, to nevím. Války a jakékoli boje obecně vždy konají pouze bytosti primitivní v domnění, že něco navíc získají neuvědomujíc si, že vesmír je nekonečný a daleko více mohou získat výhradně ze vzájemné spolupráce a poznání. Čím agresivnější a chamtivější jedinec je, tím je primitivnější a omezenější.

Zatím asi tolik stručně ode mne, rád své názory a představy rozvinu, budu-li k tomu motivován. :-) Určitě děkuji za velmi zajímavě zadané téma.

Re: systematické odkrývání "pravdy"

PříspěvekNapsal: 20.11.2012, 22:05
od Dave
tak "nadpřirozeným jevem" jsem zde myslel vše, co si neumíme vysvětlit čistě podle subjektivního posouzení. Samozřejmě že věda je schopna vysvětlit vše.

Uvedu teď jednu skutečnost, stále nevím co si o tom mám myslet. Část mé rodiny, má velmi zvláštního koníčka. Nevim jak se tomu říká ani jaký má přesný název. Jen krátce co jsem sám zažil v jejich přítomnosti. Pomocí tzv. virgule (kovová pružina) jsou schopni komunikovat s určitou formou bytostí zřejmě v jiných dimenzích. Souvisí to s kosmickou energií a i s energií zvláštního typu, která se objevuje ve spojitosti se zmizelou bájnou atlantidou, pyramidami v gíze, stonehenge, planiny Nazca v Peru atd atd Jsou schopni působení této energie vyhledat, když se nachází v jejich blízkosti a téměř vždy toto působení má provázanost s určitým místem na planetě a událostí.

Ptal jsem se jich co si myslí o roku 2012. A jak je to z jejich strany chápání. V roce 2012 podle jejich učení, se ve velké míře začne objevovat u některých lidí mimosmyslové vnímání, telepatie, intuice atd. Lidstvo čeká přerod do další evoluční éry. Bude to prý velmi složitá situace a na základě určitých přeměn bude odsouzena k záhubě řada z nás. Zatím nevím jak to mam chápat a pídím se o informacích. Až budu vědět přesnější info, vložím ho sem. Zatím kdo o tomto ví něco bližšího postněte to sem. Docela by mě to zajímalo.

Re: systematické odkrývání "pravdy"

PříspěvekNapsal: 21.11.2012, 09:21
od firda

Re: systematické odkrývání "pravdy"

PříspěvekNapsal: 26.11.2012, 22:35
od Dave
Děkuji za link. Tento dokument jsem již viděl před delší dobou. Pořád mi tam ale něco nesedí. Je otázka, na kolik jsou tyto informace pravdivé. Musíme si uvědomit, že dokumenty o podobných tématikách mají své (nemalé) obecenstvo (tzn. prachy), a pro společnosti natáčející tyto dokumenty není problém vytvořit scénář, rekvizity, triky, "svědky" atd. Jak rozlišit pravdu a jak obchodní lež?

Je divné například to, že se piktogramy objevují vždy na poli, vždy na neposečeném poli a také že obrazce dávají smysl pouze když se na ně díváte z leteckého pohledu. To může znamenat pouze dvě věci. Domyslete si samy. Dále piktogram odpovědi z arecibo. Zřejmě jde o podvrh. Je ale pravdou, že u některých piktogramů si neumíme vysvětlit způsob vzniku. To může opět znamenat dvě veci :-)