Právě je 21.04.2018, 19:33

Wall street occupy

Ostatní témata nepatřící nebo jinak nesouvisející s uvedenými kategoriemi.

Příspěvekod Morpheus » 04.10.2011, 10:15

Tož, co si o tom myslíte? Konečně něco že? :)
poprvé o této události informovala media až po několikátém dnu, kdy bylo zatčeno přes 700 účastníků
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... firem.html
protesty podporuje několik osobností, mezi niž patří i miliardář Soros, jenž zbohatnul právě na práci "pro nikoho"
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik ... l?ref=boxE
protesty jsou také aktivně podporovány skupinou Anonymous
http://anonops.blogspot.com/
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 05.10.2011, 09:12

Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 16.10.2011, 23:21

Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 10.11.2011, 22:14

Jen tak mimochodem, mohl by mi tu jednoduše a stručně objasnit hlavní milníky mezi okupanty a zeitgeist? přijde mi že několik věcí je společných, některé věci jsou protichůdné ale myslím že nejen mě v tom vzniká zmatek...děkuju za kompletní objasnění ;)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod ghostdog » 12.11.2011, 22:30

Nedřív jsem z toho byl úplně nadšený.Něco se konečně začalo dík. I když tento dojem je asi mylný, nespíš se v USA konají demontrace/protesty často, ale mi v ČR v podstatě nemáme šanci se to dozvědět .Určitě je ale potřeba být obezřetný,protože se už objevují názory, že to organizují právě ti "mocní" (já bych tak paranoidní zatím nebyl).A vůbec. má už toto hnutí nějaké úspěchy, mimo toho že se dalo světu vědět, že existuje určitá nespokojenost občanů se současným stavem? Nebudou to mít jednoduché, protože média vytasí ty nejsilnější zbraně (samozřejmě o tom nejlépe neinformovat, bagatelizovat, tvářit se že ti lidé tam vlastně neví proč tam jsou.........). Na dotaz proč tam jsou odpověděl jeden účastník úplně jednoduše:"protože naše vláda dlouhodobě nehájí zájmy občanů". Myslím, že to říká vše.Jestli to mělo smysl a skutečně to vzniklo z iniciativi lidu (tzn.nebylo to zmanipulované mocnými) poznáme až podle plodů, které to přinese.
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod ghostdog » 04.12.2011, 21:35

Trochu odbočím od tématu.Doplnil jsem si filmové vzdělání a zhlédnul film Wall street (1987). Ke konci říká Douglas (Gekko) Sheenovi (buddy)toto:1 % nejbohatších téhle země vlastní polovinu jejího bohatství. Pět triliónů dolarů.Jedna třetina pochází z tvrdé práce, dvě třetiny jsou dědictví, úroky z úroků které se hromadí vdovám a debilním synům, a co dělám já: spekulace s akciemi a realitami. 90 % americké veřejnosti má hodně málo, nebo skoro nic. Já nic nevytvářím. Já vlastním. My děláme pravidla, kamaráde. Zprávy, válka, mír, hlad, nepokoje, cena papírové svorky. Vytahujeme králíka z klobouku a všichni se diví, jak jsme to sakra udělali. Nejseš přece tak naivní, abys věřil, že žijeme v demokracii, že ne, Buddy?" Mluvím o filmu z roku 1987!!!! Není to zajímavé, že už před tolika lety toto někdo věděl?
ghostdog
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 04.12.2011, 21:47

ano, takových zpráv je v historii nepočítaně a někdy mi přijde, že i kdyby člověk odvysílal v hlavním vysílacím čase reportáž o tom jak to jde do prdele a ať se tomu lidi postaví a začnou přemýšlet nad tím jak z toho a byly na to reklamy den co den předtím...nic se nestane...je cíl někde v budoucnu, kde se tento systém položí na kolena, nastane absolutní chaos a lidi to nakopne do zadnice? možná...je pocit relativní svobody, kdy nás někdo od rána do večera nemrská bičem, aby jsme si uvědomili, že je něco špatně, v tomhle směru nebezpečný? asi ano...napadá mě ta myšlenka den co den, jak to bude do budoucna...má někdo nějaké vize? :)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 07.12.2011, 00:41

Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 07.12.2011, 07:13

Paráda, ale lidem to takto na první pohled řekne prd, co třeba psát o čem odkazy jsou a ne je jen "prsknout" v plné parádě do fóra? Btw kromě toho hovoříme česky, nebo ne? Prosím o více detailů.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Morpheus » 07.12.2011, 11:35

tak to je jasné i lidem který umí říci jen "hello" ne? :D bristký chapter podporuje hnutí occupy a plánují společné kroky ;) což si myslím je určitě dobrá věc
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 07.12.2011, 12:26

Nám to možná jasné je, ale mnoho lidí neumí ani "hello" a přitom mohou být užiteční v jiných oblastech. Toto není jen o nás, ale o všech, rád bych jim trošku diskuse přizpůsoboval. Ať nesrovnáváme diskuse s úrovní programátor vs. uživatel. :-)
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Zpět na Všeobecná diskuse (co se jinam nehodí)