Právě je 22.10.2018, 02:23

Informace o hnutí v ČR

Ostatní témata nepatřící nebo jinak nesouvisející s uvedenými kategoriemi.

Příspěvekod Petr_NJ » 24.10.2011, 22:33

Fido,
udělali jste už mnoho a defacto to nejdůležitější. Poskytli jste lidem informace i v češtině a dál už je na každém jestli dostal impulz či ne. Já vám taky děkuji, nebýt vaší práce nebyl bych mezi vámi a nevěděl o různých věcech, které se už pak nabalily dále i z jiných zdrojů.

Řekl bych, že co se týče osvěty, chce k těm videím i materiály krátkometrážní a výstižné. To budou impulzivní podklady, které mohou i ty co nemají velkou trpělivost sedět i 2-5 hodin u delších osvětových dokumentů, ale vydrží naopak mnohem více času prosedět nad bezduchými seriály.

Zkoušeli jste rozebrat skutečné příčiny těch neúspěchů, které uvádíš případně jaký přínos tyto akce mohou reálně přinést v dnešní době internetu a TV ?

Mě třeba zajímalo které osobnosti a jak příp. čím jste je oslovovali, a jaké měly důvody se nezapojit případně sympatizovat ? Možná bych mohl i v tomto pomoci.

Osobně pracuji pro Zeitgeist taky prakticky, protože chceme-li později přejít do fáze technologické a fyzické od stávající teoretické fáze, musíme mít připravené alternativy pro lidi, které oni sami mohou využít. Pouhou diskusí na netu jim opravdu nepomůžeme, ta může ale poskytnout všem ten potřebný impulz.
Jen funkční náhrady za stávající finančně nedostupné či zdrojově náročné technologie a materiály, mohou být tím co můžeme ukazovat jako skutečný produkt změny.

Jako stavař ověřuji na svém baráku použití velmi levných a dostupných technologií s minimem konvenčních zdrojů a s výběrem těch nejvhodnějších materiálů, pokud už musím něco konvenčního využít a není zatím dostatečná náhrada.

Výsledky, ale zatím nechci sdělovat, dokud nebudu mít otestováno vše. Důvod jsem již vysvětloval jinde.

Takže flinta nevhozena do žita ! - bylo by škoda z ní udělat zase odpad - já ji přetavil na lopatu, krumpáč a rýč, protože doufám, že střílet z ní už nebude třeba :-)
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Morpheus » 24.10.2011, 23:43

Já velmi pěkně prosím o tuny, hory krátkometrážních a výstižných videí, máme jich pořád na youtube kanálu málo :) každopádně mám radost, protože se zdá, že se nám překladatelský tým znovu rozrůstá a aktivuje :)
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Petr_NJ » 25.10.2011, 08:54

Taky bych rád pomohl s překlady, ale v tomto směru nejsem schopen vůbec pomáhat. Cizí jazyk je pro mě jediná bariera, kterou jsem zatím nedokázal vyřešit. Jednak jsem na cizí jazyky prostě tupý :oops: a svůj veškerý čas věnuji jiným technickým činnostem.

Proto říkám, že každý má pomáhat v tom v čem je nejvíce schopný. Někdo hold umí překládat a naopak nezná jak smíchat hlínu s vápnem tak, aby i ve vodě byla pevná, využít další přírodní materiály které jsou dostupné a dokáží nahradit velmi dobře mnoho stávajících konvenčních materiálů. Nemá smysl abych pomáhal někde, kde k tomu nemám schopnosti. To bych jen škodil celému záměru.

Zrovna jsem se kouknul po delší době na youtube kanál ZM. Pustím si Josepha a vlastně vidím stejné myšlenkové pochody, které je třeba aplikovat a které mají svou logickou chronologii a postup změn.

Kde najdu ty informace ohledně proběhlého oslovování o spolupráci ostatních komunit či známých osob?
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod teebee87 » 27.11.2011, 01:56

Zdravím, nemám teď mnoho času, chci jen říct, že máte mou podporu a děkuji vám za již odvedenou práci. Hodlám se do ZMCZ aktivně zapojit. Ať už jde o propagační materiály (zabývám se tvorbou www stránek), tak i překladem kratších článků nebo videí.
teebee87
Nový diskutér

Příspěvekod Morpheus » 27.11.2011, 09:37

Vítáme tě a děkujeme za pochvalu :) Pomoc se samozřejmě hodí, takže směle do práce :D
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 27.11.2011, 09:38

No jo, ale kdo bude ty lidi koordinovat, když ne "koordinátoři"?
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor

Příspěvekod Johny2005 » 27.11.2011, 10:31

teebee87 píše:Zdravím, nemám teď mnoho času, chci jen říct, že máte mou podporu a děkuji vám za již odvedenou práci. Hodlám se do ZMCZ aktivně zapojit. Ať už jde o propagační materiály (zabývám se tvorbou www stránek), tak i překladem kratších článků nebo videí.

až se budeš chtít aktivně zapojit, tak se můžeme domluvit zde, nebo je rychlejší cesta, a tou je TeamSpeak. Návod na stažení, instalaci a používání zde: viewtopic.php?f=40&t=381. Dej vědět, určitě bude na čem dělat.
Nikdo není více zotročený než ten, kdo se milně domnívá, že je svobodný.
Johny2005
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 18.12.2011, 23:54

Zeitgeist / Venus Project hlásají radikální změnu. Na takovou změnu je potřeba přesvědšení mnoha lidí, většiny, dovoluji si tvrdit. Ale co má dělat prostý člověk? Jakou konkrétní věc má udělat? Kdepak je nějakej ten návod, "Quick Guide"?

Ono je to tedy všechno krásné a nepochybně by to fungovalo, ale jak se tam dostat?

Tudíž jsem toho názoru, že nám zatím nezbývá než se zaměřit na menší cíle. Snad to poslouží jako příklad a sejde se tu více lidí. Má představa je působit na politiky. Proč měnit figurky? Za koho? Proč nezměnit je samotné, jejich osobnost? Proč nepoužít již existující figurky a nepůsobit přímo na ně? Jak? S citem!

A tak musíme začít u sebe. Naučit se "žít v nové době" a to znamená naučit se chovat. Snad pochopíte, když řeknu, že se musíme naučit LÁSCE! Poslouchejte, myslím tím ZDRAVÉ LÁSCE, k ostatním i sobě sama. Kdo se nemá rád, ten si ubližuje. Kdo nemá rád ostatní (aneb NEZDRAVĚ SEBE), ten ubližuje ostatním. Mnohým teď možná zním pomateně, ale zkuste se nad tím zamyslet.

Přišel jsem na fórum hnutí, které se s tím snad snaží něco dělat... ale co tu potkávám? Konspirační teorie, osočovaní... "TO ONI"... "TEN ZLÝ SYSTÉM, TI ZLODUCHOVÉ U MOCI" ... a jak mají být jiní, když jim to tam furt valíme, že jsou ZLÍ?!
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 19.12.2011, 08:56

Zdravím tě ;)! Ale tak zase tu nevalíme jen konspirační teorie, neosočujeme apod :) myslím že tady každému na sobě záleží a pokud se snaží o změnu, velkou měrou mu záleží i na jeho blízkých a lidech okolo :) Jinak já doufám že nějaký quick guide bude na nových stránkách, jako takový quick guide se snažím dělat náš youtube kanál, ale chtělo by to větší prezentaci myšlenek no. Tady je jasně viditelný nezájem lidí, takže se tu probírají témata uzoučké skupinky lidí, někdy i jen proto aby se tu něco dělo. Doufejme že ten trend návštěvnosti bude vzrůstající a budeme tu potkávat více nových diskutérů jako jsi ty s novými myšlenkami a názory :)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 19.12.2011, 10:13

Jj. Už před rokem jsem na FCB napsal jak projektu škodí ono nekonstruktivní nadávání a zamilovanost v kospiračních blbostech. Včera vlezu sem a první nač narazím je HAARP. No, ještě pobudu, pročtu, zamyslím se.

Pro zatím se snažím působit na lidi kolem sebe, tak nějak lidsky, nenásilně. Zvláště se je snažím naučit mít se rád, nenechat na sebe zbytečně řvát, nestresovat se tolik, vícekrát si uvědomovat zbytečnost hádek apod.

Ale už dlouho pátrám po nějakém větším uplatnění... mimochodem jsem Homo Sapiens Matfyzákis s duchovním zaměřením. Trochu zvláštní kombinace. A tak chci na tomto místě poukázat na možnost, či dokonce fakt, že ono je to tady na tom světě možná celé trochu jinak: http://www.stream.cz/video_world/LI_EmGYV_3Q
(délka caa 3h, mezi 7-9min. je vypadený zvuk, podle vyjádření čt24 bude toto v dohledné době napraveno)
Skutečně svobodní budeme teprve tehdy, až se přestaneme vzájemně cíleně oblbovat.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 19.12.2011, 10:26

Ej, proč musí být vždy všechny důležité myšlenky dlouhé 3hodiny, člověk pak nic jinýho nedělá :D pak se divme nekonstruktivnosti, když každej na ten pomyslnej barák přinese poleno 3km dlouhý, který se nejdřív musí zpracovat a pak se na něj stavět :) takže jsem pro, že když se objeví nějaké podobné video, každý kdo ho viděl k němu dá nějaký stručný obsah co chtělo video říct, co je jeho posláním apod ;) navíc si musíme uvědomit, že žijeme v době, kdy člověk jede v práci od nevidim do nevidim, takže nemá moc času na seberozvíjení, proto ulehčeme novým lidem toto poznávání ;)
Já se například snažím na naší facebook stránce konstruktivně zamýšlet a rozkládat moving forward na jednotlivé lehce zpracovatelné části a zatím to má oblibu, takže krásný počátek pro konstrukční uvažování. Navíc nejsem zastáncem ukazování si na pindíka před ostatními podobně smýšlející hnutí, tak sleduju i jejich témata a v budoucnu by bylo dobré pospojování některých myšlenek.
Nenásilné působení na lidi okolo také kvituju, člověk který je ponořen do onoho systému, moc nechápe že děláme něco "proti proudu" a nechápe, že by to šlo i jinak.
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 19.12.2011, 11:13

Dobrá, jde o sezení s človíčkem co se už 9 let živí pránou (životní energií, můžeš ji říkat Ki, Či, Čchi, Psi... jak chceš). On NEJÍ ale nehladoví.

Ze své vlastní "vědecké" povahy jsem takovým věcem odmítal věřit... zní to prostě až moc neuvěřitelně... ale asi už je čas prolomit své limity o nemožnosti. Svět sám dokazuje že je možný.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Morpheus » 19.12.2011, 12:08

Ok, to si rád poslechnu :) každopádně i na mě je to už trochu moc daleko. Samozřejmě neříkám že to je nemožné nebo něco podobnýho, ale snažím se řešit věci co jsou zapotřeba řešit teď...tohle si myslím přijde na řadu až budeme žít v něčem podobném jako je třeba zdrojová ekonomika...teď bych to tu nazval hyenycký individualistický chaos a k tomu je myšlenka jako prána na míle vzdálená...no řekněte teď nějakýmu bankéři ať se vykašle na zisk a živí se pránou...tak moc úspěchu nebude :D ale každopádně jsou to zajímavá témata ;)
Morpheus
Sympatizant TZM

Příspěvekod firda » 19.12.2011, 12:13

Představ si, že by se to podařilo dostatečně prokázat, zdokumentovat a dostat do povědomí všech lidí, ŽE JE TO MOŽNÉ! On sám se nechal zkoumat, prý to však nikdy nebylo publikováno... proč? Protože o to není zájem? Snad se o to bude stále zajímat armáda a NASA, pro vesmírné lety by to bylo dobré a to by mohlo zajistit všeobecné uznání.
firda
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 19.12.2011, 15:05

A tady si dovolim rict, ze neni nutne, aby byl clovek presvedcen, aby se mohl zivit energii.Energie se da posilat velmi efektivne na jakoukoliv dalku, staci se napojit na jejich energeticky otisk.Oni ti spatni jsou nemocni, energie leci.Cim dal vice lidi dnes zacina chapat, ze energie a pece o dusi neni nic "bozskeho" nebo nadprirozeneho.Pokud se vydas na svoji cestu dusi plnou nastrah a prekazek, v budoucnu budes vedet, jak se zachovat k tem spatnym a budes umet resit situace, o kterech se ti nezdalo.Nejdulezitejsi je ale vedet, ze to je naprosto prirozene, jen byla odvedena pozornost od takoveto pece a zapomeli jste, co je dulezite.V jadru to vite, ale nechcete si to pripustit, protoze nechcete resit dalsi problemy, na ktere neni cas.Kdyby se ale energie vyucovali uz na zakladnich skolach, svet by byl uplne jiny, to vam muzu zarucit.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuse (co se jinam nehodí)