Právě je 21.09.2018, 19:45

Informace o hnutí v ČR

Ostatní témata nepatřící nebo jinak nesouvisející s uvedenými kategoriemi.

Příspěvekod firda » 19.12.2011, 15:20

Přesně tak. Ale ani mně se nedaří tím dokonale žít, stále se učím. Chci něco změnit a zas mne popadne vztek, jaké zbytečnosti děláme. Snad je to energií těch lidí, kolektiv mne zas stahne na svou vibrační úroveň, neudržím tu svou... ale dost výmluv, já jsem já, jsem silnější, vím o čem to je. Hlavu vzhůru a příště lépe!

Je třeba to dostat do povědomí lidí, zavést výchovu do rodin a škol, učit děti problémy řešit, lidsky a s citem, a ne jim do hlav cpát kvatna zbytečných informací. Dítě by mělo od začátku vědět, že není jen hmotou, ale duchovní/energetickou bytostí, která neumírá, to jen tělo. Mělo by vědět, že je součástí všeho a že ubližování ostatním a ničení životního prostředí ho bude jednou bolet. Neubližuj ostatním, protože nejsou žádní ostatní, jsi jen TY, TY a Vesmír jedno jsou, SOBĚ UBLIŽUJEŠ.
Naposledy upravil firda dne 19.12.2011, 23:37, celkově upraveno 1
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 19.12.2011, 21:39

Ano, ty si BUH a ty si VESMIR.Kdo do toho alespon torsicku prijde, hned pociti, jak blizko vesmiru vlastne je.Pokud by si vsichni na planete zaroven usilovne predstavovali jiny svet, byl by tu v ten okamzik.No ano, v tom je ta sila.Nikdo nemuze popirat neco, s cim pracuje temer 24hodin denne - vedomi.Vite neco o vedomi?Pokud ne, nemuzete podcenovat jeho schopnosti!A jak rikam, pokud nekdo v neco neveri, potvrzuje tim toho existenci, protoze kdyby to neexistovalo, nemohl by to komentovat ;-)
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod kunsento » 21.12.2011, 18:36

Srdečně zdravím Všechny,
jsem zde nový. Viděl jsem film Moving Forward- výborné. Viděl jsem třeba i film "Základní příjem". Také trochu znám iniciativu "Ekonomická reforma".. Musím říci, že s těmito iniciativami velmi sympatizuji. V tomto vláknu se na několika místech řeší co konkrétního by se dalo dělat , když máme omezené fin.zdroje a omezený čas. Měl bych takový jeden nápad a v brzské době se ho zde pokusím předložit k diskusi. Vidím, že řadu věcí jste již udělali a řadu věcí děláte. Jen se pokusím přidat jednu z dalších možných aktivit.
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 21.12.2011, 19:07

Zdravím tě a těším se na příspěvek k diskuzi :)!
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 21.12.2011, 19:19

Pokusím se nastínit trochu to, co jsem před chvílí nakous.
fakta:
- mnoho lidí se dnes snaží najít cestu jak zlepšit kvalitu naší společnosti a udělat jisté potřebné změny.
- je řada občanských iniciativ, které se zabývají velmi podobnými otázkami jako vy/my tady
- nějaká změna v kurzu vývoje jistě nastane, protože je snad každému jasné, že takto to dál už dlouho fungovat nebude.

Myslím, že to co "naší" věci pomůže je vzájemné propojování, seznamování se, spolupráce - zkrátka neuzavírání se v nějakém jednom (byť sebelepším a sebeušlechtilejším hnutí).
Na internetu je řada diskusních fór, velmi podobných tomuto tady, kde si někteří lidé kladou velmi obdobné otázky.
Já sám se účastním diskusí na 2 až 3.

Čili to co navrhuji, je sepsat iniciativy, které jsou na podobné vlně, jít systematicky na jejich fora a mluvit tam s lidma, vyměňovat myšlenky (pozor nikoho nepřesvědčovat o vlastní pravdě). Někdo si tu postěžoval že je tu málo nových návštěvníků. Takže říkám, "když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře".
Můžeme si iniciativy rozdelit (každý nemůže být všude) a na tomto foru se vzájemně informovat, kde je půda nejúrodnější a možná další spolupráce nebo aspoň vzájemná podpora..

Mám ještě pokračování této strategie, ale zatím to nebudu natahovat a počkám zda bude nějaká reakce :-)
Jsou 2 způsoby podvodů: Věřit v něco, co není pravda; nebo nevěřit něčemu, co pravda je.(Soren Kierkegaard)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 22.12.2011, 00:33

Tenhle nápad kvituju ;) a dokonce už jsem ho i převedl do praxe :D tady jsem tedy moc velkou odezvu nedostal, tak jsem se do toho pustil na vlastní pěst.
Začal jsem tématem zde: viewtopic.php?p=1926#p1926 a pak tématem o wall street occupy.
Co se týče Occupy, těm už se zde objevila skupinka fanoušků o zatím malé síle cca 360lidí http://www.facebook.com/OccupyCesko já se jim rozhodl vytvořit youtube kanál, ale málo materiálu, takže zatím vypadá takto http://www.youtube.com/user/OccupyCZ
Pak začnu komunikovat s hnutím anonymous, která už tu má také početnou skupinku...a koordinátor CZ/SK zeitgeistu, je s nimi také v úzkém kontaktu.
Ale nejorganizovanější je zatím určitě hnutí Zeitgeist CZ/SK. Kvalitní překladatelský tým, aktivita na youtube kanálu a na fb stránce, práce na nových webovkách.
jaké sleduješ ty hnutí?
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 22.12.2011, 02:57

no vida, tak to je sympatické. Já jsem se během tohoto roku stýkal s různými lidmi , skupinami , osobně či na webu a zjistil jsem že tý aktivity je fakt hodně. Různí lidé mají různý přístup. Někdo moc nemluví, nesedí za počítačem ale maká a buduje třeba rodový statek, jedlý les, soběstačnou permakulturní zahradu.. Jiní lidé se soustředí na nějakou viditelnou akci - demonstrace, bubnování, a jiní se taky moc nezviditelňují (není to to hlavní), ale dávají dohromady podobně laděné intelektuály a sestavují alternativní vizi společnosti (sem asi spadá i Zeitgeist - tedy tak jak jsem to zatím pochopil).

Všichni tito lidé by podle mne mohli krásně spolupracovat, kdyby si dali trochu práce s nalezením zájmového průniku s těmi ostatními. Občas se mi zdá, že se někteří zbytečně při spolupráci zaseknou u těch věcí, které je odlišují. (jen zjednodušený příklad - někdo třeba řekne, "vy nejste vůbec akční, jen někde sedíte a kecáte, to je k ničemu. Je třeba vyjít do ulic..")

Já jsem se letos trochu blíže seznámil s lidmi okolo občanské iniciativy "Česká konference". Doposud každý rok pořádali konferenci, kam zvali zástupce různých hnutí či iniciativ aby přednesli svojí vizi, poznali se a mohli třeba spolupracovat. Další ročník bude na jaře 2012. Věřím, že prezentace Zeitgeist movement by této konferenci velmi slušela.

Dále je mi blízká "Ekonomická reforma" (se kterou jsem se seznámil práve na České konferenci). Myslím, že je tam řada věci podobných "zdrojové ekonomii". Jejich forum sleduji.

A v poslední době jsem byl také dost aktivní - a teď doufám, že mne tu hned nevypískáte - v diskusích na stránkách ano2011.cz. Řada lidí to odepisuje, když to inicioval miliardář, ale já mám pořád pocit, že by se z toho něco kladného pro občany ČR mohlo vyklubat. (teď nebudu rozvádět proč si to myslím) Ano,jistě se to může zvrtnout, zvlášť jestli z toho příliš rychle udělají politickou stranu, ale v těch diskusích tam jsou zatím občas zajímavé názory a lidi a mimochodem mám dojem , že zrovna tam mne někdo odkázal na Zeitgeist. Takže zatím to sleduji a vhodnými diskusními příspěvky se tam snažím vnášet témata velmi blízká Zeitgeist hnutí.
V lednu by diskuse měli dostat nový formát, takže jsem na to docela zvědavý.

Já jsem si některé iniciativy vypsal zde:
http://kunsento.net/obcanska_spolecnost/index.php/seznam-obcanskych-iniciativ
Možná by bylo užitečné začít si dělat z nich takovou matrici/tabulku. Jednak vzájemných propojení lidí v nich působící a osobních vztahů/vazeb lidí, kteří se osobně znají (to je vždy lepší a silnější, než jen kontakt z netu) a jednak nosných myšlenek a stručných charakteristik iniciativ, aby z toho byly vidět ty názorové průniky a sjednocující myšlenky. Protože když se třeba ukáže , že většina z nich se dokáže na nějaké nosné myšlence shodnout a vyvolat na její podporu konkrétní akci/e věci se mohou dát rychleji do pohybu.

Tak zatím takto a já si zkusím navrhnout nějakou tu tabulku na strukturovaný popis iniciativ.
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 22.12.2011, 11:24

No takže chápeš to zcela správně...zeitgeist je prostě takové pískoviště kam "děti" chodí s myšlenkami co postavit...hnutí occupy je v ulicích a chtějí jednoduše změnu, tak činí spolu s hnutím anonymous, které ještě ve světě hlídá internet jako takový...chcete vypnout wikileaks = útok hackerů na jejich poskytovatele, aby si to rozmyslel. Ale v současnosti jejich maska představuje i určitou anonymitu při protestech, nechtějí vystupovat jako určité osoby na demonstracích, ale jen jako hlas myšlenek...každopádně bylo by dobré udělat nějakou tabulku nebo něco podobného s charakteristikou těch daných hnutí, provázanosti apod. Třeba hnutí Zeitgeist se aktivně podílí na směrování myšlenek hnutí occupy, aby ti lidé jen neběhali po ulicích a neříkali "chci změnu, ale nevím jakou"
Dokázal by jsi tedy s něčím podobným u nás přispět svým dílem? Přijde mi, že jsem v tomto směru v CZ zeitgeistu sám a není v mých silách sledovat všechna hnutí...zvládnu tak ty 2, 3 plus youtube kanál, facebook stránku a tím končím a samozřejmě čím větší kvantita, tím menší kvalita...
Co se týče České konference, tak jsem také pro se na něčem podobném prezentovat. I se to tu někde řešilo myslím, jenže je tu hodně lidí zaměřených na organizaci, práci na internetu a není tu moc lidí s duchem vystupovat a být aktivní venku. Nějaká venkovní prezentace by určitě neuškodila.
O Ekonomické reformě slyším asi poprvé, takže budu rád, když někde třeba jejich působení shrneš do pár vět a budeš nás informovat o novinkách.
Co se týče ano2011 tak tam už jsem si takový zevrubný obrázek myslím udělal. Jak píšeš tak jsi aktivní v diskuzích a to je právě asi to, protože se tam soustřeďují lidé, kteří chtějí změnu, ale jsou pod špatnou vlajkou a třeba právě neví o ostatních hnutích a iniciativách a tak se seskupí pod někým, kdo dokáže dát nejvíce do reklamy a je mediálně vidět. Pokud by byl Babiš nějaký zachránce, tak by tu nešéfoval potravinářskému gigantu, díky kterému u nás potraviny vypadají tak jak vypadají. Přečetl jsem si první článek na jejich stránkách teď a mám víc než jasno. To je ale na samostatné téma "Havel a polistopadový příběh". Ale právě je dobré sledovat i takové stránky, protože se tam objevují lidé, co chtějí změnu, ale neví kam mají jít :)
Mimochodem odkud jsi? dnes máme v Praze setkání. Pár lidí ze ZM
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 22.12.2011, 12:02

co se týče dneška - mám už něco na večer domluveného.
Ta setkání jsou pravidelnější ? Kde a kdy to bývá ?
Já bydlím v Libčicích nad Vltavou (vlakem do centra cca 30minut)
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 22.12.2011, 13:07

Škoda :) každopádně taková osobní setkání se teď konají tak jednou za měsíc ;) jinak se každé pondělí od 21:00 setkáváme na tzv. Teamspeaku, program něco jako skype, kde se setkávají lidi okolo ZM i z jiných zemí.
Info zatím zde: http://www.zeitgeistmovement.cz/duchdob ... &Itemid=95
Osobní setkání včetně dnešního jsou většinou zde: viewtopic.php?p=2543#p2543 příště by se mohla konat i u nějakého pivečka :D tak budu rád, když se příště ukážeš ;)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 22.12.2011, 13:56

Určitě se na to podívám, až bude čas. Zatím jsem se zapojil do anglického blog.thezeitgeistmovement.com a mám v plánu po firmě po dlouhé době zas rozeslat informativní email, ve kterém shrnu své poznatky.

Mimochodem, mám doménu firda.cz, teprve se rozmýšlím co s ní, ale chci ji zasvětit našemu projektu. Míval jsem tam dokumentaci pro firmu, což dokázalo, že jsem pro google dost vidět, zvláště to, co napíšu do prvního nadpisu. Vím jak google hodnotí stránky, tak se toho pokusím využít.
Naposledy upravil firda dne 22.12.2011, 17:01, celkově upraveno 1
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod kunsento » 22.12.2011, 16:06

Tak jsem se rozhodl , že dneska dorazím. Doufám, že tam někoho potkám :-)
Můžete mi prosím, kdo tam dneska půjdete poslat na mail oi@kunsento.net nějaký mobil, kdyby byla nějaká změna plánu, abych mohl zavolat a domluvit se ? díky a těším se.
kunsento
Diskutér

Příspěvekod Morpheus » 22.12.2011, 16:28

Odesláno na mejla ;) těšíme se :)

//Raziel-CZ: Část tématu rozdělena do Morální ekonomická reforma.
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod miguel » 24.01.2012, 19:04

Ahoj všem,
sleduju TZM asi 2 měsíce a rád bych se nějakým způsobem zapojil do činnosti. Rád bych se seznámil s konkrétními kroky, které jsou v rámci hnutí podnikány v ČR, protože jsem jich zatím moc neobjevil, ať už na českém webu nebo na facebooku. Nevím vlastně ani, jak dlouho už organizace funguje v ČR, nakolik je ne/závislá na mezinárodní TZM a jaké jsou její cíle. Ale rád pomůžu např. s překlady videí, aby se o TZM u nás dozvědělo co nejvíce lidí, anebo s čímkoli, co bude potřeba. Už není čas na to jen nečinně sedět, nadávat a sledovat, jak to jde všechno do prdele...
Dejte vědět!
miguel
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 24.01.2012, 19:23

Zdravím tě! Tak v prvé řadě pojď sem http://www.zeitgeistmovement.sk/zmczsk/forum/index a tam se zaregistruj na nové forum :D spustilo se před pár dny, máme ho dohromady se slovenskými kolegy ;) no a pokud jsi zdatný v překladu, tak to je jen dobře! zatím jsou na to jen 2-3 lidi kteří dělají doslova heroické výkony...hlavně jeden tedy :D a každou pomoc uvítá...ale samozřejmě tady se toho dá dělat hodně a hodně...Takže tě tam rádi uvidíme a tam už se o všem pobavíme před všema ;)
Morpheus
Sympatizant TZM

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse (co se jinam nehodí)