Stránka 1 z 1

Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 04.10.2011, 10:15
od Morpheus
Tož, co si o tom myslíte? Konečně něco že? :)
poprvé o této události informovala media až po několikátém dnu, kdy bylo zatčeno přes 700 účastníků
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... firem.html
protesty podporuje několik osobností, mezi niž patří i miliardář Soros, jenž zbohatnul právě na práci "pro nikoho"
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... l?ref=boxE
protesty jsou také aktivně podporovány skupinou Anonymous
http://anonops.blogspot.com/

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 05.10.2011, 09:12
od Morpheus

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 16.10.2011, 23:21
od Morpheus

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 10.11.2011, 22:14
od Morpheus
Jen tak mimochodem, mohl by mi tu jednoduše a stručně objasnit hlavní milníky mezi okupanty a zeitgeist? přijde mi že několik věcí je společných, některé věci jsou protichůdné ale myslím že nejen mě v tom vzniká zmatek...děkuju za kompletní objasnění ;)

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 12.11.2011, 22:30
od ghostdog
Nedřív jsem z toho byl úplně nadšený.Něco se konečně začalo dík. I když tento dojem je asi mylný, nespíš se v USA konají demontrace/protesty často, ale mi v ČR v podstatě nemáme šanci se to dozvědět .Určitě je ale potřeba být obezřetný,protože se už objevují názory, že to organizují právě ti "mocní" (já bych tak paranoidní zatím nebyl).A vůbec. má už toto hnutí nějaké úspěchy, mimo toho že se dalo světu vědět, že existuje určitá nespokojenost občanů se současným stavem? Nebudou to mít jednoduché, protože média vytasí ty nejsilnější zbraně (samozřejmě o tom nejlépe neinformovat, bagatelizovat, tvářit se že ti lidé tam vlastně neví proč tam jsou.........). Na dotaz proč tam jsou odpověděl jeden účastník úplně jednoduše:"protože naše vláda dlouhodobě nehájí zájmy občanů". Myslím, že to říká vše.Jestli to mělo smysl a skutečně to vzniklo z iniciativi lidu (tzn.nebylo to zmanipulované mocnými) poznáme až podle plodů, které to přinese.

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 04.12.2011, 21:35
od ghostdog
Trochu odbočím od tématu.Doplnil jsem si filmové vzdělání a zhlédnul film Wall street (1987). Ke konci říká Douglas (Gekko) Sheenovi (buddy)toto:1 % nejbohatších téhle země vlastní polovinu jejího bohatství. Pět triliónů dolarů.Jedna třetina pochází z tvrdé práce, dvě třetiny jsou dědictví, úroky z úroků které se hromadí vdovám a debilním synům, a co dělám já: spekulace s akciemi a realitami. 90 % americké veřejnosti má hodně málo, nebo skoro nic. Já nic nevytvářím. Já vlastním. My děláme pravidla, kamaráde. Zprávy, válka, mír, hlad, nepokoje, cena papírové svorky. Vytahujeme králíka z klobouku a všichni se diví, jak jsme to sakra udělali. Nejseš přece tak naivní, abys věřil, že žijeme v demokracii, že ne, Buddy?" Mluvím o filmu z roku 1987!!!! Není to zajímavé, že už před tolika lety toto někdo věděl?

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 04.12.2011, 21:47
od Morpheus
ano, takových zpráv je v historii nepočítaně a někdy mi přijde, že i kdyby člověk odvysílal v hlavním vysílacím čase reportáž o tom jak to jde do prdele a ať se tomu lidi postaví a začnou přemýšlet nad tím jak z toho a byly na to reklamy den co den předtím...nic se nestane...je cíl někde v budoucnu, kde se tento systém položí na kolena, nastane absolutní chaos a lidi to nakopne do zadnice? možná...je pocit relativní svobody, kdy nás někdo od rána do večera nemrská bičem, aby jsme si uvědomili, že je něco špatně, v tomhle směru nebezpečný? asi ano...napadá mě ta myšlenka den co den, jak to bude do budoucna...má někdo nějaké vize? :)

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 07.12.2011, 00:41
od Morpheus

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 07.12.2011, 07:13
od Raziel-CZ
Paráda, ale lidem to takto na první pohled řekne prd, co třeba psát o čem odkazy jsou a ne je jen "prsknout" v plné parádě do fóra? Btw kromě toho hovoříme česky, nebo ne? Prosím o více detailů.

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 07.12.2011, 11:35
od Morpheus
tak to je jasné i lidem který umí říci jen "hello" ne? :D bristký chapter podporuje hnutí occupy a plánují společné kroky ;) což si myslím je určitě dobrá věc

Re: Wall street occupy

PříspěvekNapsal: 07.12.2011, 12:26
od Raziel-CZ
Nám to možná jasné je, ale mnoho lidí neumí ani "hello" a přitom mohou být užiteční v jiných oblastech. Toto není jen o nás, ale o všech, rád bych jim trošku diskuse přizpůsoboval. Ať nesrovnáváme diskuse s úrovní programátor vs. uživatel. :-)