Právě je 28.03.2020, 22:16

Informace o hnutí v ČR

Ostatní témata nepatřící nebo jinak nesouvisející s uvedenými kategoriemi.

Příspěvekod Raziel-CZ » 06.09.2011, 07:05

Hádám, že se stejně nic neděje, takže nikomu a ničemu ani nechybím. Nahrávky setkání nejsou, informace žádné, fórum prakticky mrtvé. Co na to říct? Nic.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Morpheus » 06.09.2011, 22:59

No taky na to koukám jako puk, prakticky si tu už měsíc povídám sám se sebou, videa už se nepřekládají, tak hledám kde se dá alespoň něco co bych mohl umístit na you tube, nahrávky provádí jen slovenská strana (nebo to tak alespoň minulý týden bylo)...dost se tomu divím, každý si stěžuje kde se dá. Doba posledních dnů tomu i přímo nahrává na smeč, už snad nemůže být jasnější, že to jde od deseti k pěti, ale aby někdo něco dělal to ne. V zahraničí (třeba takové Řecko) tam aktivita jede na plné obrátky a řadě a řadě dalších zemí to samé, stačí se podívat na aktivity jejich youtube kanálu...a tady mrtvo, ani ťuk, člověk se tu snaží rozjet nějakou diskuzi a je těžké aby někdo odpověděl, když se tu nikdo nepřihlašuje. Nechápu to, nerozumím tomu. Tohle je skvělé hnutí, které se snaží o zlepšení situace, neříkám že je její směr kdovíjak promyšlený do posledního puntíku, ale je tu ohromná snaha a celosvětové zapojení, proč tu tedy lidé jen čumí a nic nedělají, ptám se, dostanu odpověď?
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Johny2005 » 07.09.2011, 21:53

No neřekl bych, že se nic neděje. Je pravda, že nemohu mluvit za ostatní, vidím jen to, co se děje na TS, nebo tady, ale nic to určitě není.
Nikdo není více zotročený než ten, kdo se milně domnívá, že je svobodný.
Johny2005
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 08.09.2011, 00:14

Nějaké hmatatelné výsledky kromě slov? Myslím, že ani jeden z nás žádné nemá.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Johny2005 » 09.09.2011, 10:56

No nevím, na čem pracují ostatní, vím jen na čem já :-). Je pravda, že na TS z české strany celkem ticho.
Nikdo není více zotročený než ten, kdo se milně domnívá, že je svobodný.
Johny2005
Sympatizant TZM

Příspěvekod Raziel-CZ » 09.09.2011, 11:38

Domnívám se, že jsme na jakékoliv snahy něco změnit moc primitivní. Stačí se podívat kolem sebe. Prakticky každý na koho ukážeš je v podstatě přizdiráč. Jen se mluví a nic nedělá a když třeba i chceš něco dělat, jiní Ti to neumožní a nebo se s nimi nedomluvíš. Dokud člověku nehrozí smrt a utrpení, nic neudělá. Většinou ani tehdy.
„Dokud budou existovat peníze a náboženství, nebude lidstvo nikdy svobodné.”; „Je rozdíl mezi pravdou, kterou řekneme my a pravdou, kterou řekne někdo jiný.”; „Válčit za mír je jako souložit za panenství.” Už se nechcete podílet na devastaci planety? Kontaktujte nás.
Raziel-CZ
Administrátor
Uživatelský avatar

Příspěvekod Johny2005 » 09.09.2011, 14:10

Jsou i výjimky. Já tedy dělat chci alespoň v rámci času, který si na to chci určitě vyhradit. Není třeba být zase takový pesimista, jelikož končit s aktivní činností kvůli něčemu, co tu bylo už předtím, než s ní člověk začne, to znamená jen podlehnout špatnému pocitu a vzdát to. Ale v podstatě máš pravdu, já bych to svými slovy nazval tak, že člověk prostě nechce vzít zodpovědnost sám za sebe.
Nikdo není více zotročený než ten, kdo se milně domnívá, že je svobodný.
Johny2005
Sympatizant TZM

Příspěvekod Sviccc » 10.09.2011, 03:30

Sem se tak trochu hodi par mych poslednich vet z odpovedi ze sekce veda a technika.Trosicku krute, ale pravdive :

"To je vas problem, nez aby jste neco delali tak budete hledat problemy, ktere v tom vidite a nikdy se ke skutecnemu vysledku nedostenete...Lenivost?Nebo uz jsme jako lidstvo prisli i o ten dar zkoumat a vymyslet ?To se potom nikdo nedivte, ze jsme tam kde jsme a zase jen diskutujeme...Jestli nekdo zkouma volnou energii nebo neco noveho co nam muze prinest blahobyt, je pro me clovek, ktery si zaslouzi obdiv a preju mu, aby se mu darilo i pres negativni energii, kterou mu dokaze spousta lidi efektivne obstarat"
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Six » 19.10.2011, 00:08

Zdravim.
před asi pul rokem jsem se zaregistroval, a věřil v projekt Venus potažmo v ZM.Ale už v tu chvili jsem si říkal, že z toho nic nebude.
Dnes jsem sledoval filmeček http://www.youtube.com/watch?v=TKurU_7z ... r_embedded
Pak jsem si řekl podivám se na České ZM a ehjle nemýlil jsem se, "mrtvo".Jistě teď spousta z Vás řekne : no to je i kvuli tobě nic si nedělal ničím nepřispěl.Částečně máte pravdu.S celosvětovým hnutím ZM souhlasím, ale.....
Vycházím z toho, že člověk je součást přírody a je součástí jejich zákonitostí.Sleduji docela hodně přírodopisné filmy na satelitu.Všimněte si jak funguje příroda, krutě a nemilosrdně, uděláš chybu zplatíš, jsi silnější zvítězíš.
My lidé jsme stejní, změny se většinou provádějí jen za pomocí nasilí, ano díky inteligenci, kterou máme jsme odlišní od zvířat, ale jinak jsme stejní.Z toho jsem pochopil, že ZM zůstane jen hnutím,ale v nejlbižší době (desítky let) zásadně neovlivní, nezmění světové dění.Svět se změní je nasilím.Já s nasilím samozřejmě nesouhlasím, ale svým psaním tu nebo i prováděním jiných činností souvisejících v duchu ZM nic nezměním, nezmění to ani v ostatních zemích.V dnešní době vládnou peníze, máš peníze máš moc, za ty peníze provedou "špinavou" práci jiní pro vládnoucí elitu.Vzpoměnte si na film s Tomem Cruisem "Operace Valkýra" - jistě že je to film, skutečnost mohla být odlišná,ale....Před zabitím Hittlera si museli vše připravit, museli mít na své straně polici, vojenské jednotky apod. bez toho by věděli, že to jinak nemá cenu.Přírovnaní pro dnešní dobu......Jediná cesta jak provést změny v dnešní společnosti nenásilně ve větším rozsahu je třeba dostat se do vlady s velkým počtem křesel, dobrá..., dejme tomu, že založíme stranu a vyhrajeme volby, začnete provádět změny, které se nebudou spoustě lidí líbit (myslím tím "vládnoucí elitu"), vytáhnou na vás nějaké bláboly , že jste při volbách podváděli, nějaké úplatky apod., dobrá řeknete si, to jsme nedělali to ustojíme.......,ale pokud nebudete mít na své straně přátelé z vojenských, policejních, zdravotnických,novinářských, aj. kruhů, tak můžete s novodobým vládnutím dopadnout špatně.Prostě potřebujete, aby se za vás měl kdo postavit, u policie,vojáků a novinářů je to zvlášt duležité, kdyby náhodou došlo na lámání chleba..., tak je potřeba,aby vás měl kdo (byť protiprávně) pustit z vězení a vy jste mohli pomocí novinářů "ukázat",kde je pravda.
Pokud totiž vládnoucí elita uvidí, že za sebou máte nejen "obyčejné" lidi,ale i policii případně vojenské složky, tak už nemůže vydat jen tak nějaké příkazy.Je mnoho demonstrací, kde jsou lidé(i desetitisíce) v ulicích, ale stačí zvednout prst a vodní děla to už do nich ládují,ano novinaři pak něco napiší a tím to většinou končí.Pro velkou změnu v duchu ZM je potřeba mít lidi ve všech oborech, které mají vliv na chod státu - dle mě policie, vojáci, zdravotníci, školy, novináři, intelektuálové, umělci apod.,pokud se pak budete snažit provést změny, tak už nebude jen tak lehké proti těmto všem lidem zvednout prst vydat příkazy.Takže základ je mít rozumné sympatizující lidi na zmiňovaných pozících, pak se dají dělat změny.Ano bohužel pak tu je další "nepřítel" EU.Ale pokud by tento princip, co jsem popsal výše provedli v ostatních zemích, tak by to nemusel být až tak velký problém.A o tom je dle mě ZM.Jde to i rychleji, ale to jen vojenskou silou, obávám se, že USA něco podobného chystají pro příští rok....
Ano řečí v hospodě, na fórech a sledováním filmů na youťub se nic nezmění, jen do podvědomí lidí přejde myšlenka a to je samozřejmě důležité.Další krok by se měl odehrávat ne silou,ale dle právních zákonů dané země, tj. většinou volby, parlament, prezident.A to by se mělo dít v časových sledech ve všech zemích.Tzn. mít velmi charismatickou osobu, která přesvědčí lidi co je pro ně v duchu ZM dobré a požádá je o podporu.Tím myslím ne jen slibovat,ale otevřít lidem oči.Je určitě dost "hloupých" lidí alá Novák, které nic než jejich vlastní pupek nezajimá a těm musíte hodně přesvědčivě říct co by bylo dobré pro společnost a získat je na svou stranu.
Pravděpodobně jsou opravdu jen dvě možnosti pro dosáhnutí změny většího rozsahu v lidské spolěčnosti : silou, nebo rozumem.
Sami si to promyslete, ale lidská historie nám říká vše,rozum určitě nevede.Myslím si, že z Ameriky pochází všechno zlo i dobro.....
Promiňte mi dlouhosáhlý příspěvěk,ale jinak to nešlo.
S přírodním heslem "silnější vítězí" se s Vámi loučím.
live and let live
Six
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Morpheus » 19.10.2011, 07:59

nemyslím si, že se nic moc neděje, ono to bublá, pěkně to bublá, lidé sbírají informace a naším cílem je předat informace, že to musí jít právě tím nenásilím. Získat na svou stranu policii apod nebude zase tak velký problém, i oni jsou lidé a jsou placeni z jejich peněz, které jim oni nedávají a i oni jsou lidé myslící a spousta z nich si může říct "jo, vždyť teď je to opravdu ve srabu, proč bych to měl chránit, pokud to půjde nenásilnou cestou, ať hulákají pod úřadem vlády"...ale to by nás samozřejmě muselo být mnohem mnohem víc, ale to chce čas. Teď tu bylo 200 nespokojených s nejasným cílem a já v sobě nacházím špetku optimismu, že ti lidé si budou informace hledat a příště jich bude víc a budou mít jasnější cíl.
Samozřejmě náš chapter trpí nedostatkem lidí, místo jakékoliv aktivní účasti a přicházení s novou myšlenkou, se tu jen hutoří pod vousy u zpráv z televize a internetu, ale nespokojenost tam je, teď už ji jen správně nasměrovat. Všiml jsem si kolik lidí je pro návrat komunismu, i to by mělo být varování něco opravdu dělat a ty lidi směřovat k myšlení jak změnu správně uchopit.
Každopádně to bude ještě nějakou dobu ale trvat, to je jasné. Ale jisté pokroky tu vidím....1) nikde nic, ovce jdou do práce 2) první myšlenky jdou na povrch, třeba filmem Zeitgeist 3) chroupání myšlenky 4)uvědomění si situace a počátky protestů - wall street...a co dál? usměrňování, hledání základních cílů a vizí a postupné organizované silné tlaky na změnu s jasnýma představama...
každopádně jako v historii a současnosti, nebude naše zemička a náš chapter, tím který bude určovat směr, na to by tu muselo být víc aktivních posluchačů, ale kdo ví
Naším nepřítelem nejsou lidé, ale systém do kterého jsme se sami uvěznili...
Morpheus
Sympatizant TZM
Uživatelský avatar

Příspěvekod Petr_NJ » 20.10.2011, 16:17

Jsou dvě věci:
a) když chceš někomu nabídnout změnu musíš mít taky připravený koncept, který však bude fungovat ať se provede jakákoliv změna (tzn. i změna celého systému - tj. totální překopání). Je jasné, že nebude možné provést změnu obratem o 180°. Technicky a provozně by to šlo (ikdyž je to abnormálně vše svázané se vším), jediné co by bylo nefunkční je zkostnatělé myšlení lidí.

Pořád zde diskutujeme o změně, ale když se nás někdo zeptá OK, jsem pro změnu, tak jaký máte vy plán a koncept jako náhradu za stávající systém, jaké technologie apod. ? Bude se nám asi těžko odpovídat, že zatím o tom jen mluvíme, ačkoliv nejsme omezeni tím, že bychom je např. nebyli schopni v komunitě vymyslet, naprojektovat, ale problém bude s jejich fyzickým uvedením do provozu a to jak systémů, tak výrobků. Opět furt to samé díky potřebným financím.

Je hodně moc občanských organizací (ZM je pouze jedna z nich), které by byly schopny produkovat plno zajímavých a potřebných projektů, ale zase naráží na peníze.

No a teď dotazy :
1) má naše komunita připravené funkční koncepty pro všechny nutné složky života ?
2) je schopna naše komunita toto v počtu zatím 200 čtenářů připravit ?
3) ukažme si alespoň jednu věc, kterou jsme byli schopni navrhnout a dotáhnout do konce
4) je nutné si uvědomit, že změna bude muset schopna zajistit obživu a základní přísun energií jako dnes, nemluvě o likvidaci našeho odpadu a to především díky tomu že 80-90 lidí žije v městech, kde jste na 100% závislí a kontrolovatelní na těchto zdrojích. Lidi na vesnici, kdyby došlo k nejhoršímu jsou schopni se vrátit k přírodě, pokud si dopředu nakoupí potřebné semena a nástroje.

Bohužel naše závislost na finančním systému je to co většinu lidí drží na gauči doma či v hospodě. čas potřebný ke změnám a volnost bohužel zatím stále zajišťují jen peníze v takovém objemu, který si dopřeje jen pár procent populace.

Z toho vyplývá tudy první krůčky moc nevedou a tam svou energii zatím moc nedávejme dokud nebudeme mít pořešený bod b).

B) aby člověk mohl opravdu změnit a bořit svůj stávající stav musí mít silný impulz. Ten impulz musí být vyvolaný pro minimálně 95 % všech lidí, ti ostatní už na změnách pracují průběžně, ale jen v rozsahu co jim dovolí zbylý čas po práci a opět naše "milé",ale nutné peníze, proto moc nejsou vidět ani slyšet, protože taková změna dá strašně moc práce. A je hodně namáhavé o tom stíhat ještě psát. Vím o čem mluvím.

Někde už jsem psal, že je nutné změnit povědomí lidí dole v podhoubí. Prostě ta změna musí být jak rostoucí houby. Nikdo nad povrchem, netuší kdy přesně vyrostou, ale ví, že tam jsou a mohou předpokládat kdy to tak asi bude, ale už vůbec nejsou schopni určit kde vyrostou (přesun lidí zase k sociálním hodnotám po vysátí kapitalistickým systémem a celkové přežrání se toho konzumu a individualismu) .

No lidi už začínají chápat alespoň něco. Evidentně je vidět, že velké většině chybí opravdu ty informace, jak se peníze vyrábí, jaký je zde smysl úroku a především kdo to má na svědomí. Opravdu to nejsou Kalousek a všichni ti kumpáni z bývalých vlád. Oni jsou jen loutky, které tu celou hru hrají za ty skutečné vládce - bankéře. A tam jsou ti nejhorší psychopati ze všech.

Lidí se diví, jak můžou takhle hospodařit? - no ono to je právě o tom, že ví moc dobře co dělají (ti naši poskoci/loutky) a také se řídí jedním obzvlášťě odporným pravidlem : co nejdříve si nahradbat, než daná výhoda přestane být výhodu. Žádné dlouhodobé uvažování a hospodaření je nezajímá.

Jaký informační impulz je třeba lidem dodat ?

1) takový, který už člověkovi dokáže zvednout tu sílu pro změnu, kterou většina v sobě má
2) takový, který jasně a jednoduše ukáže (nejlépe graficky pomocí obrazů) kde a kdo ho jak odírá na jeho penězích a především, že jen díky jeho lenosti a mnohdy opravdové neinformovanosti je toto možné
3) takový, který jasně ukáže jak to vše konverguje k úpadku společnosti, ačkoliv je obecně slibováno, že se zlepšuje životní úroveň
4) takový, který ukáže, že technologie jsou schopny člověka v mnoha věcech nahradit a stejně pak bude nutné hledat uplatnění člověka a té práce i profesí, kde si stroj moc sám nepomůže naštěstí zůstává taky relativně dost. Pokud odbouráme závislost na penězích resp. jejich hodnotě, pak nikoho nebude trápit, že ten stroj jim vezme práci, když se uživí jinou prací bez problémů aniž by musel lítat na sociálku.
5) takový, který konečně spojí všechny ty rozkouskované iniciativy (ZM je jen jedna z nich) ve všem možných směrech a každá tato nyní samostatná skupina, pak bude sdílet společně to nejlepší co ve svém oboru zvládne jako funkční alternativu ke stávajícímu systému

Myslím, že stále je ještě pořád normálních, leč neaktivních lidí více, než to co jsem dnes potkal v obchodě:

Matka cca 50 let, nadváha dcera odhadem 25 let to byla extrémní nadváha, prostě "vyšší" vývojový produkt táhnou před sebou košík plný sladkostí, jiní lidé co se přehrabují v bedně na rohlíky holýma rukama jen aby vybrali ten správný (z toho je mi hnusno, vždycky si do těch lidí rýpnu - štěstí, že moje žena peče většinu pečiva v domácí pekárně), lidé kteří nechávají své starší děcka s botama lozit uvnitř vozíku pro potraviny namísto, aby je když už jsou neschopné jít samy, dali do správného místa (sedadla) určeného pro malé děti.

To je něco co se bude velmi dlouho a těžko lidi konzumního typu odnaučovat a s čím se také bude muset společnost poprat.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Sviccc » 22.10.2011, 00:33

Ten impuls si nedokazu predstavit jinak, nez pouzitim vsech dostupnych masmedii ke sdeleni sokujici, presvedcive a pravdive informace.Mozna by to chtelo zkusebne napsat napriklad do radia, jestli by neco takoveho byli ochotni udelat pro jejich dobro.Pokud by na to pristoupili, ostatni masmedia by se dali presvedcit z duvodu povinnosti, ze by byli sami, kdo informaci nechteji zverejnit.Trochu poupravit, doladit a mame co jsme chteli.Zaklad by tu byl.Pokud chceme neco delat, jako prvni bych vytvoril nove Tema, kam by lide psali navrhy na formulaci zverejnovane informace.Jinak se asi opravdu nikam nepohneme.
Máš to v sobě!
Sviccc
Častý diskutér

Příspěvekod Petr_NJ » 22.10.2011, 13:22

Ano Svicci, hlavní musí být teď informace.

Vem si kde byli např. Piráti před volbami a kde jsou nyní ? Bohudík se svou prací s minimálními penězi dostali do stavu kde je media už nemohou ignorovat. Klidně se s nimi spojme a připravme jim k jejich IT formě i formu ukázek ekonomické, zdrojové a morální neudržitelnosti dnešních systému.
A pak postupně koncept i fyzická řešení nových věcí.

Dále je možné se spojit s lidmi okolo TSO, ekonomickareforma.cz, oslovit odborníky jako Kellnera, Staňka apod., oslovit Pro ALT a jiné.

Jakmile se dosáhne celkové společenské uvědomělosti (nejen obecné, ale i číselné, faktické, obrazné), pak bude mnohem snažší spojit lidi, kteří by rádi pomohli ve svém oboru, ale dnes nemají jak povětšinou z finančních či jiných osobních důvodů a tak sedí v hospodách a na gaučích před TV.

Sepsat tu společně nějaký ten pamflet bude v našem kruhu schopných lidí otázka pár dní. A pak to jen rozesílat s nabídkou spolupráce.
Změnit můžeme svět jen svou změnou, svým příkladem, který někdo jiný bude schopen jednoduše zkopírovat, když dojde poznání a pochopí, jaká je v tom síla. Nic jiného totiž nefunguje a navíc trvale.
Petr_NJ
Organizační tým

Příspěvekod Fido » 23.10.2011, 20:14

Kluci, jsme dobrovolné hnutí a veškerá činnost je odvislá od chtění a kreativnosti členů. Je to na každém z nás, co kdo přinese svojí aktivitou a přístupem. Láteřit, že se nic neděje a že je potřeba se s někým spojit, aby se věci změnily je k ničemu. Nečekejte na nic a každý nějakým činem, nejen slovy, přiložte ruku k dílu.

Co se povedlo? Dal se do kupy dabing ZMF,funguje náš YouTube kanál, rozeběhla se tvorba nových webovek za spolupráce se slováky, bude zveřejněna česká přednáška tématem blízka k ZM, bylo založeno občanské sdružení.

Co se nepovedlo? Nepodařilo se zorganizovat český Z-DAY a ztroskotalo to víceméně na penězích a agilnosti členů. Pokoušeli jsme se i oslovovat osobnosti a prozatím s nevelkým úspěchem.

Neházejte flintu do žita a čiňte se.
Fido
Sympatizant TZM

Příspěvekod Johny2005 » 24.10.2011, 16:25

Tak tak, souhlas Fido.
Nikdo není více zotročený než ten, kdo se milně domnívá, že je svobodný.
Johny2005
Sympatizant TZM

Další

Zpět na Všeobecná diskuse (co se jinam nehodí)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron